Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 406278 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

KIZS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #255 Dátum: 2005.02.07 22:34:54 »
Akkor itt is jelzem (az index fórum mellett), hogy egy ilyen cuccra vevő lennék. Ha beválik, akkor kettőre is. Szegedre nincs kedvem lemenni ezért bármilyen szerveződés tetszik, ami ide Pestre varázsolja a cuccost.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #256 Dátum: 2005.02.07 23:29:46 »
Szegedben az a jó, hogy ott 10-15 között szerelik olyanok, akik már csináltak ilyent. Persze, ha könnyű otthon berakni, akkor más a helyzet.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #257 Dátum: 2005.02.08 07:44:18 »
Nekem mind1.

Amtibácsi:  Pesti depózásban tudok segíteni, ha valaki felhozza. Bár jövő 7ttől nem igen leszek netközelben, de Pesten elérhető vagyok, telefon meg ugyebár létezik.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #258 Dátum: 2005.02.08 08:03:46 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Ez a karos dolog nagyon megdobta a fantáziám. Az MS50-ben a beavatkozó volt az egyetlen pont, amitől idegenkedek. Hova tegyem, hogy normálisan kézreálljon. Amint lesz kép a karről, dönteni fogok. A garancia ezek szerint mindkét félnél megvan. Az amerikai változat a jelből következően talán finomabban képes szabályozni. Egyedül a távolság gáz. Szeged 260 km tőlünk. Ami még bánt, hogy én szítottam fel a társaságot és én akarok elsőnek kilépni. Most mi legyen ? Nagyon szemét vagyok ?
Na itt aztán rendesen felborult minden! Most így mi lesz velünk? Persze a pénz a legnagyobb úr, de egy kicsit ez a vákuum még mindig zavar! Csak ezt az egy típust forgalmazzák? Hétvégén is beszerelik?

Kicsit azért begőzöltem. Nekem már tényleg dönteni kellene.

Trotter: a számod megtaláljuk valahol az oldalon?
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #259 Dátum: 2005.02.08 08:23:21 »
Idézetet írta: "kishaver"


Trotter: a számod megtaláljuk valahol az oldalon?


Nem. Amitibácsi tudja. Meg Te is, ha küldök egy privit. Moment.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #260 Dátum: 2005.02.08 09:03:00 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kishaver"


Trotter: a számod megtaláljuk valahol az oldalon?


Nem. Amitibácsi tudja. Meg Te is, ha küldök egy privit. Moment.
Köszi! Megkaptam! Save!
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #261 Dátum: 2005.02.08 09:06:24 »
Szeged tényleg rohadt messze van, és ha idehozzák a cuccot, én beszerelni biztos nem megyek oda. Az útiköltséggel együtt már annyiban lenne, mintha itt csináltatnám, és itt nem kell az egész napomat rászánni.
Pesti átvételben és raktározásban egyébként én is szóba jöhetek, ha a futár házhoz tud jönni (kimozdulni nem nagyon tudok napközben).

Kishaver, csak elrettentésül: a rostra leírásában szerepel, hogy nagyobb igénybevételnél (pl. meredek emelkedőn), amikor padlógázt kell nyomnia a szerkezetnek, esetleg "elhasználhatja" az összes vákumot, és esetleg felkeményedhetnek a szervós cuccok. A megoldás nagyon egyszerű: ilyenkor lépj te is a gázra, hogy ne kelljen erőlködnie szegénynek, aztán amikor felgyorsultál, akkor bízd rá újra a dolgot. Szerintem nem vészes  8)

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #262 Dátum: 2005.02.08 09:09:00 »
Ja, közben megjött a transaurus válasza: 3 MS-50 és 3 nagyobb vásárlására is megkapnánk a 15%-ot, és ha mindenki biztosbiztostutira elmegy, akkor lista leadásával mehetnénk külön-külön is vásárolni. De attól tartok, ez már nem aktuális  :lol:

szerk.: és ebben még nem is volt benne KIZS az indexről. Heten már talán a szegedi forrástól is kérhetnénk kedvezményt, nem?  :wink:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #263 Dátum: 2005.02.08 09:28:09 »
Aki nem figyeli az Indexet, itt egy kép a rostra kapcsolójáról:

  :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #264 Dátum: 2005.02.08 09:40:58 »
Idézetet írta: "xeri"
Kishaver, csak elrettentésül: a rostra leírásában szerepel, hogy nagyobb igénybevételnél (pl. meredek emelkedőn), amikor padlógázt kell nyomnia a szerkezetnek, esetleg "elhasználhatja" az összes vákumot, és esetleg felkeményedhetnek a szervós cuccok. A megoldás nagyon egyszerű: ilyenkor lépj te is a gázra, hogy ne kelljen erőlködnie szegénynek, aztán amikor felgyorsultál, akkor bízd rá újra a dolgot. Szerintem nem vészes  8)
Ha valamit veszek akkor az működjön úgy ahogy annak kell. És ha egy bazi nagy kamionsort utolérek, ahol fékeznem kell, mert a német márkájú nagy erővel érkező autónak közel sincs kedve beengedni egy kisebb termetű, de közel piacvezető cég autómobilját??? Sajnos láttam már ilyet. Sőt olyat is, hogy egy kamionos gondolt egyet és semmi jelzés nélkül átkúszott a középső sávba a kapaszkodóból, mert az előtte haladó, majdnem 3 km/h- val lassabban ment. Persze, mikor kikerült szélárnyákból, akkor már az előző kamion sem volt akkora fickó, de ha már elkezdte a manővert, akkor befejezi(, majd valahol a kaptató tetején).  Nekem meg be kellett fékeznem mögé. Ha egy ilyen helyzetben nem olyan fékeket találok, amilyet megszoktam, akkor érhet meglepetés. :cry:  :?  Szóval én még mindig a drágább, de jobb(nak tűnő) megoldás mellett teszem le voksom.


....egyenlőre.... :?
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #265 Dátum: 2005.02.08 09:42:56 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "xeri"
Kishaver, csak elrettentésül: a rostra leírásában szerepel, hogy nagyobb igénybevételnél (pl. meredek emelkedőn), amikor padlógázt kell nyomnia a szerkezetnek, esetleg "elhasználhatja" az összes vákumot, és esetleg felkeményedhetnek a szervós cuccok. A megoldás nagyon egyszerű: ilyenkor lépj te is a gázra, hogy ne kelljen erőlködnie szegénynek, aztán amikor felgyorsultál, akkor bízd rá újra a dolgot. Szerintem nem vészes  8)
Ha valamit veszek akkor az működjön úgy ahogy annak kell. És ha egy bazi nagy kamionsort utolérek, ahol fékeznem kell, mert a német márkájú nagy erővel érkező autónak közel sincs kedve beengedni egy kisebb termetű, de közel piacvezető cég autómobilját??? Sajnos láttam már ilyet. Sőt olyat is, hogy egy kamionos gondolt egyet és semmi jelzés nélkül átkúszott a középső sávba a kapaszkodóból, mert az előtte haladó, majdnem 3 km/h- val lassabban ment. Persze, mikor kikerült szélárnyákból, akkor már az előző kamion sem volt akkora fickó, de ha már elkezdte a manővert, akkor befejezi(, majd valahol a kaptató tetején).  Nekem meg be kellett fékeznem mögé. Ha egy ilyen helyzetben nem olyan fékeket találok, amilyet megszoktam, akkor érhet meglepetés. :cry:  :?  Szóval én még mindig a drágább, de jobb(nak tűnő) megoldás mellett teszem le voksom.


"B" megoldás: erős emelkedőn kikapcsolod a tempomatot  :idea:

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #266 Dátum: 2005.02.08 09:46:46 »
Sziasztok!

Kishaver: szerintem még gyári tempomatot se túl ésszerű emelkedőn használni :)

SzaboZE
ww.mazdaklub.hu

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #267 Dátum: 2005.02.08 10:08:24 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Sziasztok!

Kishaver: szerintem még gyári tempomatot se túl ésszerű emelkedőn használni :)

SzaboZE
Wow, na ezt még senki nem mondta! Ebből azt vélem kitalálni, hogy neked már volt dolgod tempomattal, nekünk viszont nem nagyon??? Vagy hogy is van ez? Fejtsd ki, hogy miért nem ésszerű használni tempomatot emelkedőn?

Ja és üdvözlünk a :toy:-k között! Jó szörfözést és infó cserét!     :discussion:  :partyman:   :wave:
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #268 Dátum: 2005.02.08 11:18:52 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Sziasztok!

Kishaver: szerintem még gyári tempomatot se túl ésszerű emelkedőn használni :)

SzaboZE



Helló Kolléga!

Itt is összefutottunk?
(még mindíg bírja a Zöreg xenoncuccos...) :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #269 Dátum: 2005.02.08 11:20:20 »
Kishaver:

Dob6nál Te is egy tecsiszámot, vagy fentvan a profilodba?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.