Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 242580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Filmek
« Válasz #120 Dátum: 2005.01.18 20:21:15 »
Idézetet írta: "afekete"
Nincs meg valakinek véletlenül a Traffic? Karácsony környékén volt valamelyik magyar adón, felvettem, de rövid volt a szalag és lemaradt a vége. :-(


Jelen, dvd-n.
Nem jársz felénk?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #121 Dátum: 2005.01.18 21:23:59 »
Idézetet írta: "music"
Most megy a tv-ben egy - amúgy nem túl jó - Charles Bronson film. Kicsit megdobbant a szívem,  mert egy 125-ös Fiatból szállt ki. Nekünk is volt egy ilyen, vagy 13 évig - természetesen Polski változatban. Jó kocsi volt, a rozsda is szerette...


A 125-ös Polskit is forgalmazták ám nyugaton :)

Amúgy kamu egy járgány volt az bizonyos értelemben véve , mert a karosszériája a Fiat 125-ösön , a technikája viszont még a 125-előd 1500-ason alapult - kormányváltó , laprugós hátsó tengely stb ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #122 Dátum: 2005.01.18 22:22:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A 125-ös Polskit is forgalmazták ám nyugaton :)
Amúgy kamu egy járgány volt az bizonyos értelemben véve, mert a karosszériája a Fiat 125-ösön, a technikája viszont még a 125-előd 1500-ason alapult - kormányváltó, laprugós hátsó tengely stb ...

Ez a film Mexikóban játszódott, és már a "fekvő hátsólámpás" verzió volt benne. Annak már lent volt a váltója, és 4 tárcsafékje volt., stb.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #123 Dátum: 2005.01.19 00:26:55 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A 125-ös Polskit is forgalmazták ám nyugaton :)
Amúgy kamu egy járgány volt az bizonyos értelemben véve, mert a karosszériája a Fiat 125-ösön, a technikája viszont még a 125-előd 1500-ason alapult - kormányváltó, laprugós hátsó tengely stb ...

Ez a film Mexikóban játszódott, és már a "fekvő hátsólámpás" verzió volt benne. Annak már lent volt a váltója, és 4 tárcsafékje volt., stb.


Asszem , mindegyiknek négy tárcsafékje volt . Egyébként tévedek , vagy még a Nagypolskinak is négy tárcsafékje volt/van ? Mintha az lenne ... Ebből a szempontból a ruszkik pl. lebutították a Zsigulit , mert a 124-es Fiatnak is négy tárcsafékje volt . A Carina E-nek viszont nem - az effajta spórolást nem kedvelem  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Filmek
« Válasz #124 Dátum: 2005.01.19 07:45:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Asszem , mindegyiknek négy tárcsafékje volt . Egyébként tévedek , vagy még a Nagypolskinak is négy tárcsafékje volt/van ? Mintha az lenne ...


Így van, a Nagypolákon 4 tárcsafék volt! Húúú, de elmentünk off-ba! :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Filmek
« Válasz #125 Dátum: 2005.01.19 08:35:57 »
Idézetet írta: "molnarl"
Jelen, dvd-n.
Nem jársz felénk?

Köszi, sajnos nem igazán. :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #126 Dátum: 2005.01.24 00:16:59 »
Most ment a tv-ben a Mátrix 1., hát nekem csalódás volt - az elvárásokhoz képest. Tulajdonképpen egy teljesen szokványos sablontörténet kis cybermisztikummal leöntve.
A folytatások is ilyenek?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #127 Dátum: 2005.01.24 01:07:44 »
Idézetet írta: "music"
Most ment a tv-ben a Mátrix 1., hát nekem csalódás volt - az elvárásokhoz képest. Tulajdonképpen egy teljesen szokványos sablontörténet kis cybermisztikummal leöntve.
A folytatások is ilyenek?


Talán túl nagyok lehettek az elvárásaid . A Mátrix 1 szerintem lebilincselő történet , nagyon jól megteremtett , egységes hangulattal . Engem anno rendesen odaszögezett a székhez , és 2.-3.-4. alkalommal is élmény volt .

A folytatások állítólag sehol nincsenek ehhez képest - ezt olyanoktól hallottam , akiknek nagyon tetszett az 1 . Én nem láttam őket , nem tudom megítélni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #128 Dátum: 2005.01.24 01:35:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Talán túl nagyok lehettek az elvárásaid. A Mátrix 1 szerintem lebilincselő történet, nagyon jól megteremtett, egységes hangulattal.

Valszeg ott lehet a kutya elásva, hogy aki lát egy kis rációt abban, hogy ez akár igaz is lehetne, annak tetszik a film.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Filmek
« Válasz #129 Dátum: 2005.01.24 08:12:03 »
A Mátrix 1 jó film!
De a folytatásai nagyon vacakok lettek. Már az elsőben is akad némi túlzás, de a többi... Nekem az már sok(k).

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Filmek
« Válasz #130 Dátum: 2005.01.24 08:31:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"


A folytatások állítólag sehol nincsenek ehhez képest - ezt olyanoktól hallottam , akiknek nagyon tetszett az 1 . Én nem láttam őket , nem tudom megítélni .

A többi tényleg nagyon gyatra lett, de az elős az valami ferentikus élmény volt mozivab.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Filmek
« Válasz #131 Dátum: 2005.01.24 08:33:44 »
Idézetet írta: "music"

Valszeg ott lehet a kutya elásva, hogy aki lát egy kis rációt abban, hogy ez akár igaz is lehetne, annak tetszik a film.

Ha most láttad először vedd figyelembe, hogy otthon a tv-t össze se lehet hasonlítani egy multiplex mozi hatásával. A stílusánál fogva ennél a filmnél szvsz nagyon fontos elem a kép és hang összhatása.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Filmek
« Válasz #132 Dátum: 2005.01.24 09:27:26 »
Idézetet írta: "squiddy"
Ha most láttad először vedd figyelembe, hogy otthon a tv-t össze se lehet hasonlítani egy multiplex mozi hatásával. A stílusánál fogva ennél a filmnél szvsz nagyon fontos elem a kép és hang összhatása.

Ez mondjuk igaz. DE éppen ezért jó tesztje egy filmnek, hogy egy nem nagy képernyős, nem sztereó tv-n is megállja-e a helyét, magyarul csak az effektjei teszik jóvá, vagy tényleg az :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #133 Dátum: 2005.01.24 15:56:52 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "squiddy"
Ha most láttad először vedd figyelembe, hogy otthon a tv-t össze se lehet hasonlítani egy multiplex mozi hatásával. A stílusánál fogva ennél a filmnél szvsz nagyon fontos elem a kép és hang összhatása.

Ez mondjuk igaz. DE éppen ezért jó tesztje egy filmnek, hogy egy nem nagy képernyős, nem sztereó tv-n is megállja-e a helyét, magyarul csak az effektjei teszik jóvá, vagy tényleg az :!:


Nem értek egyet ! Vannak filmek , amelyeknek a jellegükből adódóan KELL a mozi . Kétségtelen , hogy bizonyos filmek lehetnek enélkül is jók . De a dolog megfordítva is igaz : attól még lehet jó egy film , hogy csak a moziban kelt igazán lebilincselő hatást . Utóvégre MOZGÓKÉPET nézünk , vagy mi - nem mindegy , hogy az mekkora ;) ... Csak egyetlen példa : a Gyűrűk Ura trilógia szerintem fantasztikusan klassz , életem legnagyobb filmes élményei közé tartozik - de ha nem moziban látod először , egész egyszerűen lemaradsz egy csomó mindenről . Peddig ettől még jó , nagyon
jó film marad !

Persze mindez nem tévesztendő össze azzal az esettel , amikor adott egy alapvetően vacak film , lapos rendezéssel , ötlettelen forgatókönyvvel - de meg van pakolva egy rakás frenetikus látvánnyal , és ezáltal , moziban nézve , legalább egyszer megnézhető úgy , hogy közben még szórakoztat is (sekélyesen) . Ez a kategória kétségtelenül létezik , ezek azok a szar filmek , amiket tényleg a látvány visz - de én most nem ezekről beszéltem . (És szvsz a Mátrix 1 egyáltalán nem ez a kategória - egyébként én azt videón láttam először .)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Filmek
« Válasz #134 Dátum: 2005.01.24 15:58:06 »
Idézetet írta: "afekete"
Nincs meg valakinek véletlenül a Traffic? Karácsony környékén volt valamelyik magyar adón, felvettem, de rövid volt a szalag és lemaradt a vége. :-(


ott figyel a polcomon a DVD...
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]