Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 407683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #285 Dátum: 2005.02.08 15:20:25 »
Idézetet írta: "kishaver"
SzaboZE szerintem el tudja indítani a lavinát, ha akarja. Ebből még egész nagy találkozók is kisülhetnek. Na meg persze viták, beszélgetések, versenyek. A topical kapcsolatos kérdést már megfogalmaztam a Csináljunk topicot vagy valami hasonló nevű topicban.


Volt már ilyen próbálkozás pl a Suzukisok részéről, aztán mindig valahogy elsikkadt :) Egy profi szervező kell a feladathoz, akihez idomulhatnak a klubok vezetői.
ww.mazdaklub.hu

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #286 Dátum: 2005.02.08 15:22:18 »
Idézetet írta: "Misi"

Ő arra gondol, hogy itt a Toyota Fórumon belül nyitnánk egy "Egyéb Japán Autók" topicot.


Ja hogy úgy :) Nekem nem jutott ilyesmi eszembe, nem akartam én itt a Toyotások közé topikozni :) Ahogy gondoljátok, elvégre ez a Ti otthonotok :)
ww.mazdaklub.hu

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #287 Dátum: 2005.02.08 15:22:22 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzaboZE"

Hát nem, én nem is érdeklődtem a tempomat után, inkább ugyanazon cégnél a gyári üléshuzat alá telepíthető ülésfűtés érdekelt, így cseppentem a témába :)
Akkor te is maradsz velünk az eredeti változatban a vákuum megbontás nélküli kütyüre szavazva??? Vagy inkább taposod tovább a pedált és lemondasz az élvezetről.
Üdv: Kishaver 74

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #288 Dátum: 2005.02.08 15:25:24 »
Idézetet írta: "kishaver"
Akkor te is maradsz velünk az eredeti változatban a vákuum megbontás nélküli kütyüre szavazva??? Vagy inkább taposod tovább a pedált és lemondasz az élvezetről.


Valszeg valahol elveszítettem a fonalat, mert csak a vákuumos kütyüt figyeltem. Van valami elektromos változat is? Őszintén szólva én 90%-ban városban közlekedek, így nem érzem annyira a hiányát :)
ww.mazdaklub.hu

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #289 Dátum: 2005.02.08 15:31:16 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
A próbát folytathatod a következőképpen. Padlógáz, bal lábbal pumpálás, felkeményedés és nyomod a féket. (ekkor már hatástalan) Ha most elengeded a gázt, olyat bólint az autó, hogy kirepülsz a szélvédőn. (közben beesik a pedál)
Mikor cseréled le egy elektromos fékkel ellátott tipusra ? :-)))
....és akkor mi van, ha be van kapcsolva a tempomat egy emelkedőn. Megyek ezerrel, de meg kell állnom hírtelen (vagy minimum nagyot fékezni) A tempomat nyomja úgy a pedált, hogy a vákum sehol sincs, közben én a fékre állok, de mivel nincs hatás, így keményen odateszem a lábam, aztán a tempomat kikapcsol, mert megnyomtam a pedált a vákum megjön pár mp alatt és blokkol a kerék. Persze van ABS, de kell ez nekem. Vagy ha azon a pár mp, de inkább tized mp hiányzott a bukáshoz, belefutáshoz, míg a vákuum összeszedte magát??? 140-150-es tempónál 1 mp alatt 41,5 métert megy az autó  :shock:  :shock:  Azért az nem kevés. Ha fél mp, akkor 20 métert vesztek a fékútból. :shock:
Üdv: Kishaver 74

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #290 Dátum: 2005.02.08 15:34:43 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Idézetet írta: "kishaver"
SzaboZE szerintem el tudja indítani a lavinát, ha akarja. Ebből még egész nagy találkozók is kisülhetnek. Na meg persze viták, beszélgetések, versenyek. A topical kapcsolatos kérdést már megfogalmaztam a Csináljunk topicot vagy valami hasonló nevű topicban.


Volt már ilyen próbálkozás pl a Suzukisok részéről, aztán mindig valahogy elsikkadt :) Egy profi szervező kell a feladathoz, akihez idomulhatnak a klubok vezetői.


Szerintem nagy szervezés nem kell. Nyitunk egy topicot, erről valahogy értesítjük a többi "Japán klubot". Itt a témák már mennek maguktól. Ha felvetődik egy összjapán találkozó ötlete, akkor "csak" meg kell találni a helyszínt és az időpontot. Ezt látják az idelátogató klubvezetők, Ők meg intézik a dolgot a saját klubukon belül.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #291 Dátum: 2005.02.08 15:39:31 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Valszeg valahol elveszítettem a fonalat, mert csak a vákuumos kütyüt figyeltem. Van valami elektromos változat is? Őszintén szólva én 90%-ban városban közlekedek, így nem érzem annyira a hiányát :)
régebben volt egy másik cég aki ajánlatot tett nekünk tempomatokra. 3 féle volt. Nagyonnagyon durván : volt egy alap, amihez saját érzékelőket kell felragasztgatni ide oda és ez alapján szabályoz vákuummal. Van olyan, ami seb jelet vesz valahonnan és vákuum segítségével "tapossa a pedált", illetve van a 3., ami seb jelet vesz, aztán elektromosan állítja a tempót. Persze ez a legdrágább, de mivel a legbiztonságosabbnak tartom, így erre pályáztam én és még egy másik :toy: fun. Persze most kicsit más a szitu, mert az együttvásárlásból adódó 15%-os árengedményről finoman szólva szó sem lehet, ha csak ketten pályázunk a korrekt kütyüre a többiek meg a másik beszállítót választják.

Én értem, hogy pénz diktál, meg nem is sokat használnák és nem térülne meg.... Ez van. Zénókával szívunk vagy veszünk egy alapot mi is.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #292 Dátum: 2005.02.08 15:44:44 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Egy profi szervező kell a feladathoz, akihez idomulhatnak a klubok vezetői.
Nálunk mindenki profi [smilie=sm15.gif]  :lol:  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #293 Dátum: 2005.02.08 15:52:17 »
Zénóka hol vagy??? Gyere védjél már meg! Mondd már meg nekik, hogy ne csinálják ezt!! :lol:  :lol:

Vagy már te is fiam Brutusz?
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #294 Dátum: 2005.02.08 16:05:31 »
kishaver
Tudom, hogy téged nem lehet meggyőzni a vákumosról, nem is akarlak, hiszen ha megteheted vedd a jobbat, én is ezt tenném.
DE!!! A tempomat a fék megnyomásakor kikapcsol. Mivel a Yarisba a féklámpa sokkal elöbb kapcsol mint a fékhatás érkezik (pedálútban értve), ezért amikor fékezel, arra már rég összeszedi magát a vákum, hiszen ehhez nagyon rövid idő kell!

Japán autósok
Szerintem nagyon jó ötlet összecsődíteni a japán autósokat. Elsősorban a Honda, Mazda, Toyota márkákra gondolok (persze minden jöhet ami japán, de ezekből van sok aktív az indexen is).
Gondoljatok bele milyen lenne egy nyári találkozó reptéren, gyorsulásokkal, rengeteg autóval, emberrel...
Húúúúúú!!! :roll:  :lol:
Xanyi

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #295 Dátum: 2005.02.08 16:53:48 »
Idézetet írta: "kishaver"
[és akkor mi van, ha be van kapcsolva a tempomat egy emelkedőn. Megyek ezerrel, de meg kell állnom hírtelen (vagy minimum nagyot fékezni) A tempomat nyomja úgy a pedált, hogy a vákum sehol sincs, közben én a fékre állok, de mivel nincs hatás, így keményen odateszem a lábam, aztán a tempomat kikapcsol, mert megnyomtam a pedált a vákum megjön pár mp alatt és blokkol a kerék. Persze van ABS, de kell ez nekem. Vagy ha azon a pár mp, de inkább tized mp hiányzott a bukáshoz, belefutáshoz, míg a vákuum összeszedte magát??? 140-150-es tempónál 1 mp alatt 41,5 métert megy az autó  :shock:  :shock:  Azért az nem kevés. Ha fél mp, akkor 20 métert vesztek a fékútból. :shock:

Szegény amerikaiak. Ki fognak halni, ha ez mind igaz :-((
Ne ijedj meg. A fékszervó kb. 5 fékezésre való vákumot tárol. Azért kell pumpálni a tesztben, hogy ezt mind elhasználja. Tövig nyomott gázpedálnál teljes a fékerő. Aztán kikapcsol a tempomat, leesik a gázpedál és minden a régi. Én pont azon gondolkodom, hogy mi van, ha az elektromos szervómotor megszorul a nagy meleg miatt mondjuk, vagy zárlatos lesz és a tekercse leég. Rá se merek gondolni :-))
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #296 Dátum: 2005.02.08 17:45:59 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Én pont azon gondolkodom, hogy mi van, ha az elektromos szervómotor megszorul a nagy meleg miatt mondjuk, vagy zárlatos lesz és a tekercse leég. Rá se merek gondolni :-))


Egy bowden is ugyanúgy beszorulhat, szerintem ez nem elég ellenérv :) Valószínüleg úgy van szerkesztve az a motor, hogy hiba esetén elengedje a bowdent. Ezt végülis nem nehéz elképzelni egy "szabadonfutó" szerkezettel.

SzaboZE
ww.mazdaklub.hu

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #297 Dátum: 2005.02.08 19:16:02 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Na, most aztán jól felkevertem a iszapot :-) A fénykép meggyőzött, én is az amerikai változatra szavazok (meg az anyagiak miatt is). Akkor a lista.

Waeco
- Kishaver MS 300/600
- Zénóka MS-300/600
- Pamacs MS-50

Amerikai változat:
- i.Blasius (indexről)
- KIZSBusz (indexről)
- KIZSBusz innen +1 db esetleg KIZS néven
- atompyka
- xeri
- Amtibácsi

Jelezzétek, hogy igaz e.


Sziasztok!

Szerintem helyesen:
Amerikai változat:
- i.Blasius (indexről)
- KIZSBusz (esetleg 2 db)
- atompyka
- xeri
- Amtibácsi

ATom
N413

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #298 Dátum: 2005.02.09 08:10:08 »
Nos.... beszélgettem Zénókával (az ő mérnöki szavára nagyon adok) és szinte lemosta a felvetett problémáimat.

Na meg nem utolsó szempont nekem sem a pénz. Meggyőztetek, bontsatok pezsgőt. :lol:  Akkor legyen a szögedi cucc, de most már tényleg gyorsan. Mondjuk a szereltetés még kérdés nálam, de majd Zénóka.....megmondja mit tegyek :lol:  :lol:  (Ugorjak a kútba  :lol:  )

Annyi ész érvvel támasztotta alá a mondanivalóját: Mondjuk ilyenekkel: az eddigi tempomatos autóimba is vákuumos volt és semmi gond nem volt. Meg azzal is, hogy addig fogyhat el a vákuum, amíg nagyot húz a pedálon a kütyü (pár pillanat), de amint eléri a kívánt pedál mélységet  már csak tartania kell és vákuum pik-pak lesz.

Na meg azt sem kell ecsetelnem, hogy amíg ti 25e HUN Ft-ért vesztek tempomatot, addig én semmi kedvezménnyel 89e HUN Ft-ért. Azért annyival nem lehet jobb. :cry:
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #299 Dátum: 2005.02.09 08:27:23 »
Újabb fejlemény az index-ről. Nekem jó a szerda is, meg a csütörtök is.

Amtibácsi, atompyka, KIZSBusz, Szkapi, Matchbox:  ha pesti átadást szeretnétek én állok elébe, de csak a jövő héten van szándékom Pestre menni, mégpedig szerdán vagy csütörtökön. Addig is itt a telefonszámom hívjatok ha valami infó kell: 20-9431-410 ( Török Tamás). Vagy írjatok ide a fórumba vagy küldjetek mailt.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18