Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 407688 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #465 Dátum: 2007.12.12 20:32:39 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Visszatérve a tolatóradar kérdéskörére, a mûhely ahol riasztót szereltettem a tolatóradar beszerelését 2 óra szintidõ alatt vállalja 7.000.- HUF összegért.
A riasztó beszerelését korrekt módon abszolválták, úgy kaptam vissza a kocsit, ahogyan odaadtam, persze a riasztó az benne van. :mrgreen:  Értem ez alatt azt, hogy semmi sincsen szétbarmolv, nem kákony a vezetékelés, a plusz piros ledet szépen beszerelték egy vak-kapcsoló helyére, úgy ahogyan azt kell.

Én végül Connect csomagot kértem a kocsihoz, ezzel gyárilag benne van a tolatóradar és brutuszos telcsikihangosítás. Így nem itt esnek neki szétszedni az egész mûszerfalat, a kárpitokat és a hátsó lököst.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #466 Dátum: 2007.12.12 20:38:09 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Trotter66"
Visszatérve a tolatóradar kérdéskörére, a mûhely ahol riasztót szereltettem a tolatóradar beszerelését 2 óra szintidõ alatt vállalja 7.000.- HUF összegért.
A riasztó beszerelését korrekt módon abszolválták, úgy kaptam vissza a kocsit, ahogyan odaadtam, persze a riasztó az benne van. :mrgreen:  Értem ez alatt azt, hogy semmi sincsen szétbarmolv, nem kákony a vezetékelés, a plusz piros ledet szépen beszerelték egy vak-kapcsoló helyére, úgy ahogyan azt kell.

Én végül Connect csomagot kértem a kocsihoz, ezzel gyárilag benne van a tolatóradar és brutuszos telcsikihangosítás. Így nem itt esnek neki szétszedni az egész mûszerfalat, a kárpitokat és a hátsó lököst.  :pofa:


Nem akarlak elkeseríteni, de a Connect csomag nem a gyárba kerül az autóba. Ha nem a márkaszervíz szereli be, akkor valamelyik telephelyen kerül bele, ahol tárolják az autót (pl. Kolin).
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #467 Dátum: 2007.12.12 22:05:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "whis"
Én végül Connect csomagot kértem a kocsihoz, ezzel gyárilag benne van a tolatóradar és brutuszos telcsikihangosítás. Így nem itt esnek neki szétszedni az egész mûszerfalat, a kárpitokat és a hátsó lököst.  :pofa:


Nem akarlak elkeseríteni, de a Connect csomag nem a gyárba kerül az autóba. Ha nem a márkaszervíz szereli be, akkor valamelyik telephelyen kerül bele, ahol tárolják az autót (pl. Kolin).

Hát nem t'om, eredetileg akartam tolatóradart és késõbb egy telefon kihangosítót, ekkor ajánlották, hogy legyen a Connectes változat, mert az eleve úgy jön...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #468 Dátum: 2007.12.12 23:36:45 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval hogyan tovább, kedves cartársak?

Megnéztem az ajánlott honlapot. Bevallom, nem igazán látom át, mi a különbség a tolatóradar és a parkolóradar közt...  :oops:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #469 Dátum: 2007.12.13 00:01:30 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "whis"
Én végül Connect csomagot kértem a kocsihoz, ezzel gyárilag benne van a tolatóradar és brutuszos telcsikihangosítás. Így nem itt esnek neki szétszedni az egész mûszerfalat, a kárpitokat és a hátsó lököst.  :pofa:


Nem akarlak elkeseríteni, de a Connect csomag nem a gyárba kerül az autóba. Ha nem a márkaszervíz szereli be, akkor valamelyik telephelyen kerül bele, ahol tárolják az autót (pl. Kolin).

Hát nem t'om, eredetileg akartam tolatóradart és késõbb egy telefon kihangosítót, ekkor ajánlották, hogy legyen a Connectes változat, mert az eleve úgy jön...  :roll:


Persze hogy új jön - hozzád :wink: ... De ahogy Xanyi is írja, ezeket a kütyüket nem a gyárban rakják bele, hanem a már kész autóba utólag.

Carina E-nél pl. még a légkondit is (!) utólag szerelték bele az ezzel rendelt autókba; persze ez ma már nem így van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #470 Dátum: 2007.12.13 00:03:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Carina E-nél pl. még a légkondit is (!) utólag szerelték bele az ezzel rendelt autókba; persze ez ma már nem így van.


Yariszba (I-es), Corollába (E12) is itthon szerelték, vagy én tudom rosszul???

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #471 Dátum: 2007.12.13 00:03:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval hogyan tovább, kedves cartársak?

Megnéztem az ajánlott honlapot. Bevallom, nem igazán látom át, mi a különbség a tolatóradar és a parkolóradar közt...  :oops:


Én nem néztem meg, de ha minden igaz, tolatóradar csak tolatásnál segít, magyarul csak hátul vannak szenzorai; míg a parkolóradarnak elöl is, tehát az mindkét irányban asszisztál. Már föltéve, hogy szabatosan használják a kifejezéseket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #472 Dátum: 2007.12.13 00:06:31 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"

Carina E-nél pl. még a légkondit is (!) utólag szerelték bele az ezzel rendelt autókba; persze ez ma már nem így van.


Yariszba (I-es), Corollába (E12) is itthon szerelték, vagy én tudom rosszul???


Nemtom. Carinába biztos. Benne volt a szervízkönyvében az ezt igazoló bejegyzés! Ami a Corollát illeti, szerintem ez legfeljebb akkor lehetett így, amikor még voltak klíma nélküli kivitelek is. Vagy csak a manuális klímásoknál. Azt valahogy baromi nehezen tudnám elképzelni, hogy az automata légkondit itthon utólag szerelték volna beléjük :hmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #473 Dátum: 2007.12.13 00:46:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"

Carina E-nél pl. még a légkondit is (!) utólag szerelték bele az ezzel rendelt autókba; persze ez ma már nem így van.


Yariszba (I-es), Corollába (E12) is itthon szerelték, vagy én tudom rosszul???


Nemtom. Carinába biztos. Benne volt a szervízkönyvében az ezt igazoló bejegyzés! Ami a Corollát illeti, szerintem ez legfeljebb akkor lehetett így, amikor még voltak klíma nélküli kivitelek is. Vagy csak a manuális klímásoknál. Azt valahogy baromi nehezen tudnám elképzelni, hogy az automata légkondit itthon utólag szerelték volna beléjük :hmm:

A manuális klímásokat elég sokáig az itthoni márkaszervízekben szerelték be. Alkatrészként ugyanis más volt talán a vámtétel? :hmm: A lényeg, hogy olcsóbban jött így ki a Toyota, mintha a gyárban pakolták volna bele. Õk csak elõkészítettek.
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #474 Dátum: 2007.12.13 07:34:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze hogy új jön - hozzád :wink: ... De ahogy Xanyi is írja, ezeket a kütyüket nem a gyárban rakják bele, hanem a már kész autóba utólag.

Lehet, de akkor átverés esete áll fent!  :turelmetlen:  :elkeseredett: Ugyanis a BT kapcsolatra jelenleg semmi szükségem nincs  :nemnem:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #475 Dátum: 2007.12.13 11:11:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval hogyan tovább, kedves cartársak?

Megnéztem az ajánlott honlapot. Bevallom, nem igazán látom át, mi a különbség a tolatóradar és a parkolóradar közt...  :oops:


Palaczk mester fején találta a szöget! A tolatóradar csak hátrafelé, a parkolóradar (én inkább a német tükörfordítást szeretem használni= Parkhilfe=rakolássegéd/parkolássegítõ) szóval a parkolássegítõnél, már elöl is vannak szenzorok. Pl. a W210-es Mergákban (Elegance-tól felfele) elöl hátul 4-4 darab van, de az utólagosoknál általában összesen 6 darab, ebbõl kettõ elölre. Mondjuk ha jobban belegondol az ember, akkor több nem is kell.
Utólagosnál természetesen a parkolássegéd alkalmazásakor egy plusz kapcsolót kell beiktatni, vagy fixre kötni, de elég idegesítõ, ha az elõtted áthaladó gyalogosok miatt is feszt pittyeg... :szemforgat:

Ismét a Mergához kanyarodok vissza, itt is egy külön kapcsoló van az elsõ szenzorok aktiválásához.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #476 Dátum: 2007.12.13 17:27:53 »
Idézet
Yariszba (I-es), Corollába (E12) is itthon szerelték, vagy én tudom rosszul???


A Yaris I-esbe szinte kivétel nélkül utólag került be a klíma (kivéve a Max felszereltséget talán), az E12-be is a digitklímát kivéve, annal is csak a széria végén kerültek be a gyárba a klímák, hisz akkor már kivétel nélkül mind klímás volt.
Mára már az Aurisok és a Corollák is gyárilag klímával érkeznek, már csak az új Yarisokba kerül bele utólag (alap, ill. Terra felszereltség esetén).
Xanyi

rezol

  • Vendég
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #477 Dátum: 2007.12.13 19:59:09 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval hogyan tovább, kedves cartársak?

Megnéztem az ajánlott honlapot. Bevallom, nem igazán látom át, mi a különbség a tolatóradar és a parkolóradar közt...  :oops:


Palaczk mester fején találta a szöget! A tolatóradar csak hátrafelé, a parkolóradar (én inkább a német tükörfordítást szeretem használni= Parkhilfe=rakolássegéd/parkolássegítõ) szóval a parkolássegítõnél, már elöl is vannak szenzorok. Pl. a W210-es Mergákban (Elegance-tól felfele) elöl hátul 4-4 darab van, de az utólagosoknál általában összesen 6 darab, ebbõl kettõ elölre. Mondjuk ha jobban belegondol az ember, akkor több nem is kell.
Utólagosnál természetesen a parkolássegéd alkalmazásakor egy plusz kapcsolót kell beiktatni, vagy fixre kötni, de elég idegesítõ, ha az elõtted áthaladó gyalogosok miatt is feszt pittyeg... :szemforgat:

Ismét a Mergához kanyarodok vissza, itt is egy külön kapcsoló van az elsõ szenzorok aktiválásához.
Ha már segédletnél tartunk, a Xantia jobb oldali tükre hátramenetbe kapcsoláskor lebillen és a padkát mutatja.
(Ismerõs ezt a funkciót kötötte ki elõször, mert zavarta.) :roll:  :twisted:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #478 Dátum: 2007.12.13 20:03:08 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval hogyan tovább, kedves cartársak?

Megnéztem az ajánlott honlapot. Bevallom, nem igazán látom át, mi a különbség a tolatóradar és a parkolóradar közt...  :oops:


Palaczk mester fején találta a szöget! A tolatóradar csak hátrafelé, a parkolóradar (én inkább a német tükörfordítást szeretem használni= Parkhilfe=rakolássegéd/parkolássegítõ) szóval a parkolássegítõnél, már elöl is vannak szenzorok. Pl. a W210-es Mergákban (Elegance-tól felfele) elöl hátul 4-4 darab van, de az utólagosoknál általában összesen 6 darab, ebbõl kettõ elölre. Mondjuk ha jobban belegondol az ember, akkor több nem is kell.
Utólagosnál természetesen a parkolássegéd alkalmazásakor egy plusz kapcsolót kell beiktatni, vagy fixre kötni, de elég idegesítõ, ha az elõtted áthaladó gyalogosok miatt is feszt pittyeg... :szemforgat:

Ismét a Mergához kanyarodok vissza, itt is egy külön kapcsoló van az elsõ szenzorok aktiválásához.
Ha már segédletnél tartunk, a Xantia jobb oldali tükre hátramenetbe kapcsoláskor lebillen és a padkát mutatja.
(Ismerõs ezt a funkciót kötötte ki elõször, mert zavarta.) :roll:  :twisted:


Amikor teheren vizsgáztam az elefántfül alatt volt egy kicsi kör direkt lebillentve az oktató benzines ZIL-en 1984-ben....  Pontosan azért, hogy a hátsó kerék és a padka közöti távot lehessen látni. OKos ötlet, hogy a Xantian volt ilyen funkció. Az ismerõsöd  meg nem sofõr, csak úrvezetõ. És nem is lesz.... :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #479 Dátum: 2007.12.13 20:04:20 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ha már segédletnél tartunk, a Xantia jobb oldali tükre hátramenetbe kapcsoláskor lebillen és a padkát mutatja.
(Ismerõs ezt a funkciót kötötte ki elõször, mert zavarta.) :roll:  :twisted:


Rettentõ pipa lennék, ha az Avensis tükre a garázsból kitolatáskor lebillenne és a padlót mutatná, miközben én azt szeretném figyelni benne, hogy ne menjek neki a kapufélfának :turelmetlen: ... Ez nem egy átgondolt feature. OK, legyen ilyen funkció, de legyen kézzel kapcsolható, semmiképpen ne automatikusan történjen, elvégre rengetegszer kell a jobb tükör tolatás közben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )