Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 230561 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Filmek
« Válasz #30 Dátum: 2005.01.10 14:41:13 »
Idézetet írta: "whis"
Vannak látványos filmek, vannak, amikben a hang nagyon szuper, és van, ahol maga a mondanivaló a magával ragadó.
Az uttóbira egy-két csemege: Nell a remetelány, A mi házunk.
Szeretem még az olyan thriller-krimiket, ahol az utolsó percig lehet halmozni a csavarokat: A bárányok hallgatnak I, Gyilkosság lólépésben...
És vannak olyanok, amelyeken csak egyszerűen jól lehet szórakozni: Apafej, Trainspotting, Macska-jaj, SouthPark...


Pedig a Trainspotting egyik kulcsjelenete (legalábbis angol és skót barátaim szerint) az, amikor az egyik szereplő azért hisztizik, mert őket a skótokat a világ leggázosabb népe gyarmatosította, az angolok, és nem tesznek ez ellen semmit. Ez nekünk szinte tök érthetelen, a kinti barátaim szerint pedig komoly napi szinten felvetülő kérdés.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Filmek
« Válasz #31 Dátum: 2005.01.10 14:45:28 »
Idézetet írta: "whis"
És vannak olyanok, amelyeken csak egyszerűen jól lehet szórakozni: Apafej, Trainspotting, Macska-jaj, SouthPark...

Érdekes, nekem a South Park mozifilm nem tetszett. A sorozatot viszont kedvelem. :roll:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Filmek
« Válasz #32 Dátum: 2005.01.10 14:46:42 »
Idézetet írta: "whis"
És az Összeomlást se hagyjam ki, mert az sem rossz  8)

Bizony-bizony, az is alapfilm. Ugyanez magyarítva a Dögkeselyű.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Filmek
« Válasz #33 Dátum: 2005.01.10 14:57:09 »
Idézetet írta: "music"
Érdekes, nekem a South Park mozifilm nem tetszett. A sorozatot viszont kedvelem. :roll:

Én is a sorozatra gondoltam  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Filmek
« Válasz #34 Dátum: 2005.01.10 20:21:53 »
Üdv mindenkinek.
Remek ötlet ez az új topic.
Az én kedvenc filmjeim: BLÖFF amelyből a kedvenc mondaom:'Anukámnak babakék lakókocsit kérek hableányos szökőkúttal.'
A másik nagy kedvencem a MACSKAJAJ.
És hát nem maradhat ki a PONYVAREGÉNY sem .
Üdv OMEGA.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #35 Dátum: 2005.01.11 00:52:31 »
Idézetet írta: "Fastercowboy"
Etalon filmek? Nálam a Remény rabjai a befutó Tim Robbins és Morgan Freeman felejthetetlen alakításával. Egyébként kicsit meglepődve olvastam a hozzászólásaitokat, mivel a "mélyebb" mondanivalójú filmekről nemigen találtam hozzászólást.

Mondjuk a Ponyvaregény nálam is dobogós, de az ilyen Mátrix, meg hasonlók nekem a látványon kívül nem sokat jelentenek.


A "Remény rabjai" nagyon jóóó  :) ! Bár akkor már a "Holt költők társaságá"ról se feledkezzünk meg , szintén alapmű  :10: ! Az utolsó , padra felmászós jeleneten úgy bőgtem 23 évesen , mint egy kisgyerek  :alright:

A Mátrixból szerintem az 1 az , ami több , mint puszta látvány . Annak a filmnek volt egy érdekes alapgondolata , és egy igen markáns hangulata is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #36 Dátum: 2005.01.11 00:55:18 »
Idézetet írta: "whis"
És az Összeomlást se hagyjam ki, mert az sem rossz  8)


Baaa , az mennyire el van találva  [smilie=sm38.gif] ! Ráadásul a fickó olyan dolgokat művel , amikhez néha tényleg kedve lenne az embernek  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #37 Dátum: 2005.01.11 00:59:58 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
És vannak olyanok, amelyeken csak egyszerűen jól lehet szórakozni: Apafej, Trainspotting, Macska-jaj, SouthPark...

Érdekes, nekem a South Park mozifilm nem tetszett. A sorozatot viszont kedvelem. :roll:


Nekem sem , de van benne egy-két mókás jelenet . Pl. az eleje felé Terence és Philip(p?) , ahogy előadják az "Unclefucker"-t , vagy épp Cartman dala Kyle (így kell leírni?) anyjáról  [smilie=sm43.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Filmek
« Válasz #38 Dátum: 2005.01.11 01:01:58 »
Hogy egy kicsit az irodalom felé is menjünk: Rosencrantz és Guildernstern halott, a humornál maradva én nagyon szeretem Jiri Menzel filmjeit is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #39 Dátum: 2005.01.11 01:02:57 »
Mi a címe annak a német filmnek , amiben Til Schweiger (remélem , jól írtam) az egyik főszereplő , két rákos ***iról szól , és a végén az egyikük meghal a tengerparton ? Nem egy nagyon ismert film , de szerintem nagyon meg tudja érinteni az embert - és az Istennek sem ugrik be a címe , pedig nem olyan rég láttam  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Filmek
« Válasz #40 Dátum: 2005.01.11 01:03:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem sem , de van benne egy-két mókás jelenet . Pl. az eleje felé Terence és Philip(p?) , ahogy előadják az "Unclefucker"-t , vagy épp Cartman dala Kyle (így kell leírni?) anyjáról  [smilie=sm43.gif]

Jaaa, az interneten külön is terjenget (biiiiiiiiiiitchbitchbithbich...)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Filmek
« Válasz #41 Dátum: 2005.01.11 01:04:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi a címe annak a német filmnek , amiben Til Schweiger (remélem , jól írtam) az egyik főszereplő , két rákos ***iról szól , és a végén az egyikük meghal a tengerparton ? Nem egy nagyon ismert film , de szerintem nagyon meg tudja érinteni az embert - és az Istennek sem ugrik be a címe , pedig nem olyan rég láttam  :roll:

passz. Viszont a németről eszembe jutott még egy humoros: Senki nem tud semmit.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #42 Dátum: 2005.01.11 01:10:03 »
BUMM ?!?

 :10:  :10:  :10:  :D  :D  :D  :D  :D  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #43 Dátum: 2005.01.11 01:14:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi a címe annak a német filmnek , amiben Til Schweiger (remélem , jól írtam) az egyik főszereplő , két rákos ***iról szól , és a végén az egyikük meghal a tengerparton ? Nem egy nagyon ismert film , de szerintem nagyon meg tudja érinteni az embert - és az Istennek sem ugrik be a címe , pedig nem olyan rég láttam  :roll:

passz. Viszont a németről eszembe jutott még egy humoros: Senki nem tud semmit.


Das Boot . Az a jelenet , amikor halad az U-hajó a felszínen a napsütötte tengeren , és közben a legénység vidáman énekli az "It's a long way to Tipperary"-t - én annál nem sok , elementárisan , ösztönszinten háborúellenesebb filmjelenetet láttam életemben - abban benne van minden , bármiféle hatásvadászat nélkül !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fastercowboy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Filmek
« Válasz #44 Dátum: 2005.01.11 08:19:13 »
Egy asszony illata (amikor Al Pacino Ferrarit vezet a városban, az vlmi eszméletlen), Ébredések, és hogy egy kis vér is tapadjon a kezemhez: Rettenthetetlen.
b]'04 Corolla 1.6 HB Sport [/b]