Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 515553 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1755 Dátum: 2008.07.01 11:36:24 »
Az után érdeklődnék, hogy meg van-e már vkinek a navigációhoz a Mo. térkép.

Aki mostanában rendelt Navis rendszerrel ellátott Toyota/Lexust, annak biztosan adtak hozzá Mo térképet. Ha jól rémlik 4DVD, ebből 1db csak a Mo-i helyzet, ami ehhez képest igen gyenguska lefedettséggel bír...  :whistling:

Sajnos Én 3 éve vettem és akkro még nem volt. Ezért keresem, hátha vki tud hozzá.
Nekem megvan.

camryV6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1756 Dátum: 2008.07.03 15:25:38 »
Az után érdeklődnék, hogy meg van-e már vkinek a navigációhoz a Mo. térkép.

Aki mostanában rendelt Navis rendszerrel ellátott Toyota/Lexust, annak biztosan adtak hozzá Mo térképet. Ha jól rémlik 4DVD, ebből 1db csak a Mo-i helyzet, ami ehhez képest igen gyenguska lefedettséggel bír...  :whistling:

Sajnos Én 3 éve vettem és akkro még nem volt. Ezért keresem, hátha vki tud hozzá.
Nekem megvan.

Eredeti? Vagy esetleg másolt?
Szeretnék vhogy hozzájutni. Tudsz vmi megoldást?

előre is köszi

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1757 Dátum: 2008.07.03 17:19:52 »
Az után érdeklődnék, hogy meg van-e már vkinek a navigációhoz a Mo. térkép.

Aki mostanában rendelt Navis rendszerrel ellátott Toyota/Lexust, annak biztosan adtak hozzá Mo térképet. Ha jól rémlik 4DVD, ebből 1db csak a Mo-i helyzet, ami ehhez képest igen gyenguska lefedettséggel bír...  :whistling:

Sajnos Én 3 éve vettem és akkro még nem volt. Ezért keresem, hátha vki tud hozzá.
Nekem megvan.

Eredeti? Vagy esetleg másolt?
Szeretnék vhogy hozzájutni. Tudsz vmi megoldást?

előre is köszi
Eredeti. Irj privatot es kitalaljuk.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk...
« Válasz #1758 Dátum: 2008.07.03 22:27:14 »
Kicsit sok az idézet. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1759 Dátum: 2008.07.12 18:32:55 »
Na, megvolt a nyaralás. Sajna elég hamar vége lett....
Az autó remekül muzsikált, 1 tankolásról van eredményem:
660 km után, (melyből kb. 280 km volt autópálya 130-160-as tempóval, kb. 40 km pest, a többi országút illetve Keszthely) 9,7 volt az átlag fogyi. A hazaút elött újra tankoltam, az még nincs mérve.
És, hogy ez miért remek eredmény? Ezért:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1760 Dátum: 2008.07.12 19:25:42 »
Na, megvolt a nyaralás. Sajna elég hamar vége lett....
Az autó remekül muzsikált, 1 tankolásról van eredményem:
660 km után, (melyből kb. 280 km volt autópálya 130-160-as tempóval, kb. 40 km pest, a többi országút illetve Keszthely) 9,7 volt az átlag fogyi. A hazaút elött újra tankoltam, az még nincs mérve.

Azt mondják, hogy a tetőbox +1-1,5 litert jelent 100 km-ként. Gondolom, hogy ez nálad is így alakult.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.13 10:55:21 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1761 Dátum: 2008.07.12 23:05:14 »
Annyira arányos, szép ez az autó...  :wub:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1762 Dátum: 2008.07.13 16:54:19 »
Nekem is tetszik.
 :whistling:

Ja, és persze a klíma is ment végig, szóval azt gondolom, hogy a fogyasztása igazán remek ennek a kocsinak.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1763 Dátum: 2008.07.27 19:01:03 »
Ismét tankoltam, 600 km után. Ebből 200 még a hazaút volt Keszthelyről, tetőboxal, 130-160-as tempóval.
A többi Pest, meg a nyári tali. 10.2 liter.
Szerintem ez korrekt.

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1764 Dátum: 2008.08.06 20:11:48 »
Az után érdeklődnék, hogy meg van-e már vkinek a navigációhoz a Mo. térkép.

Aki mostanában rendelt Navis rendszerrel ellátott Toyota/Lexust, annak biztosan adtak hozzá Mo térképet. Ha jól rémlik 4DVD, ebből 1db csak a Mo-i helyzet, ami ehhez képest igen gyenguska lefedettséggel bír...  :whistling:

Sajnos Én 3 éve vettem és akkro még nem volt. Ezért keresem, hátha vki tud hozzá.

Sziasztok! Neklem is ilyen kellene! Ha tudtok segítsetek légyszi!
Prius 2011

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1765 Dátum: 2008.08.08 10:26:28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1766 Dátum: 2008.08.09 17:08:46 »
Ismét tankoltam, 600 km után. Ebből 200 még a hazaút volt Keszthelyről, tetőboxal, 130-160-as tempóval.
A többi Pest, meg a nyári tali. 10.2 liter.
Szerintem ez korrekt.

Szerintem is korrekt. De azért mindig újra meglep ez a "6 hengeres felár", mikor a közölt adataidat a 2.0 Avensisééhez viszonyítom. Olyan másfél liter a különbség, jellemzően. Ez az ára a plusz futáskultúrának és a szebb hangnak, nomeg ugye a hátsókerekes mivoltnak. Végül is nem nevezhető aránytalannak - elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen túl súlyos érv, mikor eldönti az ember, hogy mi vonzza jobban - a tágasabb, praktikusabb Ave a fenti dolgokban megmutatkozó deficitjével, vagy a kisebb, de finomabb IS.

Én az Avét választanám továbbra is, mert én helykínálat- és praktikum-buzi vagyok - de teljesen megértem azokat is, akik az IS-t favorizálják  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1767 Dátum: 2008.08.09 19:09:21 »
Ma ismét tankoltam, közel 500 km Budapest, 10,4 literes átlag.
Az úja Ave jobb anyagai és a valamivel tágasabb mivolta ellenére se biztos, hogy átülnék... Max egy kombiba.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1768 Dátum: 2008.08.09 22:16:02 »
Ma ismét tankoltam, közel 500 km Budapest, 10,4 literes átlag.
Az úja Ave jobb anyagai és a valamivel tágasabb mivolta ellenére se biztos, hogy átülnék... Max egy kombiba.

Én a régi IS-ben csak egyszer ültem, viszont az aktuálisat -neked köszönhetően  :) - volt alkalmam vezetni, közvetlenül az Avénkból átülve, illetve utána abba visszaülve. Nem cserélném el (mármint kb. azonos motorizáció esetén). "Prémiumabb" az IS, ez nem vitás - de annyival szűkebb (és, ismétlem, az újról beszélek), hogy én inkább az Avét választanám. Ettől még az IS-t jobb érzés vezetni, ez sem vitás  :yes: ... De egy ilyen kategóriájú autó esetén nem elsősorban, illetve nem kizárólag a vezetési élmény alapján döntenék. Egy alap IS helyett gondolkodás nélkül vennék egy fullos, kombi Avensist.

De, mondom, teljesen megértem azt is, ha valaki az IS mellett dönt. Én egész egyszerűen az a fajta ember vagyok, aki az Audi A4 és a VW Passat közül is az utóbbit választaná, az olcsóbb/ugyanolyan áron beszerezhető nagyobb hely és magasabb felszereltség alapján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk...
« Válasz #1769 Dátum: 2008.08.10 12:09:30 »
Valóban jól sikerült az IS élménybeszámoló, a tempomatos dolgon elcsodálkoztam, mert a mi Avensisünk fékezés után nem tud vissza állni az eredetileg tartott tempóra (vagy talán csak nem jöttem még rá a dolog nyitjára).
Mert ha az ember nem nyomja a féket, csak úgymond kiveszi a tempomatot, akkor utána visszaállítható az eredeti tempóra, de már egy apró fékezéstől is elszáll ez a funkció.

Az Aut váltót pedig dugóban nyugodtan lehet használni N-ben is, ha pedig netán lejtene az út, akkor a kézifékkel orvosolható a dolog, és máris nem kell taposni a féket. ;)

A jelenlegi IS vs Avensis esetében én is egyértelműen az Avét választanám, mi gyakran utazunk 4-en és full csomagokkal, ezt az IS-ben csakis kompromisszumokkal tudnánk megtenni. Igaz nincsenek memóriás üléseink és kormányunk, meg tolatókamera, de ezek nélkül is el lehet éldegélni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61