Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 406275 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1395 Dátum: 2017.09.01 10:20:12 »
egyiket sem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1396 Dátum: 2017.09.14 09:58:15 »
Sziasztok!

(bocs, ha rossz helyre írom. :) )
Első körben csak elméleti szinten érdekelne, hogy a mekkora esélyem van különösebb macera nélkül megúszni a hatsó kurblis ablak elektromosra cserelését?

Köszönöm!
(az autó egy '96-os, null extrás avensis.)

« Utoljára szerkesztve: 2017.09.14 10:01:12 írta din90 »
„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1397 Dátum: 2017.09.14 10:10:49 »
Hát semmi esély macera nélkül hogy szép legyen mert:
- kell bontottan olyan belső kárpitelem könyöklővel, amibe kapcsolók vanak, és olyan mintázatú, mint a tiéd (különben bohócautód lesz). Mindez két hátsó ajtóra + a bal elsőre, ahol mind a 4 ablak kapcsolója meg kell legyen
- kellenek a kapcsolók is, de főleg a bal első modulok elektronikával
- kell az ablakemelő mechanikai rendszer is a hét hátsó ablakkoz
- és persze a kábelezést behúzni hozzá
Utángyártott rendszer nem tudok kapható-e még, illetve nem tudom a kapcsoló/vezérlő részek mennyire kompatibilisek, esztétikusak.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1398 Dátum: 2017.09.14 10:19:39 »
Hát semmi esély macera nélkül hogy szép legyen mert:
- kell bontottan olyan belső kárpitelem könyöklővel, amibe kapcsolók vanak, és olyan mintázatú, mint a tiéd (különben bohócautód lesz). Mindez két hátsó ajtóra + a bal elsőre, ahol mind a 4 ablak kapcsolója meg kell legyen
- kellenek a kapcsolók is, de főleg a bal első modulok elektronikával
- kell az ablakemelő mechanikai rendszer is a hét hátsó ablakkoz
- és persze a kábelezést behúzni hozzá
Utángyártott rendszer nem tudok kapható-e még, illetve nem tudom a kapcsoló/vezérlő részek mennyire kompatibilisek, esztétikusak.

Igaz, hogy nem írta a kérdező az övét, de milyen szmgk.-nak van 7 hátsó ablaka?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1399 Dátum: 2017.09.14 10:36:36 »
Hát semmi esély macera nélkül hogy szép legyen mert:
- kell bontottan olyan belső kárpitelem könyöklővel, amibe kapcsolók vanak, és olyan mintázatú, mint a tiéd (különben bohócautód lesz). Mindez két hátsó ajtóra + a bal elsőre, ahol mind a 4 ablak kapcsolója meg kell legyen
- kellenek a kapcsolók is, de főleg a bal első modulok elektronikával
- kell az ablakemelő mechanikai rendszer is a hét hátsó ablakkoz
- és persze a kábelezést behúzni hozzá
Utángyártott rendszer nem tudok kapható-e még, illetve nem tudom a kapcsoló/vezérlő részek mennyire kompatibilisek, esztétikusak.

Oh...
Bár nem néztem még meg jobban, azt tippeltem, hogy a kárpit azon elemei, amin a kapcsolók vannak külön darabot képeznek, tehát mondjuk kipattintom belőle a gombok helyén lévő részt és beteszem a gombosat. (döcc)
A hozzávalókról azt gondoltam elvileg nem nagy dolog: bontó.
Kábelezés: na ennek híján viszont már tényleg meredek mutatvány. (extra döcc)

Abból mertem kiindulni, hogy előző autómban megvolt a kábelezés, tehát annyi volt a történet, hogy szerkezet + kapcsolók beszerez; kárpit le; szerkezet a kicserél; kapcsolók kicserél; csatik összedug; mindenki örül. :) De akkor ez lehet, hogy így marad...

Minden esetre köszönöm a választ! :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.14 10:41:24 írta din90 »
„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1400 Dátum: 2017.09.14 10:48:56 »
Hát annyit megtehetsz, hogy egyik hátsó ajtó kárpitját leszeded és mögé nézel. Látsz-e extra kábelezést? Illetve van-e hely rajta kapcsolóknak?

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1401 Dátum: 2017.09.15 01:28:33 »
Hát annyit megtehetsz, hogy egyik hátsó ajtó kárpitját leszeded és mögé nézel. Látsz-e extra kábelezést? Illetve van-e hely rajta kapcsolóknak?
Rendben, majd megkuksizom. Köszönöm a válaszokat.
„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1402 Dátum: 2017.09.30 21:14:03 »
Mi a különbség hardveresen a sima és az adaptív tempomat között? Érdekelne, hogy lehet-e uppgradelni?...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1403 Dátum: 2017.09.30 23:15:30 »
Mi a különbség hardveresen a sima és az adaptív tempomat között? Érdekelne, hogy lehet-e uppgradelni?...
Simán, csak radar kell a kocsi orrába, adaptív fékrenszer és európai típusengedély. :D
Adaptív tempomat lényegében az előtted haladó járműhöz viszonyított követési táv figyelembevételével tartja a sebességet. Kérdezz meg egy márkaszervízt, hogy lehetséges-e upgrade. Utólagosan a részegységekre elég csillagászati árakat szoktak mondani.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1404 Dátum: 2017.10.01 11:56:43 »
 :wacko: Jaja,  azt nem értem, hogy miért nem adaptivval szerelték az Aurist, "ha már eccer épitkezik....", ha már egyszer van benne tempomat.  :hmmmm:
De amúgy meg úgy is ritkán használom, de valószinűleg többet menne, ha adaptive lenne...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1405 Dátum: 2017.10.01 13:50:59 »
:wacko: Jaja,  azt nem értem, hogy miért nem adaptivval szerelték az Aurist, "ha már eccer épitkezik....", ha már egyszer van benne tempomat.  :hmmmm:
De amúgy meg úgy is ritkán használom, de valószinűleg többet menne, ha adaptive lenne...
A normál tempomat egy fix értéket tart folyamatosan. Az adaptív egy megadott intervallumban dolgozik, amin belül a radarból jött inputok alapján tart tempót.
A gyártók alacsonyabb ársávba pozícionált autóiba általában nem kerülnek bele a legújabb technológiák, hogy ez is a drágább kocsi felé hajtsa a vevőt. A 4-5 milliós Aurisba pl. lehet nem teszi be, de ha kicsengetsz 8-9-et Avensisre, akkor viheted. Ezt csak általánosságban írom, konkrétan nem tudom, hogy adják-e az Aurist ilyennel.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1406 Dátum: 2017.10.01 14:00:44 »
A normál tempomat egy fix értéket tart folyamatosan. Az adaptív egy megadott intervallumban dolgozik, amin belül a radarból jött inputok alapján tart tempót.
A gyártók alacsonyabb ársávba pozícionált autóiba általában nem kerülnek bele a legújabb technológiák, hogy ez is a drágább kocsi felé hajtsa a vevőt. A 4-5 milliós Aurisba pl. lehet nem teszi be, de ha kicsengetsz 8-9-et Avensisre, akkor viheted. Ezt csak általánosságban írom, konkrétan nem tudom, hogy adják-e az Aurist ilyennel.
És azt is érdemes ilyenkor figyelembe venni, hogy egy drága adaptív tempomat esetén egy ráfutásos baleset esetén soknullás kár keletkezik (mert mondjuk nem tutdsz mindig tempomattal közlekedni, ami ezt megakadályozza).
És használata során sem mindig jobb, mint a hagyományosan csak sebesség tartásra alkalmas tempomat. Pl pályán nagyon kellemetlen tud lenni, hogy nem enged közel az előtted haladóhoz, hanem éppen akkor veszi el a gázt, amikor éppen kimennél előzni.
Mentünk úgy együtt pályán, hogy nálam hagyományos, az NX-ben meg adaptív tempomat volt. Sokkal többször kellett ott korrigálni manuálisan, mint nálam.
Egy átalakítás meg szerintem nagyon drága, ha egyáltalán lehetséges. Annyit  biztosan nem ér.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1407 Dátum: 2017.10.01 19:45:11 »
A Verso-ban a radar nem a kocsi orrában van, hanem fent a szélvédő és a visszapillantó között, ahol az esőszenzor is van.
Ráfutásra figyelmeztet csipogással, sőt magától fékez is, tempomat állásától függetlenül, ez a funkció külön kapcsolható, mint ahogy a sávelhagyás figyelő is.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1408 Dátum: 2017.10.01 20:48:39 »
Na! Már sokkal jobban érzem magam 🤓. A fentiek meggyôztek, hogy jó ez igy.
Vészfék asszisztens, meg táblaolvasó, sávelhagyó is volt a csomagba amit beleraktak és így 10%-al olcsóbb a biztosítás. Viszont az figyeltem, hogy a vészfékasszisztens néha árnyékra vetôdik, de szerencsére eddig csak sípolt és nem fékezett.
A tempomatot a fogyasztás miatt hegyvölgyön ( ha nem hajt a tatár) mellôzöm, hagyom lassulni, gyorsulni az autót.

baritoni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1409 Dátum: 2017.10.19 13:28:33 »
Sziasztok!

Egy 2003-as Toyota Corolla 1,4 Linea Terra tulaja vagyok. A központi záram kulccsal működik ezt szeretném átalakítani távírányíthatóssá.Tudna valaki esetleg a gyári bekötésekről kapcsolási rajzot küldeni vagy annak linkjét,hogy beiktathassam a vezérlőegységet?
Előre is köszönöm