Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 509779 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Beszélgessünk...
« Válasz #2670 Dátum: 2013.12.16 11:51:15 »
Én az ilyen eseteket rendszerint elintézem egy "bzd meg az an.ád"-dal és elengedem. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #2671 Dátum: 2013.12.16 11:57:34 »
Az anyukáját én is mindegyiknek csókoltatni szoktam, de néha jól esik használni a dudát is (mégha nem éppen szabályos dolog  :innocent: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2672 Dátum: 2013.12.16 23:00:54 »
Az eddigi autóim közül a "legállatabb" módon a trabant 601-et vezettem. Azóta olyan autóim voltak, amik inkább árasztották a nyugalmat magukból, mint az agressziót (bezzeg a trabant  :clap:). A Corollát ennek ellenére még elég fiatalosan vezettem, de már az előző IS is nagyon nyugalomra volt hangolva, a mostani RX meg aztán végképp (ezzel nem is nagyon lehetne sportosan közlekedni, mert kiesik a kanyarból).
És igen, ezt tudják nagyon ezek az autók...Általában szépen, lassan, komótosan, nyugodtan...hiszen az utazás is élmény, nincs hova sietni, inkább elindulok pár perccel korábban, figyelem hogy mikor tudok csak villannyal menni, szépen a külső sávban, a rádióból a kedvenc zeném szól és élvezem a nyugodt tempót. Persze, van hogy rohanni kell, van hogy máshogy megyek, de inkább ez a jellemző.

Ezt csak azért írtam le, mert én jellemzően tényleg nem a kopasz állatok módjára húzogatom az átlagnál kicsit nagyobb autót a sávok között, de - a témához visszatérve - ma is három eset volt, amikor 2 vagy 3 sávos út esetében a külső megszűnésekor direkt nyomta a melletem haladó az autóját a delikvens az előtte haladó seggébe, hogy ne tudjak besorolni. Itt ugye az a gond, hogy megtöri a lendületet, én pont beragadok és a párhuzamos sorba már csak nehezen tudok becsatlakozni. Ez nem jellemző egyébként, a mai eseteket már a karácsony számlájára írom.

Ja, jut eszembe, ma volt egy jobbkezes eset is. Egy srác az 1-es BMW-vel nem adta meg a jobb kezet, simán megálltam, mert éreztem hogy nem fogja megadni. Na őt már én is kemény dudaszóval jutalmaztam...
 
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.16 23:02:59 írta richkan »

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2673 Dátum: 2013.12.17 12:46:56 »
Csak arra akartam reagálni, hogy a felni nem feltétlenül tulajfüggően sérül, de úgy látom, egész kis vihar kerekedett az esetből.  :D A részemről annyi, hogy ha indexel, beengedem, de ezt meg sem akarta próbálni. Ez speciel egy kisautó volt tipikusan a "koccanjunk csak, neked kerül többe" típus, de rajta kívül többen is eljátszották ezt, kicsik, nagyok, csak ott már nem padkáztam. Mindegy, a "Vezetési stílus" -ban megköpködhetjük még ezeket - akár  :innocent:
Az AWD GS300 -ról van valamilyen tapasztalat itt a fórumon? Úgy látom, ritka, mint a fehér holló, német oldalakon sem nagyon láttam eddig eladót.
Többen ajánlották már a négykerék hajtást, így télen különösen felértékelődik ennek a szerepe, bár eddig megvoltam nélküle.
Jah, jut eszembe, még hogy az autóknak nincs lelke, mióta oda voltam "hűtlenkedni", a Volvo -m folyamatosan durcizik, most is szerelőnél csücsül... Megsértődött  :devil:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2674 Dátum: 2013.12.17 13:17:04 »
GS350-ből van összkerék, USA piacon. Pesten simán eljár vele az ember 15-16 literrel. Jó kocsi, de kétszer örül neki az ember....

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2675 Dátum: 2013.12.17 13:28:57 »
GS350-ből van összkerék, USA piacon. Pesten simán eljár vele az ember 15-16 literrel. Jó kocsi, de kétszer örül neki az ember....
Értem én...  Kis igényű vagyok, nekem elég lesz olyan típus, aminek csak egyszer lehet örülni  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #2676 Dátum: 2013.12.17 15:37:42 »
Ha Svájcban lennénk, talán lenne értelme a GS AWD-nek, de amúgy arra az évi pár valóban havas napra nem igazán (ha pedig tényleg leszakd az ég, akkor az ország is megbénul...  :innocent: ). Eu-s piacon tudtommal nem is forgalmazták őket, bár megint más kérdés az is, hogy mire kellhet az AWD mondjuk egy kaliforniai tulajnak...  :devil:

Audikból kiindulva, ahol a Quattro hajtásúaknak kisebb a csomagtere - gondolom az AWD-s GS-ek is veszítenek néhány litert az amúgy sem éppen combos csomagtartójukból.  :hmmmm:

Ha pedig tényleg összkerék kell, akkor RX.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2677 Dátum: 2013.12.18 00:45:50 »
Ha pedig tényleg összkerék kell, akkor RX.  ;)
Ahogy írtam, eddig megvoltam nélküle. Régebben sokat dícsérgettem otthon az összkerekes autókat, úgy látszik, ez most éret be, most a párom nyüstöl vele, hogy az a biztonságosabb...  :eek:
A hátsókerekesektől kicsit tartok, de izgatják is a fantáziám. No meg egy elsőkerekest is jól le lehet dobni az útról, ebben van némi tapasztalatom...  :whistling:
A család most RX párti lett, a barátaink is efelé noszogatnak (pl akivel együtt néztük az autókat), logikusabb is több szempontból, de engem valahogy minden ellenérv mellett is a GS vonz jobban. Ha eljutunk odáig, bizonyosan nagyon elégedett leszek az RX adottságaival, de azért érzem, a jó kis sportos szedán feeling hiányozni fog, ebben már az S60 is remek partner, egy GS pedig gyanítom szintén (vagy még inkább) az lenne.
Ezért jó ennyivel a vásárlás előtt elkezdeni típust keresgélni, tavaszig valószínűleg elmúlik a szerelem, és lehet válogatni a tényekre és a logikára támaszkodva. Ha meg nem, akkor az jelent valamit  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #2678 Dátum: 2013.12.18 01:03:37 »
Nem akarlak lebeszélni a Lexusról, de a Volvonak is van összkerekes modellje, S60 és S80-asból is volt (van) egyaránt, és bár ez ízlés kérdése - de nekem az XC60-as is tetszik.

Vagy az RX mellé be kell szerezni valami olcsó (3-400e Ft-s) hátsókerekes játszóautót.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2679 Dátum: 2013.12.18 01:35:16 »
Tudom, hogy van, pont azokat dícsérgettem a családnak  ;)
Szép az XC60, de én Volvoból is inkább az S80 -at vinném, nekem jobban adja az a konzervatív(abb) formavilág  :yes: Ebből atz AWD sem eszik sokkal többet, mivel nem állandó négykerék van (hátra csak szükség esetén ad hajtást) Persze a család ott is a SUV -t részesíti előnyben...
Egyébként valóban ez a négy típus, ami jelenleg a palettán van, de mivel Volvo szalon itt is van, így ezeket már meg tudtam nézni közelebbről.
S60 nem játszik, mert bár nagyon szeretem, de hat év után mást próbálnék, az új kasztni pedig nem az én világom.

Igen, a játszóautó jó lenne, bár lehet kitagadnának vele együtt  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2680 Dátum: 2013.12.18 08:54:02 »
hát, a "sportos szedán" már önmagában is egy OXIMORON, hogy stílszerű legyek :D

ami meg a magas építésű kocsikat illeti: három nap alatt függő leszel, ha egyszer kipróbálod. nem véletlenül terjednek, egyszerűen kényelmesebbek, mint a hagyományos társaik. ja és kisebb helyen elférnek, ez sem egy hátrány. jó lesz az RX, vagy akár az xc60, meglátod  :devil:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2681 Dátum: 2013.12.18 09:28:38 »
Egy GS450h szerintem nyugodtan nevezhető sportos szedánnak. 5,9-es gyorsulás, rugalmasság stb.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #2682 Dátum: 2013.12.18 10:40:42 »
A "sportos"-sal nem is vitázunk, de nálam a "sedan" egy olyan kategóriát jelent, amiben azért vállalható méretű csomagtér is van. A 450h csomagtartóját felnyitva pedig szerintem mind a 3-an csalódtunk egy nagyot. És igazán variálni se lehet, mert még az ülések támlája se dönthető (nem tudom a sima GS-ben ez megoldott-e vagy sem?).

De mivel a 450h 4 ajtós, így sportautónak nem lehet nevezni, de erő/tológépnek annál inkább.  :D

Én egyébként egy nagy buszlimuzint is szívesen vezetgetnék, nem minden a sebesség és a gyorsulás.  :innocent: Az az érzet, hogy ki tudsz nyújtózkodni, nem kell azon agyalni, hogy mit is kellene otthon hagyni a nyaralásra szánt csomagok közül, illetve ha netán hirtelen 4+ személyt kellene beültetni az autóba, az se okozzon fejfájást.
Eleve magasabban ülsz, átlátod a forgalmat, és biztonságérzetet is jelent a magasabb kasztni - arról nem is beszélve, hogy a szerényebb menetteljesítmények és gyorsulás miatt kevésbé fenyeget(het) egy sárga csekk.  :devil:
Ezeket az "erényeket" egy SUV is tudja produkálni, ott max a 6.-ik - 7.-ik személy elhelyezése (vagy ha netán megoldott, akkor azok kényelmes elhelyezése) jelenthet csak akadályt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2683 Dátum: 2013.12.18 11:24:05 »
Én egyébként egy nagy buszlimuzint is szívesen vezetgetnék, nem minden a sebesség és a gyorsulás.  :innocent: Az az érzet, hogy ki tudsz nyújtózkodni, nem kell azon agyalni, hogy mit is kellene otthon hagyni a nyaralásra szánt csomagok közül, illetve ha netán hirtelen 4+ személyt kellene beültetni az autóba, az se okozzon fejfájást.
Eleve magasabban ülsz, átlátod a forgalmat, és biztonságérzetet is jelent a magasabb kasztni - arról nem is beszélve, hogy a szerényebb menetteljesítmények és gyorsulás miatt kevésbé fenyeget(het) egy sárga csekk.  :devil:
Ezeket az "erényeket" egy SUV is tudja produkálni, ott max a 6.-ik - 7.-ik személy elhelyezése (vagy ha netán megoldott, akkor azok kényelmes elhelyezése) jelenthet csak akadályt.

 :yes:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2684 Dátum: 2013.12.18 11:40:47 »

Én egyébként egy nagy buszlimuzint is szívesen vezetgetnék, nem minden a sebesség és a gyorsulás.  :innocent: Az az érzet, hogy ki tudsz nyújtózkodni, nem kell azon agyalni, hogy mit is kellene otthon hagyni a nyaralásra szánt csomagok közül, illetve ha netán hirtelen 4+ személyt kellene beültetni az autóba, az se okozzon fejfájást.

Síelni egy összkerekes Toyota HiAce-szel szoktunk járni. A második sorban 190cm-es létemre úgy ki tudom nyújtani a lábam, hogy alig éri el az első ülést! Pazar és sokkal jobb ilyen célra szerintem, mint kb. bármi más.