Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 508369 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2715 Dátum: 2013.12.23 22:43:12 »
Hasonlóan, békés és boldog Karácsonyt kívánok minden fórumlakónak :sorcerer: !




Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Beszélgessünk...
« Válasz #2716 Dátum: 2013.12.24 09:57:02 »
A melódia, ami nálam egybeforr a Lexussal.  :wub:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2717 Dátum: 2014.01.04 23:51:21 »


Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2718 Dátum: 2014.01.27 07:34:30 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2719 Dátum: 2014.02.11 18:05:40 »
Itt a tavasz lehelete, felnit vegyen, he-he, he-he!

Új Lexus felniket árul egy ismerősöm. Ha valakit érdekel, szóljon, megadom az elérhetőségét.

8×18
5×114,3
ET45
4db-190000Ft

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2720 Dátum: 2014.02.17 13:41:34 »
Az eddig megtett km-ek alapján nagyon jó autónak tartom. Számomra a legfontosabb, hogy menjen minden gond nélkül, ezt eddig tudja. Nagyon kényelmes, jó kocsi.
A havas kérdésre nem tudok válaszolni, mert tavasszal vettem, így hóban még nem tudtam kipróbálni.
Szia Richkan!
Bár az időjárás nem volt különösebben kegyes ezen a téren az idén, sikerült tapasztalatokat szerezned a havas utakon?

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2721 Dátum: 2014.02.19 15:11:46 »
Szia Richkan!
Bár az időjárás nem volt különösebben kegyes ezen a téren az idén, sikerült tapasztalatokat szerezned a havas utakon?

Szia,

az idén sajnos még síelni sem jutottam el, szóval nem igazán. A fővárosban alig volt hó, akkor sem nagyon voltam itthon. Egyszer volt alkalmam egy vizes-havas szűk mellékutcában próbálgatni a gépet, ezek alapján nem tudok levonni túl jelentős következtetést. A téli gumik vadiújak rajta, a 2 perces próba alapján nincs ok a panaszra. De mondom, igazából nem tudtam próbálgatni, szóval azt mondanám, nem volt nagyon alkalmam tapasztalatokat szereznem.

Ahogy megy az idő, úgy ajánlanám egyre jobban az RX-et. Továbbra sem tetszik külsőre nagyon, de mégis azt mondanám hogy ez a racionális választás, amivel nagyon jó együtt élni...

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2722 Dátum: 2014.02.20 00:46:52 »
Ez már csak ilyen tél. Remélem, nem márciusban lesz mód kipróbálni a havon járást, mint tavaly.
A küllemével nekem még nem sikerült megbarátkoznom, hiába nézegetem nap mint nap, nem tehetek róla, nekem a szedánok jönnek be (típustól függetlenül). Viszont hajlok rá, hogy a praktikumok miatt ilyet nézzek, és bízom benne, hogy a hétköznapokban engem is meggyőz. A hibridsége nagyon sokat nyom a latban.
A 2007 év végi ráncfelvarrás milyen újításokat hozott, erről van infód? A tiéd is 2008 -as, ha jól emlékszem, ez már az újabb, kék emblémás. De nem tudom, pontosan mi változott, érdemes -e ilyet nézni, vagy egy korábbi is megfelel. követő radar, holttér figyelés ezekben még nincs, jól tudom?
Fő a fejem, jövő hónapban el kell kezdenem keresni, legkésőbb áprilisban cserélni szeretnék, és még nem tudtam dönteni a pontos típusról - ilyen még nem volt, hogy ennyire ne tudjam, mi is lenne jó.  :no:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2723 Dátum: 2014.02.20 08:49:58 »
ha van gyerek, pláne, ha kicsi, pláne ha több, ne erőltesd a szedánt.
nekem is szimpi az rx400h, hiába néz ki úgy ,mint egy agyonszteroidozott corolla...benne is van a pakliban, hogy amikor visszavonhatatlanul kinőjük a macudát, egy ilyenbe üljünk át. bár az rx450h még jobb lenne. csak nem biztos, hogy arra is lesz keret  :devil:

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2724 Dátum: 2014.02.20 11:25:12 »
ha van gyerek, pláne, ha kicsi, pláne ha több, ne erőltesd a szedánt.
nekem is szimpi az rx400h, hiába néz ki úgy ,mint egy agyonszteroidozott corolla...benne is van a pakliban, hogy amikor visszavonhatatlanul kinőjük a macudát, egy ilyenbe üljünk át. bár az rx450h még jobb lenne. csak nem biztos, hogy arra is lesz keret  :devil:
Szia!
Ez nem tudatos, főleg nem objektív, egyszerűen ez a forma tetszik, nekem a szedán az autó. 
Egy gyerkőc van, idén suliba megy. A jelenlegi autó (szedán) bőségesen kiszolgálja a helyigényünket, ennél többre szerintem csak tinikorában lesz szükség (két napos kimozdulásra vinni kell a ruhatárat + a vállról indítható hajszárítót). 

A racionális döntés Lexus fronton az RX, kellően nagy, számunkra bőséges helykínálat, dönthető - mozgatható hátsó ülések, kellő méretű csomagtér, erős, de (viszonylag) takarékos motor, négykerék hajtás, stb. Szóval ami kell egy családi autónak. És e mellett nyilván a Lexus feeling. Na és persze a páromnak is ez tetszik (a Lexusok közül legalábbis), ez fontos  :yes:
Ami ezzel szemben áll, az szubjektív magánvélemény, az hogy elölről nem tetszik a külseje (hátulról nagyon bejön!), nem tetszik a műszerfal, és tartok attól, hogy nem lehet kellően sportosan vezetni, ha éppen ez jön rám (kanyarokban értem, nem a gyorsulásra  :innocent: ), márpedig néha rámjön, ez biztos.
Az ember pedig úgy működik, hogy a szubjektív dolgok hajlamosak felülírni az objektivitást - még ha később ennek meg is van a böjtje.
Mindemellett nézegetem az RX -eket - kötelező esti program :D

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2725 Dátum: 2014.02.20 17:36:49 »
Fogalmam sincs, hogy mi van a ráncfelvarrott modellben, még azt sem tudom, hogy az enyém olyan-e. Mindenesetre az enyém valójában 2007 december közepi, de én ezt már 2008-asnak aposztrofálom.  :clap: :clap: :clap:

Követő radar (ami tényleg jó volna) és holttérfigyelés nincs benne. Elvileg elfordulós lámpa (vagy mi a fene) van, de én nem látom hogy elfordulna, de indításkor forog jobbra-balra. Útközben szerintem nem forog sehova, de még nem nézettem meg, mert nem éreztem hogy kellene :)

Dizájn és egyebek:

A külleme nekem sem igazán tetszik. Hovatovább szerintem a BMW, Merga és Volvo SUV-jai is sokkal szebbek, mint a 400h. A 450h már szebb, de még az sem az igazi. Ez persze szubjektív, én így vagyok vele.

A műszerfal sem az igazi, az IS és GS kortársak műszerfalai is sokkal szebbek. Ez ilyen. Azért nem rossz egy egyáltalán, de be kell vallani, hogy ezeket lehetett volna jobban. Nemrég egy Q7-esbe ültem be, azért be kell vallani, hogy a Q7 mintha nem is egy kategória lett volna az RX-szel (lehet hogy valójában nem is az, talán nagyobb is), komolyabbnak tűnt a beszállás után jóval.

A 400h tényleg olyan, mint egy szteroidos Corolla (nekem volt az is korábban). Kívül-belül olyan, legalábbis hasonló.

Érdekesek az érzések az autóval kapcsolatban:

Az IS-be még 3 év használat után is úgy ültem be, hogy minden alkalommal tetszett és éreztem valami plusz érzést. Minden alkalommal volt egy jó érzés bennem, hogy ez milyen frankó autó. Kívül belül tetszett még úgy is, amikor már 7 éves volt a modell. Még úgy is nagyon kedveltem, hogy a 190cm-remmel a fejem a tetőbe vertem majdnem, még úgy is hogy állandóan cinkeltek a kollégák és barátok, hogy nem lehet benne elférni. Most is tetszik nagyon. A dízelségével sem volt bajom, de amiatt volt bennem egy kis negatív érzés, féltem hogy mikor adja meg magát valami drága alkatrész.

Az RX-nél nincs kb. semmilyen érzésem beszállásnál. Egy tök szürke hétköznapi autónak tartom, attól eltekintve, hogy egy igazi romboló :) Az RX után beszállni bármilyen autóba, ami nem SUV (nem emelt üléspozíciójú) nagyon furcsa és először kicsit félelmetes. Nagyon jó biztonságérzete van bent az embernek, az autó olyan körülette, mint valami buldózer amivel átmész a legsza*abb részeken is a fővárosban. Ha rálépsz a gázra, úgy megindul, hogy az hihetetlen, bár ezt nem nagyon kívánja, sokkal jobb vele szépen csorogni. A sportos vezetést felejtsd el, ez nem arra való, a kanyarból kiesel vele, legalábbis olyan érzése van az embernek. De fejedelmi és extra kényelmes teret ad 4 embernek akár egy 1000km-es útra is és mindent be tudsz pakolni a belébe a karácsonyfától elkezdve a bútorokig. Nagyon praktikus, szerintem még aludni is tudnánk benne :)

A méreteiből adódóan tiszteletet parancsol, nem villognak le az autópályán a majom BMW-sek (nem mind majom persze, csak sok közülük), nem szorítanak le a fővárosban az idegbeteg állatok, tök nyugodtan tudsz vezetni úgy, hogy a 30-as övezete ráadásul emissziómentesen tudsz vele átmenni. Mivel nem mai konstrukció és a fénye már nem olyan, mint egy 450h-nak, az írigyek száma is talán kevesebb.

Én az RX után tuti 100% hogy nem vennék GS-t, egyrészt mert nekem a GS nem tetszik sokkal jobban mint az RX (bezzeg az IS  :wub: ), másrészt mert az RX annyival praktikusabb, hogy azt felsorolni is nehéz itt. Az egyetlen érvem a GS mellett az objektív oldalon az lenne, hogy 150-es pályatempónál jobban eszik (ezt nem tudom, csak feltételezem), mint az RX a formákból adódóan.

A tuti megoldás egy IS és egy RX lenne nekem, már ha lenne rá keretem. De látod ha azt kérdeznéd, hogy melyiket használnám többet, nem biztos hogy tudnék rá most választ adni.


« Utoljára szerkesztve: 2014.02.20 17:40:29 írta richkan »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2726 Dátum: 2014.02.20 20:32:38 »
Tetszik amit és ahogy leírtál. Korrekt és jó a stílus. Átjött. És irígy vagyok.  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2727 Dátum: 2014.02.20 20:52:20 »
A Q7-es is 2004-ben jött ki, amiben ültél?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2728 Dátum: 2014.02.20 20:58:54 »
2005-ben, de végülis mindegy, mert a q7 egy kategóriával feljebb versenyez

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2729 Dátum: 2014.02.20 21:12:38 »
Szerintem, meg a SUV az egy kategória. A Q7 inkább a 450h hasonlítható, bár szubjektív alapon Mickey RX-ével is maximálisan elégedett voltam. Nekem van, ugye, mezei Toyotám 2 is, és egyáltalán nem tűnt szteroidozott Corollának a Lexi. Azért igen vaskos anyagokból van, megfelelő súllyal csukódnak az ajtajai, elképesztően csillapított a zaja az egész autónak, maga a milliő számomra szoktatlanul nagy mennyiségű "szuszaaa"-t sugároz.

Nekem a Q7 szimplán feleslegesen böszme nagy. Egyszerűen SOK. Tipikus Audi, hogy agresszív és ijesztő megjelenésű is. Nem stílusom. Én a feltűnésmentes eleganciát szeretem jobban. Ezt tudja a Lexi és bizony a legújabb XC90 Volvo is. Az is nagyon tetszik. Dehát, az nem hibrid.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i