Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 400626 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1380 Dátum: 2017.05.29 13:02:08 »
Gondolom, ha lenne benne gps antenna, akkor működne.

De miért teszik bele, ha nem működik?
Mert olcsóbb egyfélét gyártani mint kétfélét?

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1381 Dátum: 2017.05.29 13:04:19 »
Köszi a kimerítő választ. Akkor gondolom senkinek sem működik.

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1382 Dátum: 2017.05.29 13:05:42 »
Viszont ha a gyári navi van benne a rádió helyén, akkor nincs ilyen gomb, tehát ez az egyféle, kétféle gyártás nem állja meg a helyét

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1383 Dátum: 2017.05.29 14:35:53 »
A mostani Verso-nál pl. ez úgy van, hogy:
- fapados modellnél, hagyományos CD-s rádió van gyufásdoboznyi monkróm LCD kijelzőkkel és gombokkal
- közepes modellnél érintőképernyős USB pendrive-os rádió van 7"-os LCD érintőképernyővel és NAVI gombbal (aka. "Toyota Touch 2")
- full-os modellnél érintőképernyős USB pendrive-os rádió van 7"-os LCD érintőképernyővel és NAVI gombbal indítható navigációval (aka. "Toyota Touch 2 with Go")
- az executive nagyonextrázott modellnél érintőképernyős USB pendrive-os rádió van 7"-os LCD érintőképernyővel és NAVI gombbal indítható nagyon exkluzív navigációval (aka. "Toyota Touch 2 with Go+")

Teljes hardver különbség csak az első és a következő modellek között van.
Az utolsó kettő modell pedig egy extra navigációs hardveregységet is tartalmaz, amit utólag be lehet szerelni a második modellbe, az előlap az teljesen ugyanaz mindháromnál.
A legextrább modell már csak szoftveresen több az előzőhöz képest (hangfelismerő van benne - diktálhatsz neki stb.). Ennek ellenére nem csak a NAVI gomb van rajta mindhárom modellen, de a hangfelismerő parancs-gomb is a kormányon.

Mindez azért, mert a közepes modell esetén plusz extraként megveheted akár a legfullosabb navit is, és akkor már ott vannak a gombok előkészítve neked.
Ja meg hogy érezd magad szarul minden nap, hogy ha nem vetted meg, akkor is ott a gomb ami nem csinál semmit mert nem fizetted ki - ez csak egy ravasz marketinghúzás.

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1384 Dátum: 2017.05.29 15:03:40 »
Köszi a választ. Így már értem :)

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1385 Dátum: 2017.05.29 17:21:44 »
Sziasztok!

Nappali menetfényt szeretnék feltenni Avensis t25 facelift előtti verzioba. Van aki rakott már bele barmilyet is?
Én Osram dlr 301-t neztem ki. A ködlámpa alá menne, de itt enyhén íves. Nem tudom mennyire lenne szabályos. Egyáltalán milyet lehet feltenni?

Előre is köszi a választ!

L.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1386 Dátum: 2017.05.29 18:53:41 »
Sziasztok!

Nappali menetfényt szeretnék feltenni Avensis t25 facelift előtti verzioba. Van aki rakott már bele barmilyet is?
Én Osram dlr 301-t neztem ki. A ködlámpa alá menne, de itt enyhén íves. Nem tudom mennyire lenne szabályos. Egyáltalán milyet lehet feltenni?

Előre is köszi a választ!

L.

Az Osramot lehet szabályosan.  Egyrészt maga a termék megfelel az EU-s normáknak, ha megfelelően van illesztve a kocsi elektromos rendszeréhez, másrészt a szett tartalmaz egy részletes szerelési útmutatást, melyet, ha betart az user, akkor a felszerelése is szabályos lesz.  Vannak ugyanis méretezési szabályok, amelyeket illik betartani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1388 Dátum: 2017.05.30 09:32:31 »
ezt már indexen is kinálták. kinai kütyü. talán 30euro,ha jolemléxem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

szgpcomp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1389 Dátum: 2017.06.12 08:05:56 »
Köszi, voltam a szerelőnél, de mivel a klímát leste meg, elfelejtettem az izzót elmlíteni :) . A klíma kuplunghiányos, csak azt nem tudni még miért. Leszakadt vagy levette az előző tulaj.
Ha a tempomat minden fukciója működik, irányítható akkor nagy baj gondolom nem lehet vele.

Na a klíma lezárult, de olyan macerás volt, hogy a cruise lámpa már annyira nem is zavar, hogy nem világít. Villamosságis azt mondta rá, hogy ez utólagos beépítés és tényleg csak annyi, hogy bepattintod és már működik is. Viszont világítania kéne, de szerinte az izzója nem éghetett ki. De nem tudni miért nem jelez, ha jól működik. 

Zoli62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1390 Dátum: 2017.06.24 20:27:04 »
Sziasztok. Szereltetett be valaki utólag T27 1.8 benzines Avensisbe tempomatot? Esetleg valami jó tanács? Köszi.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1391 Dátum: 2017.06.25 00:16:07 »
Sziasztok. Szereltetett be valaki utólag T27 1.8 benzines Avensisbe tempomatot? Esetleg valami jó tanács? Köszi.
1,6-ba, de szerintem ugyanaz.
Jó tanács: vigyél pénzt, mert 110e volt a gyári 7 éve :D
Nekem az első éves szerviz alatt tették bele, van előkészítés.


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1392 Dátum: 2017.06.27 07:39:08 »
nálatok az ebayröl cruisecontrol kar rendelés és házi beszerelés nem játszik,mint t25 esetében?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Zoli62

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1393 Dátum: 2017.06.27 20:09:26 »
Köszi a segítséget.

DanielVVTi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1394 Dátum: 2017.09.01 10:14:15 »
Üdv!

Toyota Corolla E12 FL 1.4 i, melyik tempomat kart érdemes megrendelni, és még milyen átalakítások szükségesek? Ebayen néztem, 3-4 ezer forintokért is voltak.