Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 406146 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1350 Dátum: 2017.03.14 22:13:19 »
Pedig nekem is gyári van a fl előtti 2.0 benzineshez.
Ez érdekes. Executive vagy Sol?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1351 Dátum: 2017.03.14 22:23:01 »
Ez érdekes. Executive vagy Sol?
Exe

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1352 Dátum: 2017.03.17 00:35:29 »
Pedig nekem is gyári van a fl előtti 2.0 benzineshez.

Inkább úgy helyes a tempomatos kérdés, hogy az 1.8 benzineshez nem tudták megoldani annak gyári illesztését. A többi motorhoz felszereltségtől függően vagy járt vagy utólag megoldották/megoldhatják.

Gyári illesztés alatt mire gondolsz? Tempomat kar beszerelést? ECU-ban engedélyezést? Vagy mi mást?

Azért érdekelne, mert a kar elektronikailag nem nagy valami, két kábeles sima kapcsoló, az egyes gombokhoz külön ellenállás értékek tartoznak, de ennyi. Az ECU program esetleg kérdéses lehet, de ugye vannak ügyes programozók is, ha gyárilag nem lenne beleírva. 
Aztán kuplungkapcsoló az meg sima mikrokapcs.
Szóval minek a gyári illesztése nem megoldható? Honnan van ez az infó? Vagy ez amolyan városi legenda hogy gyári cuccokkal nem lehet megcsinálni?..
Korábbi hsz-ekben itt mintha azt olvastam volna, hogy 1.6 és 1.8 -hoz is a gyári kerül 100-120ezerbe. Utángyártott gányolás olcsóbb is ettől. Sima bowdenes gázpedálhúzogatós, na ilyet köszönöm nem, ha már a gázpedálom elektronikus.
Pár dolgot már megoldottam fillérekből az Avemon, amire itt nem írtam megoldást fórumon, lehet ebbe is beleásom magam, és hátha menni fog az az 1.8-nál is a gyári karral :) Persze ha a felfogatás helye ki van neki alakítva. :)

Mindenesetre köszönöm a választ. Amint jutuk valamire megírom :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1353 Dátum: 2017.03.17 06:27:06 »
Úgy értem,hogy nem kínáltak hozzá tempomatot és nem is lehetett hozzá rendelni.
Aki eddig utólag próbálta kiegészíteni a gyári megodással, sajnos nem sikerült neki. Ezért is biztos nagyon sokan várják, ha vki vmilyen megbízható megoldással előállna.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1354 Dátum: 2017.03.17 09:05:23 »
Így van. Maga a kar nem drága, én is szívesen beépíteném, de 150-es ajánlat jött egy utángyártott förmedvényre. Egyrészt ronda, másrészt 150-et nem ér meg nekem.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1355 Dátum: 2017.03.19 01:37:44 »
Úgy értem,hogy nem kínáltak hozzá tempomatot és nem is lehetett hozzá rendelni.
Aki eddig utólag próbálta kiegészíteni a gyári megodással, sajnos nem sikerült neki. Ezért is biztos nagyon sokan várják, ha vki vmilyen megbízható megoldással előállna.

Eddig annyira volt időm utánaolvasni, hogy 1zzfe motoros Versoban megy. Az elektronikus gázpedálos 1zzfe motorokhoz meg gyári kar, kuplungkapcsoló, ha nem autómata, és az ECU-n kell mókolni vmit, aztán azon is működik. Bár szó volt két féle típusú ECU-ról, és csak az egyikhez van megoldás. Ha bowdenes a gázpedál, akkor teljesen felejtős a gyári megoldás, mert abba eltérő ECU van..
Amint lesz időm rá, olvasom tovább, de elég hosszú a külföldi fórum.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1356 Dátum: 2017.03.19 09:03:00 »
Vigyázz, még ez sem automatikus! Szétbontás nélkül még a márkaszerviz se mondja meg, hogy belemegy-e, vagy igen, de úgy oldható csak meg, hogy esetleg a műszerfalon nem lesz visszajelzés.
music     

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1357 Dátum: 2017.03.20 01:40:48 »
Vigyázz, még ez sem automatikus! Szétbontás nélkül még a márkaszerviz se mondja meg, hogy belemegy-e, vagy igen, de úgy oldható csak meg, hogy esetleg a műszerfalon nem lesz visszajelzés.

Igen, olvastam, hogy meg kell nézni a kiépítést, de még ha nincs is meg gyárilag az egyik típusú ECU-hoz elég egyszerűnek írják a módosítást. A kuplungkapcsoló plug&play, a kormányból vagy a gyárit kihekkelve, vagy veszek egy olyan kormányt, amibe benne van gyárilag (ebay-en már találtam ilyen bontottat, karral együtt, a kormánykerék meg ugyanaz, mint az enyém). A vezetékelés meg annyira nem necces. Az ECU-t kell még megnéznem, hogy az enyémbe milyen került, és ha lehet moddolni, akkor megyek tovább. Ma megcsináltam a kesztyűtartót, mert a belső pöcök folyton kiakadt a helyéről, de az ECU típust elfelejtettem megnézni.. Talán jövő hét végén, ha megint szerelgetek majd. :)
Nem lesz egy gyors projekt, de beszámolok majd minden érdemi haladásról, az a terv.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1358 Dátum: 2017.03.20 14:23:13 »
Vigyázz, még ez sem automatikus! Szétbontás nélkül még a márkaszerviz se mondja meg, hogy belemegy-e, vagy igen, de úgy oldható csak meg, hogy esetleg a műszerfalon nem lesz visszajelzés.

Egyenlőre csak ezt találtam, de ha jól látom, akkor ez a bowdenes állítómotorhoz való bekötési diagram..

http://www.newcelica.org/forums/attachment.php?attachmentid=4126&d=1239750394
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

kgdh3h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1359 Dátum: 2017.04.20 12:38:30 »
Sziasztok!

- Ha elmegy a kisvonat és mondjuk beruházok egy ilyenre a fordulatszámmérő miatt, akkor 99-es E11 Compact (Luna Terra)-ba be fogják tudni nekem kötni a fordulatszámmérőt van gyári vezeték ott hozzá?  ::)

http://www.ebay.com/itm/Tacho-Toyota-Corolla-E11-157390-2140-Nr-25411-/201637432911?hash=item2ef2870e4f:g:~aUAAOSwyLlXoHGQ

- A másik kérdés, hogy olyan helyen élek, a ködlámpa nem himihumi kiegészítő felénk az autókon. A gyári lökhárítót egészében le kell cserélni ha ködlámpát szeretnék beszerelni? ÚGy láttam, csak a faceliftes ködlámpát kapni többnyire, ennek a bekötésére is les gyárilag kialakított vezetékem vagy be kell húzni?

Üdv.: az újonc

remrendes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1360 Dátum: 2017.04.23 07:53:42 »
Avensis T3-X-rol tudok nyiltakozni, 1AZ-FSE. Husvetkor szereltem be a tempomatot.
Futtattam egy diagnosztikai rendszertesztet, mar az is mutatta, hogy aktiv a cruise funkcio az ECU-ban, szoval azert bontas nelkul is megoldhato. Gyanitom az egazos verzioknal nincs gond ezzel.
Nekem fek- es kuplungkapcsolo is volt az autoban.

« Utoljára szerkesztve: 2017.04.23 07:58:58 írta remrendes »
Toyota Avensis T3-X 2.0 2004
BMW E30

Blacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1361 Dátum: 2017.04.25 21:02:41 »
Sziasztok!

Új Toyotásként nekem is felmerült a tempomat utólagos beépítése. Az autóm Avensis Verso 2.0 VVTi. Próbáltam a neten kutakodni de Ave Versót sehol nem találtam. Tud valaki segíteni?

Üdv
Laci

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1362 Dátum: 2017.04.26 05:18:39 »
Sziasztok!

Új Toyotásként nekem is felmerült a tempomat utólagos beépítése. Az autóm Avensis Verso 2.0 VVTi. Próbáltam a neten kutakodni de Ave Versót sehol nem találtam. Tud valaki segíteni?

Üdv
Laci
Igen, küldj privit, kérlek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1363 Dátum: 2017.05.11 16:20:03 »
Sziasztok, 2006-os Avensis gyári Bluetooth kihangosítójával küzdök egy Samsung S7-el. Van valakinek esetleg hasonló párosítása? A jelenség az, hogy a telefon megtalálja a "TOYOTA" eszközt, amire csatlakozva, kéri a kódot, amit megadok. Egy-két alkalommal sikeresen csatlakozik, de hívásra nem reagál, illetve a következő találkozásnál megint kódot kér a csatlakozáshoz a telefon/kihangosító. Google-n egyelőre nem találtam hasonló hibát. A Samsung márkaszervizben azt mondták, hogy a 4.2-es Bluetooth lehet, hogy nem támogatott a kocsimnál. Korábbi telefonjaim 4.0-ás BT-ával működött. Köszi!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #1364 Dátum: 2017.05.13 19:39:20 »
Sziasztok, 2006-os Avensis gyári Bluetooth kihangosítójával küzdök egy Samsung S7-el. Van valakinek esetleg hasonló párosítása? A jelenség az, hogy a telefon megtalálja a "TOYOTA" eszközt, amire csatlakozva, kéri a kódot, amit megadok. Egy-két alkalommal sikeresen csatlakozik, de hívásra nem reagál, illetve a következő találkozásnál megint kódot kér a csatlakozáshoz a telefon/kihangosító. Google-n egyelőre nem találtam hasonló hibát. A Samsung márkaszervizben azt mondták, hogy a 4.2-es Bluetooth lehet, hogy nem támogatott a kocsimnál. Korábbi telefonjaim 4.0-ás BT-ával működött. Köszi!
2009-es gyári BT-t eddig 6 telefonnal hoztam össze - NOKIA E51, 52, Samsung S2, Note3, Note4, most utoljára S7 Edge - soha semmi kapcsolódási gond nem volt a bő 7 év alatt. De lehet, hogy a BT része már más (nálam MEDIA CAR néven látható)