Szerző Téma: Milyen legyen az új Corolla?  (Megtekintve 195114 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #60 Dátum: 2005.01.03 18:31:37 »
Idézetet írta: "whis"

...
automatikusan sötétedő visszapillantó
esőszenzoros ablaktörlő
az ablakmosó tartály könnyebb tölthetősége és valamilyen szintjelző bele (a mostani gumicsövön lehetne pl pár jelölés)
....
erősebb fényszórók
"rendesebb" duda
...


Nagyjából nálam is ez.
A Corollám dudáját nagyon kritizálták, főleg esküvői menetben az előttem lévő pár percig nagyothallott.  :oops:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #61 Dátum: 2005.01.03 19:36:57 »
Idézetet írta: "veze"
Mennyi elégedetlen Corolla-tulaj :D ! Nekem csak egy erősebb motor kéne bele, modjuk a 130 LE-s 1,8-as, de akár a 2 literes is, meg mondjuk hátsó elektromos ablakemelők. Másra nem vágyik a testem.


Igen , teljesen egyetértek, nagyon elviselném a kombim alatt a 130-150pacit, és a hátsó ablakemelő hiánya miatt majdnem más típus lett a vége, sajna 1,5 éve a ráncfelvarrás előtt a kombit nem lehetett hátsó ablakemelővel, (sol felszereltséggel ) kapni.

Ma ültem be egy 2001-es Focus kombiban, a hátsó lábtér ahoz képest a corollában táncterem, viszont a csomitartója nagyobb (kb annyival, mint amenyivel az utastér kevesebb) - egyébként semmi különös.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezol

  • Vendég
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #62 Dátum: 2005.01.03 20:17:04 »
Nem ültem még Corollában éjszaka.
(Sõt,az enyémen kívül semmilyen más toyotában sem.)
Világítanak a kezelõszervek?
Az ajtókon lévõ ablakemelõ kapcsolók?
Az utastér világítás késleltetve alszik el és lehet állítani a késleltetését?
Az utastér világítás egybõl elalszik a riasztó bekapcsolásakor?
Direktlevegõs a fûtés vagy hagyományos,radiátoros-hûtõvizes?
Fúj-e levegõt páramentesítés végett a hátsó ablakra?

Szerintem ezek nem nagy igények és jó szolgálatot tesznek,ha még nincsenek benne.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #63 Dátum: 2005.01.03 21:50:46 »
Idézetet írta: "whis"
Ami nekem hiányzik és jó lenne, ha később benne lenne gyárilag: automatikusan sötétedő visszapillantó
esőszenzoros ablaktörlő

Én nem szeretem ezeket az automatizált dolgokat, jobb szeretem magam eldönteni, hogy mikor mit teszek.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #64 Dátum: 2005.01.03 21:54:48 »
Idézetet írta: "Szonár"
Nem ültem még Corollában éjszaka. (Sõt, az enyémen kívül semmilyen más toyotában sem.) Világítanak a kezelõszervek?
Az ajtókon lévõ ablakemelõ kapcsolók? Az utastér világítás késleltetve alszik el és lehet állítani a késleltetését? Az utastér világítás egybõl elalszik a riasztó bekapcsolásakor? Direktlevegõs a fûtés vagy hagyományos,radiátoros-hûtõvizes? Fúj-e levegõt páramentesítés végett a hátsó ablakra?

Az enyémben világítanak a kezelőszervek, az ablakemelőkapcsolók is, csak azok nem gyáriak, és ezért nem az ajtókon vannak. A többi esetben viszon NEM a válasz.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #65 Dátum: 2005.01.04 00:38:23 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ma ültem be egy 2001-es Focus kombiban, a hátsó lábtér ahoz képest a corollában táncterem, viszont a csomitartója nagyobb (kb annyival, mint amenyivel az utastér kevesebb) - egyébként semmi különös.


Hozzátenném , hogy akinek tetszik a Focus I műszerfal-designja (nekem speciel tetszik , és barátnémnak is - ez is egy érv volt , amikor a Focusra voksoltunk) , az semmilyen más autóban nem talál még csak hasonlót sem ! Nagy dobás volt szerintem az a belső formaterv , és ez talán az egyetlen dolog , amiben egyértelmű visszalépés a Focus II  :roll:

Persze , ne értsetek félre : a Corolla E12 műszerfala is szép , igényes , elegáns - én tökéletesen meg lennék vele elégedve , szerintem ebből a szempontból a típus óriásit fejlődött az összes elődhöz képest (ami ugye nem törvényszerű , lásd pont az előbb említett Focusokat , vagy akár a Carina E-Avensis I párost , amelyek közül szvsz a Carina műszerfala a szebb) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #66 Dátum: 2005.01.04 00:41:23 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szonár"
Nem ültem még Corollában éjszaka. (Sõt, az enyémen kívül semmilyen más toyotában sem.) Világítanak a kezelõszervek?
Az ajtókon lévõ ablakemelõ kapcsolók? Az utastér világítás késleltetve alszik el és lehet állítani a késleltetését? Az utastér világítás egybõl elalszik a riasztó bekapcsolásakor? Direktlevegõs a fûtés vagy hagyományos,radiátoros-hûtõvizes? Fúj-e levegõt páramentesítés végett a hátsó ablakra?

Az enyémben világítanak a kezelőszervek, az ablakemelőkapcsolók is, csak azok nem gyáriak, és ezért nem az ajtókon vannak. A többi esetben viszon NEM a válasz.


Abban biztos vagy , hogy a fűtés még vízkeveréses  :?: A Carinában pl. már nem az . Az E11 Corollában ezek szerint még igen ? Elég kivételes megoldás lenne ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #67 Dátum: 2005.01.04 01:00:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Abban biztos vagy, hogy a fűtés még vízkeveréses  :?: A Carinában pl. már nem az. Az E11 Corollában ezek szerint még igen? Elég kivételes megoldás lenne ...

Ez hogy derül ki? Lehet, hogy nem ugyanarra gondoltam, de én arra célzok, hogy a meleglevegő még "csapos" megoldású.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #68 Dátum: 2005.01.04 07:13:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Ami nekem hiányzik és jó lenne, ha később benne lenne gyárilag:
(...)kicsit nagyobb csomagtér a HB változatnál
kicsit nagyobb lábtér hátul
erősebb fényszórók
(...)

Nocsak-nocsak , egyebek között pont ezeket a dolgokat kritizálták azok a csúúúnya , korrupt AutoBild-tesztelők is ;) ...

A hátsó lábtérrel semmi bajom, max a mögém ülőnek  :wink:  Az asszony mögött elegendő hely marad. Aki eddig mögém ült, nem panaszkodott  :wink:
A csomagtérről leírtam a véleményem, csak ha már lehet választani...
Fényszórók, hát igen, ez tényleg gyenge pont esőben  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #69 Dátum: 2005.01.04 07:15:11 »
Szonár kérdésére:
Világítanak a kezelõszervek? IGEN
Az ajtókon lévõ ablakemelõ kapcsolók? IGEN
Az utastér világítás késleltetve alszik el és lehet állítani a késleltetését? IGEN és NEM
Az utastér világítás egybõl elalszik a riasztó bekapcsolásakor? IGEN
Direktlevegõs a fûtés vagy hagyományos,radiátoros-hûtõvizes?  ???
Fúj-e levegõt páramentesítés végett a hátsó ablakra? NEM
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #70 Dátum: 2005.01.04 12:44:20 »
Idézetet írta: "Peter"
Nekem van egy tolcser, igy konnyu bele tolteni, es a tolcser aljan van egy palca, ami eleg surun be van skalazva. Igy pontosan le tudom olvasni, hogy mennyi van meg a tartalyban. A tied nem ilyen?

A HB-k más tartállyal vanak ellátva és azokban nincs tölcsér.  :?  Viszont 6L nyál fér bele  [smilie=sm38.gif]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #71 Dátum: 2005.01.04 17:11:57 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
Nekem van egy tolcser, igy konnyu bele tolteni, es a tolcser aljan van egy palca, ami eleg surun be van skalazva. Igy pontosan le tudom olvasni, hogy mennyi van meg a tartalyban. A tied nem ilyen?

A HB-k más tartállyal vanak ellátva és azokban nincs tölcsér.  :?  Viszont 6L nyál fér bele  [smilie=sm38.gif]


A 6l-irigylem, a tölcsér viszont nagyon jó!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #72 Dátum: 2005.01.04 17:47:22 »
Idézetet írta: "Tamás69"


A 6l-irigylem, a tölcsér viszont nagyon jó!


Tudod azért adták tölcsér nélkül, mert tudják, hogy jó a lyukérzékünk.
 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #73 Dátum: 2005.01.05 12:09:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Abban biztos vagy, hogy a fűtés még vízkeveréses  :?: A Carinában pl. már nem az. Az E11 Corollában ezek szerint még igen? Elég kivételes megoldás lenne ...

Ez hogy derül ki? Lehet, hogy nem ugyanarra gondoltam, de én arra célzok, hogy a meleglevegő még "csapos" megoldású.


Ez leginkább abból derül ki , hogy van-e az autóban fűtéscsap (motortérben szokott lenni , ha van) , vagy nincs  :idea: - a Camryben pl. még biztosan van (szorul is a szaros , tök nehéz működtetni) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #74 Dátum: 2005.01.05 12:12:57 »
Idézetet írta: "whis"
Direktlevegõs a fûtés vagy hagyományos,radiátoros-hûtõvizes?  ???
Fúj-e levegõt páramentesítés végett a hátsó ablakra? NEM
 8)


A fűtés jellegét , a motortérben kicsit vizsgálódva , elég könnyen megállapíthatod . Vizslasd át azoknak a vízcsöveknek a környékét , amelyek a tűzfalon át az utastérbe mennek be . Ha valahol ott találsz egy cuccot , amihez csatlakozik egy bowden , akkor nagy esély van rá , hogy vízkeveréses rendszerű a fűtésed  :idea: - de szerintem ez meglehetősen valószínűtlen , ez túlhaladott megoldás , modern kocsikban nem ez szokott lenni . A légkeveréses rendszer a hőfok sokkal gyorsabb és precízebb szabályozását teszi lehetővé .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )