Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 350248 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Wogreg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #795 Dátum: 2011.01.05 16:17:06 »
Ha benzines akkor láncos, ha dízel akkor szíjas.

KADAM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #796 Dátum: 2011.01.05 16:19:34 »
Ha benzines akkor láncos, ha dízel akkor szíjas.

Köszönöm.

gigyorgy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #797 Dátum: 2011.02.19 20:38:59 »
Sziasztok srácok!
Kérdésem hogy volt-e már aygo találkozó vagy tervezitek-e, esetleg lenne rá igény vagy sem. Videókon láttam már ilyen rendezvényeket amit nem itthon rendeztek, ezért merült fel bennem a kérdés, nagyon jó pofa dolognak tartom, elvégre elég rendhagyó formatervvel rendelkező kis autó ez. Kíváncsian várom a válaszaitokat, üdv.:Gyuri!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #798 Dátum: 2011.02.19 20:43:57 »
Tudomásom szerint eddig nem volt, de az erre előforduló Aygo-sok számából következtetve itt a környéken (országban) valószínűleg nem is lesz a közeli jövőben. :)
Javaslom látogass el egy nem Aygo-ra lekorlátozott Toyota találkozóra, ott is előfordulnak elég rendhagyó formatervű autók ;)

gigyorgy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #799 Dátum: 2011.03.06 19:21:51 »
Hát itt tényleg a madár se jár, legalább is ritkán, így valóban nehéz lenne egy talit összehozni. :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #800 Dátum: 2011.03.06 19:42:42 »
Így helyből rajtad kívül én csak egy Aygo tulajt ismerek, aki nagy ritkán jár fórumra. A másiknak pedig már iQ-ja van. :)
         

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #801 Dátum: 2011.03.06 20:17:17 »
Bizony :) Én már csak exAygo tulaj vagyok, de ha lejössz egy pénteki talira összehasonlíthatjuk az IQ-val az autódat :)
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

gigyorgy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #802 Dátum: 2011.03.07 18:00:14 »
Bizony :) Én már csak exAygo tulaj vagyok, de ha lejössz egy pénteki talira összehasonlíthatjuk az IQ-val az autódat :)
Szia WeSzil, akkor neked van összehasonlítási alapod, kíváncsi lennék a tapasztalatidra amit a két mütyür használata alatt szereztél, mi a különbség a járgányok között így fanatikus szemmel? Biztos te egy kis autó rajongó vagy mert kisebbről kisebbre váltani úgy hogy az még legalább 1-1.5millával drágább mint az előző az nem lehet véletlen.
Ja hova kellene lemennem egy pénteki talira, és melyik pénteken hánykor?
Nem árulok el nagy titkot amikor azt mondom hogy még zöld fülű vagyok itt!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #803 Dátum: 2011.03.07 21:17:16 »
Péntek esti mikrotalis topic itt. ;) (Amúgy Kerepesi-Keresztúri sarki McDonald's este 8-tól.)
         

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #804 Dátum: 2011.03.08 15:31:43 »
Szia WeSzil, akkor neked van összehasonlítási alapod, kíváncsi lennék a tapasztalatidra amit a két mütyür használata alatt szereztél, mi a különbség a járgányok között így fanatikus szemmel?

No hát úgy mond rá voltam kényszerítve a váltásra, mert az Aygomat összenyomta tavaly májusban egy fa. Nagyobb autóra nincs szükségem, és tetszett hogy az IQ ilyen sok mindenben profibb. Így utólag az Aygoval összevetve az elég fapados kis autó volt, de anno szerettem nagyon, a Skoda 120L után igazán jó előrelépés volt :) Az IQ árát tekintve, pedig én tesztautóként vettem, így árban nem volt messze egy új Aygo árától. Az összehasonlításról még annyit az IQ sokkal több extrával rendelkezik, pl. digitális klíma, fűthető külső tükör, esőérzékelős ablaktörlő, bőrkormány, kormányról vezérelhető rádió. Egy dolog hiányzik az Aygoból, még pedig a belső világítás. Az IQ-ban botrányos ez a spotlámpa feeling. Az IQ sokkal kisebb íven meg tud fordulni, és jobban is gyorsul. A fogyasztása is kevesebb kicsit mint az Aygo-é volt.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

gigyorgy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #805 Dátum: 2011.03.10 22:18:04 »
Hát az IQ-t amikor megjelent én is szemügyre vettem, és azt láttam hogy sokkal jobban fel van szerelve igényes extrákkal de mondjuk akkor nem igazán tudtam értékelni mert akkoriban még nem Aygom volt és az ex autómban azokat meg lehetett találni. Viszont ami döntésemet befolyásolta a 4 személy viszonylag kényelmes helye, sok praktikus ötletes  tároló hely, a desing, a belső egyszerűség-átláthatóság, az ár nem utolsó sorban de a külseje fogott meg legjobban, és amikor a népítéletben utána olvasgattam már biztos voltam benne hogy nekem kell ilyen mütyür. Tudom hogy vannak apró de nem elhanyagolható hibái, de ezekkel együtt lehet élni főleg ha az ember szereti és a szemének kellemes ha ránéz. Lehet hogy ez egy kicsit csöpögős duma, nem akartam áradozni csak szerintem az első behatás a retinánkon keresztül éri az embert és vagy bele ég a tarkónkba vagy nem. Na nekem szét sütötte a szürkeállományomat és addig nem nyugodtam míg nem lett egy Aygom, nem tudom valahogy vonzanak a mini kocsik. Azóta nem is volt hasonló alternatíva amire szívesen lecseréltem volna, mondjuk hamarosan jön az új Aygo nagyon kíváncsi leszek rá. A testvér modellnél (c1) már vannak friss képek a következő generációról, ez sejteti hogy a gyártó 3-as ikreket fel frissíti. Jól van többet egyenlőre nem írok nehogy unalmas legyek. ::)     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
AYGO Beszélgessünk
« Válasz #806 Dátum: 2011.12.30 19:09:38 »
Szevasztok!

Pörög ez a topic, mint a szél.... :( Sokan nem ismerhetnek itt. Nekik pár szó: Régen sokat fórumoztam, mert volt pár Toyotám. Aztán sokat dolgoztam és nem fórumoztam, csak talikra járogattam hébe-hóba. Majd Toyota csere halom 5-6 év alatt 4 kocsi. Ami egy magamfajta munkából élő embernek sok. Jelenleg melós autóm van, de sokat eszik, meg a gázolaj ára is brutál. Sajnos néha nagyon kell ez a nagy autó. Nem adhatom el, de jó lenne olcsóbban furikázni, amikor nem kell a nyers erő. Szóval kis autó kellene főleg autópályás nyugodt futkározáshoz. Tempó 100-110. Most is ennyivel járok. Fontosabb a kis fogyasztás, mint az idő. Pénzem kevesebb van, mint időm. Éves futásteljesítményem 55-65e km. Ebből szeretnék a kis autóra áthárítani 45-55e km-t. Kérdés: Jó az AYGO? Visszaolvastam kicsit. Láttam, hogy van beázós autó, lakk lepergős, zajos vezérműláncos, belementek hátulról, széttört, fadőléses. Láttam pár fogyasztás adatot. Jó lenne még több. Arról nem olvastam sokat, hogy mennyire dinamikus az autó, ha kell? A klíma mennyire öli a kis motort? Mennyire kényelmes az ülés, futómű mondjuk 200 km-t meghaladó úton? Van-e valakinek 150-200e km-t futott példánya? Milyen hibákkal kellett szembenéznie? Gyermekbetegségek? Van-e olyan évjárat, amit kerülni érdemes? Gondolkodott-e valaki elgázosításon? Láttam már használtautón ilyen Aygo-t, amikor még nem érdekelt ez a téma. Az autó már nincs fent, biztos elkelt. Már nem tudom a delikvens tel. számát, pedig szívesen beszélgetnék vele....

Üdv: Kishaver 74

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:AYGO Beszélgessünk
« Válasz #807 Dátum: 2011.12.31 10:36:41 »
Én Yarist vennék a helyedben, az egy picit nagyobb, kiforrottabb, és nem fogyaszt többet.
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re:AYGO Beszélgessünk
« Válasz #808 Dátum: 2011.12.31 12:03:26 »
Naja, ez érdekes kérdés. Nagyobb autó, nehezebb autó. Tuti többet eszik, az én paraszt logikám szerint. Ugyan jobban véd(het) Yaris, de kategóriát tekintve játékszer mindkettő egy frontális ütközést tekintve, mondjuk egy Versoval szemben. Kényelem szempontjából már nem biztos, hogy mindegy.... Sajna nem ültem még Aygoba. Kerék méretből kiindulva a Yaris jobb lehet. (Korábban Yaris2-m volt - 140e km-ig. Imádtam.) De a legfontosabb tényező a fogyasztás, ha azt nézzük, hogy minden évben elautózom egy kis autó árát. :( Amúgy meg ugyanaz a 1,0, 3 hengeres moci van bennük /motor kiforrottságot tekintve/.

Méretre nem kell nagyobb autó Aygotól, mert max egy laptop utazik velem az esetek 80%-ban, vagy az asszony (10%-ban), aki nem sokkal nehezebb, mint egy laptop és szintén összehajtható :).
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.31 12:05:15 írta kishaver »
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:AYGO Beszélgessünk
« Válasz #809 Dátum: 2011.12.31 12:20:45 »
Idézet
vagy az asszony (10%-ban), aki nem sokkal nehezebb, mint egy laptop és szintén összehajtható

 [rohog]
Xanyi