Szerző Téma: Milyen legyen az új Corolla?  (Megtekintve 197486 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #30 Dátum: 2005.01.02 15:14:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem is akarom én sem folytatni . Csak annyit tennék hozzá , hogy az IGAZI gáz az , amikor bizonyos piacokon (pl. nálunk) lebutított , fapados kiviteleket adnak ugyanazért a pénzért , amennyiért más piacokon sokkal jobban felszerelt kiviteleket kapni - és mindezt amiatt , mert az "árérzékeny" piacon így is , ennyiért is megveszik az adott kocsit  :x

Ez valóban gáz.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #31 Dátum: 2005.01.02 15:21:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én a jelenlegi Corolla-kínálatban a legbosszantóbbnak a 116 lovas dízellel szerelt kombi kivitel hiányát tartom. Az lenne az egyetlen motor, amellyel megterhelt állapotban is teljes értékű "autópályás" utazóautó lehetne a Wagon! Így viszont nem ellenfele a különféle Golf, Astra, Megane, 307 stb. dízel kombik erősebb változatainak  :(

Ha már ez szóba került, akkor a következő generáció kifejlesztésénél kicsit jobban odafigyelhetnének a csomagtartóra is!
A szedané méretben jó lenne, csak iszonyú szűk a nyílása, és nem elég szabályos a belső kiképzése, sok a haszontalan tér.
Az 5 ajtós (először is hatchback, nem liftback) csomagtere nagyon kicsi, cserébe jól pakolható és jó formájú, nagyobbnak mutatja magát a tényleges méreténél.
A 3 ajtós ugyanaz.
A kombié pedig ahhoz képest, hogy kombi, kicsi. Itt kapcsolódnék Palaczkhoz: az általad felsorolt kombikkal már a csomagtér mérete miatt eleve nem partiképes, az erős dízel hiánya (Magyarországon legalábbis) elhanyagolható forgalomkiesést okoz. Más kérdés, hogy nem okozna plusz költséget a forgalmazása.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #32 Dátum: 2005.01.02 15:46:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amit én alapfelszereltségnek neveznék ma egy kompakt kategóriájú , azon belül indulómodell jellegű autóban : ... távirányítású centrál riasztóval ...

Szerintem a riasztó felesleges. A gyárit minden tolvaj ismeri, akkor meg minek fizessek érte, ha semmit se ér, abból a pénzből inkább rakatok bele valami egyénit. Szvsz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #33 Dátum: 2005.01.02 15:51:19 »
Idézetet írta: "music"
Nem szeretnék egy újabb állóvitába belemenni, már egy másik netes fórumon lefolytattam ebben a témában egyet, és nem tudtuk egymást meggyőzni. Egyetlen érvet leszámítva. Ha az autgyárak valóban a vásárlók érdekeit akarják kiszolgálni, akkor ne döntsék el helyettem, hogy én mit akarok az autómba! Ha én olyan hülye vagyok, hogy kedvelem az übergagyi felszereltséget, hadd kedveljem! Csak ők ne legyenek olyan hülyék, hogy a következő felszereltségi fokozat 600ezer forinttal többe kerül, mert akkor kiszámíthatóak a következmények...
Ezzel a témát lezártnak tekintem a magam részéről.

Mondjuk ebben music-kal egyet tudok érteni. Apámék most autót vennének és leszarják az elektromos tükröket, a 6 légzsákot – 2-t szeretnének ha belefér – az elektromos ablakot és hasonló csodákat, csak elérhető legyen nekik. De ilyen most nincs – főleg az elérhető.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #34 Dátum: 2005.01.02 15:52:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem is akarom én sem folytatni . Csak annyit tennék hozzá , hogy az IGAZI gáz az , amikor bizonyos piacokon (pl. nálunk) lebutított , fapados kiviteleket adnak ugyanazért a pénzért , amennyiért más piacokon sokkal jobban felszerelt kiviteleket kapni - és mindezt amiatt , mert az "árérzékeny" piacon így is , ennyiért is megveszik az adott kocsit  :x

Ebben viszont – szerintem – leginkább az állam és a különbőző adók, illetékek a ludas.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #35 Dátum: 2005.01.02 17:18:16 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem is akarom én sem folytatni . Csak annyit tennék hozzá , hogy az IGAZI gáz az , amikor bizonyos piacokon (pl. nálunk) lebutított , fapados kiviteleket adnak ugyanazért a pénzért , amennyiért más piacokon sokkal jobban felszerelt kiviteleket kapni - és mindezt amiatt , mert az "árérzékeny" piacon így is , ennyiért is megveszik az adott kocsit  :x

Ebben viszont – szerintem – leginkább az állam és a különbőző adók, illetékek a ludas.


Mondjuk úgy : ők IS ludasok . Meg a forgalmazók IS , amiért a vevők kárára spórolnak (pl. a biztonságon  :?) . Meg persze a hülye vevők IS , amiért belemennek ebbe a játékba . Lásd pl. Astra Classic I - brrr  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #36 Dátum: 2005.01.02 17:21:24 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Amit én alapfelszereltségnek neveznék ma egy kompakt kategóriájú , azon belül indulómodell jellegű autóban : ... távirányítású centrál riasztóval ...

Szerintem a riasztó felesleges. A gyárit minden tolvaj ismeri, akkor meg minek fizessek érte, ha semmit se ér, abból a pénzből inkább rakatok bele valami egyénit. Szvsz.


Én úgy látom , hogy a profi tolvaj ellen , aki egy ilyen és ilyen autót akar ellopni , semmi nem véd igazából . Van viszont sok amatőr , aki "csak" *** az ablakot hirtelen ötlettől vezérelve , hogy megnézze , mi van a kesztyűtartóban  :x - és ezt talán nem fogja megtenni , ha ott villog a kis piros visszajelző . Ezért tartom fontosnak magát a riasztó (bármilyen riasztó) meglétét  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #37 Dátum: 2005.01.02 17:22:56 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én a jelenlegi Corolla-kínálatban a legbosszantóbbnak a 116 lovas dízellel szerelt kombi kivitel hiányát tartom . Az lenne az egyetlen motor , amellyel megterhelt állapotban is teljes értékű "autópályás" utazóautó lehetne a Wagon ! Így viszont nem ellenfele a különféle Golf , Astra , Megane , 307 stb. dízel kombik erősebb változatainak  :(

Szerinted hány olyan ember van, aki az 1.4-es dízel árára még 600.000 forintot rádob, csak azért, hogy egy nagyobb biztosítási kategóriába eső autója legyen? Az 1.4-es is megfelelően motorizált és a magyaroknak nincs igényük ennyi pénzért erősebb motorra. Inkább vesznek az 1.4 és a 2.0 különbözetéből egy Sol csomagot meg tetőcsomagtartót és vonóhorgot...


Pontosan ez az a mentalitás , amitől nekem mindig fölmelegszik az agyvizem  :roll: ... Node mindegy , ez már lerágott csont .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #38 Dátum: 2005.01.02 18:00:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amit én alapfelszereltségnek neveznék ma egy kompakt kategóriájú , azon belül indulómodell jellegű autóban : négy légzsák , ABS , ESP , fékasszisztens , távirányítású centrál riasztóval , elöl-hátul elektromos ablakok , manuális klíma , hővédő színezett üvegek , magasságban állítható vezetőülés , két irányban állítható kormány , MP3-CD fejegység , osztottan dönthető hátsó ülések . Ezek persze csak a fontosabb dolgok . Ez az alap - pontosabban ez kéne legyen az alap  :roll:

ESP még a SOL-ban sincs és bár biztosan jó dolog, de erősen kérdéses, hogy egy magyarországi piacon alapfelszereltségnek kell-e lennie. A Mercedes A osztályon kívül, ahol muszáj volt alapban beletenni (lsd. rénszarvas teszt) valószínüleg még a felső közép kategóriában sem sok autóban alapfelszereltség.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #39 Dátum: 2005.01.02 18:13:43 »
Idézetet írta: "laczi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Amit én alapfelszereltségnek neveznék ma egy kompakt kategóriájú , azon belül indulómodell jellegű autóban : négy légzsák , ABS , ESP , fékasszisztens , távirányítású centrál riasztóval , elöl-hátul elektromos ablakok , manuális klíma , hővédő színezett üvegek , magasságban állítható vezetőülés , két irányban állítható kormány , MP3-CD fejegység , osztottan dönthető hátsó ülések . Ezek persze csak a fontosabb dolgok . Ez az alap - pontosabban ez kéne legyen az alap  :roll:

ESP még a SOL-ban sincs és bár biztosan jó dolog, de erősen kérdéses, hogy egy magyarországi piacon alapfelszereltségnek kell-e lennie. A Mercedes A osztályon kívül, ahol muszáj volt alapban beletenni (lsd. rénszarvas teszt) valószínüleg még a felső közép kategóriában sem sok autóban alapfelszereltség.


Léteznek olyan piacok (pl. a német) ahol egyre inkább magától értetődő az ESP a kompakt kategóriában is . Ez számomra annyit mond , hogy ha ott bele bírják ezt tenni a gyártók a kocsijaikba , akkor ugyan tegyék bele itt is , mert a magyar autós biztonsága is ér annyit , mint a németé  :!:

Persze tudom , hogy ez utópia sajnos  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #40 Dátum: 2005.01.02 20:14:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én úgy látom , hogy a profi tolvaj ellen , aki egy ilyen és ilyen autót akar ellopni , semmi nem véd igazából . Van viszont sok amatőr , aki "csak" *** az ablakot hirtelen ötlettől vezérelve , hogy megnézze , mi van a kesztyűtartóban  :x - és ezt talán nem fogja megtenni , ha ott villog a kis piros visszajelző . Ezért tartom fontosnak magát a riasztó (bármilyen riasztó) meglétét  :idea:

Viszont ugyanannyi pénzért, ammennyiért beszerelik a gyárit, vehetek valami mást is. (Villogó piros LED-et meg mondjuk 500 Ft-ért.)
A vijjogó riasztóra meg senki sem figyel, úgyhogy a magnó, táska, stb lopásokat ez nem akadályozza meg – ahhoz meg legalább belső tér védelem kell, ami a mai riasztóknál se alap.
A gyári riasztó olyan, mint a gyári immo. Akinek van kedve elvinni, annak nem tétel. Aki a gyári riasztóval nem boldogul, az az immo-val se fog.
A nem gyári riasztó viszont lehet a tolvajnak plusz néhány perc és akkor inkább keres másikat, amivel nincs ennyi gondja.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #41 Dátum: 2005.01.02 20:26:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Léteznek olyan piacok (pl. a német) ahol egyre inkább magától értetődő az ESP a kompakt kategóriában is . Ez számomra annyit mond , hogy ha ott bele bírják ezt tenni a gyártók a kocsijaikba , akkor ugyan tegyék bele itt is , mert a magyar autós biztonsága is ér annyit , mint a németé  :!:

Persze tudom , hogy ez utópia sajnos  :roll:

Engem inkább az bosszant, hogy a magyar piacon még rendelni sem lehet.
Egyébként a kereskedő, akinél vettem a Corollát azt mondta, hogy az eladott autók nagyobb része alapfelszereltségű. Egyszerűen ezt tudják az emberek megfizetni.
Én mikor 96-ban az előző kocsimat - egy Astrát - vettem nézegettem a Corollát is, mert amúgy tetszett. De amit meg tudtam volna fizetni az annyira fapados volt, hogy aztán mégse.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #42 Dátum: 2005.01.02 21:56:01 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én úgy látom , hogy a profi tolvaj ellen , aki egy ilyen és ilyen autót akar ellopni , semmi nem véd igazából . Van viszont sok amatőr , aki "csak" *** az ablakot hirtelen ötlettől vezérelve , hogy megnézze , mi van a kesztyűtartóban  :x - és ezt talán nem fogja megtenni , ha ott villog a kis piros visszajelző . Ezért tartom fontosnak magát a riasztó (bármilyen riasztó) meglétét  :idea:

Viszont ugyanannyi pénzért, ammennyiért beszerelik a gyárit, vehetek valami mást is. (Villogó piros LED-et meg mondjuk 500 Ft-ért.)
A vijjogó riasztóra meg senki sem figyel, úgyhogy a magnó, táska, stb lopásokat ez nem akadályozza meg – ahhoz meg legalább belső tér védelem kell, ami a mai riasztóknál se alap.
A gyári riasztó olyan, mint a gyári immo. Akinek van kedve elvinni, annak nem tétel. Aki a gyári riasztóval nem boldogul, az az immo-val se fog.
A nem gyári riasztó viszont lehet a tolvajnak plusz néhány perc és akkor inkább keres másikat, amivel nincs ennyi gondja.


Node miért lenne egy amatőr tolvajnak kisebb "falat" a gyári riasztó , mint a nem gyári ?

Azt én elhiszem , hogy BP-en úgy általában nem sok sz@rt ér egy riasztó . Itt Pécsett kicsit jobb a helyzet ebből a szempontból , és én most ebből indultam ki .

További szempont , hogy valahogy fázom a vadiúj autók "külsősök" általi megbontásától , riasztó-beszerelés céljából . Tudom , hogy a márkaszervízesek is gyakran taknyolnak (sőt) - nem is erről beszéltem . Olyan megoldás lenne szerintem az optimális , ha a kocsit a gyár eleve beszerelt riasztóval szállítaná ki .

Amúgy meg , szerencsére , kicsit az egész vita akadémikus , lévén a Toyoták egyáltalán nem a tolvajok kedvenc célpontjai  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #43 Dátum: 2005.01.02 22:02:14 »
Idézetet írta: "laczi"
Idézetet írta: "Palaczk"

Léteznek olyan piacok (pl. a német) ahol egyre inkább magától értetődő az ESP a kompakt kategóriában is . Ez számomra annyit mond , hogy ha ott bele bírják ezt tenni a gyártók a kocsijaikba , akkor ugyan tegyék bele itt is , mert a magyar autós biztonsága is ér annyit , mint a németé  :!:

Persze tudom , hogy ez utópia sajnos  :roll:

Engem inkább az bosszant, hogy a magyar piacon még rendelni sem lehet.
Egyébként a kereskedő, akinél vettem a Corollát azt mondta, hogy az eladott autók nagyobb része alapfelszereltségű. Egyszerűen ezt tudják az emberek megfizetni.
Én mikor 96-ban az előző kocsimat - egy Astrát - vettem nézegettem a Corollát is, mert amúgy tetszett. De amit meg tudtam volna fizetni az annyira fapados volt, hogy aztán mégse.


Tudod , mi az , amit nem tudok elhinni ? Hogy az a tetemes arány , amekkorát az alapmodellt vásárlók képviselnek , valóban visszatükrözné azok arányát , akik csak ezt tudják megfizetni ! OK , nyilván van köztük valóban sok olyan , aki valahogy meg tud venni egy 3.5 milliós autót , de egy 4.0 milliósat már semmiképpen sem - de szerintem ezek eléggé kisebbségben vannak . A többség vagy nem akarja az utolsó fillérjét is erre áldozni -amit el is fogadok , mert ésszerű dolog- , vagy (és szerintem ezek SOKAN vannak) ugyanannak a "jó lesz az!" mentalitásnak az alapján dönt így , ami miatt olyan nagy többségben vannak nálunk a gyengén motorizált kivitelek is  :x ! Nem volt az előző autóban x dolog , meg is voltunk nélküle , ergo nem kell az újba sem - micsoda baromság !!! Ezért lehetett pl. Magyarországon a XXI. század elején még szép példányszámokban eladni azt az Astra Classicot , amelynek sem a teljesítménye , sem a felszereltsége nem múlta felül érdemben a nyolcvanas évekbeli keleti gyártmányú tömegautókét  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #44 Dátum: 2005.01.02 22:55:02 »
Az ESP ugyebár az elektronikus menetstabilizátor?
Mit csinál ez a szerkezet,illetve az ezzel ellátott autó,ha
relatíve nagy sebességgel az egyik oldali kerekek mély tócsába futnak?
Nekem nem szervós a kormányom,ezért csak feltételezem,hogy a szervókormányt ilyenkor nem kapja ki ugyan az ember kezébõl,de a kocsit eltéríti.
ESP (vagy mi a neve) esetén megmarad az eredeti haladási irány?