Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400508 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #180 Dátum: 2005.01.31 13:49:12 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"

Meghibásodási lehetőségek:
- Fékhatás eltűnése (kizárva)
- Elektroszervo megszorulása (nincs kizárva). Autó jelentősen elkezd gyorsulni, vezető bepánikol.
Lehetséges megoldások:
..1. Kiugrani a kocsiból
..2. Bentmaradni és bízni a légzsákban
........1. lágzsák nem nyílik ki
........2. légzsák csak részben nyílik ki.
........3. légzsák kinyílik, de nem vagyok bekötve.

- Elektroszervo jól működik, de cunami támad az autóra:
Lehetséges megoldások:
..........:-))
:lol:  :lol:
Idézetet írta: "Amtibácsi"

Hidd el, hogy csak az irigység beszél belőlem, hogy nincs 150e Ft-om a vásárlásra és a beszerelésre. :-) Szívem szerint én is azt venném bajuszkapcsolóval együtt.
Na pont ez az (bajuszkapcsoló), amire már nem fogok (tudok) pénzt szánni csak, ha Szemlédi Béla ad rá.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #181 Dátum: 2005.01.31 14:07:29 »
Én nem tudom, hogy sok, vagy kevés, ennyit mondott irányárba. Sajna bedöglött az ADSL nála, ma, vagy holnap csinálja meg állítólag az UPC, akor feljön ide is, és okosabbak leszünk.

Magunk között szólva én a 25-35E körüli árat tartanám "elfogadhatónak", dehát most ebbe én kibic vagyok ugye...... :oops:

Úgy gondolom, hogy pontos árat Tőle, szerda magasságában várhatunk, mivel neki is tájékozódnia kell, hogy milyen a kütyü.

Mindenesetre várjuk meg a másik ajánlatot.

Természetesen a saját tunning lehetősége is fentáll. 2-3 ügyes kezű ember simán megoldja egy 7vége alatt. Szerintem. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #182 Dátum: 2005.01.31 15:44:36 »
Na, most láttam a Hillar válaszát a márkakereskedők topicban a garanciára.
Ha nem márkaszervízben rakják be a cuccost, akkor bizony ugrik a gari néhány dologra (elektronika, motorvezérlés, stb.).
Hááát...
Én asszem megtartom a garanciámat....

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #183 Dátum: 2005.01.31 15:49:59 »
Itten van hillar valasza a garanciarol:

"Szia Batyuka!

A szakszerviz által beszerelt tempomat nem érinti a garit.
Hozott: a szakszerviz - legalábbis a mienk - csak olyan cuccost szerel be, amit ismer, vagy ismeri a beszerelését - tehát szűkül a kör. De ha beszereli, az megintcsak nem érinti a gép gariját és a tempomat is garis lesz - amit a gyártó ad rá, ha ad.
Ha pedig tök máshonnan kerül bele a dolog, akkor "csak" a motor (vezérlés, perifériái és a moci) tekintetében veszti el a garit. Pl futómű, kaszni, fékrendszer nem. De nyilván állandó macera lesz a garancia érvényesítése, mert mivel mi függ össze - tudod ...

Hát ennyit a nagy magyar helyzetről ...

ÁÁ"

Ha ez igy van (marpedigtutihgyigen) akkor reszemrol ugrott a dolog, 1 motor garit megsem akarok bukni. A GS-ben ugyis lesz gyarilag tempomat, azt a kis idot meg kibirom  :D

Bocsi mindenkitol a kavarasert, (meg vmi hulyeseget is mondtam az elektromos szervoval kapcsolatban)... azert a palya szelerol meg szurkolok nektek!!!!

Ja, es ne egyetek hamozatlan kiwit!!!!!
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #184 Dátum: 2005.01.31 16:10:47 »
Ez nagyjából fedi azt, amit az importőr mondott: a márkakereskedő szeret maga kaszálni a beszerelésért, és ezt így próbálja (nem éppen tisztességesen) kikényszeríteni. Mint korábban többször elhangzott, a tempomat beszerelése nem jár maradandó változtatásokkal, az autó megfelelő elemeihez oldható kötéssel kapcsolódnak a különböző részei. Ezért adott esetben simán meg lehetne tenni, hogy garis probléma esetén kiszeded a szettet, utána meg visszarakod, és a márkaszerviz sem venné észre.
Sajnos tudom, hogy ez nem megoldás, és senki nem fogja így csinálni. Csak arra próbáltam rámutatni, mennyire értelmetlen (adott esetben inkorrekt) a márkaszerviz ilyetén hozzáállása  :(

Sajnálom, Batyuka, de megértem és tiszteletben tartom a döntésedet.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #185 Dátum: 2005.01.31 16:13:17 »
A többieknek, akik maradtak:
az én szerelőm ajánlata körülbelül 20ezer forint autónként  8)  :lol:
A konkrét cucc ismeretében kicsit még ez is változhat, de leginkább ekörül valószínű. Kéne tudni, hogy erre hányan neveznének.

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #186 Dátum: 2005.01.31 16:33:20 »
En is szerettem volna  :cry:

Hillart nem tisztem megvedeni de egy-ket dolgot szeretnek mondani. Szerintem ez TMH-s dolog es nem Superes. Gyanitom akarmelyik markaszerviz ugyanezt mondana.....
Az automat Superek szervizelik; kb 4 havonta jarok kotelezore, parszor voltam meg izzocseren es a jobb oldali horpadast is ok hoztak helyre, meg a szelvedot is kicsereltek.

A csalas dolgot amugy sem szeretem es eros a gyanum, hogy ha garis motor ugy van alaposan megvizslatjak a gepet. Valszeg nem is talalnak meg a beszereles nyomait (lehet hogy igen), de sajnos se idom, se energiam, se penzem ki-be szerelgetni a cuccost mielott/miutan meglatogatom oket.

Ha mar nem lenne meg a garanciam siman belevagnek de most nem kockaztatok (nyuszi vagyok mint McFly  :) )

Tovabbra is szurkolok a palya szelerol!!!!!! OFF-ert bocs, de vannak itt modik is  :D
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #187 Dátum: 2005.01.31 22:16:55 »
Idézetet írta: "Batyuka"
En is szerettem volna  :cry:

Hillart nem tisztem megvedeni de egy-ket dolgot szeretnek mondani. Szerintem ez TMH-s dolog es nem Superes. Gyanitom akarmelyik markaszerviz ugyanezt mondana.....
Az automat Superek szervizelik; kb 4 havonta jarok kotelezore, parszor voltam meg izzocseren es a jobb oldali horpadast is ok hoztak helyre, meg a szelvedot is kicsereltek.

A csalas dolgot amugy sem szeretem es eros a gyanum, hogy ha garis motor ugy van alaposan megvizslatjak a gepet. Valszeg nem is talalnak meg a beszereles nyomait (lehet hogy igen), de sajnos se idom, se energiam, se penzem ki-be szerelgetni a cuccost mielott/miutan meglatogatom oket.

Ha mar nem lenne meg a garanciam siman belevagnek de most nem kockaztatok (nyuszi vagyok mint McFly  :) )

Tovabbra is szurkolok a palya szelerol!!!!!! OFF-ert bocs, de vannak itt modik is  :D


Ne érts félre, én sem konkrétan hillarékat okolom. Nyilván benne van a pakliban, hogy kókler szerelő gagyi cuccot berakva esetleg tényleg kárt tud tenni az autóban, ami nyilván a garancia megszűnéséhez vezetne. Másrészt ez is egy olyan "általánosan elfogadott" dolog nálunk, amit a fejlettebb társadalmakban a fogyasztóvédők már régen felülvizsgáltattak.  :pal3:

Egyébként meg, akinek telik új autóra, az fizesse is ki a márkaszervizt  :P  :lol:
Nekem még egy darabig nem lesz ilyen problémám... :)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #188 Dátum: 2005.02.01 02:00:14 »
Garancia kérdés:
Hillar nem tehet róla. Ez a TMH hozzáállása. Szívesen feltenném a kérdést nekik, hogy egy utolagosan beszerelt szerkezet miatt, aminek nincs köze pl az ECU-hoz (motorvez.komp), miként hat annak garanciájára, abban az esetben, ha ök a garanciavállalást megtagadják én meg mint ügyfél a jogosnak vélt garanciám érvényesítésére a fogyivédelemhez fordulok. Nem teszem fel a kérdést (maradjon költöi) mivel úgy gondolom mindketten tudjuk rá a választ. Sajnos ez ma mo.-on bevett gyakorlat, hogy a kereskedök (itt most a TMH-ra gondolok) szeretnek úgy tenni, mintha nem ismernék a fogyasztók jogait, és ez általában addig tart, még a fogyasztó nem él azokkal. Ezek után szokott következni az egyedi eset és a csak magának kivételesen...
Persze azt is megértem, hogy kevés embernek van kedve "végigjátszani"  fogyasztói jogait, amiket ilyen esetekben tehet, ehhez kell egy fajta perverzió (ami bennem túlteng).  :lol:
Mondjuk ha a TMH normális árakat találna ki 1-2 utólagos extrára...de azt várhatjuk. Az eddigi sztem csúcs: Yaris króm kipufogóvég 9000.- Ft. Az amiböl qrva jót lehet kapni 3-4000-ért. Olyat meg amilyet ök adnak 1200-ért.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #189 Dátum: 2005.02.01 07:15:36 »
Akkor most ki marad a projektben benne tulajdonképpen?

Kishaver, Amtibácsi.....??????

Már csak a végkifejlet végett érdekelne.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #190 Dátum: 2005.02.01 08:31:29 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Az eddigi sztem csúcs: Yaris króm kipufogóvég 9000.- Ft. Az amiböl qrva jót lehet kapni 3-4000-ért. Olyat meg amilyet ök adnak 1200-ért.

A garancia is csak akkor marad meg, ha ők szerelik fel a kipufogóvéget ? Mert az szakmunka ám a javából és komoly károdosása lehet pl. a hamutartónak, ha nem jól van szerelve :-))) Gondolom egy 5e Ft-os munkadíj is befigyel :-)
87e km-el vettem a Toyotát. Jött a 100 ezres szervíz. 3 helyről kértem árajánlatot. 80e alatt senki sem állt velem szóba. Kinyomoztam, hogy hol szerzik be (Komárom) és megvetettem a görgőket meg a szíjat a helyi szerelővel. Így került bruttó 30-ba és gondolom jól átvágtak :-) A másik szemétség, ami általános (tipus és szervízüggetlen) jelenség, az az autórádió. A legócskább kazettás vackokat akarják 60-80e Ft körül rásózni a szerncsétlen (és sajnos tudatlan) vevőkre.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #191 Dátum: 2005.02.01 08:36:44 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Akkor most ki marad a projektben benne tulajdonképpen?

Kishaver, Amtibácsi.....??????

Már csak a végkifejlet végett érdekelne.... :-)

Nagyon erősen gondolkodom én is. :-))) Ez a 20-40e Ft-os beszerelés teljesen elriaszt. Behalt a laptopban a CD, kéne cserélni írósra, bevezetik a netet, kéne WiFi-s PDA, de legalább egy WiFi-s router, olajcsere is közeleg, gyertyacsere is, fiam vett autót és nincs rajta nyárigumi, lányom kinézett magának egy Colt-ot és mindenki az én pénzemre pályázik. Te mit tennél ? :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #192 Dátum: 2005.02.01 09:16:52 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Akkor most ki marad a projektben benne tulajdonképpen?

Kishaver, Amtibácsi.....??????

Már csak a végkifejlet végett érdekelne.... :-)

Nagyon erősen gondolkodom én is. :-))) Ez a 20-40e Ft-os beszerelés teljesen elriaszt. Behalt a laptopban a CD, kéne cserélni írósra, bevezetik a netet, kéne WiFi-s PDA, de legalább egy WiFi-s router, olajcsere is közeleg, gyertyacsere is, fiam vett autót és nincs rajta nyárigumi, lányom kinézett magának egy Colt-ot és mindenki az én pénzemre pályázik. Te mit tennél ? :-)


Mindenképpen vennék tempomatot, mert ennél már csak rosszabb lesz :)

Az én helyzetem is érdekes, mert per pillanat nincs egy vasam se  8) Igaz, hogy a cég, ahol nemrég felmondtam, hétszámjegyű összeggel tartozik (amit előbb-utóbb ki is fog fizetni), de hitelt ezért mégsem akarok felvenni, annyira nem sürgős.
Kétségtelen, hogy én is olcsóbb beszerelési ajánlatokat vártam, konkrétan olyasmi fogalmazódott meg bennem, hogy ha 50-ből megvan a cucc, akkor egye fene. Ez már csak úgy sikerülhet, ha otthon szerelek...

A helyzet most így fest: megfogyatkozott kis csapatunk az importőrnél 0-7% közötti kedvezményre számíthat. Ezzel számolva megint felmerül, hogy mégiscsak az e-bayről kéne rendelni (most persze önző vagyok, mert ott a nagyobbakat nem árulják).

Amtibácsi: milyen gumi kell a fiad kocsijára? Épp most készülök elhozni egy szett 14''-os Michelint Obgától néhány sörért, 50%-osak lehetnek. Ha jó neked, természetesen átengedem. :)

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #193 Dátum: 2005.02.01 09:47:53 »
Idézetet írta: "xeri"
Amtibácsi: milyen gumi kell a fiad kocsijára? Épp most készülök elhozni egy szett 14''-os Michelint Obgától néhány sörért, 50%-osak lehetnek. Ha jó neked, természetesen átengedem. :)

Nagyon köszi az ajánlatot. Sajna neki 13"-os a Daihatsu.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #194 Dátum: 2005.02.01 10:18:09 »
Amtibácsi:

Mi a fenének most a nyárigumi?????? :-) Amúgy is tél van!

Egyebekben meg nagyon átérzem a helyzetedet. Tegnap elfolyt olajam egy része, kiderült, hogy az olajgomba tömítése engedett el. Jó, filéres alkatrész, nem is volt nehéz mexezerni, de hát a hólatyaktól csöpögő autó alatt updatelni a dolgot a hideg garázsban nem volt túlzottan felemelő érzés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.