Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 403867 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #225 Dátum: 2005.02.04 11:47:30 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Legyen a cél a jövő hét. Akár leszünk többen, akár nem. Szerda felé kéne megvenni, akkor marad idő a szerelésre is.

Mickey
BEVÁLLALJA VAGY NEM !!
(mármint a lebonyolítást)

Beszéltem a szerelőmmel. 2000 Ft/óra áron látatlanba bevállalja. Én lennék a nyúl. Kb. 5 órát mondott, de a tények birtokában ez akár kevesebb is lehet. A többi kocsi értelemszerűen a már begyakorolt és rövidebb idő alatt készülne el.


Cél szerda, nyúl Amtibácsi!!!!

Mickey bevállalja??

Vettem, és OK!!!
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #226 Dátum: 2005.02.04 12:18:50 »
Remélem, jövő hétre nekem is lesz pénzem. A kísérleti nyulas változat tetszik, főleg mert 2000-es óradíjjal nagyon nem tud elszállni a vége. Ez merrefelé van helyileg?
Kishaver: a bowdent kell a gázpedálra kötni, a szervóját hagyhatod a motortérben (ezt javasolják a működési zajok csökkentése érdekében). Ehhez viszont valahol lehet, hogy fúrni kell...

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #227 Dátum: 2005.02.04 12:41:13 »
Budapesttől 50 km-re kb. a 10-es úton. Esztergomtól 10 km
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #228 Dátum: 2005.02.04 13:57:16 »
Olvasom, olvasom, de mit kéne lebonyolítsak?
Persze, hogy segítek, csak mondjátok miben.
(nem igazán olvastam ezen topicot, mert sajnos nem érint :( )

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #229 Dátum: 2005.02.04 14:57:04 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Olvasom, olvasom, de mit kéne lebonyolítsak?
Persze, hogy segítek, csak mondjátok miben.
(nem igazán olvastam ezen topicot, mert sajnos nem érint :( )

Arról lenne szó, hogy öten (hatan) több helyről vagyunk. Nagyon nehéz lenne összehozni egy időpontot, amikor mindenki ráér. Arra gondoltunk, hogy Trotternek utalnánk a pénzt és amikor mindenkié megvan, akkor elmenne és egyszerre megvenné (kedvezmény miatt) Aztán ki mokor ér rá elmenne a cuccért. Trotter sajna nem lesz a közeljövőben, így rád gondoltunk mint pénzbehajtóra. Átutalnánk esetleg a klub számlájára (kamat !!) és a többit Te intéznés és esetleg őriznéd a cuccot. Nagyon nagy kérés lenne ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #230 Dátum: 2005.02.04 19:45:41 »
'Stét!

Köszi a válaszokat!
Teljesen komolyan gondolom, már azóta pályázom rá, hogy régen, egy kiállításon először találkoztam a Transaurussal.
Viszont lehet, hogy átpártolok a 300-asra, legfőképpen azért, mert nem érzem úgy, hogy biztonságos (értsd: sármentes) helyre tudnám tenni a sebesség jeladó/vevőt. A műszerfal alatt valamék drótban viszont tuti van sebességjel. Ezt még megbeszélem az emberkével, akivel be fogjuk buherálni, kicsit jobban ért hozzá, mint én.

ATom
N413

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #231 Dátum: 2005.02.04 19:54:27 »
Esetleg aztat nem tudjátok, mi áll a 300-as beszerelési segédletében a "sebességjel" címszó alatt?

ATom
N413

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #232 Dátum: 2005.02.04 22:11:48 »
Idézetet írta: "atompyka"
Esetleg aztat nem tudjátok, mi áll a 300-as beszerelési segédletében a "sebességjel" címszó alatt?

ATom

Gondolom az a jel, ami a rádióban is vezérli a sebességfüggő hangerőt.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #233 Dátum: 2005.02.05 07:40:46 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Gondolom az a jel, ami a rádióban is vezérli a sebességfüggő hangerőt.

Jó, de nekem olyan nincs... legalábbis a rádiót ilyen nem vezérli.
Írt valami generátorosat, az mi? A generátor fordulata motor- és nem kerékfordulattal arányos, nem?

ATom
N413

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #234 Dátum: 2005.02.05 08:16:40 »
Attol, hogy nem vezerli, meg lehet ilyen jel. Autovillamossagis emberkek talan tudjak. A generatorrol fordulatszammerohoz szoktak jelet levenni dizeleknel. A kulso jelado egyebkent magneses alapu, igy a kosz nem art neki. Egyebkent milyen gepmadarba lenne a cucc ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #235 Dátum: 2005.02.05 08:43:43 »
Igazad lehet, megkérdem.
Ebbe: http://keptar.terep.hu/jimny

Idézetet írta: "Amtibácsi"
Attol, hogy nem vezerli, meg lehet ilyen jel. Autovillamossagis emberkek talan tudjak. A generatorrol fordulatszammerohoz szoktak jelet levenni dizeleknel. A kulso jelado egyebkent magneses alapu, igy a kosz nem art neki. Egyebkent milyen gepmadarba lenne a cucc ?
N413

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #236 Dátum: 2005.02.05 12:18:22 »
Idézetet írta: "atompyka"
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Gondolom az a jel, ami a rádióban is vezérli a sebességfüggő hangerőt.

Jó, de nekem olyan nincs... legalábbis a rádiót ilyen nem vezérli.
Írt valami generátorosat, az mi? A generátor fordulata motor- és nem kerékfordulattal arányos, nem?

ATom


Amég nem váltasz arányos. Váltás közben meg ugyis kikapcsol a tempomat.


atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #237 Dátum: 2005.02.05 20:17:09 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Amég nem váltasz arányos. Váltás közben meg ugyis kikapcsol a tempomat.

Mekkora igazságod vagyon! Akkor kézigáz helyett is tudom használni. Tök jó, úgyis pályáztam rá, vettem is hozzá tacskó váltókart.  :lol:
Van valami jelsűrűség-határ? Tehát mindegy neki, hogy a néha 6000-es fordulatot kell venni a motorról, vagy a max. 1200-at a kerékről?
Már csak azért, mert volt már olyan bicikli kmórám, ami 50 fölött feladta...
Asszem, fog kapni egy plusz kapcsolót, amivel kiiktatom a kuplunpedál érzékelőjét, ha kell.
Szóljatok, ha végleg el kell döntenem, melyiket kérem!
A 300-asnál a sebességjel helyett kaphat fordszámjelet? Elvileg ugyanolyan (jellegű) jel megy a fordszámmérőhöz, mint a sebmérőhöz, nem?
Bocs a sok kérdésért...

ATom
N413

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #238 Dátum: 2005.02.06 22:57:21 »
Idézetet írta: "atompyka"
Idézetet írta: "Zénóka"
Amég nem váltasz arányos. Váltás közben meg ugyis kikapcsol a tempomat.

Mekkora igazságod vagyon! Akkor kézigáz helyett is tudom használni. Tök jó, úgyis pályáztam rá, vettem is hozzá tacskó váltókart.  :lol:
Van valami jelsűrűség-határ? Tehát mindegy neki, hogy a néha 6000-es fordulatot kell venni a motorról, vagy a max. 1200-at a kerékről?
Már csak azért, mert volt már olyan bicikli kmórám, ami 50 fölött feladta...
Asszem, fog kapni egy plusz kapcsolót, amivel kiiktatom a kuplunpedál érzékelőjét, ha kell.
Szóljatok, ha végleg el kell döntenem, melyiket kérem!
A 300-asnál a sebességjel helyett kaphat fordszámjelet? Elvileg ugyanolyan (jellegű) jel megy a fordszámmérőhöz, mint a sebmérőhöz, nem?
Bocs a sok kérdésért...

ATom


Aszondja, hogy (MS-300):
kék kábel: 1,5-24V, 6Hz-8,5kHz
sárga kábel: 6-250V, 6Hz-488kHz
Mindkettő lehet sebesség vagy fordulatszám jele is, csak a jel minősége dönti el, hogy melyik kábelt kell használni.
Ha be tudod kötni mindkettőt (pl. kék a sebesség jelet kapja, sárga a fordulatszámot), akkor elhagyható a kuplungkapcsoló. Egyébként viszont nem ajánlom, hogy kiiktasd, mert a sebességváltás megbolondíthatja az automatikát (pl. ha üresbe teszed az autót, akkor tutira padlógázt nyom).
Az MS-50-nél ez az egész nincs, ott csak a korábban említett mágneses érzékelők vannak. Ennek megfelelően mindenképp szükség van a kuplungkapcsolóra (bár valahol mintha azt olvastam volna, hogy ott is van valami plusz védelem).
Amennyire tudom, nagyjából 40-180km/h között működik mindkét típus.
A döntést kb. a hét közepéig hozd meg, bár Mickey még nem válaszolt, hogy tudja-e vállalni az ügyintézést. Nagyon remélem, hogy addig megjön a pénzem, különben  [smilie=sm52.gif]  [smilie=sm50.gif]

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #239 Dátum: 2005.02.07 08:42:46 »
Kaptunk egy újabb ajánlatot Szegedről.

Akit érdekel utólagos tempomat 25 eFt/ szett áron tudok adni. A beszerelés műszaki feltételei: a motortérben gázbowden és vákum jelenléte. A beszerelés ügyesebb emberkék házilag is megoldhatják, de 12-15eFt-ért mi is vállaljuk.

Megkérdeztem a tipust is.

Tehát a márkája Rostra és hasonlóan működik mint ahogy leírtad. Fontos, hogy a motor fordulatszámáról kapjon információt utána már csak azt kell figyelnie, hogy milyen sebességhez milyen fordulatszám tartozik. Tehát pl. 80-nal mész és mondjuk a motor 3500-at pörög és ha a tempomattal rögzíted ezt a sebességet akkor azt csinálja hogy ezt a fordulatszámot mindenképpen tartsa. Emelkedőn gázt ad a vákum segítségével, lejtőn pedig elveszi és motorfékkel próbálja tartani a fordulatszámot. Dízelnél problémásabb a motorfordulatszámról információt szerezni.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=41726084&t=9120271
Itt fénykép is van hozzá.
http://www.rostra.com/fs-cc-250-1176.asp
Itt meg a honlap. Úgy tűnik a kapcsolót nekünk kéne beszerezni, mert azt ajánlják, hogy a kocsi tipusához valót vegyük meg külön.

E-bayes termék amerikából. Ki mit szól hozzá ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18