Szerző Téma: Milyen legyen az új Corolla?  (Megtekintve 197609 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #75 Dátum: 2005.01.05 20:21:24 »
Szerintem nem ugyanarról beszélünk.
Már a Tercelben is légkeveréses rendszer van.
A direktlevegõs fûtés hasonló a Trabantéhoz:közvetlenül a motorról veszi le a hõt,ezért már kb fél perc után meleget fúj.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #76 Dátum: 2005.01.05 23:30:29 »
Idézetet írta: "Szonár"
Szerintem nem ugyanarról beszélünk.
Már a Tercelben is légkeveréses rendszer van.
A direktlevegõs fûtés hasonló a Trabantéhoz:közvetlenül a motorról veszi le a hõt,ezért már kb fél perc után meleget fúj.

Na, az enyém nem ilyen.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #77 Dátum: 2005.01.06 01:47:32 »
Idézetet írta: "Szonár"
Szerintem nem ugyanarról beszélünk.
Már a Tercelben is légkeveréses rendszer van.
A direktlevegõs fûtés hasonló a Trabantéhoz:közvetlenül a motorról veszi le a hõt,ezért már kb fél perc után meleget fúj.


Húha , szezon fazonnal keverésének tényállása forog fenn itt lassan mindannyiunk részéről  :roll: ...

Akkor próbáljuk meg elkülöníteni a dolgokat .

Ez a "direktlevegős" dolog csak léghűtéses autókban van , mivel ott máshogy nem lehet megoldani . Folyadékhűtéses kocsikban nincs ilyen - miért is lenne ?

Folyadékhűtéses kocsikban a fűtéshez a motor által felmelegített hűtőfolyadék "közvetíti" a hőt , azáltal , hogy átáramlik egy erre a célra kialakított (fűtő)radiátoron , amely viszont felmelegíti a rajta átáramló levegőt . Ezen belül két fő megoldást különíthetünk el - folyadékkeverésest (ahol te azt szabályozod , hogy mennyi hűtőfolyadék áramoljon át a radiátoron) és légkeverésest (ahol azt szabályozod , hogy a radiátoron átáramló meleg levegő milyen mértékben jusson be az utastérbe) . Tiszta ?

Azt viszont kétlem , hogy a Tercelben már a légkeveréses megoldás lenne (bár nem kizárt) , mivel egyívásúak a V1 Camryvel , és abban folyadékkeveréses van - de gyakorlatilag egy pillantással kiderítheted ezt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #78 Dátum: 2005.01.06 18:41:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ez a "direktlevegõs" dolog csak léghûtéses autókban van , mivel ott máshogy nem lehet megoldani . Folyadékhûtéses kocsikban nincs ilyen - miért is lenne ?

Folyadékhûtéses kocsikban a fûtéshez a motor által felmelegített hûtõfolyadék "közvetíti" a hõt , azáltal , hogy átáramlik egy erre a célra kialakított (fûtõ)radiátoron , amely viszont felmelegíti a rajta átáramló levegõt . Ezen belül két fõ megoldást különíthetünk el - folyadékkeverésest (ahol te azt szabályozod , hogy mennyi hûtõfolyadék áramoljon át a radiátoron) és légkeverésest (ahol azt szabályozod , hogy a radiátoron átáramló meleg levegõ milyen mértékben jusson be az utastérbe) . Tiszta ?
Az tiszta amit te írsz,de részedrõl eléggé erõteljes szkepticizmust vélek felfedezni.A volvo S40-ben és a Citroen Xantiában ilyen rendszerû fûtés van.Pontosabban a radiátoros mellett van bent ez is és a fûtésszabályzón ennek használata is egy lehetõség.Kõgazdag kollégámé mind a két gépezet és a saját szememmel láttam azt amirõl írok,tehát legfeljebb fatestápoló segítségével lehet meggyõzni az ellenkezõjérõl.
 [smilie=sm58.gif]  :flames:  [smilie=sm31.gif]  :microwave:

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #79 Dátum: 2005.01.06 19:55:53 »
Idézetet írta: "laczi"
Idézetet írta: "Palaczk"

Léteznek olyan piacok (pl. a német) ahol egyre inkább magától értetődő az ESP a kompakt kategóriában is . Ez számomra annyit mond , hogy ha ott bele bírják ezt tenni a gyártók a kocsijaikba , akkor ugyan tegyék bele itt is , mert a magyar autós biztonsága is ér annyit , mint a németé  :!:

Persze tudom , hogy ez utópia sajnos  :roll:

Engem inkább az bosszant, hogy a magyar piacon még rendelni sem lehet.
Egyébként a kereskedő, akinél vettem a Corollát azt mondta, hogy az eladott autók nagyobb része alapfelszereltségű. Egyszerűen ezt tudják az emberek megfizetni.
Én mikor 96-ban az előző kocsimat - egy Astrát - vettem nézegettem a Corollát is, mert amúgy tetszett. De amit meg tudtam volna fizetni az annyira fapados volt, hogy aztán mégse.


Pont ez volt az alapgondolatom...
Mármint az, hogy sokan vesznek alapfelszereltségű Corollát (bár érzésem alapján vitatnám...). DE éppen emiatt lehetne a "kőgazdagoknak" pl. a SOL csomagban ESP, xenon vagy megegyezhetne a nagyobb piacok felszereltségével.  
Az új Corolla méreteit több okból biztosan nem tudjuk befolyásolni (a legfontosabb, hogy szerintem már kész van...), a cél az itthoni felszereltség csomagok (a japánoknál a mai divat szerint nem jellemző az egyedi összerakás) kialakításának segítése.
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #80 Dátum: 2005.01.06 23:31:17 »
Idézetet írta: "Szonár"
Az tiszta amit te írsz,de részedrõl eléggé erõteljes szkepticizmust vélek felfedezni.A volvo S40-ben és a Citroen Xantiában ilyen rendszerû fûtés van.Pontosabban a radiátoros mellett van bent ez is és a fûtésszabályzón ennek használata is egy lehetõség.Kõgazdag kollégámé mind a két gépezet és a saját szememmel láttam azt amirõl írok...


Szkepticizmust  :?:

Nézd , én ilyenről még életemben nem hallottam . Ez persze nem jelenti azt , hogy biztosan nincs így a dolog - de ez esetben az említett két autóban vastag levegőcsöveknek kell menniük a motortérből az utastérbe , hogy odavezessék a motoron felmelegített levegőt . Ráadásul mindezzel az égvilágon semmi plusz eredményt nem érnének el - mi a fenének használnának egy kevésbé hatékony , ámde egy csomó plusz alkatrészt igénylő megoldást egy hatékonyabb megoldás mellett párhuzamosan  :?: Biztos vagy a dologban ? Nem kevered véletlenül a belső levegő-keringtetéssel ? Hogy néz ki egész pontosan az a kapcsoló , amivel ezt lehet (szerinted) választani ? Milyen piktogram , és/vagy felirat van rajta ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #81 Dátum: 2005.01.07 14:59:32 »
Hogy legyen egy kis ON is:
Nem vagyok egy égi meszelő (sőt), de az ülőlap hosszával nem vagyok megelégedve. Véleményem szerint ezen változtathatna a gyártó.
Ami még nem tetszik, az a két első ülés között elhelyezett könyöklő. Tárolásra jó, de könyöklésre használhatatlan. A felszereltebb változatokban magasabb fedelet kapott, amiben külön tároló rekesz van, és mellesleg textillel van bevonva. No én ezt a fedelet hiányolom, és szívesen áldoznék érte anyagilag, de sajnos utólagosan nem beszerezhető :(  :twisted: .
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #82 Dátum: 2005.01.07 15:40:30 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Hogy legyen egy kis ON is:
Nem vagyok egy égi meszelő (sőt), de az ülőlap hosszával nem vagyok megelégedve. Véleményem szerint ezen változtathatna a gyártó.
Ami még nem tetszik, az a két első ülés között elhelyezett könyöklő. Tárolásra jó, de könyöklésre használhatatlan. A felszereltebb változatokban magasabb fedelet kapott, amiben külön tároló rekesz van, és mellesleg textillel van bevonva. No én ezt a fedelet hiányolom, és szívesen áldoznék érte anyagilag, de sajnos utólagosan nem beszerezhető :(  :twisted: .


:idea:  Viszont ügyes kezű iparosok simán csinálnak Neked (is) magasabbat, puhábbat :!:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #83 Dátum: 2005.01.07 21:21:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hogy néz ki egész pontosan az a kapcsoló , amivel ezt lehet (szerinted) választani ? Milyen piktogram , és/vagy felirat van rajta ?
Ha bejön a Marci dolgozni,majd lefotóztatom a telefonjával.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #84 Dátum: 2005.01.07 22:53:03 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hogy néz ki egész pontosan az a kapcsoló , amivel ezt lehet (szerinted) választani ? Milyen piktogram , és/vagy felirat van rajta ?
Ha bejön a Marci dolgozni,majd lefotóztatom a telefonjával.


OK . Megjegyzem , a Volvo S40 prospektusában van több kép a műszerfalról , de semmi nyoma ilyesminek . Furcsállanám is erősen - csak hogy szkeptikus legyek  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #85 Dátum: 2005.01.09 20:49:43 »
Idézetet írta: "dió"

Pont ez volt az alapgondolatom...
Mármint az, hogy sokan vesznek alapfelszereltségű Corollát (bár érzésem alapján vitatnám...). DE éppen emiatt lehetne a "kőgazdagoknak" pl. a SOL csomagban ESP, xenon vagy megegyezhetne a nagyobb piacok felszereltségével.  
Az új Corolla méreteit több okból biztosan nem tudjuk befolyásolni (a legfontosabb, hogy szerintem már kész van...), a cél az itthoni felszereltség csomagok (a japánoknál a mai divat szerint nem jellemző az egyedi összerakás) kialakításának segítése.

Hogy mennyi az alapfelszereltségű Corolla, azt nehéz megmondani, de - legalábbis a jelenlegi változatnál - a Sol megkülönböztethető a színrefújt oldalvédő csíkról. Szoktam nézegetni az utcán, bizony alig látok ilyet.
Szerintem a Sol csomag teljesen rendben van, viszont lehetne egy még felszereltebb csomag pl. ESP-vel, xenonnal stb. Bár gyanítom, hogy ezt alig valaki venné. Én pl. ha "kőgazdag" lennék, akkor inkább Avensist vettem volna.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #86 Dátum: 2005.01.10 08:15:53 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
... az ülőlap hosszával nem vagyok megelégedve.
...Ami még nem tetszik, az a két első ülés között elhelyezett könyöklő. Tárolásra jó, de könyöklésre használhatatlan. :twisted: .

Nekem nincs problémám az ülőlappal, bár nem tudom, hogy milyen lenne, ha hosszabb lenne. A könyöklőt is teljesen megszoktam, pont jó helyre esik. De lehet, hogy én vagyok a kivétel  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #87 Dátum: 2005.01.10 08:25:30 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Rozsomák"
... az ülőlap hosszával nem vagyok megelégedve.
...Ami még nem tetszik, az a két első ülés között elhelyezett könyöklő. Tárolásra jó, de könyöklésre használhatatlan. :twisted: .

Nekem nincs problémám az ülőlappal, bár nem tudom, hogy milyen lenne, ha hosszabb lenne. A könyöklőt is teljesen megszoktam, pont jó helyre esik. De lehet, hogy én vagyok a kivétel  :roll:

Az ülőlap az OFF Astra F-ben hosszabb volt ezért jobban támasztotta a lábamat (az nekem kényelmesebb volt)
A könyöklőre az ülés legalsó pozíciójában sem ér le a könyököm, csak ha kissé elfekszem az anyós ülés felé, amit nem teszek. Lehet, hogy a felkarom túlzottan rövid? :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #88 Dátum: 2005.01.10 08:33:07 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Hogy legyen egy kis ON is:
Nem vagyok egy égi meszelő (sőt), de az ülőlap hosszával nem vagyok megelégedve. Véleményem szerint ezen változtathatna a gyártó.
Ami még nem tetszik, az a két első ülés között elhelyezett könyöklő. Tárolásra jó, de könyöklésre használhatatlan. A felszereltebb változatokban magasabb fedelet kapott, amiben külön tároló rekesz van, és mellesleg textillel van bevonva. No én ezt a fedelet hiányolom, és szívesen áldoznék érte anyagilag, de sajnos utólagosan nem beszerezhető :(  :twisted: .


:idea:  Viszont ügyes kezű iparosok simán csinálnak Neked (is) magasabbat, puhábbat :!:

Köszi. Valami hasonlón elmélkedtem, mármint, hogy rá aplikálok valamit. Te milyen szakira gondoltál? (kőműves, asztalos, kárpitos...?)
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #89 Dátum: 2005.01.10 08:35:13 »
Teljesen egyértelmű, hogy neked TETŐFEDŐre van szükséged, hiszen a tetejére szeretnél építkezni.
 :lol: