Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 356393 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #570 Dátum: 2007.01.28 12:32:38 »
:happy:  :magasztal:
jegyeztem a lényeget, köszönöm  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #571 Dátum: 2007.01.29 17:31:05 »
Na, a hosszú vidékes kevesebb városos legutóbbi tankolásom meghozta gyümölcsét  :arrow: 5.7 a fogyi  :szemez:
Mondjuk most megint rosszabb lesz csupa várossal, de legalább már nem pánikolok  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #572 Dátum: 2007.01.30 09:02:17 »
Na tegnap tankoltam. Kb. a tank fele óta figyeltem arra hogy idejében váltsak, kíméletes legyek a kis autóval és ilyesmik.
Meg is hozta gyümölcsét  :tapsi:
7.3 L volt a fogyasztás. Most viszont az egészen a következõ tankolásig végig figyelek majd hogy így vezessek ahogy most, hátha akkor még kevesebbet fog fogyasztani :)
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #573 Dátum: 2007.01.30 10:19:35 »
Alakulunk, alakulunk  [smilie=sm15.gif]  :tapsi:  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #574 Dátum: 2007.01.30 19:27:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"
nyakam rá,h még így agyonterhelve-4személlyel sem lesz 6liter :nana:  :pofa:
5,7-re tippelem a téli gumi miatt :kacsint:

Idézetet írta: "Tide"
Na, a hosszú vidékes kevesebb városos legutóbbi tankolásom meghozta gyümölcsét  :arrow: 5.7 a fogyi  :szemez:

kkhhhmmmm :kacsint:  :nagymosoly:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #575 Dátum: 2007.01.30 21:27:28 »
Hát igen, 1 ilyen kis köbcentis kocsit relatíve nagyon nehéz úgy vezetni, hogy takarékos legyen, mert ha haladni akasz a forgalommal, akkor pörgetni kell, az meg viszi a pénzt. Szal nagyon oda kell figyelni. Ami nagyon érdekes, hogy anyukám ugyanannyit fogyasztat a Yarissal lassú tempóban, mint én, aki néha odakenek neki 1 lapáttal. Szal nagyon sokat számít, hogy milyen stílusban vezet valaki.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #576 Dátum: 2007.01.30 22:13:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, 1 ilyen kis köbcentis kocsit relatíve nagyon nehéz úgy vezetni, hogy takarékos legyen, mert ha haladni akasz a forgalommal, akkor pörgetni kell, az meg viszi a pénzt....

 :hmm: ezt nem értem
hogyhogy nehéz?
Zénóka is nehez fogyaszt 5 alatt??
meg nekem is nehezen megy 5 alá?
szeritnem könyebb egy 1.0 motorral 6 alatt fogyasztani, mint egy 1.6-sal :kacsint: és a dugóban mind a 2vel ugyan úgy egy helyben pöfögsz :pofa:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #577 Dátum: 2007.01.30 22:48:27 »
Na ja, de ti nem 2km-eket mentek 1 huzamban 1-2-3, vissza 2, 3, 4, stoptábla... ritmusban. Ilyen esetben meg sok idõt veszít az ember, ha nem huzatja ki a fokozatokat, arról nem beszélve, hogy minden kikanyarodásnál ha nem akarsz 30 percet várni, kénytelen vagy kilõni. Na így nézd az én 6,5-ös fogyimat, ja és vidéken 90 felett megyek  :kacsint: Pláne, ha valami nagyarc autós azt hiszi, hogy 1 Yaris az csak döcögni tud, akkor kicsit letörlöm a kaján vigyort az arcáról  :twisted:
Laco 73 :D

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #578 Dátum: 2007.01.31 09:26:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "leszilaci"
nyakam rá,h még így agyonterhelve-4személlyel sem lesz 6liter :nana:  :pofa:
5,7-re tippelem a téli gumi miatt :kacsint:

Idézetet írta: "Tide"
Na, a hosszú vidékes kevesebb városos legutóbbi tankolásom meghozta gyümölcsét  :arrow: 5.7 a fogyi  :szemez:

kkhhhmmmm :kacsint:  :nagymosoly:


Lottó ötösre is lenne tipped? Nem muszáj ide beírni, jöhet az egyéb megszokott csatornákon  :szemez:  :pofa:

Most amúgy azt tesztelem, hogy kihagyom a belvárosi kiskörútas megszokott utat, hiába gyorsabb meg rövidebb, visszatérek egy idõre a Hungáriára meg rakpartra aztán meglátjuk, hogy a hosszabb távokkal, viszont kevesebb lámpával, gyorsabb fix tempóval mire jutok. Végülis ráérek játszadozni  :nagymosoly:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Beszélgessünk...
« Válasz #579 Dátum: 2007.01.31 09:54:03 »
Ez lesz a tuti megoldás...én direkt megyek olyan úton, ami ugyan kb.2km-rel hosszabb, viszont a kocsi folyamatosan megy 5-ikben, nem kell kapcsolgatni vissza, gyorsítani stb. Ez nálam azt jelenti, hogy 8.3 felé nem megy a fogyi, pedig full város napi 2x 10km...pedig 1500kg, 1.8-as motor, és még néha oda is pörkölök neki (fõleg hazafelé van 1-2 olyan kikanyarodás, ahol lendületbõl iszonyat jól ki lehet lõni...)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Beszélgessünk...
« Válasz #580 Dátum: 2007.01.31 17:30:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na ja, de ti nem 2km-eket mentek 1 huzamban 1-2-3, vissza 2, 3, 4, stoptábla... ritmusban. Ilyen esetben meg sok idõt veszít az ember, ha nem huzatja ki a fokozatokat, arról nem beszélve, hogy minden kikanyarodásnál ha nem akarsz 30 percet várni, kénytelen vagy kilõni. Na így nézd az én 6,5-ös fogyimat, ja és vidéken 90 felett megyek  :kacsint: Pláne, ha valami nagyarc autós azt hiszi, hogy 1 Yaris az csak döcögni tud, akkor kicsit letörlöm a kaján vigyort az arcáról  :twisted:


Ezzel nem teljesen értek egyet. Nekem legutóbb 5,8 lityit evett a kocsi (biztosan lehetne még lejjebb vinni), pedig csak Budapesten használom, rövid távokon. Ráadásul mindhárom éttermünk bent van a belvárosban, ahová mostanában elég sûrûn kell bejárnom. Nem kell pörgetni azért a motort, mert kis köbcentis, csak ismerni kell az autód, ja és nem a másik autóssal kell foglalkozni, aki esetleg lenézi a Yarist.  :nagymosoly:  :kacsint:
Szilvi 62

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #581 Dátum: 2007.01.31 18:26:21 »
Mekkora fordulatnál szoktál elváltani? Ha meleg a moci padlógázzal gyorsítassz? Amúgy 5,8 az korrekt, én azt mondom, hogy ha gyilkolom a kocsit, akkor 6,5. Anyu meg csak simán használja, nem megy gyorsan, neki mégis ugyanennyit fogyaszt. Mondjuk a képlethez az is hozzátartozik, hogy én egyedül is szoktam menni, anyu meg néha 5 személlyel is megy  :kacsint:
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #582 Dátum: 2007.02.01 15:09:53 »
Idézetet írta: "Tide"

Lottó ötösre is lenne tipped? Nem muszáj ide beírni, jöhet az egyéb megszokott csatornákon  :szemez:  :pofa:

Most amúgy azt tesztelem, hogy kihagyom a belvárosi kiskörútas megszokott utat, hiába gyorsabb meg rövidebb, visszatérek egy idõre a Hungáriára meg rakpartra aztán meglátjuk, hogy a hosszabb távokkal, viszont kevesebb lámpával, gyorsabb fix tempóval mire jutok. Végülis ráérek játszadozni  :nagymosoly:


lottó5? ugyan már...ilyen apróságokra nem pazarlom a képességeimet :nyelv:  :kacsint:

mondtam már Neked frankó útvonalat!!!!!
mé' nem aztat próbálod ki? :szemez:
rajzoljak térképet????? :hmm:

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #583 Dátum: 2007.02.01 15:14:13 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Nem kell pörgetni azért a motort, mert kis köbcentis, csak ismerni kell az autód, ja és nem a másik autóssal kell foglalkozni, aki esetleg lenézi a Yarist.  :nagymosoly:  :kacsint:


 :10:  :tapsi:  :magasztal: fõleg az utolsó gondolat...ki nem xarja le,h lenéz, vagy menni akar és leelõz? :kacsint:
a közlekedés nem presztízs :nene:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #584 Dátum: 2007.02.01 16:31:08 »
Nekem a presztizs bizonyos autóknál jön elõ csak. A Corimmal rendszeresen megyek városon kívül 65-el, hogy spóroljak, arra azt mondják, hogy szegény öreg kocsi, biztos nem tud többet. De amikor a kis Yarisról azt hiszik, hogy 1 matiz, és azt át lehet ugrani, akkor szeretek meglepit okozni  :kacsint: Amikor nagyritkán a Carinával megyek, akkor nem szoktak megelõzni  :twisted:
Laco 73 :D