Szerző Téma: Milyen legyen az új Corolla?  (Megtekintve 195142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Milyen legyen az új Corolla?
« Dátum: 2004.12.30 19:26:31 »
Én még nem indítottam topicot,  hadd legyen ez a karácsonyi ajándékom.  :D

De komolyan.  A Klub egyik célja, hogy megpróbálja a felhasználók, ügyfelek  érdekeit képviselni. Ennek szellemében nyitom meg ezt a témát, aminek esszenciáját szeretném - ha a Klub több tagja is egyetért ezzel - a TMH-hoz eljuttatni. Talán sikerül befolyásolni az autók felszereltségét, a csomagok tartalmát....
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #1 Dátum: 2004.12.30 19:59:10 »
A Nővérem vőlegényének a tesója a TMH-nál dolgozik.
Most karácsonyra kaptam egy-két toyos cuccot. Mint kiderült ezek olyan cumok voltak, amit a TMH magyarországi főnöke valami japán emberke elutasított mondván, hogy ez szar és nem lehet majd eladni, meg nem tetszik neki. Na, most ahogy nézem Őket bárki, szívesen használná ezeket. Ha ilyen piti dolgokon, mint pl.: egy határidőnapló vagy egy bögre nem tetszik neki akkor a Mi ötleteinket eleve dobni, fogja. Főleg, hogy a klub alapítása után is voltak a TMH-val bonyadalmak, amit szerintem nem kéne tovább feszegetni, mert lehet, hogy megütjük a bokánkat.
De a Te ötleted szerintem jó.  [smilie=sm38.gif]
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #2 Dátum: 2004.12.30 20:18:31 »
Idézetet írta: "Toygli003"
, amit a TMH magyarországi főnöke valami japán emberke elutasított

Muto úrra gondolsz?  :wink:  Elég kemény tud lenni, bár velem az amerikai úton rendes volt  :)  Kaptam tőle egy doboz szánfránciszkós villamosos csokit is :D
Egyébként mi túl kevesek vagyunk még ahhoz, hogy a japánoknál bármit is elérjünk. Egész Magyarország kicsi hozzá. TMH-s értékesítési vezetőkkel beszélgettem, és mondták, hogy azért is ilyen drága nálunk a dízel, mert világszinten is keveset gyárt belőle a Toyota. A dízeleket pedig a nyugati piacokra szánják, ide kelet-európába nem muszáj hozniuk, mindent el bírnak adni nyugaton is. Priusszal hasonló a helyzet: amíg Amerika korlátlan felvevőpiacot ad a Priusnak, addig minek hozni Európába?  :?
Érdemi dolgokat sajnos nehezen fogunk klubszinten elérni náluk, hiszen mi, márkakereskedők se tudunk semmit se elérni. Míg nálunk a Yarison ilyen 5% árrés van (megjegyzés: Lengyelországban több, mint 10%) és hasonlók, addig csak reménykedhetünk dolgokban, de megvalósítani semmit sem fogunk.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #3 Dátum: 2004.12.30 20:22:39 »
Bocsi, ha kicsit lehangoló voltam, de lehangoló az egész helyzet :(
Amit én el tudnék viselni az új Corollában: mp3-as hifi + kazetta kombináció, alapból 6 légzsák.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #4 Dátum: 2004.12.30 21:50:03 »
Mikor én 9 hónapja megvettem a legfelszereltebb Corollát (Sol), akkor egy csomó minden hiányzott belőle, ami azóta már belekerült.
Pl. mélységben is állítható kormány, függönylégzsákok, elektrokromatikus belső visszapillantó tükör, esőérzékelős ablaktörlő. A mostani felszereltségnél írják a magasságban állítható első biztonsági öveket. Amennyire visszaemlékszem az én autómban ilyen sincs. Ezek a funkciók mind benne voltak pl. a Mégane-ban, amit szintén nézegettem, mint lehetséges autót.
Továbbra is hiányolom a hővédő üvegezést (ez a Mégane-nál az automata klímával együtt jár).
Nem lenne rossz egy hűthető kesztyűtartó (ezt az ötletet is a Renault-tól loptam), ha már van klíma az autóban nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan feladat.
Egyébként is az a véleményem, hogy érdemes a francia autókat megnézni, rengeteg ötletük van, mégha a kivitelezés nem is mindig tökéletes. A jó ötleteket át kell venni és jó minőségben megvalósítani.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #5 Dátum: 2004.12.30 22:01:27 »
Szerintem az állítható magasságú biztonsági öv tuti benne van, mert az már a kereklámpásban is benne volt.

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #6 Dátum: 2004.12.30 22:03:01 »
Idézetet írta: "Misi"
Szerintem az állítható magasságú biztonsági öv tuti benne van, mert az már a kereklámpásban is benne volt.


Sőt az én 94-es carinámba is benne van. :!:
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #7 Dátum: 2004.12.31 10:36:25 »
Nekem az hiányzott nagyon, hogy csak fiksz csomagok voltak és nem lehetet plusy dolgokat rendelni - pl. hátra is elektromos ablakot a Yaris Sol-ba.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #8 Dátum: 2004.12.31 11:04:58 »
Idézetet írta: "afekete"
Nekem az hiányzott nagyon, hogy csak fiksz csomagok voltak és nem lehetet plusy dolgokat rendelni - pl. hátra is elektromos ablakot a Yaris Sol-ba.


A régebbi Yaris Sol-ban hátul is elektromos ablak volt. (Nekem még ilyen volt)
De pl. a Corolla Verso-ból is kihagytak dolgokat amiket rendelni sem lehet. A z integrált 2db gyerekülés szerintem -és akik látták azok szerint is- nagyon nagy ötlet volt. De miért kellett kiszedni?
A dupla tetőablakról nem is beszélve...

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #9 Dátum: 2004.12.31 11:38:51 »
Kicsit negatív a hangulat... Mesélhetnétek erről a klubalakításos TMH-s balhéról!

Másrészt azt gondolom, hogy amíg Muto úr a kereskedőkkel úgy bánik, ahogy teccik (lásd pl. a szegedi Toyota Wéhli megszüntetése, aki most mint Honda muzsikál kitűnően), az ügyfelekkel azért talán nem teheti meg, legalábbis hosszú ideig. Mit is tesz egy kereskedő cég? Felméri a piaci igényeket különböző módszerekkel. Ezek a módszerek soha nem pontosak vagy ha igen, akkor nagyon drágák. Tehát sokszor megpróbálják kitalálni az igényeket. A mi véleményünk ebben segíthet, aminek mi is nyertesei lehetünk. Elegendő megnézni pl. a magyar Autobildben megjelent cikket, milyen különbségek vannak a német és a magyar felszereltség között.
Szerintem pl. nagyon ciki a Panasonic számára, hogy már a 92-es Opel Astrában jobban szólt a Blaupunkt, mint a mostani Corollában :(  És ez nem drága dolog...

Azt hiszem, minden extra felsorolása nem lehet célunk, de legalább csomagokkal szembeni elvárásaink meghatározása igen. A Toyotának el kell döntenie, hogy mi alapján különbözteti meg magát a piacon a minőségen kívül (ami az egyszeri vásárló számára nem nyilvánul meg egyértelműen az első próbaúton). Ez lehet pl. ár, nyújtott szolgáltatás...
Szerintem egyértelmű, hogy a Toyota vásárlók nem az ár alapján döntenek, viszont ebben az esetben nem engedheti meg magának a Toyota, hogy egy Renault vagy egy Citroen lényegesen több szolgáltatást nyújtson. Pl. a már említett hővisszaverő szélvédő: nekem volt Xsara-m és a céges autóm most Megane. Mindkettőben volt/van ilyen szélvédő és elképesztő, hogy mennyit jelent ez egy nyári úton, a Corolla klímája csak küszködik, hogy hideget csináljon a szélvédő környékén...
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #10 Dátum: 2004.12.31 11:52:13 »
Balhénak messze nem nevezném, csak nem úgy sültek el a dolgok ahogy az logikusan vártuk volna.

(érthetelen módon falakba ütköztünk, pedig semmit nem kértünk, csak bemutatkoztunk, és vázoltuk együtműködési lehetőségeinket.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #11 Dátum: 2004.12.31 12:13:05 »
Mivel a lecsupaszított "Harmony" változat az ára miatt nálunk - részarányát tekintve - mindig sikerre számíthat, erre is kéne koncentrálni.
Először is legyen ilyen változat, ha jól böngszem az árlistát, most nincs is.
Aztán, ha már van, ne maradjanak ki belőle olyan dolgok, mint dönthető hátsó ülés, csomagtérvilágítás, mert ez így elég ciki. Ha nincs benne elektromos ablak, fényezett lökhárító, fűthető tükör, CD-lejátszó, (ha jól eltalált a kormány, akkor az állíthatóság sem létszükséglet), központi zár - akkor az még egy ésszerű kompromisszum lenne az olcsóbbság, és a praktikum között.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #12 Dátum: 2004.12.31 14:10:43 »
A Corollákból nagyon hiányolom a jól rakodható nagy csomagtartós 5 ajtós változatot.-(((
Ami viszont az összes Toyotának nagyon gyenge pontja az a lopásbiztonság.
Nem értem miért nem tudják Magyarországon -akár felárasan is- dupla reteszelésű zárral forgalmazni az autóikat. Szerintem nagyon nagy szégyen, hogy jelenleg a Toyoták zárait -néhány perc tanulás után- kb. annyi idő kinyitni mint a saját kulcsával. -(((((((((((((((((((((((((( Ha meg már benn van AT akkor hiába mindenféle elektronika.
Nekünk tulajoknak az a szerencsénk, hogy a ritka meghibásodások miatt kevés autóra van szügség a javításokhoz donornak. Amit visznek azt inkább biztosítási csaláshoz rendelésre.


Az ablakok már a ráncfelvarrás előtti modellekben is hővédő üvegezésűek.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #13 Dátum: 2004.12.31 14:34:22 »
Esetleg lehetne teleszkópos a gépháztető, ne olyan nagy költség 2db teleszkóp. Viszont nagyon hasznos mikor szélvédőmosó utántöltés, esetleg izzó csere miatt fel kell nyitni.
Egy Toyotánál máskor úgysem nagyon kell :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Milyen legyen az új Corolla?
« Válasz #14 Dátum: 2004.12.31 14:57:52 »
A gépháztető nyitást még egész jól elviselem, mert nem szoktam nyitogatni, a mostani meg nem tud elromlani, cserébe a kis kényelmetlenségért.-)))