Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 406436 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1410 Dátum: 2017.10.21 18:32:15 »
Érdeklődni szeretnék, hogy egy gyári multimédia egység helyére be lehet szerelni olyan multimédiás egységet ami lejátszik videokat, filmeket is? Az autó egy hybrid Auris és a kijelzőn van a hybrid rendszer is kijelezve; emiatt vagyok elbizonytalanodva.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1411 Dátum: 2017.10.21 18:34:25 »
Sziasztok!

Egy 2003-as Toyota Corolla 1,4 Linea Terra tulaja vagyok. A központi záram kulccsal működik ezt szeretném átalakítani távírányíthatóssá.Tudna valaki esetleg a gyári bekötésekről kapcsolási rajzot küldeni vagy annak linkjét,hogy beiktathassam a vezérlőegységet?
Előre is köszönöm
A Toyota Tech oldalról le tudod tölteni. Kb. 4 euróból megvan. Nézd meg előtte az ingyen letölthető dolgokat - pl. riasztó telepítés - lehet már az is segít.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.21 18:36:32 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1412 Dátum: 2017.10.21 20:11:51 »
Érdeklődni szeretnék, hogy egy gyári multimédia egység helyére be lehet szerelni olyan multimédiás egységet ami lejátszik videokat, filmeket is? Az autó egy hybrid Auris és a kijelzőn van a hybrid rendszer is kijelezve; emiatt vagyok elbizonytalanodva.
Navilex-et kérdezd meg, ők valószínűbb hogy tudnak biztos választ mondani.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1413 Dátum: 2017.10.21 21:46:28 »
A Toyota Tech oldalról le tudod tölteni. Kb. 4 euróból megvan. Nézd meg előtte az ingyen letölthető dolgokat - pl. riasztó telepítés - lehet már az is segít.
Engem ilyen szempontbol az E12-es Corolla kàbelkiosztàsa érdekelne, föként, hogy melyik kapcsolja be a hàtrameneti làmpàt a sebességvàlto hatàsàra (egyébként valahol azt olvastam, hogy a piros-kék kàbel lehet az).
Ilyen diagramm vajon ingyenesen hozzàférhetö, vagy fizetös?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1414 Dátum: 2017.10.22 07:11:31 »
A Wireing diagram tartalmaz mindent, de nem ingyenes. Azért az az ~1200 Ft nem olyan sok érte.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1415 Dátum: 2017.10.23 19:48:52 »
Érdeklődni szeretnék, hogy egy gyári multimédia egység helyére be lehet szerelni olyan multimédiás egységet ami lejátszik videokat, filmeket is? Az autó egy hybrid Auris és a kijelzőn van a hybrid rendszer is kijelezve; emiatt vagyok elbizonytalanodva.
Lehet. A Yaris-ba tettem, asszony nagyon szereti. Biztos van Auris-ba passzoló modell is - csak akkor lehet el kell búcsúznod a gyári kijelzőtől és annak funkcióitól.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1416 Dátum: 2017.11.22 09:06:14 »
Sziasztok,

Az ùjabb autokban màr van a visszapillanto tükörbe épitett, holtteret érzékelö elektromos rendszer is. Vajon van lehetöség ehhez hasonlo technika utolagos beépitésére is (mint az automatikusan felgyullado fényszorok stb. esetében)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1417 Dátum: 2017.11.22 09:25:34 »
Sziasztok,

Az ùjabb autokban màr van a visszapillanto tükörbe épitett, holtteret érzékelö elektromos rendszer is. Vajon van lehetöség ehhez hasonlo technika utolagos beépitésére is (mint az automatikusan felgyullado fényszorok stb. esetében)?
Sokkal egyszerűbb egy plusz kicsi domború tükör, az árról nem is beszélve.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1418 Dátum: 2017.11.22 09:48:23 »
Igazad van. Ràadàsul gondolom be kell épiteni érzékelöket, tehàt fùrni, faragni is szükséges lehet, amit nem igazàn szeretnék... Annyi talàn az elönye, hogy magàtol jelez veszélyesnek minösülö helyzetekben, bàr egy nagyvàros sürü forgalmàban, vagy dugokban, gondolom egyfolytàban villogna...

Màsik dolog amit làttam, az egy utolagosan beépithetö guminyomàs meg gumihömérséklet mérö kütyü, ami telefonos appon keresztül küldi el az adatokat, de nem tudom ez mennyire lenne preciz és megbizhato? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1419 Dátum: 2017.11.22 11:18:20 »
Igazad van. Ràadàsul gondolom be kell épiteni érzékelöket, tehàt fùrni, faragni is szükséges lehet, amit nem igazàn szeretnék... Annyi talàn az elönye, hogy magàtol jelez veszélyesnek minösülö helyzetekben, bàr egy nagyvàros sürü forgalmàban, vagy dugokban, gondolom egyfolytàban villogna...

Màsik dolog amit làttam, az egy utolagosan beépithetö guminyomàs meg gumihömérséklet mérö kütyü, ami telefonos appon keresztül küldi el az adatokat, de nem tudom ez mennyire lenne preciz és megbizhato? 

Indulsz a NASCAR-on v, a Formula 1-ben?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1420 Dátum: 2017.11.22 11:36:36 »
Dehogy, csak jo lenne tudni, hogy mikor érdemes utàna fùjni a gumiknak. Nem egyszer jàrtam ùgy, hogy benzinkùtnàl hiàba àlltam be a kompresszorhoz, mert minden rendben volt a guminyomàssal, viszont ùgyis, hogy hetekig jàrtam lassan leeresztö gumival...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1421 Dátum: 2017.11.22 12:11:14 »
Dehogy, csak jo lenne tudni, hogy mikor érdemes utàna fùjni a gumiknak. Nem egyszer jàrtam ùgy, hogy benzinkùtnàl hiàba àlltam be a kompresszorhoz, mert minden rendben volt a guminyomàssal, viszont ùgyis, hogy hetekig jàrtam lassan leeresztö gumival...

Jó felni- jó gumi párban biztosan nem ereszt.Ráadásul száraz nitrogénnel töltve még a hőmérséklet érzékenységéből is alább ad.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1422 Dátum: 2017.11.22 13:03:19 »
Az ùjabb autokban màr van a visszapillanto tükörbe épitett, holtteret érzékelö elektromos rendszer is. Vajon van lehetöség ehhez hasonlo technika utolagos beépitésére is (mint az automatikusan felgyullado fényszorok stb. esetében)?
Enyém ugyan 2005-ös, de van benne holttérfigyelő rendszer. Működési alapja a fény elgörbítésén alapul. Kütyübuzerálási igényeket nem elégít ki, azt se lehet elmondani róla, hogy de legalább sokba került (ezer ft) viszont tökéletesen működik és nem tud elromlani.


Dehogy, csak jo lenne tudni, hogy mikor érdemes utàna fùjni a gumiknak. Nem egyszer jàrtam ùgy, hogy benzinkùtnàl hiàba àlltam be a kompresszorhoz, mert minden rendben volt a guminyomàssal, viszont ùgyis, hogy hetekig jàrtam lassan leeresztö gumival...
Jó gumi, jó felnivel, fémszeleppel nálam 0,1 bar nyomást veszt évente. Ha nagyon érdekel, akkor vegyél egy kézi nyomásmérőt és nézegesd havonta. De ahogy a cartars írja, jó minőséget kell mindenből felrakni és nem fog ereszteni (egy ideig). Szerintem az is segít ha a gumi felnin van és a szereléssel nincs középen dolgoztatva, koptatva, de ez vad és amatőr teória.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1423 Dátum: 2017.12.05 11:12:55 »
Sziasztok,

Vàsàroltam én is egy "komfort" helyzetjelzö relét az E12-es Corollàmba, igy most màr egy érintésre hàrmat villan az index. Attol a magànszemélytöl vettem Ebay-en, akit @robi is emlitett egy régebbi hozzàszolàsàban:

https://www.ebay.fr/sch/marvin_6_6_6/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Saját magad be tudod tenni egyszerűen. Klikk bővebb infókért:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=205.msg678592#msg678592
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=205.msg679477#msg679477

eBay shop: http://www.ebay.com/sch/marvin_6_6_6/m.html?item=281664265747&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562 tőle vettem, itt a sztori:
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=205.msg678781#msg678781

http://comfortindicators.pl/

Nemcsak Verso-ba jó, nálam pl. még a Yaris-ba is ugyanaz van  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.05 11:18:34 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1424 Dátum: 2017.12.05 14:11:47 »
 :clap: :clap: :clap: