Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 509806 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #180 Dátum: 2005.03.31 13:14:47 »
Idézetet írta: "Misi"
Mond meg, hogy ha azt akarja, hogy helyrejöjjön az izlése, akkor
regisztráljon ide.

Meggyógyítjuk!!!
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Na ezt kikérem magamnak, mert autóhifire én tanítottam a Winklert meg a Karottát is!  :supz:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Beszélgessünk...
« Válasz #181 Dátum: 2005.03.31 14:30:29 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Misi"
Mond meg, hogy ha azt akarja, hogy helyrejöjjön az izlése, akkor
regisztráljon ide.

Meggyógyítjuk!!!
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Na ezt kikérem magamnak, mert autóhifire én tanítottam a Winklert meg a Karottát is!  :supz:


Jaj, jaj miért nem maradtam csendben  :wink:
(csak azt nem tudom elképzelni, hogy a Lexus meg a Mark Levinson összehoz valamit egy autóban, amit külön ki is emelnek a felszereltségben, és az sz@r. Így egyszerüen. Talán ha egy kicsit árnyaltabban jött volna a minősítés... Ezt így józan paraszti :) ésszel nem tudom elhinni.)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #182 Dátum: 2005.03.31 15:45:29 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Misi"
Mond meg, hogy ha azt akarja, hogy helyrejöjjön az izlése, akkor
regisztráljon ide.

Meggyógyítjuk!!!
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Na ezt kikérem magamnak, mert autóhifire én tanítottam a Winklert meg a Karottát is!  :supz:


Jaj, jaj miért nem maradtam csendben  :wink:
(csak azt nem tudom elképzelni, hogy a Lexus meg a Mark Levinson összehoz valamit egy autóban, amit külön ki is emelnek a felszereltségben, és az sz@r. Így egyszerüen. Talán ha egy kicsit árnyaltabban jött volna a minősítés... Ezt így józan paraszti :) ésszel nem tudom elhinni.)


Már miért is nem? Ugye a Mark Levinson az amerikai Harman csoport egyik márkája. AZ új GS-be betettek egy 7.1 csatornás házimozirendszert, irdatlan sok (és olcsó) hangszóróval, egy marha kis teljesítményű digitális erősítővel, és kész.  http://www.marklevinsonlexus.com/overview.asp?model=gs Azért adják ennyire drágán, mert ez az árszint megy a Lexushoz. A japcsiknak ehhez semmi közük. Megvettek egy nagy nevet a kocsihoz, amivel emelkedik a marketing értéke. Ennyi.

Mark Levinson pedig ma már rég nincs a cégben, momentán éppen olcsó kínai erősítőket http://www.audiocostruzioni.com/r_s/ampli/korsun-v8/korsun-v8i.htm és hangszórókat árul nagyjából tízszeres áron a sRed Rose Music néven.  http://www.redrosemusic.com/amplifiers.shtml

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #183 Dátum: 2005.03.31 18:00:04 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Na, igen. Kevés gyári hifik egyike, ami tényleg jó...!
Ezt most nem értem.  :oops:

Eddig azt olvastam, hogy szinte egyetlen gyári HIFI létezik, ami tényleg minőségi, ez pedig a Lexusé. Erre most a Winkler ezt fikázza. Ennek szólt a "...".


És hol olvastad? Lexus prospektusban? A gyári szóróanyagban minden nagyon szép, nagyon jó.


Az Amcsi Gs tulajok dicshimnuszokat zengenek az ML rendszerről, és külön megemlítik, hogy megéri ez az extra a felárat. Persze lehet nekik más az ízlésük, de ismerve 1-2 tulajd a fórumon, ha nem lenne megelégedve vele, és tényleg gyagyi lenne, akkor már terveztetett volna bele saját rendszert.

Mondjuk egy angliai srác felröppentett egy olyan hírt, hogy szerinte Európába másik rendszerrel jönnek az ML-ek, és ki is volt borulva emiatt. Mondjuk én ebben nem hiszek, kicsit költséges lenne 2 rendszert is építeni/tervezni az autóba a különböző szokások/igények miatt.
Pl amiknál divat kikötni a DVD lejátszó nézhetőségét menet közben, úgy értem ha elérsz egy kb 3-4 mérföldes sebességet, akkor altűnik a képernyőről a DVD, és csak a fedélzeti számítógép /GPAS adatai jelennek meg. Erre az amik átkötik a rendszert, nekik ez sem gond.  :lol:
Szóval nem tudom, én azért még szívesen olvasnék róluk 1-2 tesztet, esetleg én is meghallgatnék egy CD-t a GS-ben. Annyi bugyuta amcsi csak nem tévedhet...  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #184 Dátum: 2005.03.31 18:03:16 »
Idézetet írta: "Ear"
És hol olvastad? Lexus prospektusban? A gyári szóróanyagban minden nagyon szép, nagyon jó.

Még egy darab Lexus prospektust nem olvastam. Vagy autós fórumon, vagy autós újságban.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #185 Dátum: 2005.03.31 18:11:37 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Misi"
Mond meg, hogy ha azt akarja, hogy helyrejöjjön az izlése, akkor
regisztráljon ide.

Meggyógyítjuk!!!
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Na ezt kikérem magamnak, mert autóhifire én tanítottam a Winklert meg a Karottát is!  :supz:


Jaj, jaj miért nem maradtam csendben  :wink:
(csak azt nem tudom elképzelni, hogy a Lexus meg a Mark Levinson összehoz valamit egy autóban, amit külön ki is emelnek a felszereltségben, és az sz@r. Így egyszerüen. Talán ha egy kicsit árnyaltabban jött volna a minősítés... Ezt így józan paraszti :) ésszel nem tudom elhinni.)


Már miért is nem? Ugye a Mark Levinson az amerikai Harman csoport egyik márkája. AZ új GS-be betettek egy 7.1 csatornás házimozirendszert, irdatlan sok (és olcsó) hangszóróval, egy marha kis teljesítményű digitális erősítővel, és kész.  http://www.marklevinsonlexus.com/overview.asp?model=gs Azért adják ennyire drágán, mert ez az árszint megy a Lexushoz. A japcsiknak ehhez semmi közük. Megvettek egy nagy nevet a kocsihoz, amivel emelkedik a marketing értéke. Ennyi.

Mark Levinson pedig ma már rég nincs a cégben, momentán éppen olcsó kínai erősítőket http://www.audiocostruzioni.com/r_s/ampli/korsun-v8/korsun-v8i.htm és hangszórókat árul nagyjából tízszeres áron a sRed Rose Music néven.  http://www.redrosemusic.com/amplifiers.shtml

Ha annyira szar a hifi a Lexusban falajánlom, hogy 1:1 -ben elcserélhetjük a Yarisunkra, ha valaki gondolja, nem is kell ráfizetni, pedig jó kis MacIron 10 centis hangláda van a műszerfalban :D
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #186 Dátum: 2005.03.31 18:22:35 »
Bevallom, én még nem hallotam Mark Levinson rendszert üzemelni, de lehet nekem átlag autósnak maximálisan megfelelne. Mondjuk külön pénzt biztosan nem adnék ki érte, de ha egy számomra kedvező felszereltségi szintben alapáras tétel lenne, elfogadnám.  :)
Persze szép dolog álmodozni, talán egyszer majd lesz egy Lexusom...  8)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #187 Dátum: 2005.03.31 18:31:01 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Bevallom, én még nem hallotam Mark Levinson rendszert üzemelni, de lehet nekem átlag autósnak maximálisan megfelelne. Mondjuk külön pénzt biztosan nem adnék ki érte, de ha egy számomra kedvező felszereltségi szintben alapáras tétel lenne, elfogadnám.  :)
Persze szép dolog álmodozni, talán egyszer majd lesz egy Lexusom...  8)

Ha valaki kiszedné a Lexusából az M L hifijét, mert szar, és kicserélte sajátra kompletten szánjon meg engem szegény földönfutó halandót, és adja nekem, én a rossz fülemmel szívesen elhallgatok rajta Petőfi rádiót :D
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #188 Dátum: 2005.03.31 18:33:12 »
Na akkor tegyünk egy kis rendet.

a, Winkler az új GS hifijére panaszkodott. Az általam linkelt ábra szerint ez bőven lehet igen szar, sőt az lenne a csoda, ha ezt jól össze tudnák hozni.

b, A régebbi GS hifije nem rossz. Pontosabban a környezet, amiben dolgozik igen jó. A lelkes tulaj beszámolók jó része pedig olyan tulajoktól származik, akik még sose hallotak mást az autójukban, mint a gyári rendszert. Ellenpéldául hozzam fel azt a Lexus tulajt, aki vigyorogva mesélte, mennyit javult a hifije az 50 000-es hangszóróval és a 110 000 erősítővel?

c, Autós újságokba már én is olvastam lekes beszámolókat nagyszerű hifikről - a gyári leírások, sajtóanyagok alapján. A többségükben a kolléga vagy sose hallotta az autót, vagy ami még gyakoribb, sose hallott olyan autót, amiben hasonló pénzért, de TÉNYLEG jól szóló rendszer lett volna.

d, Európa sok országában, és az USA-ban egyszerűen tilos, hogy a monitoron film menjen, ha ki van engedve a kézifék, vagy ha az autó 5 km/h-nál gyorsabban megy. Aki ezt kiköti elég durván törvényt sért, komolyan utaznak rá a rendőrök. Persze ez csak a vezető előtt látható monitorokra érvényes. A régi rendszereket egy drót átkötésével át lehet verni, de az új integrált dolgoknál ez az okosság már nem lesz elég.

e, Európába persze hogy más rendszerrel jönnek a Lexus-ok, hiszen a rádióban szükség van az RDS-re, és más frekvenciaugrással kell hangolni a rádiót. Ez akkora többlet költség, hogy a rádióvevő rész biztosan más lesz.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #189 Dátum: 2005.03.31 19:10:32 »
Idézetet írta: "Ear"
Na akkor tegyünk egy kis rendet.

a, Winkler az új GS hifijére panaszkodott. Az általam linkelt ábra szerint ez bőven lehet igen szar, sőt az lenne a csoda, ha ezt jól össze tudnák hozni.

b, A régebbi GS hifije nem rossz. Pontosabban a környezet, amiben dolgozik igen jó. A lelkes tulaj beszámolók jó része pedig olyan tulajoktól származik, akik még sose hallotak mást az autójukban, mint a gyári rendszert. Ellenpéldául hozzam fel azt a Lexus tulajt, aki vigyorogva mesélte, mennyit javult a hifije az 50 000-es hangszóróval és a 110 000 erősítővel?

c, Autós újságokba már én is olvastam lekes beszámolókat nagyszerű hifikről - a gyári leírások, sajtóanyagok alapján. A többségükben a kolléga vagy sose hallotta az autót, vagy ami még gyakoribb, sose hallott olyan autót, amiben hasonló pénzért, de TÉNYLEG jól szóló rendszer lett volna.

d, Európa sok országában, és az USA-ban egyszerűen tilos, hogy a monitoron film menjen, ha ki van engedve a kézifék, vagy ha az autó 5 km/h-nál gyorsabban megy. Aki ezt kiköti elég durván törvényt sért, komolyan utaznak rá a rendőrök. Persze ez csak a vezető előtt látható monitorokra érvényes. A régi rendszereket egy drót átkötésével át lehet verni, de az új integrált dolgoknál ez az okosság már nem lesz elég.

e, Európába persze hogy más rendszerrel jönnek a Lexus-ok, hiszen a rádióban szükség van az RDS-re, és más frekvenciaugrással kell hangolni a rádiót. Ez akkora többlet költség, hogy a rádióvevő rész biztosan más lesz.

Persze nem mondom, hogy nincs igazad, meg másnak nincs igaza, csak tény az, hogy ezek szerint nem kellene kifizetni a pénzt az ML hifire.
A gyári hifi jobb?
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk...
« Válasz #190 Dátum: 2005.03.31 21:26:27 »
Idézetet írta: "Ear"
Na akkor tegyünk egy kis rendet.

a, Winkler az új GS hifijére panaszkodott. Az általam linkelt ábra szerint ez bőven lehet igen szar, sőt az lenne a csoda, ha ezt jól össze tudnák hozni.

b, A régebbi GS hifije nem rossz. Pontosabban a környezet, amiben dolgozik igen jó. A lelkes tulaj beszámolók jó része pedig olyan tulajoktól származik, akik még sose hallotak mást az autójukban, mint a gyári rendszert. Ellenpéldául hozzam fel azt a Lexus tulajt, aki vigyorogva mesélte, mennyit javult a hifije az 50 000-es hangszóróval és a 110 000 erősítővel?

c, Autós újságokba már én is olvastam lekes beszámolókat nagyszerű hifikről - a gyári leírások, sajtóanyagok alapján. A többségükben a kolléga vagy sose hallotta az autót, vagy ami még gyakoribb, sose hallott olyan autót, amiben hasonló pénzért, de TÉNYLEG jól szóló rendszer lett volna.

d, Európa sok országában, és az USA-ban egyszerűen tilos, hogy a monitoron film menjen, ha ki van engedve a kézifék, vagy ha az autó 5 km/h-nál gyorsabban megy. Aki ezt kiköti elég durván törvényt sért, komolyan utaznak rá a rendőrök. Persze ez csak a vezető előtt látható monitorokra érvényes. A régi rendszereket egy drót átkötésével át lehet verni, de az új integrált dolgoknál ez az okosság már nem lesz elég.

e, Európába persze hogy más rendszerrel jönnek a Lexus-ok, hiszen a rádióban szükség van az RDS-re, és más frekvenciaugrással kell hangolni a rádiót. Ez akkora többlet költség, hogy a rádióvevő rész biztosan más lesz.


Ezért mondtam, hogy nekem sima mezei autósnak lehet fel sem tűnne a különbség, meg mivel én nem is az a típus vagyok, aki lehúzott ablaknál üvölteti a tücc-tücc-öt, szóval lehet nekem a 2 egykutya lenne. Szóval neked adok igazat. Ahogy nekem egy sima mezei rádió sem mond semmit, annyit tudok vele kapcsolatban, hogy be lehet kapcsolni, és a kormányról is tudom szabályozni a hangerőt/csatornákat. Nekem ennyi elég is az autóban.  :)

A menet közbeni filmnézéshez visszatérve, valamilyen kapcsolóval oldották meg, és valami kábelátkötés. A kapcsoló azért kell, mert úgy nem ad képet a navigációs rendszer, szóval azért kapcsol át olyankor.
Persze nekik a pénz nem szokott akadály lenni, már több tulaj is szerelt be az első fejtámlák hátuljába 1-1 monitort, és azzal vannak el az utasok, ha netán már unják az utazást.
Amúgy én ehhez is analfabéta lennék, izzót még tudok cserélni a kocsin, a többi már nem az én reszortom.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #191 Dátum: 2005.03.31 23:27:02 »
Idézet

Persze nem mondom, hogy nincs igazad, meg másnak nincs igaza, csak tény az, hogy ezek szerint nem kellene kifizetni a pénzt az ML hifire.
A gyári hifi jobb?


Azt mondom, hogy a GYÁRI Mark Levinson rendszer árából sokkal de sokkal jobbat lehet csinálni. Még a feléből is. A negyedéből is.
[/quote]

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #192 Dátum: 2005.03.31 23:34:00 »
Idézetet írta: "Xtrem"

Ezért mondtam, hogy nekem sima mezei autósnak lehet fel sem tűnne a különbség, meg mivel én nem is az a típus vagyok, aki lehúzott ablaknál üvölteti a tücc-tücc-öt, szóval lehet nekem a 2 egykutya lenne. Szóval neked adok igazat. Ahogy nekem egy sima mezei rádió sem mond semmit, annyit tudok vele kapcsolatban, hogy be lehet kapcsolni, és a kormányról is tudom szabályozni a hangerőt/csatornákat. Nekem ennyi elég is az autóban.  :)

A menet közbeni filmnézéshez visszatérve, valamilyen kapcsolóval oldották meg, és valami kábelátkötés. A kapcsoló azért kell, mert úgy nem ad képet a navigációs rendszer, szóval azért kapcsol át olyankor.
Persze nekik a pénz nem szokott akadály lenni, már több tulaj is szerelt be az első fejtámlák hátuljába 1-1 monitort, és azzal vannak el az utasok, ha netán már unják az utazást.
Amúgy én ehhez is analfabéta lennék, izzót még tudok cserélni a kocsin, a többi már nem az én reszortom.


Annyira tetszik, amikor az emberek előre kijelentik, hogy ők ugyan nem próbálták, de biztos nem hallanák meg a difit. Dehogynem. Az asszony meg pláne.

Ez kicsit olyan, mint ennek a régi viccnek a fordítottja:

- Tudsz hegedülni?
- Nem tudom. Sose próbáltam.

A kapcsoló pont az a kapcsoló, ami azt figyeli, milyen helyzetben van a kézifék - ez jelez vissza a műszerfalon, figyelmeztetve a nem kiengedet fékre. Az utólag beépíthető rendszerek is ezt figyelik - igen könnyű az átkötése. És azért használják, mert törvény írja elő, ha nem így lenne, nem strapálnák magukat vele a gyártók.

Egy monitor pedig, ami a fejtámlába való, olyan 60-70000 forint, és az már elég jó. Szóval nem egy horror összeg ilyet beépíteni.

BKrisz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
    • http://startadsl.hu/lexus/
Beszélgessünk...
« Válasz #193 Dátum: 2005.04.01 02:14:46 »
nem vagyok egy audio guru, de a gyári Mark Levinsonos RX300 produkciója tetszett, a különbséget lehet érzékelni, a jelenlegi felárért nem kéne, főleg nem az IS-be, hogyisne, nem hallanám tőle azt az örjítő, adrenalinfokozó motorhangot  :lol:

persze IS-be Mark Levinsont gyárilag nem is raknak, egyébként teljesen kielégítő a gyári 6CD-s 6 hangszóros muzsika, a Corolla gyári cuccához képest kb. egy nagyságrenddel jobb
color=#249700]BKrisz[/color] /'07 Corolla Verso 2.2D-CAT /
'05 Lexus GS /
102.

BKrisz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
    • http://startadsl.hu/lexus/
Beszélgessünk...
« Válasz #194 Dátum: 2005.04.01 02:17:17 »
jövő nyáron jön a GX450h!

maga a hír nem friss, igazából a most közzétett adatok fogtak meg, de nagyon:

+300-plus bhp
+0–62mph in less than 6.0 seconds
+40-plus mpg  

vazze a teljesítményhez képest a gép 64 km/ gallonos fogyasztása durva, 1 liter bengával ha jól számolom 16,84km-t megy, vagyis kevesebb mint 6 literrel beéri százon, megint másképp egy 75 literes tankkal 1250km feletti a hatótávolsága

tettem fel róla két fotót a képes topikba
color=#249700]BKrisz[/color] /'07 Corolla Verso 2.2D-CAT /
'05 Lexus GS /
102.