Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 510319 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2640 Dátum: 2013.11.23 15:27:10 »
ja átlag is ekörül van. szuperjó fogyasztás egy ekkora autótól  :clap:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2641 Dátum: 2013.11.24 09:44:35 »
ja átlag is ekörül van. szuperjó fogyasztás egy ekkora autótól  :clap:

Igen! Arra lennék kíváncsi, hogy pályán hogy alakulhat a fogasztása egy hasonló kategóriájú (mondjuk X5) hasonló teljesítményű dízel SUV-nak. Úgy vélem hogy azok ott jobban teljesíthetnek. Az RX 150-es óra szerinti utazónál például 12l körül kér. Vajon mennyit ehet ilyen tempónál egy dízel X5?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2642 Dátum: 2013.11.24 10:08:44 »
szerintem nincs jelentősége, úgyis az átlagfogyasztás számít, ott meg nagyjából pariban vannak

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2643 Dátum: 2013.11.24 13:28:51 »
láttam ma egy vadiúj rendszámos lexus hibridet a gellérthegyen. ilyet...  :eek:
jóval nagyobbnak látszott, mint az avensis, bár ha jól látom az adatait, pontosan ugyanakkora...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2644 Dátum: 2013.11.24 14:30:21 »
A HS az a CT szedán változata. Már csak Japánban lehet kapni. USA-ban is volt, de nem volt rá kereslet.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2645 Dátum: 2013.11.24 14:53:17 »
na akkor meg pláne  :flowers:

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2646 Dátum: 2013.12.07 16:30:34 »
Sajnos napolnunk kellett a budapesti utat (a párom lebetegedett reggelre), így a LB látogatás sem jött össze  :no:
Holnap talán megyünk, de akkor meg már a kereskedés nem lesz nyitva - pech. Legközelebb talán január vagy február...valamiért a sors türelemre int ebben a kérdésben.
Kár, pedig készültem, felhívtam őket a mai nyitvatartás miatt, no meg egy centit is betettem, hogy lemérjem ama hírhedten kicsi csomagtartót...
Tudtok esetleg Pesten  (Budán, a Budaörsi út környékén) vasárnap is nyitva tartó kereskedést, ahol van is GS (3. gen) vagy RX 400h?
Lehet Debrecenbe hamarabb eljutok, ott ugyan pont nincs 450h és RX sem, de van két GS 300.
A manóba, pedig de beleéltem magam, hogy ma este már élménybeszámolót írok...


« Utoljára szerkesztve: 2013.12.07 16:39:04 írta Oximoron »

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2647 Dátum: 2013.12.07 22:24:57 »
Vasárnapi kérdés tárgytalan (sok találat nem volt mondjuk :-) ), jövő hét szombatra halasztva az út, így LB látogatás beleférhet. Csak igyekezni kell, jövő héten nem lesz ünnepi nyitvatartás.  :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2648 Dátum: 2013.12.09 23:44:13 »
Szombati nyitvatartás 9:00-13:00-ig a lexus.hu szerint.
Jelenleg 2 GS450h-t és 4 RX400h-t hoz a találati lista a használtautóknál, próbáld ki mindkét típust! :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2649 Dátum: 2013.12.10 00:58:45 »
Már ha össze bírom szedni reggel a családot (velem az élen  :whistling: )
A múlt héten szombaton hatig voltak nyitva, örültem is, hogy nem kell kapkodni, de aztán csak nem jött össze. Mindegy, legalább a matrica jó lesz még e héten is.
A próbát meglátjuk, egyelőre csak szeretném alaposan megnézni mindkettőt, ha lehet belülről is. Gyűjtögetem a kérdéseimet. Annak örülök, hogy a párom gyorsan ráált, és együtt tudjuk megnézni. Neki jobban tetszik a szedán, de az RX -et tartja biztonságosabbnak (mert négykerék hajtású.(!)). Persze a végén úgyis a csomagtartó alapján dönt  :D
Egy kollégám most vett egy IS200 -as, első szériás Lexust, automata váltóval. Egyelőre vásárlás utáni szervizben van, de hamarosan ezt is meg tudom nézni, alighanem ki is tudom próbálni.
Debrecen felé járva megnézem még a GS300 -at is, így remélem, már csak a második generációs IS -t kell elkapnom valahol, hogy teljes képem legyen a Lexus palettáról, már ami a szóba jöhető kasztnikat illeti (az IS -ről azt mondják, hogy kicsi lenne nekem, ez talán így is van, de saját szemmel történő ellenőrzés nélkül azért nem döntök).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2650 Dátum: 2013.12.10 09:41:17 »
Ha a csomagtér mérete is számít, akkor a felsorolt modellek közül az RX a befutó.
Az IS valóban szűkös lesz a hátsó utasoknak, bár sok régebbi tesztben panaszkodtak az S60-asra is ilyen szempontból - tehát valóban ki kell próbálni mindet.  :yes:

Ha szerencséd lesz talán akad majd az udvaron IS is (de valamelyik dolgozó is járhat ilyennel), bár hétvége lévén a szerviz nem lesz nyitva, de sosem lehet tudni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2651 Dátum: 2013.12.10 17:36:49 »
Nyilván nem ez lesz az elsődleges szempont, éppen csak nem lényegtelen, egy fő kiskorú mellett. Az állapot, évjárat, ár - ezek fognak dönteni.
Azért a GS 300 -ról ne feledkezzünk meg, csak 9 literrel kisebb a csomagtartója, mint az RX -é, igaz, nem bővíthető, és nem mozgathatók a hátsó ülések.

A korábban említett IS most jött ki a szerelőtől, egy gyors kört futottunk vele a kollégámmal (ő vezetett, úgy látom, nem szívesen adná ki a kezei közül  :D   )
Azért ez az autó még mindig megállja a helyét, az az óraegység, hű, na az jól nézett ki  :yes:. Nagyon pofás kis autó, jó volt benne ücsörögni. A motor nagyon csendes, még kövér gáznál is csak messziről "szól be". Nagyon kulturált, egyáltalán nem rónám fel neki, hogy nem harap akkorát, mint a Svéd vas, az megy, mint a ló, de olyankor a hangja is olyan... Jó lehet ezzel utazgatni...
 A futómű az normál zajszintű volt, azt nem mondom, hogy nem lehetett hallani. A térérzet kicsit talán szűkebb, mint az enyémben, bár az anyósülés csalóka, ott a sajátban is szorongok kicsit. Ha az újabb IS kicsit nagyobb, akkor talán még az is vállalható.
Az üléseket viszont áttenném az S60 -ból... :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.10 17:42:13 írta Oximoron »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2652 Dátum: 2013.12.12 10:56:39 »
Már ha össze bírom szedni reggel a családot (velem az élen  :whistling: )

Akkor jöttök fel szombaton?
Összehozhatnánk egy talit a Lexus előtt.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2653 Dátum: 2013.12.12 13:46:21 »
Tervezzük, ha le nem betegszünk, megyünk. (Babalátogatás miatt megyünk elsősorban, nem vihetünk bacikat  :D . Sajnos a Manó már ki is pontozódott emiatt az utazásból.)
Ha helyileg a LB előttre gondolsz, részemről nincs akadálya, ha gondolod, és én is úgy látom, hogy van esély 13 -ig felkérni, rád írok, hogy kb hogy leszünk ott. Sajnos az valószínű, hogy loholni fogunk (mindig késünk valahonnan... :-) )

Jövő héten megyek Debrecenbe is, Visszafelé megnézem ezt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/gs/lexus_gs_300_mark_levinson_automata-7465357 (sorry, mobilról írok, nem nagyon megy a linkelés...).
Már csak hogy 300 -ast is lássak. Végül is az ára sem lenne rossz, csak le kellene informálni (nemigen lesz ez már meg, mire komolyan kezdek keresni).
Azután tényleg végig kell gondolni, hogy az igények és a lehetőségek mennyire fognak találkozni. Négy és öt, de sokkal inkább négy és négy fél között jellemzően nem az 5 - 6 éves GS -ek tanyáznak, ami meg ott van, az sanszos, hogy nem véletlenül. Nem számítok egyszerű keresgélésre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2654 Dátum: 2013.12.12 15:33:37 »
Csak felvetődött az ötlet, kb 20 km nekem a szalon, de attól egy tali az tali lenne.  ;)
Mondjuk a jövő szombat (21.-e) megint munkanap lesz, akkor gondolom megint hosszabb nyitvatartás lesz a szalonban.
Az egészség pedig fontosabb, illetve nem tanácsos sietni sehova, az élet (és egy autó esetében a többieké) is a kezedben van, szóval csak emiatt ne kapkodjatok, ha úgy adódik.

Használt autó esetében valóban mindig ott lesz a lutri, de azért egy benzines esetében talán kevesebb (Hibridnél pedig max a nem szakszerű javítás/gányolás miatt keletkezhetnek hibák az akkunál).
A linkelt autó szerintem jó áron van, és már a ráncfelvarrás utáni darab (tükörindexes). De ugyebár nem Hibrid.
A ráncfelvarrás valahol 2008 tavaszán ment végbe.
Amikor próbáltam az autót feltűnt, hogy a napfénytető miatt nem volt túl sok szabad hely a fejem búbja és a plafon között, pedig csak 177 cm vagyok. Ezt is érdemes majd lemérni/kipróbálni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61