Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400512 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #540 Dátum: 2008.05.09 19:00:17 »
1. Ha lejárt a garancia az autóra, akkor ha márkaszervízben végezteted a kötelezõ karbantartást, akkor egy év eurocare szolgáltatást adnak.
2. Az alap 3 év garanciát meg lehet hosszabítatni 5 évre, vagy ha 7 évesnél fiatalabb az autód, és 160.000-nél kevesebb km van benne, akkor 1 év garanciá 53.000 ft-ért, két év garanciát 98.600ft-ért lehet venni.
3. Ha tavaszi átvizsgálást kérsz, vagy mûszaki vizsgára készítteted fel az autódat min. 10.000Ft értékben (ami tartalmaz egy eredeti Toyota alkatrészt is) akkor szintén egy év ingyen eurocare. (sokminden van az átvizsgálásban, azokat nem írom le, az árát nem írják).
4. Nyáro gumik vannak akciósan (mármint az eredeti Toyotás árhoz képest akciósan gondolom)
5. Tartozék ajánlatok (fix és levehetõ vonóhorog, kerékpártartók 20% kedvezménnyel, tetõcsomagtartók 15%, tetõboxok 25%, alufelnik 15%, hûtõsáska 31.300, Hûtõdoboz 79.500)
6. iPod 4 GB nano ezüst + toyota beszerelõ készlet 93.000Ft (yaris '05, Auris, Corolla '07, C. Verso '04, Rav 4 '05), vagy Avensishez 96.500 Ft.
7. Utólagos tempomatok (78.000-91.500Ft)

Lényegében ennyi. Az átvizsgálás sajnos nem ingyenes, csak az eurocare amit adnak hozzá.
orolla D-4D Luna MMT

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #541 Dátum: 2008.05.09 19:48:10 »
Idézetet írta: "wd111"
Ma jött postán egy Toyotás füzet, nyári átvizsgálás és egyéb akciók.
Van benne Corollához tempomat.
Két kérdés merült fel bennem.
1. Vajon ez mûködik MMT váltós autóban is? (mondjuk miért ne?!)
2. Gondolom ez valami utángyártott cucc. Meg lehet-e venni valahol máshol ugyan ezt esetleg olcsóbban, mert elég húzós az ára a Toyotánál (88.000+beszerelés).


A tempomatot nem a Toyota gyártja (hanem egy Lindgaard Pedersen nevü cég) , viszont teljesen típusspecifikus. Ez annyit jelent, hogy kimondottan a Corolládhoz való gyári tempomat karral kapod, és a kábelezése (csatlakozók, stb.) is a típushoz igazodik. Ezért nem is tudod megvenni máshol. MMT-sbe is jó.

Egy tempomat ennyibe kerül, sõt még barátinak is mondható az ára! Pl. egy Waeco tempomat a Corolládhoz 92 ezer + beszerelés...
Xanyi

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #542 Dátum: 2008.05.10 08:33:16 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Egy tempomat ennyibe kerül, sõt még barátinak is mondható az ára! Pl. egy Waeco tempomat a Corolládhoz 92 ezer + beszerelés...


Na ezt nem tudtam, hogy a többi gyártmány mibe kerül. De akkor ezek szerint tényleg jó ára van.
orolla D-4D Luna MMT

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #543 Dátum: 2008.07.11 14:47:09 »
Sikeresen beszereztem egy nem túl okos, de célnak megfelelő tempomatot.AP150 a jele szegénynek.
Egy kis bibi van csupán, hogy semmiféle leírásom nincs hozzá.
Ha valakinek van ilyen cucca, ne adj isten leírása kérem segítsen!

Előre is kösz!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #544 Dátum: 2008.07.11 16:40:48 »
Sikeresen beszereztem egy nem túl okos, de célnak megfelelő tempomatot.AP150 a jele szegénynek.
Egy kis bibi van csupán, hogy semmiféle leírásom nincs hozzá.
Ha valakinek van ilyen cucca, ne adj isten leírása kérem segítsen!

Előre is kösz!

A beszereléssel van gond vagy a használattal? Tudsz róla képet betenni? Milyen vezeték lógnak belőle?  ::)
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #545 Dátum: 2008.07.12 22:52:18 »
Sikeresen beszereztem egy nem túl okos, de célnak megfelelő tempomatot.AP150 a jele szegénynek.
Egy kis bibi van csupán, hogy semmiféle leírásom nincs hozzá.
Ha valakinek van ilyen cucca, ne adj isten leírása kérem segítsen!

Előre is kösz!

A beszereléssel van gond vagy a használattal? Tudsz róla képet betenni? Milyen vezeték lógnak belőle?  ::)
Kösz, szerencsére akkora mázlim volt , hogy egy azonos típusból építettem ki, így ennek megfelelően ma az enyémbe be is kötöttem.
Kipróbáltam, remekül működik, egyedül egy kuplung kapcsolót kell még beípítenem, hogy egy hirtelen visszaváltáskor se pörögjön fel a motor, a kuplung is kapcsolja ki, mint a fék.

Attól voltam beparázva, hogy van a vezérlőn 5 db DIP kapcsoló, amiről fogalmam sincs, mit csinál.
Érzékenységet, meg ilyesmit kell velük állítani tudtommal, de melyikkel mit????

Mondom mázli, hogy már be volt hangolva carina-ra, de ha másba kellett volna betenni, kivert volna a víz.

Szal ehhez kellene némi infó.
Nem lehet egy hűde okos szerkezet. egy alapkütyü, de nekem jó lesz. Remekül működik egyébként, nagyon örülök neki, régi vágyam volt és remélem jól jön a nyaralásnál.
Úgyhogy mostmár csak kíváncsiság, hogy mire valók a kapcsolók.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #546 Dátum: 2008.07.14 08:49:48 »
Squiddy,

Te hova ragasztottad fel a tolatóradar visszajelzõjét? tudnál majd vmi fotót csinálni a lökösrõl ?
Bocs, most látom csak a kérdést: szóval a dolog még nincs fixen rögzítve (no time), de a hátsó üléssor között van felvezetve és a hátsó középső ülés tetején csücsül. Tépőzárt akarok asszonypajtival varratni az ülés tetejére, a másik felét meg rá akarom ragasztani a visszajelzőre.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.14 08:55:17 írta squiddy »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #547 Dátum: 2008.07.14 08:53:20 »
A már leírtakon kívül lehet:
  -Kontakthiba az érzékelõnél
  -Elkoszolódás az érzékelõnél
MIndkettõ tapasztalat :-)
Az enyém elég nagy késleltetéssel mûködik (majdnem 1 mp) - tehát ha elmegy mögöttem az autó, utána csippan - ez is lehet gond.

Ha totál sima a terep és a környéken sincs semmi, akkor nem nyafog tolatás közben. Ha mellettem áll egy autó (fél-fél méterre), akkor üvölt rendesen. Az érzékelők ránézésre nem koszosak, meg amikor ki kell centizni egy parkolást (pl. ma reggel), akkor tökéletesen működik a kényes utolsó 30 centi esetén.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #548 Dátum: 2008.08.09 10:05:13 »
Lehet, hogy már volt szó róla, de most nem találtam, E12-es corihoz (1,6) valamint 1,6-os I-es faceliftes avéhoz lehet gyári tempomatott szereltetni utólag?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #549 Dátum: 2008.08.09 14:09:02 »
Lehet, hogy már volt szó róla, de most nem találtam, E12-es corihoz (1,6) valamint 1,6-os I-es faceliftes avéhoz lehet gyári tempomatott szereltetni utólag?

szerintem lehet, de iszonyat ára van az utólagoshoz képest. Az egy árából kijön a kettőé + némi sör.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #550 Dátum: 2008.08.15 21:29:42 »
Lehet, hogy már volt szó róla, de most nem találtam, E12-es corihoz (1,6) valamint 1,6-os I-es faceliftes avéhoz lehet gyári tempomatott szereltetni utólag?

E12-es 1.6-os automata valtoshoz 120 ropi. Ezt egesz pontosan tudom. Szoval nem keves penz  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #551 Dátum: 2008.08.16 10:22:59 »
Lehet, hogy már volt szó róla, de most nem találtam, E12-es corihoz (1,6) valamint 1,6-os I-es faceliftes avéhoz lehet gyári tempomatott szereltetni utólag?

E12-es 1.6-os automata valtoshoz 120 ropi. Ezt egesz pontosan tudom. Szoval nem keves penz  :nono:
Köszi
Az utólagos sem sokkal olcsóbb, ha mindent beleveszel (igényes vezérlés, memória), v ez csak az anyagár?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #552 Dátum: 2008.08.16 12:31:41 »
Köszi
Az utólagos sem sokkal olcsóbb, ha mindent beleveszel (igényes vezérlés, memória), v ez csak az anyagár?

Eredeti Toyota, markaszervizben beszerelve, cakkun-pakk.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #553 Dátum: 2008.08.16 14:37:56 »
Köszi
Az utólagos sem sokkal olcsóbb, ha mindent beleveszel (igényes vezérlés, memória), v ez csak az anyagár?
20E-ből megvan, tokkal vonóval.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #554 Dátum: 2008.08.16 15:19:19 »
Köszi
Az utólagos sem sokkal olcsóbb, ha mindent beleveszel (igényes vezérlés, memória), v ez csak az anyagár?
20E-ből megvan, tokkal vonóval.

20 ezerből tempomat??? Hol?
Xanyi