Szerző Téma: Milyen legyen az új Corolla?  (Megtekintve 197756 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #15 Dátum: 2004.12.31 14:57:57 »
Idézetet írta: "Misi"
Esetleg lehetne teleszkópos a gépháztető, ne olyan nagy költség 2db teleszkóp. Viszont nagyon hasznos mikor szélvédőmosó utántöltés, esetleg izzó csere miatt fel kell nyitni.
Egy Toyotánál máskor úgysem nagyon kell :)


Talán pont ezért nem raktak bele ... rakjanak oda akinek súrún kell nyitogatni!
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #16 Dátum: 2004.12.31 16:56:29 »
Idézetet írta: "Agyarka"

Az ablakok már a ráncfelvarrás előtti modellekben is hővédő üvegezésűek.


Így igaz. Én arra a "különleges" hővisszaverő szélvédőre gondoltam, ami olyan furcsa elszíneződésű a Megane-on (ott sem alapfelszereltség) és nagy felületen jön ki a hatása.

Én nagyon szeretnék egy hátsó lábtérfűtést, ne adj isten szellőzést...
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #17 Dátum: 2005.01.01 15:23:53 »
Nekem a hatso ulesekben a sialagut hianyzik. Tiszta ciki, hogy a kombiban benazok a silecekkel, mert sehogy se fernek normalisan el. Amugy szerintem is hovedo uveg van az en automban is, legalbbis az elozo automban tuti nem az volt, es a Corollanak kozel sem melegszik annyira a belseje.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #18 Dátum: 2005.01.01 16:50:06 »
Idézetet írta: "Agyarka"

Az ablakok már a ráncfelvarrás előtti modellekben is hővédő üvegezésűek.

Ezt honnan lehet tudni? Mert elolvastam a honlapon is található adatlapot, és az egy szóval sem említi. A színe pedig egyáltalán nem utal rá.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #19 Dátum: 2005.01.01 18:36:29 »
http://www9.online.rtlklub.hu/cikkek/13/2078.shtml
http://www9.online.rtlklub.hu/cikkek/13/2079.shtml
Tudom, nem hivatalos teszt, de azért érdemes figyelni, hogy a Toyoták igenis jól szerepelnek a lopásteszteken. Biztos van jobb is, de ezekszerint ez a brit lap Toyotapárti  :wink:

_________

A Toyota kereskedések bezárásának okai: kevesebb és erősebb kereskedéseket szeretne a Toyota - amolyan igazi regionális kereskedőket. Nagy átalakításokat kell végezni a szervizekben is (többtízmilliós nagyságrendekről van szó szervizenként). Sok kereskedés ezt egyszerűen nem tudja vállalni. Emellett minőségi problémák is vannak némely dealerekkel. Ezek a bezárások a vevőkért vannak, nem pedig egyszerűen Muto úr magánháborúja.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #20 Dátum: 2005.01.01 23:49:01 »
Idézetet írta: "music"
Mivel a lecsupaszított "Harmony" változat az ára miatt nálunk - részarányát tekintve - mindig sikerre számíthat, erre is kéne koncentrálni.
Először is legyen ilyen változat, ha jól böngszem az árlistát, most nincs is.
Aztán, ha már van, ne maradjanak ki belőle olyan dolgok, mint dönthető hátsó ülés, csomagtérvilágítás, mert ez így elég ciki. Ha nincs benne elektromos ablak, fényezett lökhárító, fűthető tükör, CD-lejátszó, (ha jól eltalált a kormány, akkor az állíthatóság sem létszükséglet), központi zár - akkor az még egy ésszerű kompromisszum lenne az olcsóbbság, és a praktikum között.


Szerintem nem lenne szerencsés dolog , ha kihoznának megint egy übergagyi felszereltségű darabot . Pont most kezdenek ezek , hálistennek , kihalni nálunk is . Elég gáz , hogy egyáltalán voltak ilyenek , meg persze az is , hogy igény volt rájuk . Hja , "árérzékeny piac"  :x

Ami a kormányt illeti : állíthatóság nélkül lehetetlenség "jól eltalálni" úgy , hogy egyaránt megfelelően álljon egy 1.55 magas , 50 kilós nőnek és egy 1.90 magas , 110 kilós férfinak  :idea:  

---------------------------

Amit én alapfelszereltségnek neveznék ma egy kompakt kategóriájú , azon belül indulómodell jellegű autóban : négy légzsák , ABS , ESP , fékasszisztens , távirányítású centrál riasztóval , elöl-hátul elektromos ablakok , manuális klíma , hővédő színezett üvegek , magasságban állítható vezetőülés , két irányban állítható kormány , MP3-CD fejegység , osztottan dönthető hátsó ülések . Ezek persze csak a fontosabb dolgok . Ez az alap - pontosabban ez kéne legyen az alap  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #21 Dátum: 2005.01.01 23:53:21 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Szerintem nagyon nagy szégyen, hogy jelenleg a Toyoták zárait -néhány perc tanulás után- kb. annyi idő kinyitni mint a saját kulcsával.


Van olyan gyártó (hasonló árfekvésben) amelyik ebben lényegesen jobb ?

Az AutoBildben többször is volt ilyen zár-teszt , és ott éppenséggel néhány európai autót (köztük pl. a VW-eket  :shock:) ítélték a legkönnyebben feltörhetőnek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #22 Dátum: 2005.01.02 00:00:18 »
Azt hiszem egyébként , hogy a "gond" úgy általában az , hogy a Toyota nincs rákényszerítve arra , hogy odafigyeljen a részletekre - bőven elég , ha "csak" leraknak az asztalra egy átlagosan jól megtervezett , a rendes házifeladat szintjén átgondolt és épp a szükséges dolgokkal felszerelt autót - a márka jó híre , a megbízhatóság , az alacsony szervízigény miatt úgyis meg fogják venni  :wink: ... Ráadásul nagyon keményen mennek fölfelé az eladásokkal - miért is tartanák szükségesnek , hogy változtassanak a filozófián ... Egy Toyotának nincs szüksége a Renaultokban föllelhető apró okosságokra , kis átgondolt nüanszokra ahhoz , hogy megvegyék  :roll:

Egyébként szerintem EZ az egyik legfőbb magyarázata annak , amiért nem szoktak teszteket nyerni a Toyoták - mármint újautó-teszteket . Mert helyette megnyerik a megbízhatósági statisztikákat , a vevőelégedettségi felméréseket stb - és ez szemlátomást bőven elég ahhoz , hogy az eladási számok folyamatosan emelkedjenek  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #23 Dátum: 2005.01.02 00:21:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem nem lenne szerencsés dolog, ha kihoznának megint egy übergagyi felszereltségű darabot. Pont most kezdenek ezek, hálistennek, kihalni nálunk is. Elég gáz, hogy egyáltalán voltak ilyenek, meg persze az is, hogy igény volt rájuk. Hja, "árérzékeny piac"  :x
Ami a kormányt illeti: állíthatóság nélkül lehetetlenség "jól eltalálni" úgy, hogy egyaránt megfelelően álljon egy 1.55 magas, 50 kilós nőnek és egy 1.90 magas, 110 kilós férfinak  

Nem szeretnék egy újabb állóvitába belemenni, már egy másik netes fórumon lefolytattam ebben a témában egyet, és nem tudtuk egymást meggyőzni. Egyetlen érvet leszámítva. Ha az autgyárak valóban a vásárlók érdekeit akarják kiszolgálni, akkor ne döntsék el helyettem, hogy én mit akarok az autómba! Ha én olyan hülye vagyok, hogy kedvelem az übergagyi felszereltséget, hadd kedveljem! Csak ők ne legyenek olyan hülyék, hogy a következő felszereltségi fokozat 600ezer forinttal többe kerül, mert akkor kiszámíthatóak a következmények...
Ezzel a témát lezártnak tekintem a magam részéről.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #24 Dátum: 2005.01.02 01:13:12 »
Nem is akarom én sem folytatni . Csak annyit tennék hozzá , hogy az IGAZI gáz az , amikor bizonyos piacokon (pl. nálunk) lebutított , fapados kiviteleket adnak ugyanazért a pénzért , amennyiért más piacokon sokkal jobban felszerelt kiviteleket kapni - és mindezt amiatt , mert az "árérzékeny" piacon így is , ennyiért is megveszik az adott kocsit  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #25 Dátum: 2005.01.02 10:32:10 »
A Toyota szinte tetszőleges felszereltséggel hozza ki az autót, de az adott ország importöre dönti el, hogy mit kér. Így jártunk.

(tessék csak megnézni, hogy pl. a cseheknél mennyivel több felszereltségi szint van.)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #26 Dátum: 2005.01.02 11:01:03 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
A Toyota szinte tetszőleges felszereltséggel hozza ki az autót, de az adott ország importöre dönti el, hogy mit kér. Így jártunk.

(tessék csak megnézni, hogy pl. a cseheknél mennyivel több felszereltségi szint van.)

Tény, hogy Finnországban is láttam Linea Vega felszereltségű Toyotákat :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #27 Dátum: 2005.01.02 11:23:40 »
A cseheknél már a kezdetekkor volt pl. 1.6-os SOL kombi ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #28 Dátum: 2005.01.02 12:28:04 »
Én a jelenlegi Corolla-kínálatban a legbosszantóbbnak a 116 lovas dízellel szerelt kombi kivitel hiányát tartom . Az lenne az egyetlen motor , amellyel megterhelt állapotban is teljes értékű "autópályás" utazóautó lehetne a Wagon ! Így viszont nem ellenfele a különféle Golf , Astra , Megane , 307 stb. dízel kombik erősebb változatainak  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #29 Dátum: 2005.01.02 12:54:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én a jelenlegi Corolla-kínálatban a legbosszantóbbnak a 116 lovas dízellel szerelt kombi kivitel hiányát tartom . Az lenne az egyetlen motor , amellyel megterhelt állapotban is teljes értékű "autópályás" utazóautó lehetne a Wagon ! Így viszont nem ellenfele a különféle Golf , Astra , Megane , 307 stb. dízel kombik erősebb változatainak  :(

Szerinted hány olyan ember van, aki az 1.4-es dízel árára még 600.000 forintot rádob, csak azért, hogy egy nagyobb biztosítási kategóriába eső autója legyen? Az 1.4-es is megfelelően motorizált és a magyaroknak nincs igényük ennyi pénzért erősebb motorra. Inkább vesznek az 1.4 és a 2.0 különbözetéből egy Sol csomagot meg tetőcsomagtartót és vonóhorgot...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D