Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 408032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #360 Dátum: 2005.02.21 08:34:14 »
Idézetet írta: "afekete"
Tőlünk nyugatabbra volt dízel Yaris gyári tempomattal? Mert akkor esetleg lehetne arafelé érdeklődni. Én még mindig azt mondom, hogy az elektronikában nem lenne túé bonyolult megcsinálni. Lehet, hogy Japánban a Vitz-nél szériatartozék... :-(
Pl most teljesen lemondtam a tempomatról. Nem szerelek bowdent a gázpedálomra!!! Hogy nézne az ki? Köszi az infót, utánajárok. Az számomra is természetes, hogy csak is FULL elektronikus dolgot akarok. Attól precízebb nincs és egyébként is más megoldás nem  nagyon jöhet szóba.
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #361 Dátum: 2005.02.21 11:21:15 »
Megint esik a hó. Mi lesz itt szerdáig ? Megint csúszunk egy hetet ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #362 Dátum: 2005.02.21 12:30:25 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Megint esik a hó. Mi lesz itt szerdáig ? Megint csúszunk egy hetet ?
Csúszik az nekem többet is   :pal1:   :cry:
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #363 Dátum: 2005.02.21 13:07:37 »
Egyelőre én is jegelem a dolgot. Természetesen a pénz miatt. Elképzelésem sincs, mikor jön meg az az összeg, amiből majd ezt is megvehetem :(

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #364 Dátum: 2005.02.21 13:14:14 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Megint esik a hó. Mi lesz itt szerdáig ? Megint csúszunk egy hetet ?



Most mondta a CNN, hogy idén érdektelenség miatt elmarad a tavasz.
 8)

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #365 Dátum: 2005.02.21 15:17:11 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Megint esik a hó. ... Megint csúszunk egy hetet ?

Sziasztok!

Én többet is, ha így folytatódik, minden kanyarodásnál kettesben nagy gáz, hadd tolja a popsiját.  :twisted:
Komolyan, én már várom a kütyüt.
N413

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #366 Dátum: 2005.02.21 21:37:57 »
Idézetet írta: "Misi"
Most mondta a CNN, hogy idén érdektelenség miatt elmarad a tavasz.  8)

Tegyük hozzá: idén is elmarad...
music     

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #367 Dátum: 2005.02.23 10:12:00 »
Újabb fejlemények. Mai beszélgetésünk értelmében két variáció lehetséges a havazás miatt.
1. Elpostázza az érintetteknek a készüléket, ami 1500 Ft plusz költséget jelent.
2. Elküldi egy budapesti céghez a dobozokat és névre szólóan lehet záros határidőn belül érte menni.
Sajnos (szerencsére) nagy az érdeklődés a dobozok iránt, ezért a záros határidő.
Jelenleg 4+1 készülék van. 4 vákumos és 1 elektromos. Ebből 1 vákumos értelemszerűen az enyém :-), vagyis 3+1 a készülékek száma. Jelentkezni itt a fórumon, vagy nála telefonon lehet.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

KIZS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #368 Dátum: 2005.02.23 11:21:20 »
Hi!

Én akkor postázva szeretnék egy vákumos ketyerét, a köv. címre:
Kiss István
5000
Szolnok
Tarló út 14


Köszönöm szépen!

KIZS

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #369 Dátum: 2005.02.23 11:57:49 »
Sziasztok!

Én az érte menést választanám, ha lehet, méghozzá egy vákuumosért.

Köszi...
ATom
N413

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #370 Dátum: 2005.02.23 12:04:12 »
Én lemondok az elektromosról. ....és mindenkinek köszi a segítséget, de ebből a projektből kimaradok. Már tudom mi lenne a legjobb megoldás és amíg az nem létezik, addig inkább nem barkácsolok a kis UFO-ba.
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #371 Dátum: 2005.02.26 07:29:11 »
Kialakult a végső helyzet. Vasárnap estig van lehetőség jelentkezni a tempomatokra. 3 db-ra van biztos vevő. Marad még 2 (1 elektromos, 1 vákumos) Hétfőtől már más is megkaphatja.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #372 Dátum: 2005.02.26 07:29:31 »
Na végre sikerült írnom ide. Megvan a tempomat, be van építve és nagyon profi. Mind a szerelés, mind a beállítás is nagyon profi, köszönet mégegyszer a szegedi fiúknak. Ritka kedvesek és segítőkészek voltak. (ja és profik) Meg is kérdezték, hogy segít e az ügyfél a szerelésnél vagy nem, mert ha segít, akkor drágább :-)
Néhány szó a folyamatokról:
- Beszerelés a motortérbe így utólag nagyon egyszerűnek tűnik, de előtte halvány lila f...om se volt róla, hogyan lehetne elhelyezni. Nagyon frappáns és stabil megoldások születtek. A kocsi belsejét viszont nagyon szét kellett kapni. A teljes műanyag borítást le kellett venni alul. (legalább tiszta lett minden :-)) A jelet a legegyszerűbben a km-óráról tudták levenni. (most derült ki, hogy elektromos a km-óra. Azt nem értem, hogy hogy nem vettem észre a km-sprirál hiányát :-)) A rendszer kétféle jellel tud dolgozni. Sebességjel és fordulatszámjel
A tesztek során a fordulatszámjellel próbálkoztunk először. Az egyik variációban 2000 és 3000 között akart csak szabályozni, a másikban meg 2000 és 8000 között, de a gázadás nagyon durvára lehetett csak beállítani. Sajna 2000 alá nem lehetett lejönni, ezért az 5.-ben való haladás csak 60 körül valósítható meg. 4. fokozatban viszont pörög eléggé a motor, de 50 alá így sem ment. Maradt a sebességjel használata. Néhány próbakör után ez tűnt a jobb beállításnak. GPS-el mérve 44 km/h (óra szerint 50) a leglassabb és pályán 147 km/h (óra szerint 160) a leggyorsabb, ami beállítható. Ez a beállítás lett a végleges. A működése nagyon egyszerű, két gombbal lehet variálni. A bot végén lévővel tudod a pillanatnyi sebességet megtartani vagy ha sokáig nyomod, akkor lassul a kocsi és az elengedéskori sebességet tartja. A másik az a gázadás gomb (gyorsító). Ez is kétfunkciós. Folyamatos nyomásra egyenletesen gyorsul és megtartja az elengedéskori állapotot. Egy nyomásra kétféle funkció lép életbe. Tempomat használata mellett 1,2 km/h-val növeli a sebességet. Kikapcsolt tempomat mellett megpróbálja elérni az utoljára használt sebességet. Ez nagyon hasznos funkció. Pl. utazik a sor 90-el. Valaki indexel és elkanyarodik valamerre. Fékezésre kiold, majd egy megnyomás hatására újból eléri a 90 km/h-t. Nagyon tetszett a hazafelé út. A tempomat megtanít a nyugodt vezetési stílusra is. Eddig pályán, ha mentem 110-el és utolértem valakit, akkor önkéntelenül is felgyorsítottam 120-ra, hogy megelőzzem. Most 100-al is simán el lehet menni mellette.
Erőteszt. Jött az érdi emelkedő. Beálltam a belső sávba, hogy ne zavarják a mérést. Beállítottam 81 km/h (tábla miatt). 1 km/h-n belül tartva ment fel ötödikkel és NEM nyomott padlógázt. (kipróbáltam, de attól sem húzott jobban a kocsi, csak többet fogyasztott) Érzésre legalább fél literrel evett kevesebbet az egész úton, de majd a tankolás ad igazi értéket. Összefoglalva nagyon merem ajánlani mindenkinek.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #373 Dátum: 2005.03.02 16:24:28 »
Sziasztok!

Hová kell értemenni és mikor?

ATom

Idézetet írta: "Amtibácsi"
Kialakult a végső helyzet. Vasárnap estig van lehetőség jelentkezni a tempomatokra. 3 db-ra van biztos vevő. Marad még 2 (1 elektromos, 1 vákumos) Hétfőtől már más is megkaphatja.
N413

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #374 Dátum: 2005.03.03 07:38:06 »
Amtibácsi:
Mennyit fizettél a produkcióért?