Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 404151 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #240 Dátum: 2005.02.07 09:30:29 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Kaptunk egy újabb ajánlatot Szegedről.
Én egyenlőre még az eredeti ötletet pártolom. Ez úgy hangzik, mint egy SAL hangszóró. Szólni szól, de csak annak felel meg, akinek mindegy mi szól és hogyan.

Ha ez a gesztenye is ki lesz kaparva olyan szinten, mint az Ms széria, akkor bármi lehet, de ahhoz nagyot kellene alkotni, hogy változtassak a véleményemen.
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #241 Dátum: 2005.02.07 09:44:27 »
Egyelőre engem sem győzött meg. Nemcsak a kapcsoló hiányzik hozzá, hanem a jeladó is annak, akinek nincs elektromos sebesség- vagy fordulatszám-jele az autóban. A beszerelési leírása egy agyonmásolt bescannelt füzet, ráadásul minden mértékegység amerikai benne :)
Nem mellékesen azt sem tudom, hogy az oldalon szereplő 3 év/ 36ezer mérföld garit vállalja-e az "importőr", egyáltalán komoly cégről van-e szó, akit szükség esetén megtalálunk, vagy egyedi partizánakcióról.  :wink:

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #242 Dátum: 2005.02.07 09:44:42 »
Idézetet írta: "kishaver"
Ha ez a gesztenye is ki lesz kaparva olyan szinten, mint az Ms széria, akkor bármi lehet, de ahhoz nagyot kellene alkotni, hogy változtassak a véleményemen.

Azért a honlapjukat megnézve ez is elég profinak tűnik. Van egyébként elektromos változat is. Amit gondnak érzek, az a garancia érvényesítése és az amerikai szabványok. Ott minden más egy kicsit, de attól még működhet. Most már azt is tudom, hogy a mienk miért pont 1,6 km/h-val változtatja a sebességet. Az pont 1 mph/h, vagyis a mienk is (MS50) amerikai sémákra épül.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #243 Dátum: 2005.02.07 09:46:56 »
Idézetet írta: "xeri"
Nem mellékesen azt sem tudom, hogy az oldalon szereplő 3 év/ 36ezer mérföld garit vállalja-e az "importőr", egyáltalán komoly cégről van-e szó, akit szükség esetén megtalálunk, vagy egyedi partizánakcióról.

A jeladó nem biztos, hogy kell, mert a leírás szerint bárhonnan jöhet. Ford.mérő, generátor, stb.. Mindent "megeszik" a masina. Még azt is be lehet állítani, hogy négyszögjel, vagy szinusz.

Azt vettem ki, hogy eredetileg Xenonégők manipulációjára állt rá a cég. Lehet, hogy csak ötletszinten jött be ez a tempomat, de lehet, hogy tényleg csináltak egy párat már. A beszerzési forrásnak én az e-bayt gondolom :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #244 Dátum: 2005.02.07 10:47:16 »
Na csak végigolvastam :)
A klubszámla nem olyan jó ötlet, mert akkor le kell könyvelni.
Más ötlet?

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #245 Dátum: 2005.02.07 11:09:31 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Na csak végigolvastam :)
A klubszámla nem olyan jó ötlet, mert akkor le kell könyvelni.
Más ötlet?

Erre nem gondoltam :-(( Akkor viszont ki mit javasol ? Egyenkénti vásárlásnál nem hiszem, hogy él a kedvezmény.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #246 Dátum: 2005.02.07 11:13:56 »
Kispofi 1ébként mindenféle e-bay-on terjesztet cuccossal foglalkozik, arról viszont nincsen infóm, hogy megbízható-e, és a szereléssel hogy áll.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #247 Dátum: 2005.02.07 11:37:03 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Na csak végigolvastam :)
A klubszámla nem olyan jó ötlet, mert akkor le kell könyvelni.
Más ötlet?


Mit szólnátok a vegyes házassághoz ? Szerdáig akarjuk lebonyolítani. Ezen a héten Trotter66 még lesz. Neki menne a pénz és ő intézné a vásárlást. Amint nem ér rá átadná Mickeynek a cuccokat megőrzésre ill. átvételre. Persze, csak ha vállalja és mi is vállaljuk az átutalást szerdáig.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #248 Dátum: 2005.02.07 11:39:39 »
Szerintem hagyjuk a hírtelen ötleteket. Nem akarok olcsó húsos történetben éhen halni.

Ha nagyon kell akkor biztos találunk egy olyan embert, aki vezet számlát és még ráadásul pesti is. Talán még segíteni is akar. Ha más nem, akkor csak utaljatok az enyémre :lol:  :lol:

Tőlem az is jó lehet, hogy utaltok nekem, én egy pesti útam (hetente fent vagyok) alkalmával fizetek a cuccosokért és aki vett az úgy veszi fel a motyót ahogy akarja. Mondjuk megmondjuk a boltba, hogy milyen forgalmi felmutatása szükséges az aru kiadásához. Vagy elviszem valakihez, aki vállalja a tárolást a találkozóig ha valaki addig kibírja. Ha adtok rá pénzt, még postára is feladom. Ha még több pénzt adtok, akkor személyesen elszállítom a címetekre. Alföld sajna kizárva, de Miskolc, Zalaegerszeg, Sopron vonzáskörzet és az őket összekötő utak mentén bárhová eltévedek csak hetek kérdése.

Nem akarom elhinni, hogy nincs Pesten olyan :toy:-ás, akinek a garázsába nem férne el 5-7 doboz.

Ugye ettől a szegedi rémhírtől még nem ájult el senki. Tartjuk magunkat? :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #249 Dátum: 2005.02.07 11:47:07 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Mit szólnátok a vegyes házassághoz ? Szerdáig akarjuk lebonyolítani. Ezen a héten Trotter66 még lesz. Neki menne a pénz és ő intézné a vásárlást. Amint nem ér rá átadná Mickeynek a cuccokat megőrzésre ill. átvételre. Persze, csak ha vállalja és mi is vállaljuk az átutalást szerdáig.


Nekem OK!!!
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #250 Dátum: 2005.02.07 16:03:13 »
Megjött a válasz az amerikai cuccra. Nekem egyre szimpatikusabb.

A szetthez adok 1 db univerzális kapcsolókart is. A honlapon szereplő ajánlás arra vonatkozik ha a gyárival megegyező kinézetű kapcsolót akarsz beépíteni akkor a katalógusból lehet választani (amerikában forgalmazott típusok).  A rostra egyébként a legnagyobb utólagos tempomat-gyártó amerikában. A vezérlőjelet a kocsi típusának függvényében generátor, gyújtás, fordulatszám-mérő, féltengely, kardántengely stb.-ről lehet levenni. Kb.10-et szereltünk (Vito,Transporter, Swift,Mercedes 124, stb. típusokba. 1 év garancia van rá. A tempomat nem az eBay-ről való, ott csak xenon szettet adtam el. A cégünkről: már 13 éve autóriasztózunk (ez a főprofil).
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #251 Dátum: 2005.02.07 16:12:47 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Megjött a válasz az amerikai cuccra. Nekem egyre szimpatikusabb.


Így már nem olyan gáz a dolog. Ráadásul ez nagyjából az MS-300-zal van egy szinten, és ahhoz képest kevesebb, mint a felébe kerül...

Mostanában én is elkezdtem azon gondolkodni, hogy (ha megjön a pénzem) esetleg a nagyobbak közül választanék, főleg mert megtudtam, hogy az én autómban is van elektromos sebességjel. De az egyrészt túl drága lenne, másrészt a kedvezmény is csökkenne...
Ez viszont egészen új helyzet. A beszerelése nagyjából ugyanaz, mint a másiknak, tehát annak az ára (vagy a bonyolultsága) nem változna. Jó lenne látni egy képet a kapcsolóról, amit adnak hozzá.

Nekem teccik :)

Szegény transasurus, még délelőtt írtam nekik, hogy a héten valószínűleg megyünk bevásárolni. Aztán lehet, hogy mégsem  :wink:

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #252 Dátum: 2005.02.07 20:34:04 »
Ez a karos dolog nagyon megdobta a fantáziám. Az MS50-ben a beavatkozó volt az egyetlen pont, amitől idegenkedek. Hova tegyem, hogy normálisan kézreálljon. Amint lesz kép a karről, dönteni fogok. A garancia ezek szerint mindkét félnél megvan. Az amerikai változat a jelből következően talán finomabban képes szabályozni. Egyedül a távolság gáz. Szeged 260 km tőlünk. Ami még bánt, hogy én szítottam fel a társaságot és én akarok elsőnek kilépni. Most mi legyen ? Nagyon szemét vagyok ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #253 Dátum: 2005.02.07 21:48:47 »
Sziasztok!

Nekem is szimpatikus ez a Szegedről származó amcsi cucc. :lol:
Sőt, kifejezetten szimpatikus. Úgy tűnik, tudja, amit a 300-as, és jóval olcsóbb.
Amúgy a kikapcsolható kuplungérzékelőt arra az esetre gondoltam, ha a fordszámjellel vezérlem a kütyüt.


Üdv!
ATom
N413

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #254 Dátum: 2005.02.07 22:04:25 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Egyedül a távolság gáz. Szeged 260 km tőlünk.

Azt írta, a pesti átadás megoldható. Nálam elfér, 'oszt elviszed, ha erre jársz.

ATom
N413