Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 243484 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Filmek
« Válasz #825 Dátum: 2007.05.07 23:28:31 »
Idézetet írta: "ATIS"
De az igazi szivacs az volt, hogy a moziban is egyedül maradtam a teremben. Az elején még viccesnek találtam és most kellett volna csajt hozni poénokkal szórakoztattam magam. De aztán ahogy haltak meg szép sorban a szereplõk kezdett rámtörni a magányosság. Mire vége lett a filmnek abszolút depressziós lettem. És arra vágytam, hogy beszélhessek valakivel. Meg is csörgettem pár embert, de senki nem vette fel. :sir:  Így azt borzasztó hangulatban bóklásztam haza a sötét utcán.  :szomoru:  Még a rendõrjárõr is csak kinézett rám a kocsiból pedig már annak is örültem volna ha õk megszólítanak csak, hogy végre beszélhessek valakivel.  :)

Megadjam a számom?  :nagymosoly:

Én mostanában csak az Alpha Dog-ot, a Halálos Hajszát meg a Felforgatókönyvet láttam, egyiket se moziban, hupsz, jóvótak.
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #826 Dátum: 2007.05.08 16:12:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
ATIS, ez aztán a vidám történet  :hmm: ...na persze, ettõl a filmtõl az ember tényleg nem cigánykerekezve megy haza a moziból; de nem is azt a fajta depit éreztem utána, mint pl. a "Sztálingrád" után.

Node hogyhogy nem volt a moziban senki  :mivan: ?? Mit hittek a népek, hogy ez vmi mûvészfilm :crazy: ?


Gondolom Május 1.-én senki sem gondolt mozira zárásnak. Én sem lettem volna depis ha nem sík egyedül vagyok egy 150-200 férõhelyes teremben. A film hangulata és az üres terem együtt viszont nagyon nyomasztóan hatott.

Maga a film viszont tényleg jó alkotás. Nem éreztem rajta a propaganda szagot. Jól mutatta be a japán hadsereget. És azt a fanatizmust amivel harcoltak még akkor is amikor már semmi esély sem volt a gyõzelemre. Mindig érdekelt a Japánok lelkivilága a II.VH alatt és ennek bemutatására tökéletes filmet alkottak.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #827 Dátum: 2007.05.08 16:15:35 »
Idézetet írta: "Tide"

Megadjam a számom?  :nagymosoly:


Gondolom örültél volna ha Május 1.-én 21.30 körül megcsörgetlek, hogy vidíts már fel mert annyira lehangolt vagyok. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Filmek
« Válasz #828 Dátum: 2007.05.08 17:09:51 »
Majdnem rávágtam, hogy dolgoztam, de aztán rájöttem, hogy nem is, mert balcsin voltam  :vag2:
Hát, max nem vettem volna fel  :ordog:  :nagymosoly:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #829 Dátum: 2007.05.08 17:28:53 »
Idézetet írta: "Tide"
Majdnem rávágtam, hogy dolgoztam, de aztán rájöttem, hogy nem is, mert balcsin voltam  :vag2:
Hát, max nem vettem volna fel  :ordog:  :nagymosoly:


Köszi.  :)  Ezt megtették helyetted mások.  :nagymosoly: Most már legalább tudom, hogy rád is számíthatok ha baj van.  :kacsint:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #830 Dátum: 2007.05.10 20:42:19 »
Idézetet írta: "ATIS"
Maga a film viszont tényleg jó alkotás. Nem éreztem rajta a propaganda szagot. Jól mutatta be a japán hadsereget. És azt a fanatizmust amivel harcoltak még akkor is amikor már semmi esély sem volt a gyõzelemre. Mindig érdekelt a Japánok lelkivilága a II.VH alatt és ennek bemutatására tökéletes filmet alkottak.


Egyetértek. Különösen érdekes és tanulságos volt látni azt, hogy a sok kis bakánál mibõl is állt a "fanatizmus", kvázi parancsra lettek öngyilkosok a szerencsétlenek (amúgy iszonyú volt a módszer, amivel csinálták!!). El is tudom képzelni, hogy ez így lehetett a valóságban is. Ezek is "csak" emberek voltak, mint te meg én.

És ami nagy érdem a rendezõ részérõl, hogy ennek a hiteles bemutatását simán egy tetõ alá tudta hozni annak a szintén hiteles bemutatásával, hogy miként is festett ez a dolog a tiszteknél (gondolok a film végére), méghozzá úgy, hogy téged mint nézõt megrázzon (és meghasson) ez utóbbi dolog is, és gyakorlatilag el is ismerd ezt hõsies cselekedetként! Na, ez a nem mindegy, ahogy ezt megoldotta Eastwood.

Az a jelenet meg a foglyokkal és az amerikai katonával... Na, ezért (is) szeretem az utóbbi évek háborús filmjeit. Ezt egy-két évtizeddel korábban még nem lehetett volna betenni egy amerikai háborús filmbe! Utáltam is az egyoldalúságukért azokat a régi filmeket, még a jobban sikerülteket is (pl. Halál 50 órája).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #831 Dátum: 2007.05.10 21:38:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyetértek. Különösen érdekes és tanulságos volt látni azt, hogy a sok kis bakánál mibõl is állt a "fanatizmus", kvázi parancsra lettek öngyilkosok a szerencsétlenek (amúgy iszonyú volt a módszer, amivel csinálták!!). El is tudom képzelni, hogy ez így lehetett a valóságban is. Ezek is "csak" emberek voltak, mint te meg én. És ami nagy érdem a rendezõ részérõl, hogy ennek a hiteles bemutatását simán egy tetõ alá tudta hozni annak a szintén hiteles bemutatásával, hogy miként is festett ez a dolog a tiszteknél (gondolok a film végére), méghozzá úgy, hogy téged mint nézõt megrázzon (és meghasson) ez utóbbi dolog is, és gyakorlatilag el is ismerd ezt hõsies cselekedetként! Na, ez a nem mindegy, ahogy ezt megoldotta Eastwood.


Igen ez nagyon átjött. Maga a hadsereg szerkezete. Az egyszerû közkatonák akik csak parancsra voltak fanatikusak  mert nem is tehettek mást. Aztán az alacsonyabb rangú tisztek akik viszont neveltetésükbõl adódóan sík fanatikusok voltak. Az a fajta állati réteg akiknél a parancs a gondolkodást helyettesíti. És voltak a fõbb tisztek akik túl mûveltek voltak ahhoz, hogy sík fanatikusok legyenek. De kötelességérzetböl feláldozzák magukat. A fõparancsnok mondatai a vége felé nagyon jók voltak: - A családom miatt teszem ezt, de minél többet gondolok rájuk annál nehezebb megtennem.

Idézetet írta: "Palaczk"

Az a jelenet meg a foglyokkal és az amerikai katonával... Na, ezért (is) szeretem az utóbbi évek háborús filmjeit. Ezt egy-két évtizeddel korábban még nem lehetett volna betenni egy amerikai háborús filmbe! Utáltam is az egyoldalúságukért azokat a régi filmeket, még a jobban sikerülteket is (pl. Halál 50 órája).


Igen. Nem kímélték az amerikai önérzetet. És ez mindenképp dícséretes. Meg a japánokat sem egyszerû fanatikus állatokként mutatta be akik azért ölnek mert jól esik. Pl. mikor az ezredes behozatta az amerikai katonát akkor kiült rájuk a megdöbbenés és közbeszóltak: "Az amerikaiak sem látják el a mi sérültjeinket. " Vagyis azzal látta el õket a propaganda, hogy az amerikai mind állat akitöl nem számíthat semmi jóra. Amikor megtalálták a két lelõtt hadifoglyot akkor sem habozott a tiszt propagandává gyúrni a dolgot.: -Látják mire számíthatnak az amerikaiaktól. Legyen ez tanulság annak aki legközelebb meg akarja adni magát.

Jut eszembe a hadnaggyal aki magára kötött két aknát és befeküdt a hullák közé, hogy majd a közeledõ tankokat felrobbanthassa azzal végülis mi lett? Mintha láttam volna olyan képet, hogy fogságban van, de nem vagyok biztos benne.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #832 Dátum: 2007.05.11 13:56:54 »
Idézetet írta: "ATIS"
Jut eszembe a hadnaggyal aki magára kötött két aknát és befeküdt a hullák közé, hogy majd a közeledõ tankokat felrobbanthassa azzal végülis mi lett? Mintha láttam volna olyan képet, hogy fogságban van, de nem vagyok biztos benne.


Megúszta, túlélte. Én amúgy agyaltam ezen egy kicsit, hogy vajon nem ezért csinálta-e az egészet? Mert azért olyan hú de kitartóan nem kereste azokat a tankokat ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #833 Dátum: 2007.05.11 22:50:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Megúszta, túlélte. Én amúgy agyaltam ezen egy kicsit, hogy vajon nem ezért csinálta-e az egészet? Mert azért olyan hú de kitartóan nem kereste azokat a tankokat ;) ...


Ha úgy van ahogy gondolod akkor meg van róla a véleményem. Hiszen egy olyan emberrõl beszélünk aki simán kivégezne parancsra visszavonuló katonákat. És erre az "akcióra" is magával vitt volna egy századot. Csak a közvetlen fõnökeinek a beavatkozása változtatott a dolgokon. Mondjuk azért lehet az is, hogy egyszerûen az tett be a piciny agyának, hogy a hullákkal kellett éjszakáznia. Mert azért tankokra nem úgy vadászik az ember, hogy nyakában két aknával fel alá rohangál hátha talál egy tankot. Ebbõl a szempontból hihetõ, hogy a senki földjén elrejtõzik a hullák közé, hogy ha jön valami akkor azt elintézhesse.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Filmek
« Válasz #834 Dátum: 2007.05.13 00:31:02 »
Tegnap esti mozi: Faterok motoron.
Könnyed vígjáték, jófajta szereposztás.
Kikapcsolódásra vágyóknak ajánlott  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

rezol

  • Vendég
Filmek
« Válasz #835 Dátum: 2007.05.13 10:23:44 »
Idézetet írta: "Tide"
Tegnap esti mozi: Faterok motoron.
Könnyed vígjáték, jófajta szereposztás.
Kikapcsolódásra vágyóknak ajánlott  :pofa:
Én is azt szerettem volna megnézni, de a barátosném a MrBean-re szavazott...
Könnyed kikapcsolódás gyerekeknek vagy szerelmespároknak (mert nem kell figyelni a cselekményt). :kacsint:

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #836 Dátum: 2007.05.13 19:28:54 »
Idézetet írta: "Tide"
Tegnap esti mozi: Faterok motoron.
Könnyed vígjáték, jófajta szereposztás.
Kikapcsolódásra vágyóknak ajánlott  :pofa:


Gondolkodtam rajta én is, hogy elmegyek megnézni, de aztán úgy döntöttem mostanában nem kockáztatok meg még egy mozit.  :)  Bár vígjátékot is más lehet egyedül nézni.  :kacag:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Filmek
« Válasz #837 Dátum: 2007.05.21 20:28:58 »
Na, kiolvastam az Egy Gésa Emlékiratait, meg is néztem még aznap a filmet (szombat), tetszett, bár a könyv után hiányosnak éreztem, de ez természetes.
Este mozi  :arrow: 23.
Jim Carrey, aki kivételesen nem vígjátékban nyomja.. jó volt, bár nem vártam a filmtõl túl sokat.
Viszont szerda  :arrow: Karib 3. Juj de várom.  :szivecske: Már a jegyek is megvannak  :vag2: Johnny Depp  :szivecske:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Filmek
« Válasz #838 Dátum: 2007.05.21 20:37:27 »
Idézetet írta: "Tide"
Na, kiolvastam az Egy Gésa Emlékiratait, meg is néztem még aznap a filmet (szombat), tetszett, bár a könyv után hiányosnak éreztem, de ez természetes.
Este mozi  :arrow: 23.
Jim Carrey, aki kivételesen nem vígjátékban nyomja.. jó volt, bár nem vártam a filmtõl túl sokat.
Viszont szerda  :arrow: Karib 3. Juj de várom.  :szivecske: Már a jegyek is megvannak  :vag2: Johnny Depp  :szivecske:


Jegyek? Miért? Viszel engem is?  :hmm:  :nagymosoly:
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Filmek
« Válasz #839 Dátum: 2007.05.21 21:08:50 »
Téged nem érdekel jobban a BL döntõ?  :nyelv:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220