Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 510238 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2625 Dátum: 2013.11.20 11:04:41 »
Azt se feledjük, hogy egy RX-ből jobban átlátod a forgalmat, mert magasabban ülsz. A csomagtartója is nagyobb (és bár az RX-ben nem ültem hátul, de a GS-ben igen - így vakon merem állítani, hogy a hátsó láb és fejtér is jóval bőségesebb kell, hogy legyen az RX-ben), és ha elektromosan nyílik-csukódik (ez nem tudom felszereltség-függő volt-e az RX-nél, vagy alapáras tétel?), azt a gyerekek nagyon szokták szeretni, "menőzni" vele a parkolóban mások előtt.  :D

Nekem az RX-el csupán egyetlen praktikus gondom volt, az aprócska első kartámaszról nem volt kényelmes a sebességváltó karhoz nyúlni/váltani. Pár ilyen eset után inkább felhajtottam a kartámaszt, mert nekem nagyon nem volt kényelmes vele a váltás. Persze az emberek nem egyformák, alkatilag meg pláne nem.  ;)

Én a 350-est hajtottam, a fogyasztást inkább hagyjuk  :innocent: , de az a V6-os morajlás zene volt az ember füleinek.  :wub:  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2626 Dátum: 2013.11.20 14:27:37 »
Családi autónak nyilván praktikusabb az RX, ez nem kérdés. De ha mindig mindenki a praktikumok alapján választana, nem lenne létjogosultsága néhány kategóriának az autóiparban.  ;) A GS meg csak szép...  :wub:  :innocent:
A gyerek - autó viszonyba bele sem merek gondolni, időnként elhűlve tapasztalom, mi mindent képes felhalmozni a hátsó üléseken (alatt, mögött, stb) Legutóbb a nagyi sütijét porítva...  :eek:
Ilyenkor elgondolkodom, hogy valóban szeretnék -e szép, igényes belsővel rendelkező autót...
Egy indokkal több a bőr kárpit mellett.
V6 morajlás: ez is olyan, mint az IS300h feeling? ("...sosem akar majd turbódízel automatába visszaülni...")  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2627 Dátum: 2013.11.20 16:02:12 »
bizony, kisgyerekes autóban nagy áldás a bőrkárpit...  :yes:
bár az én tapasztalataim szerint ami a legfontosabb, hogy ha gyerek vagy pláne több gyerek is utazik a kocsiban, akkor nem lehet elspórolni a takarítást. rendszeresen, alaposan.és úgy is állandóan dzsuva lesz, de legalább menedzselhető mértékben

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2628 Dátum: 2013.11.20 21:39:31 »
Hogy szuperál az RX -ed? Ha megosztod, szívesen olvasok majd téli tapasztalatokat, pl a "félelektromos" négykerékhajtás előnyeiről - hátrányairól, mondjuk hóban. Nem elképzelhetetlen, hogy a csomagtér és a négykerék miatt a család másik fele az RX mellett teszi le a voksát - bár ott tartanánk, hogy már csak ezt kell eldönteni  :innocent:

Az eddig megtett km-ek alapján nagyon jó autónak tartom. Számomra a legfontosabb, hogy menjen minden gond nélkül, ezt eddig tudja. Nagyon kényelmes, jó kocsi.

A havas kérdésre nem tudok válaszolni, mert tavasszal vettem, így hóban még nem tudtam kipróbálni.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2629 Dátum: 2013.11.20 21:42:02 »
A GS meg csak szép...  :wub:  :innocent:


A GS szerintem is szebb kívül és belül is. Az RX inkább praktikus és nagyon kényelmes.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2630 Dátum: 2013.11.20 23:45:59 »
bizony, kisgyerekes autóban nagy áldás a bőrkárpit...  :yes:
bár az én tapasztalataim szerint ami a legfontosabb, hogy ha gyerek vagy pláne több gyerek is utazik a kocsiban, akkor nem lehet elspórolni a takarítást. rendszeresen, alaposan.és úgy is állandóan dzsuva lesz, de legalább menedzselhető mértékben
Mióta a lányom ismerem, nemigen hiszek a menedzselhető rendben... Néhány dolog (csoki...) kivételével azért valamennyire kezelhető, az is csak a félbőr kárpit textil részeire veszélyes. Igaz, idővel kijön...  :yes: Viszont biztosan könnybe lábadna a szemem, ha ezt egy új szerzeményben adná elő.

A havas kérdésre nem tudok válaszolni, mert tavasszal vettem, így hóban még nem tudtam kipróbálni.
Igen, említetted, ezért írtam jövő időben. Bízom benne, hogy csupa jó tapasztalatod lesz  :yes:
Így télen előjönnek azok az apróságok, amik nagyon meg tudják könnyíteni, vagy keseríteni az atós életét. Nekem pl lassan melegszik be az autó, viszont elég hatékonyan párátlanít. Gondolom ez a benzinmotor miatt a hibridben (is) gyorsabb folyamat. A GS ülésfűtéséről (a szellőztetésesről) pedig egy cikkben azt olvastam, hogy nagyon lassú. Az tényleg levegősen melegít, nem fűtőszállal?

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.20 23:47:53 írta Oximoron »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2631 Dátum: 2013.11.21 09:39:40 »

Így télen előjönnek azok az apróságok, amik nagyon meg tudják könnyíteni, vagy keseríteni az atós életét. Nekem pl lassan melegszik be az autó, viszont elég hatékonyan párátlanít. Gondolom ez a benzinmotor miatt a hibridben (is) gyorsabb folyamat. A GS ülésfűtéséről (a szellőztetésesről) pedig egy cikkben azt olvastam, hogy nagyon lassú. Az tényleg levegősen melegít, nem fűtőszállal?

Az IS nekem is dízel volt, én azt hiszem köszönöm szépen, többé nem kérek dízelt. (Soha nem mondom hogy soha, ha pályán kellene utaznom napi 200km-t akkor persze lehet elgondolkodnék rajta, de nem szívesen.)

Az IS-ben nem volt semmilyen kiegészítő fűtés, télen ha kint állt nem volt kellemes vele elindulni, mert kis túlzással kb átértem vele a fővároson, mire elkezdett fűteni. (Én még vacogtam, de a mellettem álló Lada Samara már öntötte a meleget. :))Ott lett volna egy kis segítségnek az ülésfűtés, na de az olyan lassan indult, hogy addigra lefagyott a bőrülésben az ember hátsója. Visszasírtam az 1000Ft-os tescos ülésfütésrendszert, ami azonnal meleg volt és irigyeltem a kollégám Mazda 6-osában az ülésfűtést, ami tényleg másodpercek alatt érezhetően meleggé varázsolta/varázsolja az ülést.

Mivel egyébként is utálom mind a hideg, mind a fűtött meleg ülőlapot, én azt csináltam, hogy ha télen kint állt az autó akkor két párnát tartottam az előszobában (nem röhög :D) és mikor fel voltunk öltözve, fogtam a két párnát és bedobtam a két utasülésre úgy indultunk el. Ez így nekem kellemes volt, ülésfűtést nem is használtam soha, a feleségem szereti akár egy hosszabb úton is végig használni. (Én azt szeretném igazából, ha lehetne külön állítani a derékrészt és az ülőlapot, a derékrészen még talán használnám is. Azt hiszem ezt néhány komolyabb autó ma már tudja.)

Az RX ülésfűtése lényegesen hamarabb indul szerencsére, ezzel már elégedett vagyok. De megszokásból két párna télre még bent van az autóban és marad is szerintem, mert úgy nem olyan kellemetlen a jéghideg bőrre ráülni.


Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2632 Dátum: 2013.11.21 11:06:56 »
Ez komoly dolog, sosem röhögnék ilyesmin... épp csak körbeszaladt a szám  :D
Az biztos, hogy kell legalább egy tél, hogy igazán kiismerd az autódat, ott kijön minden "gond" (a párásodástól a vezethetőségen át a nadrágszárat összekenő küszöbig)
Nekem nincs bajom a dízellel, megkedveltem, más kérdés, hogy most inkább vágyom nagy benzinesre. Mindenesetre a fűtés nem az erőssége, ez tény.
Ez a fűtés kérdés nálam elég akkut, lévén fűtetlen garázst "örököltem" az előző lakótól, ami ráadásul kicsi is, így a fedett kocsibeállót használom. Eső, nap nem bántja az autót, de a hideg az bemegy mindenhova. A programozható gázolajos állófűtés nagy tutiság, de sajnos úgy tűnik, az is megadta magát (azt sem tudom, érdemes -e javíttatni tavaszig?) Az ülésfűtés viszont fontos, fázós alkat vagyok (bár nálunk is a feleségem használja többet). A mostani nagyon jó, gyors és deréktájon is melegít (látszik, hogy északi...  :yes:), valami hasonlót azért remélem a Lexus fűtése is nyújt. Bár biztosan sokat dob, ha a benzinmotor pár perc alatt már tolja is a meleget. Párásodásra mennyire hajlamos az RX? Egy gyors (belső)pára lefújó funkció aranyat ér ilyenkor. (ez az, ami még ki tud végezni egy autóban, ha nem látok ki rendesen körbe)

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2633 Dátum: 2013.11.21 13:57:30 »
5mp alatt kivégezte a párát az IS és a mostani is!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2634 Dátum: 2013.11.21 15:59:05 »
Az Avensis is gyorsan végez a párával. Van külön egy párátlanító gomb, amit megnyomva magától bekapcsolja a klimát is a minél gyorsabb eredmény érdekében.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk...
« Válasz #2635 Dátum: 2013.11.21 16:07:05 »
Ha nincs gond az angol nyelvtudással, akkor ajánlom a kanadai autósteszteket a Lexusokról. Ott is metrikus egységek vannak, és nálunk jóval hidegebb téli körülmények.
Most csak 2 tesztet linkelek, de több is van ott.  ;)
Rx400h és GS450h .

Beszédes az a -17C is a kijelzőn.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2636 Dátum: 2013.11.22 01:29:19 »
5mp alatt kivégezte a párát az IS és a mostani is!
Akkor ezzel legalább nem lehet gond. Köszönet az infókért! Jöhet a hó...  ;)
Ha nincs gond az angol nyelvtudással, akkor ajánlom a kanadai autósteszteket a Lexusokról. Ott is metrikus egységek vannak, és nálunk jóval hidegebb téli körülmények.
Nem az erősségem, de ha kellő ideig bíbelődök vele, a lényeget kiszedem  :) A -17 se rossz, de van egy rövid cikk a téli tesztek között, ahol -30 -ban próbálták. Ahogy olvasom, jól vette, a 13 liter ilyen időben pedig talán nem egy csoda. Mifelénk szerencsére azért nem ez a jellemző.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2637 Dátum: 2013.11.22 16:40:34 »
Akkor ezzel legalább nem lehet gond. Köszönet az infókért! Jöhet a hó...  ;)Nem az erősségem, de ha kellő ideig bíbelődök vele, a lényeget kiszedem  :) A -17 se rossz, de van egy rövid cikk a téli tesztek között, ahol -30 -ban próbálták. Ahogy olvasom, jól vette, a 13 liter ilyen időben pedig talán nem egy csoda. Mifelénk szerencsére azért nem ez a jellemző.

Most hogy bejött a hidegebb idő kb 1-1,5l-t ugrott a fogyasztásom.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2638 Dátum: 2013.11.22 17:38:45 »
és egyébként mennyi a nagyátlag? elmegy 9 literből?

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #2639 Dátum: 2013.11.23 15:09:31 »
és egyébként mennyi a nagyátlag? elmegy 9 literből?

Szerintem olyasmi lehet. Persze ha valaki pályán használja 150-nel, akkor nem ennyi...