Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 366660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #555 Dátum: 2007.01.22 12:56:32 »
Engem is érdekel a megoldás, csereérett az ablaktörlõ, valóban pár hónap, és már csíkot húz  :hmm:
Milyet vegyek?  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #556 Dátum: 2007.01.22 14:35:02 »
Vegyetek gyáti utángyártottat- Optifit a márkája. Nekem is az van. Teljesen jó.
 :kacsint:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk...
« Válasz #557 Dátum: 2007.01.25 19:57:30 »
Idézetet írta: "WeSzil"
Hát nem tudom, lehet én pörgetem sokat a motort, hogy hamarabb legyen meleg, de nekem most télen 8 litert fogyaszt az autó.
Nyáron autópályán 4.6 L volt a legkisebb fogyasztás.
Szóval most irigykedem a 6.7 L-es téli fogyasztásra :(
Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)
Ja és mindennap dugóban araszolok vele kb. a 25km-es út 1/3-án.

Bakker az szerintem shock!!!  :mivan: Az én nagy bálnám 8,7-9 között eszik most. :hmm:  Pedig némileg súlyosabb és 2.0 motor figyel benne...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #558 Dátum: 2007.01.25 21:14:30 »
Amúgy kezdenek elterjedni a kis Aygok, ma jöttem át az Árpád hídon és nem tudom, hogy véletlenül, vagy nem, de mellettem ment egy fekete aygo, a rendszáma yxz 003 volt (betûk mások), mögötte egy világoskék aygo, rendszáma 004  :vag2: Aztán hárman háromfelé váltunk  :pofa:
Mondjuk azelõtt meg ezer évig nem láttam egy darabot sem, csak a mh-i parkolónkban találkozom mindig egy pirossal.

Amúgy a 7végi kiruccanás miatt nemsokára megint tankolni kell, ebben most sok a vidék, kiv vagyok, mennyi lesz az átlagfogyija.
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #559 Dátum: 2007.01.25 21:16:27 »
Idézetet írta: "WeSzil"

Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)


amúgy mi a különbség a klíma és a légbefúvás között?  :elpirul:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #560 Dátum: 2007.01.26 09:21:56 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "WeSzil"

Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)


amúgy mi a különbség a klíma és a légbefúvás között?  :elpirul:


Technikailag nem tudom hogy mûködik, de az biztos hogy a klíma szárítja a levegõt, így a párát rögtön leszedi az ablakokról.
 :roll:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #561 Dátum: 2007.01.26 09:27:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "WeSzil"
Hát nem tudom, lehet én pörgetem sokat a motort, hogy hamarabb legyen meleg, de nekem most télen 8 litert fogyaszt az autó.
Nyáron autópályán 4.6 L volt a legkisebb fogyasztás.
Szóval most irigykedem a 6.7 L-es téli fogyasztásra :(
Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)
Ja és mindennap dugóban araszolok vele kb. a 25km-es út 1/3-án.

Bakker az szerintem shock!!!  :mivan: Az én nagy bálnám 8,7-9 között eszik most. :hmm:  Pedig némileg súlyosabb és 2.0 motor figyel benne...


Szerintem is sok, de hát ez van. Most próbálok figyelni hogy minnél kevesebbet pörgessem a motort, kiváncsi vagyok így mennyi lesz.
Egyelõre 360km van benne és még van 3 egység a benzin kijelzõ szerint (a 6-ból). Eléggé kiszámíthatatlan a dolog, mert pl. amikor már az utolsó egységbe kerül akkor amint tudok tankolok és így is elõfordul hogy 2 liter marad a tankban.
  :turelmetlen:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Beszélgessünk...
« Válasz #562 Dátum: 2007.01.26 11:13:23 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "WeSzil"

Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)


amúgy mi a különbség a klíma és a légbefúvás között?  :elpirul:


Légbefúvásnál simán befújja a kinti levegõt a rendszer, melegíteni tudod, de hûteni nem nagyon. Klímánál, pedig a kinti levegõt tudod lehûteni és ez tökéletes párátlanításra is (fõleg, ha sokan ülnek a kocsiban, vagy párás idõben). Ha jól emlékszem klíma esetében, ha meleg levegõt akarsz, akkor a rendszer keveri a klíma levegõjét a rendszer által felmelegített levegõvel. De ha valami okos fiú erre jön, pontosít.  :nagymosoly:
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Beszélgessünk...
« Válasz #563 Dátum: 2007.01.26 11:20:53 »
Idézetet írta: "WeSzil"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "WeSzil"
Hát nem tudom, lehet én pörgetem sokat a motort, hogy hamarabb legyen meleg, de nekem most télen 8 litert fogyaszt az autó.
Nyáron autópályán 4.6 L volt a legkisebb fogyasztás.
Szóval most irigykedem a 6.7 L-es téli fogyasztásra :(
Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)
Ja és mindennap dugóban araszolok vele kb. a 25km-es út 1/3-án.

Bakker az szerintem shock!!!  :mivan: Az én nagy bálnám 8,7-9 között eszik most. :hmm:  Pedig némileg súlyosabb és 2.0 motor figyel benne...


Szerintem is sok, de hát ez van. Most próbálok figyelni hogy minnél kevesebbet pörgessem a motort, kiváncsi vagyok így mennyi lesz.
Egyelõre 360km van benne és még van 3 egység a benzin kijelzõ szerint (a 6-ból). Eléggé kiszámíthatatlan a dolog, mert pl. amikor már az utolsó egységbe kerül akkor amint tudok tankolok és így is elõfordul hogy 2 liter marad a tankban.  :turelmetlen:


Szép lassan össze fogsz szokni az autóval meglátod.  :nagymosoly: Az én tütüm is eleinte 7-8 körül kajált. Aztán szép tudatosan odafigyeltem a vezetési stílusomra. Mára már 1,5-2 literrel eszik kevesebbet az autó mint elõtte. Most 6 körül van a fogyim a hideg idõben, pedig csak városban használom és rövid szakaszokon.
Csodát tehet: nem pörgeted a motort (a hideg motort nem szabad gyilkolni), használod a motorféket, jó motorolaj van a kocsidban (néhány decit ez is jelenthet), meg még néhány apróság.  :nagymosoly:
Szilvi 62

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #564 Dátum: 2007.01.26 18:46:39 »
Szilvi köszi az infót!
Amúgy én nem használok télen klímát, az említett fogyasztás miatt.. de lehet kipróbálom, néha jól jöhet :pofa:

Idézetet írta: "WeSzil"

Egyelõre 360km van benne és még van 3 egység a benzin kijelzõ szerint (a 6-ból). Eléggé kiszámíthatatlan a dolog, mert pl. amikor már az utolsó egységbe kerül akkor amint tudok tankolok és így is elõfordul hogy 2 liter marad a tankban.
  :turelmetlen:

A hármasig elég lassan megy le, nekem is most ott tart (csak 460 km-rel  :szemez: ), aztán meglódul.
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #565 Dátum: 2007.01.26 19:16:56 »
Idézetet írta: "Tide"
Szilvi köszi az infót!
Amúgy én nem használok télen klímát, az említett fogyasztás miatt.. de lehet kipróbálom, néha jól jöhet :pofa:

mindjárt jön Trotter, és jól megmopndja,h havonta egyszer illik bekapcsolni a klímát és jártani 5-10 percet,h a tömítések ki ne száradjanak, és el ne illanjon a gáz a rendszerbõl :kacsint:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #566 Dátum: 2007.01.26 19:24:12 »
A klímát télen is illik bekapcsolni 2-3 hetente, úgy 10 percre minimum. Át kell járatni. Kenés és szellõzés végett.
Ha másért nem, ezért mindenképpen kapcsold be.
 :kacsint:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #567 Dátum: 2007.01.26 19:30:30 »
Oooké, holnap bekapcsolom egy menetre, úgyis megyek szakibácsihoz is ajánlatadásra, meg dolgozni is háromra  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk...
« Válasz #568 Dátum: 2007.01.28 12:05:32 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "WeSzil"

Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)


amúgy mi a különbség a klíma és a légbefúvás között?  :elpirul:


Légbefúvásnál simán befújja a kinti levegõt a rendszer, melegíteni tudod, de hûteni nem nagyon. Klímánál, pedig a kinti levegõt tudod lehûteni és ez tökéletes párátlanításra is (fõleg, ha sokan ülnek a kocsiban, vagy párás idõben). Ha jól emlékszem klíma esetében, ha meleg levegõt akarsz, akkor a rendszer keveri a klíma levegõjét a rendszer által felmelegített levegõvel. De ha valami okos fiú erre jön, pontosít.  :nagymosoly:


Teljesen korrekt módon - igaz konyhanyelven :kacsint:  :nagymosoly: - leírtad, hogy mi miért vagyon! Jót tesz Neked a fórum! :nagymosoly:  :10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk...
« Válasz #569 Dátum: 2007.01.28 12:07:24 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Tide"
Szilvi köszi az infót!
Amúgy én nem használok télen klímát, az említett fogyasztás miatt.. de lehet kipróbálom, néha jól jöhet :pofa:

mindjárt jön Trotter, és jól megmopndja,h havonta egyszer illik bekapcsolni a klímát és jártani 5-10 percet,h a tömítések ki ne száradjanak, és el ne illanjon a gáz a rendszerbõl :kacsint:

Úgy is van!  :kacsint: Egy valamit kifelejtettél: :nana:  
A klímának is kell a kenés, az olaj ez esetben a gázkörbe van keverve. Ha nem mozgatjuk, akkor ohne kenés.
A másik okot Misi már leírta, a rendszert is kell szellõztetni!
És akkor egy nyárra való tanács: Kánikulában, ha hazaértek és járt addig a klíma, akkor mielõt leállítanátok a motort, kapcsoljátok ki a klímát, tekerjétek fel a ventilátor fokozatát és egy-két percig járassátok még. Erre azért van szüxség, hogy a hõcserélõrõl a kondenzvíz elpárologjon, ne maradjon pangó víz, amiben a melegnem hamar megtelepednek a baktériumok, gombák és ez egyrészt nagyaon egészségtelen, másrészt fertelmes büdös tud lenni.

:otlet:  Pár kilóméterrel a megállás elõtt kapcsold ki, utána még pár percet, amúgyis hûvös levegõt nyom, így megtakaríthatod a helybentopit! :otlet:  
:otlet: Állóhelyzetben való járatás során nézzél a kocsi motortere alá, vajon bepisilt-e a drága? Ha igen, akkor biztos lehetsz abban, hogy a kondenzvíz-ejtõcsõ nincsen eltömõdve, és így nincsen pangó víz a hõcserélõ alján lévõ tálcában! :otlet:
Továbi agymenések: Klímás topicban

Elnézést az OFF-ért.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.