Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 350245 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #735 Dátum: 2010.02.08 00:00:45 »
...Amúgy meg nem  értem hogy tud a szőnyeg oda becsúszni.
Mint ahogy bármelyik másik autónál, ahol nincs rögzítve. De ne nézzük teljesen hülyének a user-t, aki a forgalomban tud közlekedni, de egy szőnyeg kifog rajta  :nonono: Ha észleli, lehajol és visszahúzza. Ennyi.

Wogreg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #736 Dátum: 2010.02.08 01:41:40 »
...Amúgy meg nem  értem hogy tud a szőnyeg oda becsúszni.
Mint ahogy bármelyik másik autónál, ahol nincs rögzítve. De ne nézzük teljesen hülyének a user-t, aki a forgalomban tud közlekedni, de egy szőnyeg kifog rajta  :nonono: Ha észleli, lehajol és visszahúzza. Ennyi.

Ezért írtam, hogy miként csúszhat be én reflexszerűen  megigazítom mielőtt elindulok.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #737 Dátum: 2010.02.08 08:40:43 »
Nálam van egy kis pöcök amibe be kell akasztani a vezető oldali szőnyeget, így nem tud elcsúszni. Legalábbis nem volt még rá példa.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #738 Dátum: 2010.02.17 14:51:22 »
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy nem tudjátok e véletlenül, hány mikron vastagságú a Toyota Aygon-n a festékvastagság gyárilag?   :hmmmm:  Minden elemen ugyanakkora kell legyen a festékvastagság? Amikor vásárlok egy új AYGO-t és a TOYOTA szalon többlet-felszereltségként egy utólag beszerelt központi zárat is ad, melyet az adásvételin 38.000,- Ft értékkel külön feltüntet, akkor annak a központi zárnak milyen minőségűnek kell lennie? Bármilyennek? Úgy értem, hogy a „gagyitól” a Toyota minőségig bármelyik lehet? Nem értek ehhez.
Köszönöm!
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #739 Dátum: 2010.02.17 16:52:47 »
Gyárilag minden Toyota 90-130 mikron között szokott lenni. Nem minden elem egyforma, a legvékonyabb általában a tető, a legvastagabb a küszöb, ez akár 200 is lehet.
A központizár olyan lesz, amilyet kérsz. Előre tisztázni kell. Ennyiért szerintem nem gyárit adnak, de lehet, hogy tévedek. A minősége elvileg ugyanolyan és a garanciának is annyinak kell lennie. Átvételkor meg kell nézni, hogy a szervizkönyv végébe felvezették-e, mint utólagos tartozék.

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #740 Dátum: 2010.02.17 20:53:40 »
Köszönöm a gyors választ Kedves Misi!  :)  Nemrég megtörték az autómat és a biztosító kárszakértője a kárfelmérésnél felvilágosított, hogy az AYGO-n számos helyen 270-300 mikron a festékvastagság. A tetején is elképesztő értékeket mért.. nem ám a  legvéknyabb ott a festékréteg  Kérdezte, hogy volt e törve az autó… nos, első tulajként elmondhatom, hogy tudtommal nem.  Akkor mi történt?   :hmmmm: Olvasgattam egy blogot a szállítási sérült autókról, mely témához te is hozzászóltál Misi. Ott is hasonló volt az alaptörténet: első tulaj, új de valószínűsíthetően szállítási sérült autó, a vevő erről nem lett tájékoztatva a vásárláskor.
„Misi 2008.01.22. 19:15:32
300 mikron vastagságig újnak minősül, az autó. A legtöbb gyártó 100 körül fúj, tehát ha még 2x fényeznek rá, akkor is jó. A szállítási sérülésről meg nagyon sok helyen tájékoztatnak, a Toyotánál pl. kötelező(!), ha nem így történik nagyon komoly büntetést kap a szalon a márkaimportőrtől. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben plusz kedvezmény adnak (amit a márkaimportőr ad), de ehhez az kell, hogy a vevő írásban nyilatkozzon, hogy tudomásul veszi a dolgot. Ez szintén Toyota rendszer. „
Valahol olyasmit is olvastam a témával kapcsolatban, hogy a szakszerűen és gyári technológiával javított karosszériáról csak a festékréteg vastagságának mérésénél derül ki, hogy forgalomba helyezés előtt javították: a tulajdonos többnyire néhány év múlva, egy biztosítási ügy kapcsán vagy eladás előtti állapotfelmérésnél tudja meg, hogy javított kocsit kapott, új áron. A szállítási sérült kocsik előírt technológiával történt javítása után 200-300 mikront lehet mérni. Teljesen jogosan adják el új autóként ezeket az autókat és tájékoztatási kötelezettségük sincs. Ezt tudomásul is vettem.  :eek:
......de mivel nekem Toyotám van és a véleményed szerint a Toyotánál kötelező informálni a vevőt arról, hogy szállítási sérült az autó, kissé bosszús vagyok.  :nono:  A korábbi bejegyzéseimben panaszkodtam az autómra, hogy felhólyagzott majd lepattogzott a lakkréteg a hátsó lökhárítón. A szalon garancia keretében kijavította ugyan, de pár hónap múltán ismét lejött a lakkréteg ugyancsak a hátsó lökhárítón, ismételten megjavították garanciában. Közben nem kicsit beázott a kocsi 3 ajtónál egyszerre, garanciába cserélték a kédergumikat. Már akkor gyanakodhattam volna. A központi zár 1 évig volt jó, aztán többször visszavittem garanciális javításra. Most sem jó. Egy autószerelő, aki legutóbb javította a zárat, felvilágosított, hogy annyira minőségen aluli a központi zár, hogy ők nem is javasolják senkinek ezt a típust. Szóval a legalja. 
Az autó eredetileg tesztautó volt, 9 km volt benne a papír szerint. Az utólagos központi zárat nem én kértem, maguktól adták így minőség választási lehetőséget sem adtak. Az AYGO-t olcsóbban kaptam meg, arra tekintettel, hogy tesztautó volt. Amennyiben tájékoztatnak arról, hogy szállítási sérült az autó, akkor azonnal elállok a vételtől és inkább a pénzemhez mérten szerényebb felszereltségű AYGO-t választok. Szóval a legkevésbé sem vettem tudomásul azt, hogy szállítási sérült Toyotát veszek, főleg nem nyilatkoztam írásban a tudomásulvételről.
Mi a véleményetek a tájékoztatás elmulasztásáról? Akkor most kötelező a Toyotánál ez a tájékoztatás, vagy nem?
Köszönök minden választ, véleményt!
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #741 Dátum: 2010.02.17 21:04:03 »
Hát, úgy gondolom, hogy valaki nagyot hibázott. El tudom képzelni, hogy a kereskedés nem tudott arról, hogy sérült volt az autó, de erre szerintem kicsi az esély. Első körben elmennék oda, ahol vetted, és magyarázatot kérnék. Nyugodtan, konstruktívan. Ha ez nem hoz eredményt, akkor megkeresném az importőrt. Ezt (tájékoztatásul) a kereskedésnek is elmondhatod nyugodtan. Lehet tudni, hogy melyik kereskedés volt ez?

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #742 Dátum: 2010.02.17 23:16:17 »
Hát, úgy gondolom, hogy valaki nagyot hibázott. El tudom képzelni, hogy a kereskedés nem tudott arról, hogy sérült volt az autó, de erre szerintem kicsi az esély. Első körben elmennék oda, ahol vetted, és magyarázatot kérnék. Nyugodtan, konstruktívan. Ha ez nem hoz eredményt, akkor megkeresném az importőrt. Ezt (tájékoztatásul) a kereskedésnek is elmondhatod nyugodtan. Lehet tudni, hogy melyik kereskedés volt ez?


Nagyon köszönöm, megfogadom a tanácsodat.  :yes:  Az importőr megkeresése előtt mindenképpen a kereskedést fogom felkeresni.  :cool2: Egy kelet-magyarországi kereskedésben vettem az autót.


Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #743 Dátum: 2010.02.18 14:35:01 »
9km-es tesztauto?  :eek:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #744 Dátum: 2010.02.18 14:36:10 »
gondolom szalonautó..

pzs

  • Vendég
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #745 Dátum: 2010.02.18 14:38:33 »
9km-es tesztauto?  :eek:

Lassan osszeall a kep... 9 km megtetele utan osszetortek. Utana meg megvette a mostani tulaj alig hasznalt tesztautokent...  :hug:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #746 Dátum: 2010.02.18 14:39:09 »
Nem akarok OFF-ni, de mintha ez nem eppen lenne szabalyos. Fel fullel hallottam olyat, hogy igy tudnak olcsobban autot adni, hogy tesztautonak kerul a szalonba, kozben meg sem lesz az. De nyilvan van itt olyan, aki errol tobbet tud  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

pfaygo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #747 Dátum: 2010.02.20 11:23:51 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Minden reggel, amikor beindítom az Aygo-t (1.0 benzin) a vezérműlánc úgy csörög, hogy már ilyesztő. Az autó 2 éves, és 3x azaz HÁROMSZOR cserélték ki a láncot, a feszítőt, stb.!!! Ez komoly. Az autóban 16000 km van. ha bemelegszik, elmúlik, szép a hangja. Ismerőseim azt mondták, ez nem nagyon jó így. Nektek is csinál ilyet az autó?

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #748 Dátum: 2010.02.26 09:37:46 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Minden reggel, amikor beindítom az Aygo-t (1.0 benzin) a vezérműlánc úgy csörög, hogy már ilyesztő. Az autó 2 éves, és 3x azaz HÁROMSZOR cserélték ki a láncot, a feszítőt, stb.!!! Ez komoly. Az autóban 16000 km van. ha bemelegszik, elmúlik, szép a hangja. Ismerőseim azt mondták, ez nem nagyon jó így. Nektek is csinál ilyet az autó?


Nem csinál...
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

pfaygo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: AYGO Beszélgessünk
« Válasz #749 Dátum: 2010.02.26 09:52:55 »
Tegnap voltam a szervizbe, hétfőn vagy kedden adnak választ. Köszi, hogy megnézted.