Szerző Téma: Milyen legyen az új Corolla?  (Megtekintve 198110 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #45 Dátum: 2005.01.02 23:10:31 »
Idézetet írta: "Szonár"
Az ESP ugyebár az elektronikus menetstabilizátor?
Mit csinál ez a szerkezet,illetve az ezzel ellátott autó,ha
relatíve nagy sebességgel az egyik oldali kerekek mély tócsába futnak?
Nekem nem szervós a kormányom,ezért csak feltételezem,hogy a szervókormányt ilyenkor nem kapja ki ugyan az ember kezébõl,de a kocsit eltéríti.
ESP (vagy mi a neve) esetén megmarad az eredeti haladási irány?


ESP = Electronic Stability Program , szóval igen , ez az , amit menetstabilizáló rendszernek szoktak hívni .

A Toyotánál egyébként nem ez a neve (asszem , DSC-nek hívják , á la Digital Stability Control) , de úgy általában ezen a gyűjtőnéven fut a cucc .

A dolog lényege , hogy a rendszer érzékeli , ha az autó kanyarodás , irányváltoztatás közben sodródni kezd - és a fékrendszerbe , valamint a motorvezérlésbe "belenyúlva" beavatkozik abból a célból , hogy megváltoztassa az autóra ható erőhatásokat és ezzel megállítsa a csúszást . Ennek érdekében képes az egyes kerekek külön-külön lefékezésére (a szükséges mértékben és időtartamban) , valamint a gáz elvételére (ismét csak a szükséges mértékben és időtartamban) .

Gyártója válogatja , hogy mennyire hangolják érzékenyre az ESP-t (BMW-ék pl , hűen a márka hagyományaihoz , meg szoktak engedni némi finom felülkormányzottságot , mielőtt beavatkozik az ESP) , és hogy maga a beavatkozás mennyire hirtelen , mennyire durván következik be (az AutoBild pl. kritizálta a Celica TS ESP-jét , mondván , hogy amúgy rendreutasítósan , orrakoppintósan avatkozik be) .

Egy dolog viszont biztos : az ESP NEM téríti el az autót , lévén a kormányzásba semmilyen "beleszólása" nincs . Vannak már ilyen autók is (pl. az új 5-ös BMW) , amelyek kismértékű kormány-korrekciókra is képesek - de egy "sima" ESP ezt nem tudja . A funkciója éppen nem több és nem kevesebb , mint hogy az eredeti haladási irány megmaradjon ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #46 Dátum: 2005.01.02 23:15:14 »
Úgy értettem a víz téríti el az autót... :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #47 Dátum: 2005.01.02 23:36:47 »
Idézetet írta: "Szonár"
Úgy értettem a víz téríti el az autót... :roll:


Az ESP nyilván ez esetben is megpróbálja semlegesíteni a nem kívánt irányváltoztatást . De a kocsit az eredeti irányba visszakormányozni nem tudja , ez már a vezető dolga . Az ESP "csak" a csúszásokat tudja kivédeni , természetesen a fizikai törvények szabta határokon belül .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #48 Dátum: 2005.01.02 23:41:07 »
Szervós kormánnyal azért jóval kevésbé tépi ki a kezedből a kormányt a tócsa, mint  az izomszervós esetén!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #49 Dátum: 2005.01.03 00:19:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van viszont sok amatőr, aki "csak" *** az ablakot hirtelen ötlettől vezérelve, hogy megnézze, mi van a kesztyűtartóban  :x - és ezt talán nem fogja megtenni, ha ott villog a kis piros visszajelző. Ezért tartom fontosnak magát a riasztó (bármilyen riasztó) meglétét  :idea:

Akkor már jobb egy váltózár meg egy LED.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #50 Dátum: 2005.01.03 00:28:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez számomra annyit mond, hogy ha ott bele bírják ezt tenni a gyártók a kocsijaikba, akkor ugyan tegyék bele itt is, mert a magyar autós biztonsága is ér annyit, mint a németé  :!:

Beleteszik ők, ha megfizetjük... :roll:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #51 Dátum: 2005.01.03 00:32:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
OK, nyilván van köztük valóban sok olyan, aki valahogy meg tud venni egy 3.5 milliós autót, de egy 4.0 milliósat már semmiképpen sem - de szerintem ezek eléggé kisebbségben vannak.

Azért a magyar jövedelmeket ismerve, nem vagyok ebben ennyire biztos. Abban valszeg igazad van, hogy biztosan többen megvehetnék, mint ahányan meg is veszik a drágább modelleket, de erről nem ártana egy felmérés.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #52 Dátum: 2005.01.03 09:19:26 »
Nekem leginkább az elemenkénti bővíthetőség, a kiegészítők minimális mennyisége zavart. Az Astrát, a Fordot gyakorlatilatilag úgy rakom össze, ahogy akarom, megveszem azt a modellt ami a számomra megfelelő alapverzió, és beleteszem azokat a dolgokat, amik még kellenek. Bizonyos alapextrák nem csak csomagként vehetők. Pl. hátsó elektromos ablak, viszonylag minimális összegért kérhető, ami a Corollához hivatalosan nem kérhető, vagy a tetőablak, ami szintén nem ismerős a corollánál, pedig már a wartburgomon is volt, és nagyon kellemesen használható dolog!
A ferdehátú csomagtere meg nevetséges méretű, már az F astra is 360l-el rendelkezett, és nem véletlen, hogy a renault tarol a Thália, meg Logan 500l körüli csomagtartóival. A kombi 400l-e sem extra, de ez már használhatónak nevezhető. Sajnos a ferdehátút (liftback) megszüntették, pedig szerintem lenne rá igény, érdekes módon az Avensist továb csinálják az új modellben is, és több nagyobb gépet szintén.

Afelszereltség szűkítés, meg a TMH helyi hülyesége, bizonyos felszereltségeket nem lehet kapni, mert kicsi a piac, viszont úgy a rézesedés a piacból jobban nőne.
Lehet hogy a TMH vezetőjénej cseréje nélkül itt nem lesz változás!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #53 Dátum: 2005.01.03 10:42:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Node miért lenne egy amatőr tolvajnak kisebb "falat" a gyári riasztó , mint a nem gyári ?

Mert tudja mi van benne, mik a gyenge pontjai, nem kell sok riasztót ismernie – hisz egy típushoz biztos nem fog több féle riasztót készíteni a gyár.
Szerintem elég kevés ember él csak Pécsen. Ha meg feljössz néha Budapestre is, akkor itt ugyanúgy ellophatják az autódat.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #54 Dátum: 2005.01.03 11:10:08 »
Ami nekem hiányzik és jó lenne, ha később benne lenne gyárilag:
mp3 és kazettás egység is a CD mellett (bár mp3 mellé már nem fontos a kazi)
automatikusan sötétedő visszapillantó
esőszenzoros ablaktörlő
az ablakmosó tartály könnyebb tölthetősége és valamilyen szintjelző bele (a mostani gumicsövön lehetne pl pár jelölés)
kicsit nagyobb csomagtér a HB változatnál
kicsit nagyobb lábtér hátul
"rendesen" működő tolatószenzor
erősebb fényszórók
jobb hővédő képességű üvegek
"rendesebb" duda
...

A csomagtér mérethez csak annyit:
amíg Yarisunk volt, elfértünk benne (mindig fullra volt töltve)
a Corolláé most sokkal nagyobb, ebben is elférünk (de mindig fullon van)
Konklúzió: minél nagyobb a csomagtér, annál több cuccot viszünk, ergo ha még nagyobb lenne, az is tele lenne  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #55 Dátum: 2005.01.03 11:30:45 »
Idézetet írta: "whis"
az ablakmosó tartály könnyebb tölthetősége és valamilyen szintjelző bele (a mostani gumicsövön lehetne pl pár jelölés)


Nekem van egy tolcser, igy konnyu bele tolteni, es a tolcser aljan van egy palca, ami eleg surun be van skalazva. Igy pontosan le tudom olvasni, hogy mennyi van meg a tartalyban. A tied nem ilyen?

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #56 Dátum: 2005.01.03 13:03:45 »
Mennyi elégedetlen Corolla-tulaj :D ! Nekem csak egy erősebb motor kéne bele, modjuk a 130 LE-s 1,8-as, de akár a 2 literes is, meg mondjuk hátsó elektromos ablakemelők. Másra nem vágyik a testem.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #57 Dátum: 2005.01.03 13:57:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "whis"
az ablakmosó tartály könnyebb tölthetősége és valamilyen szintjelző bele (a mostani gumicsövön lehetne pl pár jelölés)


Nekem van egy tolcser, igy konnyu bele tolteni, es a tolcser aljan van egy palca, ami eleg surun be van skalazva. Igy pontosan le tudom olvasni, hogy mennyi van meg a tartalyban. A tied nem ilyen?


Jé, az enyém is olyan mint a Whis-é, pedig most, hogy említed a tölcséres megoldást, eszembe jutott, hogy egy AutoBild tesztben ezt dícsérték a ráncfelvarrottnál.
Zsupsz, ilyenkor mi van?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #58 Dátum: 2005.01.03 13:59:55 »
Idézetet írta: "Tamás69"


Afelszereltség szűkítés, meg a TMH helyi hülyesége, bizonyos felszereltségeket nem lehet kapni, mert kicsi a piac, viszont úgy a rézesedés a piacból jobban nőne.
Lehet hogy a TMH vezetőjénej cseréje nélkül itt nem lesz változás!


Hogy ez mennyire így van: Ausztriában a Sol felszereltséghez jár a menetstabilizátor is, nálunk csak a T-Sportban van. :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #59 Dátum: 2005.01.03 16:50:31 »
Idézetet írta: "whis"
Ami nekem hiányzik és jó lenne, ha később benne lenne gyárilag:
(...)kicsit nagyobb csomagtér a HB változatnál
kicsit nagyobb lábtér hátul
erősebb fényszórók
(...)


Nocsak-nocsak , egyebek között pont ezeket a dolgokat kritizálták azok a csúúúnya , korrupt AutoBild-tesztelők is ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )