Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 527681 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2040 Dátum: 2008.11.22 14:20:05 »
Külföldi rendszámú autót csak úgy vezethetsz ha a te neveden vagy a céged nevén van. Két lehetőség van, vagy vesz egy kocsit a Te nevedre, vagy valami cégnévre, amihez ad igazolást, meghatalmazást, stb.

De ha az én nevemre veszi, akkor játszik a regdíj, nem? Amúgy egy klinikán dolgozik, szóval a céges dolog kiesik.. Meg amúgy sem mentőautót akarok  :shifty:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2041 Dátum: 2008.11.22 15:14:15 »
Amerikai autónál a biztosítás a szívás, legalábbis nekem ebből a topikból a nyáron ez derült ki.

A fehét IS:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2042 Dátum: 2008.11.22 15:30:23 »
Továbbra sem használ az elvonó.
De hát kellett....
 ::)

Most hozta meg ma postás: Kyoto-Budapest 5 nap...
Gyakorlatilag vadi újnak látszanak. Fuvarral együtt a kettő volt annyi, mint itthon 1 db.
Örvendezek vala.

Szép  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2043 Dátum: 2008.11.22 15:33:04 »
Tegnap böngésztem az ebay-t, és volt jópár eladó IS300-as is. 15,5e USD most a legdrágább, 2004-es. És azért egy ott hajtott autóban jobban bízok, mint mondjuk egy itthoni, vagy netán egy német tulajban.
Az egyik 300-as mintha kézi váltós lett volna (belső képen látszott), nem is tudtam, hogy ilyet is készítettek belőle.  :whistling:

Miért bízol jobban az amerikaiban, mint a németben? Utóbbiakat lelkiismeretesség és fegyelmezett karbantartás szempontjából nehéz überelni, sztem német autó esetében a legnagyobb az esély arra, hogy az ember tisztességesen fenntartott autót fogjon ki (OK, meg még talán a svájciaknál, de ők most ugye játékon kívül vannak).

Ráadásul tudjuk, ugye, az amcsi autók eltéréseit. És nem lennék biztos benne, hogy pl. a Lexus nem rak-e puhább futóművet az IS-ek alá (is) odaát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2044 Dátum: 2008.11.22 15:39:32 »
Ráadásul tudjuk, ugye, az amcsi autók eltéréseit. És nem lennék biztos benne, hogy pl. a Lexus nem rak-e puhább futóművet az IS-ek alá (is) odaát.

Ültetéskor mindegy lenne a szerelőmnek, hogy melyiket veszi ki :winkiss:
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2045 Dátum: 2008.11.22 15:51:24 »
Ha már színek, íme a választék:
Silver Metallic - 1C0

Super White - 040

White Pearl - 062

Dark Green Mica - 6R4

Super Bright Yellow - 576

Black - 202

Super Red 5 - 3P0

Dark Blue Mica - 8N8

Dark Grey Mica Metallic - 1C6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2046 Dátum: 2008.11.22 16:55:18 »
Külföldi rendszámú autót csak úgy vezethetsz ha a te neveden vagy a céged nevén van. Két lehetőség van, vagy vesz egy kocsit a Te nevedre, vagy valami cégnévre, amihez ad igazolást, meghatalmazást, stb.

De ha az én nevemre veszi, akkor játszik a regdíj, nem? Amúgy egy klinikán dolgozik, szóval a céges dolog kiesik.. Meg amúgy sem mentőautót akarok  :shifty:

Regdíj akkor játszik, ha forgalomba akarod helyeztetni itthon. Ha kinti rendszámmal akarsz vele itthon járni, akkor nem kell regadó. Viszont hivatalosan, legálisan nem furikázhatsz vele itthon, csak akkor, ha életvitelszerűen külföldön élsz, ami asszem valami olyasmit jelent, hogy az év nagyobbik felében nem tartózkodsz itthon (ilyen alapon próbálják szivatni a szlovák rendszámosokat is).

Más kérdés, hogy gyakorlati tapasztalat szerint a rendőr, ha véletlenül meg is állítaná az amerikai rendszámú autót, általában a papírok ellenőrzésén (amelyekkel amúgy sem tud túl sokat kezdeni) túl nem tesz semmit; megnézi őket, aztán köszönöm, viszlát.

Ez a gyakorlat, de -mondom- ez ettől még, akárhogy is forgatjuk, nem legális.

Ami még alternatíva lehet, az az autó E-s rendszámmal való -tartós- használata, magyar biztosítással. De ugye ez is "szürke" megoldás, külföldre nem lehet menni ilyen rsz-al, és -a törvény betűje szerint- személyt sem lehet szállítani a sofőrön kívül. De erre megintcsak szemet szoktak hunyni a rendőrök.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2047 Dátum: 2008.11.22 22:13:54 »
A TTE kompresszortól pedig ilyen lesz a hangja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2048 Dátum: 2008.11.22 22:52:59 »
Ha már színek, íme a választék...

Első választásom a kék lenne  :clap: ... második a piros, harmadik a gyöngyház-fehér. A sima fehér sem rossz, de nagyon szerény; a fekete már picit unalmas, a sárga egy kissé  extrém, a zöld túl konzervatív ehhez az autóhoz. A szürkék meg... hát ugye nem a kedvenceim.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.22 22:56:29 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10719
Beszélgessünk...
« Válasz #2049 Dátum: 2008.11.23 12:20:50 »
A kék nekem is bejön. Az első orfűi talin volt is egy ilyen IS, ha jól rémlik BKrisz-volt vele. Ő is szépen eltűnt a fórumról.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10719
Beszélgessünk...
« Válasz #2050 Dátum: 2008.11.23 12:30:56 »
Miért bízol jobban az amerikaiban, mint a németben? Utóbbiakat lelkiismeretesség és fegyelmezett karbantartás szempontjából nehéz überelni, sztem német autó esetében a legnagyobb az esély arra, hogy az ember tisztességesen fenntartott autót fogjon ki (OK, meg még talán a svájciaknál, de ők most ugye játékon kívül vannak).

Valahogy nekem egy németországi autóról azonnal az jut eszembe, hogy azt egy nepper megveszi lepusztult állapotban, és aztán szemrebbenés nélkül eladja itthon egy tudatlannak, aki szerencsétlen azt hiszi megfogta vele az isten lábát.  :no:

Tudom vannak kivételek is, de azért egy nepper keze amerikáig talán nem jut el minden esetben. Vagy teszem azt egy roncs autót nem onnan fog behajóztatni, aztán itthon feljavítani.

De persze tudom Amerikában is ki lehet fogni rossz vételeket, pl én személy szerint egy agyontuningolt IS-t vagy GS-t biztosan nem vennék meg (azért vicces, hogy ezeket a típusokat odakint megengedheti magának egy 18-20 éves is), a 800-1000 lovas Suprákról már nem is beszélve.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2051 Dátum: 2008.11.23 14:35:47 »
Miért bízol jobban az amerikaiban, mint a németben? Utóbbiakat lelkiismeretesség és fegyelmezett karbantartás szempontjából nehéz überelni, sztem német autó esetében a legnagyobb az esély arra, hogy az ember tisztességesen fenntartott autót fogjon ki (OK, meg még talán a svájciaknál, de ők most ugye játékon kívül vannak).

Valahogy nekem egy németországi autóról azonnal az jut eszembe, hogy azt egy nepper megveszi lepusztult állapotban, és aztán szemrebbenés nélkül eladja itthon egy tudatlannak, aki szerencsétlen azt hiszi megfogta vele az isten lábát.  :no:

Tudom vannak kivételek is, de azért egy nepper keze amerikáig talán nem jut el minden esetben. Vagy teszem azt egy roncs autót nem onnan fog behajóztatni, aztán itthon feljavítani.

De persze tudom Amerikában is ki lehet fogni rossz vételeket, pl én személy szerint egy agyontuningolt IS-t vagy GS-t biztosan nem vennék meg (azért vicces, hogy ezeket a típusokat odakint megengedheti magának egy 18-20 éves is), a 800-1000 lovas Suprákról már nem is beszélve.  :whistling:

Ja, hát ha nepperek kerülnek a képbe, az régen rossz. Egy egyszerű szabály van a német kocsikkal kapcsolatosan, és ha ezt az ember betartja, akkor jó eséllyel nem fog ki rossz példányt: csak olyan autót szabad megvenni, amit nem úgy hirdetnek kint, hogy "csak exportra". Vagyis hirdetik belföldi vevőnek is, bevállalva ezzel a szigorú szavatossági szabályokat; magyarul jónak kell lennie.

Amit az itthoni nepper választ ki kint és hoz be, az az esetek többségében felejtős - akár amerikai, akár német eredetű. Ott kezdik, hogy visszatekerik az órát... stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2052 Dátum: 2008.11.23 23:08:03 »
Ez passzolt az évjárathoz. Így hát...

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2053 Dátum: 2008.11.24 06:50:10 »
 :clap:

A rádiókeret is neked lesz? Mi megy bele?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2054 Dátum: 2008.11.24 09:11:46 »
Igen. Ha meglesz rá a pénz, akkor ez.