Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 404173 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #210 Dátum: 2005.02.02 09:34:02 »
Trotter: attól most megveheted, hogy :toy: csak késöbb lesz :lol:  :lol: :twisted:

Amtibácsi: Látom, látom....(ez van)

Javaslat: Akkor essünk neki. Aki lemarad, kimarad.
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #211 Dátum: 2005.02.02 09:54:54 »
Várjunk 1 napot az indexre, hátha lesz még valaki. Holnap aztán elkezdhetjük a szervezkedést.
- Pénzbegyűjtés. Kérjük fel Trottert a gittegylet pénztárosi feladatainak ellátására :-) Egy Nissannal úgysem tudna lelépni előlünk :-)))
- forgalmazóval kapcsolattartás (Esetleg szintén)
- vásárlás (Akár egyedileg is át lehetne venni, ha már ki van fizetve)
- beszerelés (Önkezűség nincs kizárva :-))
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #212 Dátum: 2005.02.02 10:09:02 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Várjunk 1 napot az indexre


Jól van várjunk. Tőlem akár 4-5 nap is lehet, mert ha ott lesz jelentkező, akkor biztosan a már ismert kérdések felmerülnek és magyarázkodni kell napokon kereszetül. De ha csak 2-3 ember jön, akkor már megéri magyarázkodni.

A pénz nekem megvan, tehát azonnali utalás megoldható. Nekem gyorsan fog kelleni, tehát elképzelhető, hogy felutazok egy hétvégén, vagy már esetleg ott is leszek (Budaörs) és akkor szívesen felveszem a Zénókáét is, amit utána gyorsfutárként eljuttatok hozzá, egybekötve egy laza szereléssel.

Zénóka: Nekem jó lehet a február 12-13 és a 19-20.
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #213 Dátum: 2005.02.02 10:32:21 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Maradok az önkezűségnél :-)


Ha köl szaxerű segiccsség, szóljál... :-)

Látom, Te is csak a saját kezed munkájában bízol :-)) Gyors, szakszerű, megbízható és mindíg kéznél van :-))

 
Idézetet írta: "squiddy"

Ne tököljetek má' annyit, végre a beszerelt tempomatról szeretnék ebben a topicba olvasni

A "más farka és a csalán esete" nálam nem jött be :-)) Remélem neked bejön :-))))
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #214 Dátum: 2005.02.02 11:35:46 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Várjunk 1 napot az indexre, hátha lesz még valaki. Holnap aztán elkezdhetjük a szervezkedést.
- Pénzbegyűjtés. Kérjük fel Trottert a gittegylet pénztárosi feladatainak ellátására :-) Egy Nissannal úgysem tudna lelépni előlünk :-)))
- forgalmazóval kapcsolattartás (Esetleg szintén)
- vásárlás (Akár egyedileg is át lehetne venni, ha már ki van fizetve)
- beszerelés (Önkezűség nincs kizárva :-))


:-)

ad1. Miért én legyek a pénztáros? Pesten lesz megvéve akkor a cuccos?

ad2. A Nissannál természetesen van jobb autó, de egyezzünk meg abban, hogy a Toyotánál is. Másrészt nem érnél utol, vagy a Corolla hátszéllel 200 felett nem lesz instabil egy kicsit? :-) Mert a Nissan antennája ilyenkor eléggé lehajol... :-)

ad3. Ha teljesen damokratice megszavaztok és megbízto bennem  :!: :-), és Pesten van a lerakat akkor kellő pénzmennyiség birtokában akár meg is vehetem, ha a jövő 7en le is zajlik ezt, mert utána netmentes leszek valszeg egészen júliusig. Vagy ha lesz is netem, csak éppen-hogycsak. Megyek tanulni ismét egy kis német.

 :idea: Pesten meg mindeki át tudja majd venni napközben a kütyüket Észak-Pesten az Árpád-híd lábánál. He nem lennék, akkor esetleg a főkobra, Mickey is két háztömbnyire székel napközben munkából kifolyólag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #215 Dátum: 2005.02.02 12:13:40 »
Én teljes mértékben megbízom benned,de ha csak 1 hétig leszel biztosan, talán mégis jobb lenne Mickeyt felkérni a pénztárosságra ? Az egyesület számlaszámára is mehetne a pénz és amikor mindenkié összejött, akkor az egyesület nevében venné meg. Esetleg ÁFA-visszaigénylés valahogy ? (de jó is lenne. Tényleg, valaki cége nem tudná lenyelni ?)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #216 Dátum: 2005.02.02 14:16:18 »
Idézetet írta: "kishaver"

squiddy?


Én most csak passzív szemlélődő vagyok, nem tervezem tempomat beszerzését.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #217 Dátum: 2005.02.02 15:44:42 »
A pár nap várakozás nekem sem árt, mert még mindig nincs pénzem :( De ha jönnének még emberek, akkor duplán érdemes lenne...

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #218 Dátum: 2005.02.03 18:50:44 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Várjunk 1 napot az indexre, hátha lesz még valaki.

Sziasztok!

Tudom, hogy itt nem vagyok "valaki"  :oops: , mert nem Toyotám van, de ha még lehet, szeretnék a lenti áron egy MS-50-esre benevezni.
Naponta legalább egyszer megpróbálok ide kukkolni, de mivel mostanában össze-vissza működik a netem (ezt a hozzászólást is megírtam már tegnap este is :evil: ), az lenne a kérésem, hogy ha akut dolog van (pénzt kell gyorsan adni, vagy hasonlók), a 20/4392902-es számon értesítsetek.
Pár kérdés, bár a vételi szándékomat már nem befolyásolja: a gázbovdenre hogyan van rákötve az azt huzigáló bizgentyű? A kuplungnál valami mikrokapcsoolót kell felhelyezni?
A sebességérzékelő elhelyezésénél számít, hogy a hordozója a kerék fordulatszámával forogjon? Pl. kardánra lehet?

Köszönöm előre is, üdvözlettel:
Juhász Tamás a. atompyka
N413

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #219 Dátum: 2005.02.03 20:34:47 »
Idézetet írta: "atompyka"
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Várjunk 1 napot az indexre, hátha lesz még valaki.

Sziasztok!

Tudom, hogy itt nem vagyok "valaki"  :oops: , mert nem Toyotám van, de ha még lehet, szeretnék a lenti áron egy MS-50-esre benevezni.
Naponta legalább egyszer megpróbálok ide kukkolni, de mivel mostanában össze-vissza működik a netem (ezt a hozzászólást is megírtam már tegnap este is :evil: ), az lenne a kérésem, hogy ha akut dolog van (pénzt kell gyorsan adni, vagy hasonlók), a 20/4392902-es számon értesítsetek.
Pár kérdés, bár a vételi szándékomat már nem befolyásolja: a gázbovdenre hogyan van rákötve az azt huzigáló bizgentyű? A kuplungnál valami mikrokapcsoolót kell felhelyezni?
A sebességérzékelő elhelyezésénél számít, hogy a hordozója a kerék fordulatszámával forogjon? Pl. kardánra lehet?

Köszönöm előre is, üdvözlettel:
Juhász Tamás a. atompyka


Csao! Örülünk neked, a vásárlást - és a kedvezményeket - nem befolyásolja az autód típusa :)
A kérdéseidre kimerítő választ találhatsz a korábban Rozsomák által belinkelt pdf-fájlban, de a lényeget megpróbálom röviden leírni.
A gázbowden húzgálására 3 lehetőséget említ a beszerelési útmutató.
Kézenfekvő a gázbowdenhez a tempomat bowdenjét egy mellékelt bilinccsel rögzíteni, vagy ha van lehetőség, a tempomatnak saját kart is rögzíthetsz a gázadagolóra, amibe a bowdent akasztod.
A "fapados", végső megoldás a gázpedálra kötni a tempomat bowdenjét, ezt arra az esetre találták ki, ha nem bowdenes az autó.
Persze mindhárom esetben kell egy fix pont, ahol a bowden köpenyét rögzíted, nem messze a fentiek közül kiválasztott csatlakozástól.
Ha jól olvastam, a mikrokapcsoló a fékre kerül. A kuplungra egy mágneses (ajtónyitás-érzékelőhöz hasonló) kapcsoló való, aminek egyik felét a pedálra, a másikat mellé fix helyre kell rögzíteni, és kb. 10mm-nél nagyobb távolságra kapcsol.
A sebességérzékelőnél pedig az a fontos, hogy a sebességgel arányos legyen, tehát a kardántengely is tökéletes (hátsókerék-hajtásnál ez az egyik ajánlott pozíció).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #220 Dátum: 2005.02.03 21:14:42 »
A sebesség érzékelőjének tökmindegy, hogy a kardánra vagy a féltengelyre teszed, hiszen ő csak azt figyeli, hogy annak sebessége állandó maradjon.
A fékpedálhoz nem kell plusz érzékelőt betenni, hiszen legtöbb autónak ott a féklámpakapcsolója. Kuplunghoz persze kell.

kishaver-el kapcsolatban jutott eszembe, hogy ő hogyan fog rácsatlakozni a gázbowdenre? Mert ugy tudom a D4D-nél elektromos a gázpedál...
Persze ettől még biztos megoldható, csak nem láttam még "így" diesel Yarist!  :wink:
Xanyi

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #221 Dátum: 2005.02.03 22:00:00 »
Valahol olvastam, hogy közvetlenül a gázpedálra is köthető mechanikusan és így nem kell a motortérbe szerelni.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #222 Dátum: 2005.02.04 08:45:51 »
Idézetet írta: "Xanyi"

kishaver-el kapcsolatban jutott eszembe, hogy ő hogyan fog rácsatlakozni a gázbowdenre? Mert ugy tudom a D4D-nél elektromos a gázpedál...
Persze ettől még biztos megoldható, csak nem láttam még "így" diesel Yarist!  :wink:


Xanyi: az már biztos, hogy elektromos a gázpedál D4D-be. Azt hogy ez milyen problémákat fog felvetni a tempomat szerelésnél???? Azért fogok fizetni valakinek, hogy ezeket megoldja.  8)  :lol:

Ha Zénókával vagy rajta keresztül elintézzük a szerelést valami módon, akkor biztos, hogy látni fogsz ilyet, Erdészné leves és Jókai bab társaságában  :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #223 Dátum: 2005.02.04 08:58:41 »
A totálkár nagyon gyér :((( Szomorka vagyok. Mondjuk, ha atompyka komolyan gondolja, akkor már talán ki lehet sírni egy -15%-ot. Főleg úgy, hogy mi Zénókával nagyon komolyan vesszük ezt a dolgot és az MS-600 környékén kapisgálunk.

Várjunk még...., de jövőhéten pénteken ha lehet, akkor lépjünk, mert beszerelésre nem marad időm.
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #224 Dátum: 2005.02.04 10:47:42 »
Legyen a cél a jövő hét. Akár leszünk többen, akár nem. Szerda felé kéne megvenni, akkor marad idő a szerelésre is.

Mickey
BEVÁLLALJA VAGY NEM !!
(mármint a lebonyolítást)

Beszéltem a szerelőmmel. 2000 Ft/óra áron látatlanba bevállalja. Én lennék a nyúl. Kb. 5 órát mondott, de a tények birtokában ez akár kevesebb is lehet. A többi kocsi értelemszerűen a már begyakorolt és rövidebb idő alatt készülne el.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18