Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 242577 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #150 Dátum: 2005.01.27 02:12:23 »
Idézetet írta: "music"
Ez a "computerkémek" sem rossz...


Ja , egész nézhető volt  :) ... Bár az elejét nem láttam , előtte volt az "Elit alakulat" , és az engem mindig erősen a hatalmába kerít . Megrázó ez a sorozat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Filmek
« Válasz #151 Dátum: 2005.01.27 07:53:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bár az elejét nem láttam , előtte volt az "Elit alakulat" , és az engem mindig erősen a hatalmába kerít . Megrázó ez a sorozat .

Az Elit alakulat? Itt figyel a gépen a teljes sorozat jó minőségben, H*O-ról felvéve  :wink:
Nagyon kemény sorozat, mára már klasszikus lett, és számítógépes játékok alapjául is szolgál...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Filmek
« Válasz #152 Dátum: 2005.01.27 08:58:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Aranyos mese vs. majdnem horror - naaaaaa  :wink: ... Azért a könyvben nagyon is durva dolgok vannak , semmiben nem marad el a filmtől - sőt ! Ott van pl. az első részben a sírbuckás rész (ami a filmből kimaradt) - hát az pl. minden volt , csak altató estimese nem  :shock: ! Szóval : nem gyerekeknek készült sem a könyv , sem a film . Mesének mese , de inkább olyan , mint valami eredetmonda (Tolkien annak is szánta) , és egyértelműen felnőtteknek (meg talán tizenéveseknek , OK) szól.

De könyvben ez nem több, mint a Jancsi és Juliskában a kemence. A filmen nagyon is hangsúlyt kaptak a horror elemek. Szóval nekem továbbra is az a bajom, hogy a könyvnek és filmnek kevés köze van egymáshoz.

Idézetet írta: "Palaczk"
Boromir egyáltalán nem pusztán negatív hős a filmben -sőt . Szerintem erre nem jól emlékszel . Én rengetegszer láttam , és hidd el , hogy nem az ! Kétségei vannak , meghasonlik - de a végén nagyon is pozitív és felettébb hősies , ahogy a hobbitokért küzd . És aztán ahogy meghal , miután odaért Aragorn - szipp , az egészen megható (komolyan mondom!) ...

Nekem a filmben Boromir akkor is negatívnak tünt az utolsó pillanatig. A könyvben már a kezdetektől fogva csak kétkedő, aki nem látja be, hogy miért kell a gyűrűt megsemmisíteni. A hóviharos jelenet is elég más a könyvben.

Szóval a könyvet bármikor szivesen megnézem, a filmet valószinüleg többször nem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Filmek
« Válasz #153 Dátum: 2005.01.27 10:46:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ez a "computerkémek" sem rossz...


Ja , egész nézhető volt  :) ... Bár az elejét nem láttam , előtte volt az "Elit alakulat" , és az engem mindig erősen a hatalmába kerít . Megrázó ez a sorozat .


Én is nézem. Szerintem qrva jó. Sajna a múlt heti két részt kihagytam.  :cry:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #154 Dátum: 2005.01.28 01:23:06 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Aranyos mese vs. majdnem horror - naaaaaa  :wink: ... Azért a könyvben nagyon is durva dolgok vannak , semmiben nem marad el a filmtől - sőt ! Ott van pl. az első részben a sírbuckás rész (ami a filmből kimaradt) - hát az pl. minden volt , csak altató estimese nem  :shock: ! Szóval : nem gyerekeknek készült sem a könyv , sem a film . Mesének mese , de inkább olyan , mint valami eredetmonda (Tolkien annak is szánta) , és egyértelműen felnőtteknek (meg talán tizenéveseknek , OK) szól.

De könyvben ez nem több, mint a Jancsi és Juliskában a kemence. A filmen nagyon is hangsúlyt kaptak a horror elemek. Szóval nekem továbbra is az a bajom, hogy a könyvnek és filmnek kevés köze van egymáshoz.

Idézetet írta: "Palaczk"
Boromir egyáltalán nem pusztán negatív hős a filmben -sőt . Szerintem erre nem jól emlékszel . Én rengetegszer láttam , és hidd el , hogy nem az ! Kétségei vannak , meghasonlik - de a végén nagyon is pozitív és felettébb hősies , ahogy a hobbitokért küzd . És aztán ahogy meghal , miután odaért Aragorn - szipp , az egészen megható (komolyan mondom!) ...

Nekem a filmben Boromir akkor is negatívnak tünt az utolsó pillanatig. A könyvben már a kezdetektől fogva csak kétkedő, aki nem látja be, hogy miért kell a gyűrűt megsemmisíteni. A hóviharos jelenet is elég más a könyvben.

Szóval a könyvet bármikor szivesen megnézem, a filmet valószinüleg többször nem.


OK , hagyjuk , másként látjuk kicsit a dolgot (amellett , hogy több dologban egyetértünk) , szerintem maradhatunk ennyiben :)

Illetve : szvsz nem tennéd rosszul , ha adnál még egy esélyt a filmnek , és alkalomadtán megnéznéd még egyszer ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #155 Dátum: 2005.01.28 01:30:22 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ez a "computerkémek" sem rossz...


Ja , egész nézhető volt  :) ... Bár az elejét nem láttam , előtte volt az "Elit alakulat" , és az engem mindig erősen a hatalmába kerít . Megrázó ez a sorozat .


Én is nézem. Szerintem qrva jó. Sajna a múlt heti két részt kihagytam.  :cry:


Én a másodikat (vagy harmadikat ?) nem láttam - de korábban az HBO-n igen .

Ez a mai rész is kőkemény volt , amikor megtalálják a lágert  :shock: ... És basszus , ez tényleg így volt ám , a legfelső vezetést leszámítva a kutya sem tudott róla (mármint az amerikaikra gondolok most) , hogy ott vannak ezek a táborok  :?

Amúgy az az (egyik) kedvenc részem (ha lehet erre ezt a szót használni...) , amikor Winters felrohan a gátra , aztán lelövi a rá bámuló fiatal SS-katonát , és utána egy darabig kísérti az emlék . Tisztelet és elismerés illeti az alkotókat azért , hogy ezt így be akarták és be tudták mutatni ! Ebben a sorozatban tényleg egyensúly van , nem fest hamis képet  :prayer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Filmek
« Válasz #156 Dátum: 2005.01.28 09:00:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
OK , hagyjuk , másként látjuk kicsit a dolgot (amellett , hogy több dologban egyetértünk) , szerintem maradhatunk ennyiben :)

|gy legyen. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Filmek
« Válasz #157 Dátum: 2005.02.09 07:38:17 »
Látta valaki már a Team America c. bábfilmet (a South Park alkotóinak legújabb alkotása) ? Tegnap szereztem meg és el kell mondja, hogy HATALMAS! :) :) :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #158 Dátum: 2005.02.13 23:35:31 »
"A Mennyország Kapujában" a címe annak a német filmnek , amit korábban említettem . Nagggyon jóóó  :D !! Látta valaki ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #159 Dátum: 2005.02.14 08:45:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
"A Mennyország Kapujában" a címe annak a német filmnek, amit korábban említettem. Nagggyon jóóó :D !! Látta valaki ?

Így most kapásból nem tudnám megmondani, kb. miről szól?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #160 Dátum: 2005.02.14 09:18:17 »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #161 Dátum: 2005.02.15 01:42:39 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
"A Mennyország Kapujában" a címe annak a német filmnek, amit korábban említettem. Nagggyon jóóó :D !! Látta valaki ?

Így most kapásból nem tudnám megmondani, kb. miről szól?


Két rákos ***iról , akik gyakorlatilag halálra vannak ítélve , úgyhogy megengednek maguknak ezt-azt , lévén már úgyis mindegy ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #162 Dátum: 2005.02.15 08:47:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Két rákos ***iról, akik gyakorlatilag halálra vannak ítélve, úgyhogy megengednek maguknak ezt-azt, lévén már úgyis mindegy ...

Nem rémlik.
music     

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Filmek
« Válasz #163 Dátum: 2005.02.15 09:36:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
"A Mennyország Kapujában" a címe annak a német filmnek, amit korábban említettem. Nagggyon jóóó :D !! Látta valaki ?

Így most kapásból nem tudnám megmondani, kb. miről szól?


Két rákos ***iról , akik gyakorlatilag halálra vannak ítélve , úgyhogy megengednek maguknak ezt-azt , lévén már úgyis mindegy ...


Hasonló stílus, csak 2004-es : Barbárok a kapuk előtt.... A vége eutanázia, de egész tűrhető film....
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #164 Dátum: 2005.02.19 00:23:50 »
Most jutott eszembe, hogy színház is van a világon. Nyissunk annak is egyet, vagy érdeklődés híján...
music