Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 503273 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Beszélgessünk...
« Dátum: 2005.01.07 09:00:06 »
GS dolog:

A Nagylanyt gazdasagi kornyezettol fuggoen egy-ket ev mulva le akarom cserelni es GS300-ban gondolkodom egyelore. Az uj (aszem tavasszal/nyaron jon) igen utosre sikerult, szerintem. Hat ennyi  :)

Meg egy kicsit legyetek turelemmel :wink:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #1 Dátum: 2005.01.07 13:16:33 »
Idézetet írta: "Batyuka"
GS dolog:

A Nagylanyt gazdasagi kornyezettol fuggoen egy-ket ev mulva le akarom cserelni es GS300-ban gondolkodom egyelore. Az uj (aszem tavasszal/nyaron jon) igen utosre sikerult, szerintem. Hat ennyi  :)

Meg egy kicsit legyetek turelemmel :wink:


Nekem az összes eddigi GS-ből a legelső generáció tetszik a legjobban . A vadiúj is dögös , a kereklámpások viszont nem jönnek be - olyanok , mint egy kicsit elbaltázott Merci E-Klasse klón  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #2 Dátum: 2005.01.07 15:45:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Batyuka"
GS dolog:

A Nagylanyt gazdasagi kornyezettol fuggoen egy-ket ev mulva le akarom cserelni es GS300-ban gondolkodom egyelore. Az uj (aszem tavasszal/nyaron jon) igen utosre sikerult, szerintem. Hat ennyi  :)

Meg egy kicsit legyetek turelemmel :wink:


Nekem az összes eddigi GS-ből a legelső generáció tetszik a legjobban . A vadiúj is dögös , a kereklámpások viszont nem jönnek be - olyanok , mint egy kicsit elbaltázott Merci E-Klasse klón  :roll:


Igen, de ha beülsz, és vezeted, annyira elfelejted, hogy milyen is az autód kívülről.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk...
« Válasz #3 Dátum: 2005.01.07 15:47:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Nekem az összes eddigi GS-ből a legelső generáció tetszik a legjobban . A vadiúj is dögös , a kereklámpások viszont nem jönnek be - olyanok , mint egy kicsit elbaltázott Merci E-Klasse klón  :roll:


Én is így vagyok vekle (persze ha megdobnának egy kereklámpással, nem tiltakoznék  :)  ). Igaz láttam már belőlük 1-2 igen szép példányt, de azok már tuningolva voltak, itthon meg már az csoda, ha ilyet lát az ember az utcán, nemhogy tuningosat.
A Lexusok közül valahogy az IS-el ne mtudtam kibékülni, nagyon szépen néz ki, csak drága, és a belseje sem az igazi (ennyi pénzért már 2.4-es Avensist is lehet kapni). Bár lehet megváltozik a véleményem, hamarosan jön az új IS.  8)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #4 Dátum: 2005.01.07 18:27:58 »
Egy ilyen népLexushoz mit szólnátok?



 

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk...
« Válasz #5 Dátum: 2005.01.07 19:42:00 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Igaz láttam már belőlük 1-2 igen szép példányt, de azok már tuningolva voltak, itthon meg már az csoda, ha ilyet lát az ember az utcán, nemhogy tuningosat.

Én viszont pont arra figyeltem fel, hogy mostanában egyre több Lexust látok.
IS-t, LS-t meg RX-t. Lehet ez csak Budára igaz, de napi 2-3 Lexus-t észreveszek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk...
« Válasz #6 Dátum: 2005.01.07 19:59:39 »
Idézetet írta: "afekete"
Én viszont pont arra figyeltem fel, hogy mostanában egyre több Lexust látok.
IS-t, LS-t meg RX-t. Lehet ez csak Budára igaz, de napi 2-3 Lexus-t észreveszek.


RX-et én is látok az utakon, néha 1-1 IS-t is. Lehet csak én közlekedem rossz helyen.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #7 Dátum: 2005.01.07 20:11:51 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "afekete"
Én viszont pont arra figyeltem fel, hogy mostanában egyre több Lexust látok.
IS-t, LS-t meg RX-t. Lehet ez csak Budára igaz, de napi 2-3 Lexus-t észreveszek.


RX-et én is látok az utakon, néha 1-1 IS-t is. Lehet csak én közlekedem rossz helyen.  :)


Amit en tuti hogy fogok venni az 1994-s Lexus LS400.... Nah ez az auto amivel nem tudok betelni
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #8 Dátum: 2005.01.07 20:29:54 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Batyuka"
GS dolog:

A Nagylanyt gazdasagi kornyezettol fuggoen egy-ket ev mulva le akarom cserelni es GS300-ban gondolkodom egyelore. Az uj (aszem tavasszal/nyaron jon) igen utosre sikerult, szerintem. Hat ennyi  :)

Meg egy kicsit legyetek turelemmel :wink:


Nekem az összes eddigi GS-ből a legelső generáció tetszik a legjobban . A vadiúj is dögös , a kereklámpások viszont nem jönnek be - olyanok , mint egy kicsit elbaltázott Merci E-Klasse klón  :roll:


Igen, de ha beülsz, és vezeted, annyira elfelejted, hogy milyen is az autód kívülről.


Nem is tudom ... Én szeretem nézegetni kívülről (meg fotózgatni is) , ergo fontos , hogy tetszedjen . Nem tudnám összerakni a fejemben azt a két dolgot , hogy "ez az autó szerintem ronda" , és "ez az én autóm"  :roll: ... Tutira nem vennék olyan kocsit , ami nem tetszik - belbecstől függetlenül .

Persze a kereklámpás GS határeset , mert azt éppen nem mondanám , hogy rondának tartom - de hogy az elődje meg az utódja sokkal jobban bejön , az biztos . Sem az arányaival , sem a részletmegoldásaival nem vagyok kibékülve . Eleganciától megfosztott , balszerencsésen átrajzolt E-Klasse orr , oldalnézetből túl hangsúlyos , potroh-jellegű far és ötlettelenül megrajzolt hátoldal - nem jön be , na , bármennyire is kiváló autónak tartom amúgy  :?

Egyébként hátulról a kockalámpás első GS sem tetszik , de azon azért a lámpák alakja és elhelyezése javít valamit .

Lexusnál maradva : az meg , ahogy a jelenlegi LS (mind a korábbi , mind a mostani formájában) a W140-es Merci S-Klassét utánozza , már szinte vicces  :) - ez már annyira egyértelmű kopp , hogy adott esetben nem is tartana attól vissza , hogy megvegyem - mert gyakorlatilag kapok egy W140-est (és nekem az az autó nagyon tetszik) korszerű , hiper-megbízható csúcstechnikával , márpedig ez azért nem is lenne rossz üzlet  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #9 Dátum: 2005.01.07 20:42:09 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A Lexusok közül valahogy az IS-el ne mtudtam kibékülni, nagyon szépen néz ki, csak drága, és a belseje sem az igazi (ennyi pénzért már 2.4-es Avensist is lehet kapni). Bár lehet megváltozik a véleményem, hamarosan jön az új IS.  8)


Ízlések és pofonok ;) ... Az IS-t (pontosabban csak a szedánt) kívülről nagyon ízlésesen és egységesen (eltalált össz-forma jól kidolgozott részletekkel) , belül pedig kimondottan egyénien , bátran , mondhatni zseniálisan megtervezett autónak tartom - az a műszeregység nagyon nagy dobás , végre egy japán autó , amely tényleg tud valami újat hozni design terén  :o ! Ja , és a divatteremtő hátsó lámpákról se feledkezzünk meg ám ! Mindent egybevéve szerintem a jelenlegi Lexus IS egyike lesz azon (kevés) japán kocsinak , amely később be fog vonulni a design-mérföldkövek táborába - nagyon ügyesen , önálló stílussal megtervezett , harmonikus egészet alkotó autó !

Ja , és mellesleg egy vérbeli kis sportlimuzin , első osztályú hathengeres motorokkal , hátsókerékhajtással , sportos menettulajdonságokkal , váltóval , kormányművel stb . Itt megvan minden : presztízs , design , és a hozzá méltó technika és karakterisztika is .

Az Avensissel szerintem nem lehet összehasonlítani , teljesen másról szól a két autó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #10 Dátum: 2005.01.07 20:43:53 »
Idézetet írta: "Ear"
Egy ilyen népLexushoz mit szólnátok?


Jááááááj  :shock: ... Na és a hóekét , azt le lehet szerelni az elejéről ? :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk...
« Válasz #11 Dátum: 2005.01.08 00:26:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A vadiúj is dögös, a kereklámpások viszont nem jönnek be - olyanok, mint egy kicsit elbaltázott Merci E-Klasse klón  :roll:

Már megint a kereklámpák... :evil:  :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #12 Dátum: 2005.01.08 00:47:20 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A vadiúj is dögös, a kereklámpások viszont nem jönnek be - olyanok, mint egy kicsit elbaltázott Merci E-Klasse klón  :roll:

Már megint a kereklámpák... :evil:  :lol:


Ácsi , ácsi ! Nem alapban a kerek lámpával van bajom . Egy E-Klasse Mercin szép a kerek lámpa . Egy Jaguar XJ 6-oson is szép . Egy Aston Martin Vantage-on is . Egy 6-os BMW-n is (a régire gondolok) . Egy Datsun 240-esen is . Egy Cadillac Series 62-esen is . De szép egy 1500-as Ladán vagy épp egy korai , 70-es évekbeli Celicán is . Estébé .

De egy Lexus GS-en , egy Kia Opiruson  :vom: , vagy épp egy Corolla E11-esen nem szép - legalábbis szerintem . Ez nem a kerek lámpa bűne , hanem az adott típus tervezőié .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk...
« Válasz #13 Dátum: 2005.01.08 00:50:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy E-Klasse Mercin szép a kerek lámpa. Egy Jaguar XJ 6-oson is szép. Egy Aston Martin Vantage-on is. Egy 6-os BMW-n is (a régire gondolok). Egy Datsun 240-esen is. Egy Cadillac Series 62-esen is. De szép egy 1500-as Ladán vagy épp egy korai, 70-es évekbeli Celicán is. Estébé.

Ezek ikerlámpásak; akkor mégiscsak a kereklámpával van bajod, ha csak 1 van belőle. :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk...
« Válasz #14 Dátum: 2005.01.08 01:08:33 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy E-Klasse Mercin szép a kerek lámpa. Egy Jaguar XJ 6-oson is szép. Egy Aston Martin Vantage-on is. Egy 6-os BMW-n is (a régire gondolok). Egy Datsun 240-esen is. Egy Cadillac Series 62-esen is. De szép egy 1500-as Ladán vagy épp egy korai, 70-es évekbeli Celicán is. Estébé.

Ezek ikerlámpásak; akkor mégiscsak a kereklámpával van bajod, ha csak 1 van belőle. :!:


Sem az Aston , sem a Datsun nem ikerlámpás . "Sima" kerek fényszóróik vannak . De ízlésesnek tartom pl. a Fiat 124 (Zsiguli) , a Mercedes 190 SL vagy épp a VW Golf I designját is . Satöbbi . Ez itt pl. egy fantasztikusan szép sima kerek fényszórós autó  :prayer:

Mellesleg a GS és az Opirus is ikerfényszórós !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )