Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 407699 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #480 Dátum: 2007.12.19 13:23:32 »
Idézetet írta: "kari"
Sziasztok!

Van egy jó meg egy rossz hírem.
Ma kaptam egy telefonhívást a Toyota Super-tõl, hogy mai naptól kezdve tudnak tempomatot szerelni az E12-es Corollákba.
Elég sokáig tartott mire felvették ezt az opcót, a rossz hír, hogy 120.000,-Ft.


Ez vajon gyári, vagy utángyártott? És ha utángyártott, akkor annak milyen hatása van a garanciára?
orolla D-4D Luna MMT

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #481 Dátum: 2007.12.19 14:58:19 »
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "kari"
Sziasztok!

Van egy jó meg egy rossz hírem.
Ma kaptam egy telefonhívást a Toyota Super-tõl, hogy mai naptól kezdve tudnak tempomatot szerelni az E12-es Corollákba.
Elég sokáig tartott mire felvették ezt az opcót, a rossz hír, hogy 120.000,-Ft.


Ez vajon gyári, vagy utángyártott? És ha utángyártott, akkor annak milyen hatása van a garanciára?

Mivel márkaszervíz adja el és szereli be ezért a garanciát nem befolyásolja.

leszilaci

  • Vendég
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #482 Dátum: 2007.12.21 08:13:33 »
OFF
kmr :nagymosoly:
frankó az új avatarod :10:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #483 Dátum: 2007.12.21 10:26:26 »
Idézetet írta: "leszilaci"
OFF
kmr :nagymosoly:
frankó az új avatarod :10:

köszi, belülrõl is jó!    :vezetes: :nagymosoly:

strfifi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
    • http://kep.tar.hu/zastava750
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #484 Dátum: 2008.01.05 18:54:52 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "kari"
Sziasztok!

Van egy jó meg egy rossz hírem.
Ma kaptam egy telefonhívást a Toyota Super-tõl, hogy mai naptól kezdve tudnak tempomatot szerelni az E12-es Corollákba.
Elég sokáig tartott mire felvették ezt az opcót, a rossz hír, hogy 120.000,-Ft.


Ez vajon gyári, vagy utángyártott? És ha utángyártott, akkor annak milyen hatása van a garanciára?

Mivel márkaszervíz adja el és szereli be ezért a garanciát nem befolyásolja.



Én nekem már a garancia idõ lejárta elõtt belekerült (féltem is) egy waeco de eddig nagyon jó semmi bajom vele. Semmi gányolás, profi volt a beszerelés.

Ebbe benne van amúgy a beszerelés is?

Ez egy kicsit nonszensz, hogy most jöttek rá arra, hogy nem kell az egész vezérlõ elektronikát kicserélni (ami kb. 400k).

Még a végén kitalálják, hogy az E11-es corollákba meg lehet digit klímát és esp-t rendelni. :kacag:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #485 Dátum: 2008.01.06 20:34:41 »
Utólagos fényszórómosót mennyire lehetetlen beapplikálni mondjuk a Carinába? Kerestem a neten róla leírást, de nem jártam sikerrel.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #486 Dátum: 2008.01.07 10:49:11 »
Micsoda véletlen, én is pont a fénysz. mosóról szeretnék érdeklõdni, a ráncfelvarrott Ave I-hez.

Mivel járhat a beszerelés?
Meg kell fúrni a lökhárítót, nagyobb mosó-tartály kell, stb?

Hallott már valaki olyanról, aki utólag szereltetett be ilyet?

Ehhez az Avensishez már létezett belõle gyári kivitel, normális belsõ kapcsológombbal. Ha netán az ember a borsos gyári megoldás mellett döntene, akkor mindenféle kiegészítõt megkapna hozzá a "csomagban"?
És kb mennyi lehet egy ilyen rendszer?  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #487 Dátum: 2008.01.07 13:05:53 »
Nekem is régi vágyam.  Pár évvel ezelõtt lehetett kapni utólagos szettet, de eltûnt mindenhonnan. Majd megyek valamikor a nagykerbe és érdeklõdöm. esetleg a Homasitánál nincsen valakinek ismerõse??

Utólagost én olyat láttam, ami ragasztós, nem fúrt, és a meglévõ tartályból táplálkozott 1/1 impulzussal. (éi: adtak hozzá egy elosztót, meg csövcskét. Ennek a jhátránya abban mutatkozott meg, hogy többett nyomott a fényszóróüvegre, mint a szélvédõre, ezért én a külön vezérlést preferálnám, még azonos tartályból is. Igazán jó a külön tartály-külön rendszer lenne, nyilván meg lehetnek oldani, sõt jelentõsen egyszerûbb is lenne. )
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #488 Dátum: 2008.01.07 14:20:20 »
Xtrem: Ha van hozzá gyári, akkor meg kéne nézend bontóban, neked talán onnan lenne legegyszerûbb beszerezni.

Trotter66: Ha jársz nagykerbe tényleg jó lenne ha rákérdeznél. Gondolom én, hogy ha netán megállítania a yard közúti ellenõrzéskor, talán el lehetne vele hitetni, hogy gyári a xenon, hisz van hozzá mosó is  :vag1:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #489 Dátum: 2008.01.07 17:41:21 »
Idézetet írta: "squiddy"
Xtrem: Ha van hozzá gyári, akkor meg kéne nézend bontóban, neked talán onnan lenne legegyszerûbb beszerezni.

Trotter66: Ha jársz nagykerbe tényleg jó lenne ha rákérdeznél. Gondolom én, hogy ha netán megállítania a yard közúti ellenõrzéskor, talán el lehetne vele hitetni, hogy gyári a xenon, hisz van hozzá mosó is  :vag1:
Scenicben nincsen szabadtükrös xenonversus, csak projektoros a lámpának darabja 82E, és az nem xenon, hanem halogén kialakítású...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #490 Dátum: 2008.01.08 14:32:36 »
Idézetet írta: "squiddy"
Xtrem: Ha van hozzá gyári, akkor meg kéne nézend bontóban, neked talán onnan lenne legegyszerûbb beszerezni.


Abból kiindulva, hogy az itthoni Avensisek körében nem éppen egy olyan extra volt ez, amit bárki is tetetett volna az autójába, nem sok reményt látok rá. De egy telefont persze megér a dolog, köszi.

Amúgy szerintem bármelyik mosó jó lenne rá, sõt még talán a Carinára is. A régi LS400-asétól kezdve a régebbi generációs Camryn át szerintem bármelyik szóba jöhetne. Elvégre a lökhárítón van elegendõ hely bármelyik mosó-fejnek.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #491 Dátum: 2008.01.15 21:57:05 »
Ma kíváncsiságból benéztem az egyik  :toy: kereskedésbe, rákérdeztem az Avensis gyári fényszóró-mosó árára.
Az anyagköltség kb 110-120e Ft lenne (belsõ kapcsoló, nagyobb tartály, 2 motor, 2 fej, stb.).
Bevallásuk szerint amióta a kereskedés létezik, még egy tulaj sem fordult hozzájuk ilyen kéréssel, és a beszerelést sem vállalnák (nincsen hozzá sablon, úgy kellene vágni a 2 fejnek a lyukat a lökhárítóba).

A bontóra õk is azt mondták, hogy érdeklõdni lehet, de nagy valószínûséggel sehol nem lehet majd ilyet találni.  :hmm:

Szóval úgy néz ki ez a dolog annyiban marad, vagy az ember otthon kivágja maga a lökhárítón a lyukakat, és csak a 2 fejet rendeli meg (látszat megoldás) és szereli fel.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #492 Dátum: 2008.01.16 01:39:07 »
Idézetet írta: "squiddy"
Utólagos fényszórómosót mennyire lehetetlen beapplikálni mondjuk a Carinába? Kerestem a neten róla leírást, de nem jártam sikerrel.


Kérdés, hogy létezett-e a Carinához gyári? Elképzelhetõ, hogy nem. Ha valóban nem volt, akkor szerintem is az Xtrem által írt megoldás lenne a legjobb, hogy ti. bele kellene applikálni vmi egyéb Toyota típusból származót. Pl. az enyém-féle Camryhez is volt (az enyémen van is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #493 Dátum: 2008.01.16 09:45:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "squiddy"
Utólagos fényszórómosót mennyire lehetetlen beapplikálni mondjuk a Carinába? Kerestem a neten róla leírást, de nem jártam sikerrel.


Kérdés, hogy létezett-e a Carinához gyári? Elképzelhetõ, hogy nem. Ha valóban nem volt, akkor szerintem is az Xtrem által írt megoldás lenne a legjobb, hogy ti. bele kellene applikálni vmi egyéb Toyota típusból származót. Pl. az enyém-féle Camryhez is volt (az enyémen van is).

A GTi-n volt!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #494 Dátum: 2008.01.16 13:13:00 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "squiddy"
Utólagos fényszórómosót mennyire lehetetlen beapplikálni mondjuk a Carinába? Kerestem a neten róla leírást, de nem jártam sikerrel.


Kérdés, hogy létezett-e a Carinához gyári? Elképzelhetõ, hogy nem. Ha valóban nem volt, akkor szerintem is az Xtrem által írt megoldás lenne a legjobb, hogy ti. bele kellene applikálni vmi egyéb Toyota típusból származót. Pl. az enyém-féle Camryhez is volt (az enyémen van is).

A GTi-n volt!


Na, legalább azon :) ... Nade ilyet találni bontottan, kábé mint az én questem a Corona hûtõráccsal :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )