Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 508584 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2730 Dátum: 2014.02.20 23:30:08 »
Richkan: Nagyon köszönöm ezt az őszinte leírást, tényleg nagyon korrekt! Jó volt elolvasni, főleg látni, hogy elég sok érzelmet szabadít fel benned, ahhoz képest, hogy "egy tök szürke hétköznapi autónak" tartod  :yes: Pont azokat soroltad fel, amiket magam is pozitívumnak látok benne. Egyéni ízlés alapján lehet azon morfolni, hogy valakinek tetszik -e, avagy sem, de az elvitathatatlan, hogy ez ma is egy nagyon impozáns autó. Korábban talán már írtam, mikor egyszer parkolni láttam egy 400h -t több autó között - nem a formáival, hanem a minőségérzetével tűnt ki, de nagyon.
Ha a tiéd 2007 decemberi, akkor az már erősen valószínű, hogy faceliftes, a kék kontúros hátsó logóról magad is el tudod dönteni (a régin nem kék).

Misi,
Megkockáztatom, hogy kevesen ismerik nálad jobban ezeket az autókat errefelé, tudnál segíteni a facelift kérdésben? Mi változott a korábbi modellhez képest? Én annyit olvastam, hogy a lámpák változtak elöl - hátul, a hűtőrács szintén, de nem tudom, miben állnak a változások. A kék logó az tiszta. Talán egy plusz biztonsági zár (deadlock?) került bele, és mintha még a lehúzott állapotú ablakról is olvastam volna (felhúzza, ha bezárják?) Köszönöm, ha ebben tudsz néhány infót adni!

Bepi81: Ez a feltűnésmentes elegancia jó kifejezés, de azért a Lexus igenis feltűnik, épp csak másképp, hiányzik belőle a zsigeri agresszivitás (az újabb modellek azért erre némiképp rácáfolnak). Igaz, talán inkább megjelenésnek mondanám, mint feltűnésnek. Emellett például a német - agresszív - modellek között is van, ami tetszik, de nem tudnám elképzelni saját autónak, mert nem illenénk össze. Ettől még szépek (is vannak köztük  :devil: )

A SUV -okkal kapcsolatban próbálom megérteni az előnyeiket, hátrányaikat, mert ahogy Richkan is írta korábban egy RX nem jobb vagy rosszabb egy IS -től, csak más.
Sokan dícsérik a SUV -okat, hogy magasak, jól kilátni belőlük, ütközésnél nem csúszik a másik alá, nem érzékenyek a padkákra stb. Emellett azt is olvasom, hogy a méretük miatt nehezebb parkolni velük, gyorsan eszik a gumikat, oldalról érkező ütközés esetén kevésbé védenek, és határozottan borulásra hajlamosak baleset esetén...
Lehet nem kellene annyit olvasni...  :wacko:
Kicsit belefáradtam már a tanulmányozásba - csak összezavarom magam. Kezdem azt hinni, hogy annak van igaza, aki besétál egy kereskedésbe, és első megérzésre, szimpátia alapján választ egy autót, aztán lesz ami lesz...  :D
Azért még az esti RX nézés programot lefuttatom  :innocent:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2731 Dátum: 2014.02.21 10:07:38 »
A Q7-es is 2004-ben jött ki, amiben ültél?

Szerintem fiatal autó volt, 2010-11 körüli gyártású lehetett. De persze értem amit mondasz, a 400h nem egy mai gyerek és úgy is kell nézni.


A SUV -okkal kapcsolatban próbálom megérteni az előnyeiket, hátrányaikat, mert ahogy Richkan is írta korábban egy RX nem jobb vagy rosszabb egy IS -től, csak más.
Sokan dícsérik a SUV -okat, hogy magasak, jól kilátni belőlük, ütközésnél nem csúszik a másik alá, nem érzékenyek a padkákra stb. Emellett azt is olvasom, hogy a méretük miatt nehezebb parkolni velük, gyorsan eszik a gumikat, oldalról érkező ütközés esetén kevésbé védenek, és határozottan borulásra hajlamosak baleset esetén...

Valóban nem jobb egyik a másiktól, mert teljesen más a két (típusú) autó.
A parkolással nekem nagyon gondom még nem volt. Egy-két helyzetet persze ki kell hagyni, ahová mondjuk egy Tico méretű autó befér, de nem gondolom hogy túl sok olyan helyzet van, ahová az GS befér, oda szerintem az RX-et is beteszed. A hátsó kamera nagy segítség és az RX nagyon jól átlátható autó belülről, sokkal jobban mint az IS volt, aminek valahogy sosem éreztem igazán jól a hátulját/oldalát.

A gumikopást én is olvastam, de még a való életben senki nem mondta, hogy ez tényleg így van. Meglátjuk. A lengéscsillapítokat is jó eséllyel hamarabb kell cserélni bennük.

A kérdés itt az, hogy a szív vagy az ész dönt-e? Ez a jobb és a bal agyfélteke harca! :)
Akármelyiket is választod, szerintem rossz döntést nem nagyon tudsz hozni!

Nekem a Q7 szimplán feleslegesen böszme nagy. Egyszerűen SOK. Tipikus Audi, hogy agresszív és ijesztő megjelenésű is. Nem stílusom.

Valóban agresszív és ijesztő megjelenésű, mint a BMW-k. Ha jön mögöttem (akár tök nyugiban normál követési távolságra) egy X3-5-6 valahogy automatikus reakcióként szar érzésem van és többet figyelem a tükröt, mint egyébként...

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2732 Dátum: 2014.02.22 00:11:22 »
Miért kell a lengéscsillapítókat hamarabb cserélni? A nagyobb súly miatt?
Mifelénk elég gyatrák az utak (nem mind persze, de amere én járok, arra vannak érdekességek) kicsit tartok attól, hogy hogy kezeli majd ezt az új autó. Ebből a szempontból az RX jobb választásnak tűnik, már csak a ballonosabb gumik miatt is.
Ezt a gumikopás kérdést egy gumis ismerősöm hozta szóba, szerinte megeshet, hogy egy SUV cirka húsz - harmincezer kilométer alatt lezabál egy garnitúra gumit. Ennyit kb két év alatt tolok le egy szettel, ha cserélgetem a télit - nyárit, ezzel azért számolnom kell, egy 18 -as gumi alsó hangon a mostani 16 -os közel duplája. Persze a GS ugyanúgy 18 -as papucsokon fut, a peressége miatt pedig még érzékenyebb is az úthibákra.

A szív és az ész mellett nálam a sors is sorba áll általában. Előfordulhat, hogy hamarosan megváltoznak az utazási szokásaink, ezért is toltuk tavaszra az autócserét.
Abban egyet tudok érteni, hogy két Lexus hibrid közül nehéz lenne rosszat választani. :whistling:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2733 Dátum: 2014.03.12 20:09:24 »
A Q7 az LX kategória... szerintem... de az meg nincs idehaza  :no:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2734 Dátum: 2014.03.13 18:56:11 »
én pont mostanában láttam egyet. orbitális méretű egy tank

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2736 Dátum: 2014.04.12 09:52:07 »
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/04/12/a_lexus_valasza_a_bmw_x3-asra/

Mindig olyan szép mondatokat tudnak írni:

"A Toyota prémium-márkája ha néhány év lemaradással is, de igyekszik követni a konkurencia fejlesztéseit."

A forma első nekifutásra viszont szerintem is egy kissé kaotikus.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Beszélgessünk...
« Válasz #2737 Dátum: 2014.04.12 11:46:05 »
Kaotikus?! A német-buzi totalcar stáb (tisztelet a kivételnek) SOSE fogja elismerni a japán gyártók modelljeit. Megint megkérdezem: miert kellene majmolni a német formatervet, miert tekintik azt etalonnak, miert nem jó, hogy végre nem szürkül bele az utca képbe a Lexus? Bármelyik formai részlete érdekesebb, mint a BMW X3-nak, pláne, mint a Mercijé, ami kifejezetten randa! Baltával hasított doboz.
A Lexusban legalább fantázia van, és főleg technika!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2738 Dátum: 2014.04.12 18:48:20 »
Kaotikus?! A német-buzi totalcar stáb (tisztelet a kivételnek) SOSE fogja elismerni a japán gyártók modelljeit. Megint megkérdezem: miert kellene majmolni a német formatervet, miert tekintik azt etalonnak, miert nem jó, hogy végre nem szürkül bele az utca képbe a Lexus? Bármelyik formai részlete érdekesebb, mint a BMW X3-nak, pláne, mint a Mercijé, ami kifejezetten randa! Baltával hasított doboz.
A Lexusban legalább fantázia van, és főleg technika!

A tecnikában egyetértünk, a formában nem feltétlen. De a formáról/design-ről nem gondolom hogy érdemes lenne vitatkozni, hiszen van akinek ez tetszik van akinek meg az... Nekem a mostani Mercedesek design-ja kifejezetten tetszik, én szépnek látom őket, ahogy a prémium németeket általában. Szerintem jobb a design-juk egy fokkal, mint a japánoké.

Az hogy nem szürkül bele az utcaképbe az meg valahol szerintem másik kérdés, hiszen egy suzuki swift persze hogy könnyebben beleszürkül az utcaképbe mert minden harmadik autó - kis túlzással - swift.

Én azt írtam egyébként hogy első ránézésre kaotikus számomra is. Érdekes szerintem - legalábbis saját magamon így figyeltem meg - hogy sok autó formaterve elsőre nem annyira tetszik, de ahogy múlik az idő úgy egyre jobban megszeretem és sokszor van ez így fordítva is. Emlékszem hogy például annak idején a Fiat Bravo 5 ajtós verziója amikor megjelent nagyon-nagyon tetszett a hátsó "csík" lámpákkal és azzal a fenékkel... Csodáltam a design-t. 3 évvel a megjelenése után meg elkezdtem nagyon csúnyának látni... Van ami meg elsőre nem tetszik és egyre jobban mondom rá hogy milyen szép, ahogy telik az idő...


Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2739 Dátum: 2014.04.13 21:25:08 »
Őszintén: külsőre nekem még mindig jobban tetszik egy BMW vagy AUDI, mint egy Lexus
De én pont azért vennék Lexus-t, mert ugyan mindig "néhány év lemaradással is, de igyekszik követni a konkurencia fejlesztéseit". Viszont akkor a japánok elkészítik rendesen amit el kell készíteni (van idejük rájönni, hogy a konkurencia mit rontott el, és mit lehet jobban, tökéletesebb kivitelezni).

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2740 Dátum: 2014.04.13 21:36:04 »
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/04/12/a_lexus_valasza_a_bmw_x3-asra/
Mindig olyan szép mondatokat tudnak írni:
"A Toyota prémium-márkája ha néhány év lemaradással is, de igyekszik követni a konkurencia fejlesztéseit."
A forma első nekifutásra viszont szerintem is egy kissé kaotikus.

nagyon diplomatikusan fogalmaztál  :lol: érdemes azért adni neki egy esélyt élőben is, mert az új IS is elég rémesen néz ki fotón, élőben pedig tulajdonképpen rendben van. szóval lehet, hogy ez sem lesz annyira vészes  :lol:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Beszélgessünk...
« Válasz #2741 Dátum: 2014.09.17 00:40:46 »
RC-F  :wub:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2742 Dátum: 2014.09.17 00:41:12 »
Meg a hátsója  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

juice900

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2743 Dátum: 2014.09.19 22:29:15 »
Sziasztok, legkésőbb a tél folyamán egy LS600h-t tervezek venni. Egyedül a csomagtartó méretétől tartok, de talán rendben lesz (2007-2008 évjárat jöhet szóba). Érdekelne, hogy mit érdemes figyelni, mit kell megnézni az általános dolgokon felül, esetleg valami típus specifikus dolog...nagy valószínűséggel kintről hozok majd.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2744 Dátum: 2014.09.21 18:52:15 »
Sziasztok, legkésőbb a tél folyamán egy LS600h-t tervezek venni. Egyedül a csomagtartó méretétől tartok, de talán rendben lesz (2007-2008 évjárat jöhet szóba). Érdekelne, hogy mit érdemes figyelni, mit kell megnézni az általános dolgokon felül, esetleg valami típus specifikus dolog...nagy valószínűséggel kintről hozok majd.

Attól tartok nem sok olyan fórumozó van, aki tudna LS600h-ban segíteni...