Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2651339 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10935 Dátum: 2020.10.06 21:10:40 »
A kis összekötő gumi(?)csövet is cserélted? Ha igen, azt hol sikerült beszerezni?
Be van szerelve az új benzincsőbeöntő!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10936 Dátum: 2020.10.13 17:47:33 »
Szia!
Szinte ugyanez a történetem nekem is csak én a versenyzők által ismert Katona Gábornál (Dömsöd) újíttattam fel mind a négyet. Végül előbb a két elsőt cseréltem Kayaba-ra, majd picit később a két hátsót is.
Üdv.

ui.: Be van szerelve az új benzincsőbeöntő! Végre nincs benzinszag bal hátul a kocsi mellett. X év után ismét merek teletankolni. Drága volt de most már azt mondom megérte, Köszi a tippet mégegyszer!
Szia FUBA!
Örülök, hogy összejött! Sok élvezetes utat még vele!  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10937 Dátum: 2020.10.24 09:44:56 »
Sziasztok!

Kivettem a műszercsoportot, elég hamar megoldható hála Istennek.
Viszont nem látok semmilyen elégett vezetéket a fólián. Most nekiállok megmérni műszerrel, hátha szakadás van mégis, de nem látszik.
Az viszont érdekes megoldás, hogy az üzemanyagszintmérő ugyanúgy áll még mindig, mint amikor kiszedtem, se le se föl nem megy  :hmmmm:

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10938 Dátum: 2020.10.24 14:43:04 »
Az viszont érdekes megoldás, hogy az üzemanyagszintmérő ugyanúgy áll még mindig, mint amikor kiszedtem, se le se föl nem megy  :hmmmm:
üdv,

Nekem mióta megvan a kocsi, ilyen a benzinszintmérő.
Egyetlen hátránya, hogy, aki ismeri ezeket, egyből látja érdemes e benzint lopni belőle.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10939 Dátum: 2020.11.15 18:29:28 »
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem:
A fűtés nem megfelő az autómban  :no:
Nagyon sokat kell vele mennem mire,már szinte lejjebb kell vennem,mert már sok is talán
Termosztát kb fél éves,hűtőfolyadék a nyáron lett cserélve, ugyanis eldurrant benne a gyári hűtő :yes:
Jelenség a következő
Felmelegszik a víz üzemi hőfokra,és még mindig épphogy érezhető hogy langyos a levegő ami amit keringetek belső,vagy külső levegővel
Megyek vele tovább,és lassan már nem fázom,viszont ha leesik a fordulat alapjáratra,akkor sokkal hidegebb abefújt levegő mint fordulaton :eek:
Pl:megállok egy pirosnál alapjáraton langyoska ,2500 as fordulaton tőkéletesen meleg a levegő azonos ventillátor fordulatnál
Nézegettem már a neten különböző tisztító folyadékokat,de nem merek egyenlőre beleönteni semmit :no:
Today Tomorrow Toyota

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10940 Dátum: 2020.11.15 20:12:02 »
Pár évvel ezelőtt nekem is "enyhe" volt a fűtés. A megoldást egy új Nissen fűtőradiátor beépítése jelentette...nagyobb baj volt, hogy a fél műszerfalat szét kellett szedni, hogy hozzáférjenek, közben letörtek egy-két rögzítő fület.
Megnéztem a kiszedett fűtőradiátort, atom nehéz volt (mert tele volt vízkővel). Nem létezik olyan tisztító, ami azt kiszedte volna!
(azt nem észleltem, hogy fordulaton jobban fűtött volna a csere előtt)
üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10941 Dátum: 2020.11.17 17:06:13 »
Sziasztok
Köszönöm a tippeket :hug:
Viszont ma reggel kicsit vizsgálódtam,felmelegítettem a vizet és levettem belüről a műanyag borítást ami a radiátor csöveire van pattintva(sikeresen el is törtem)
Mindkét ágat nyitott fűtéscsapnál megtapintottam és tűz forró volt mindkettő
Ez ugyebár azt jelenti,hogy tökéletesen megfordul benne a víz :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10942 Dátum: 2020.11.17 18:43:14 »
Pár évvel ezelőtt nekem is "enyhe" volt a fűtés. A megoldást egy új Nissen fűtőradiátor beépítése jelentette...nagyobb baj volt, hogy a fél műszerfalat szét kellett szedni, hogy hozzáférjenek, közben letörtek egy-két rögzítő fület.
Megnéztem a kiszedett fűtőradiátort, atom nehéz volt (mert tele volt vízkővel). Nem létezik olyan tisztító, ami azt kiszedte volna!
(azt nem észleltem, hogy fordulaton jobban fűtött volna a csere előtt)
üdv:
villanó
Mert a tiédben jó volt a termosztát ;) Gondolom használtan vetted... nem értem az olyan embereket, akik képesek csapvizet beletenni a hűtőrendszerbe, mit spórol, kétszáz forintot???  :censored:

Sziasztok
Köszönöm a tippeket :hug:
Viszont ma reggel kicsit vizsgálódtam,felmelegítettem a vizet és levettem belüről a műanyag borítást ami a radiátor csöveire van pattintva(sikeresen el is törtem)
Mindkét ágat nyitott fűtéscsapnál megtapintottam és tűz forró volt mindkettő
Ez ugyebár azt jelenti,hogy tökéletesen megfordul benne a víz :hmmmm:
Valószínűleg igen, de ez magát a vízkövességet nem zárja ki - attól még mindig a termosztátra gyanakszom  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10943 Dátum: 2021.07.09 19:20:44 »
Sziasztok!
Nem biztos, hogy ide kéne írni, de elvégre hiba...Elment a világításom, azaz az ízzók jók, csak a fényszóró+reflektor nem kapcsolható. Illetve villantani tudok. Ezért gondolom, hogy nem relé hiba. Biztos ami biztos, kicseréltem egy relét is, de a toyodiy két relét is ír. Szóval arra gyanakszom, hogy a kormánykapcsoló a ludas. Van valakinek tapasztalata erről/alkatrésze netán?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10944 Dátum: 2021.07.09 21:16:22 »
Szia Zoli!

Lehet, hogy én is lemaradtam... pontosan mit csinál (illetve nem csinál) a világítás?? Semmi, csak villantani tudsz? Hirtelen jött elő? Amíg írsz, azért ránézek a kapcsolásra.
Szerk.:
A Haynes pdf 222.oldalán a bal alsó sarokban találtam egy relét hozzá, 51-es jellel. Melyik lenne a második?
Pár kérdés még:
Az F26 F27 F40 biztosítékok is rendben? A 65-ös dióda nem tudom, hol lehet, de azt is megnézném.  A műszerfalon a reflektor visszajelző megy?
Sajnos (?) nincs tapasztalatom ezzel, de lehet persze a kapcsoló is, viszont annak lenne valami előjele szerintem, nem hirtelen jönne elő a hiba  :hmmmm:

Van bontott, de nem tudom, hogy angolnál ez-e a cikkszám, mert az enyémre kerestem a toyodiy-en:
https://bontoplaza.hu/toyota-carina-e-lepcsoshatu-t19-komplett-kormanykapcsolo-bajuszkapcsolo-alkatresz/1702934
https://autobontowebaruhaz.hu/bontott-autoalkatreszek/toyota/carina-e-92-04-97-07/kormanykapcsolo-vilagitas-iranyjelzo-ablaktorlo-/843102h610/10138080
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.09 21:37:19 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10945 Dátum: 2021.07.09 23:03:41 »
Szia Dani!
Köszönöm a gyors segítséget!  :clap:

Semmi előjel nem volt. leállítottam a kocsit, pár perc múlva indítom, és csak a helyzetjelző megy, ennyi. Visszajelzés sincs a műszerfalon a refinek, kivéve a villantást, akkor igen, a relé jól hallható kattanásával együtt, egyébként süket. Ezért gondolom, hogy nem a motortérben lévő relékkel/biztosítékokkal van gond (persze megnéztem a biztiket is, mind jók, életemben először felnyitottam a 85926-as számú biztosítékdobozt is - annyi eszem nem volt, hogy azt a relét is cseréljem egy bontott kocsiból, de hétfőn azzal kezdek, biztos ami biztos).(Van a közelben egy 94-es bontott, legalább a relék azonos cikkszámúak.)
Nem tudom, hogy melyiket jelöli a Haynes 51-es biztosítékként: ezt, vagy a fő relédobozban lévőt, mindenesetre ebben a kisebbik dobozban is volt négy biztosíték, azok is jók

Nagyon úgy fest, hogy a kormánykapcsolóban lévő relé lesz a hibás. Én sem jártam még így, kicsit borsózik a hátam, hogy megbontsam a kormányt, de ez van.

Közben én is a netet bújtam, és látszik, hogy amiket belinkeltél, azok ráncfelvarrás előttiekhez jók
Faceliftest csak egy évig gyártottak, jóval kisebb a lehetőség sajnos. Lényegesen átalakították a szerkezetét
Jelenleg ez az egy tűnik jónak, legalábbis ránézésre, mert korrekt OEM szám nincs feltüntetve. Mindenesetre megrendeltem, mert most nincs más sansz.. :no:
Még egyszer nagyon köszönöm az utánajárást! :flowers:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10946 Dátum: 2021.07.10 05:50:47 »
Szia Zoli!

Szívesen, de gyakorlatilag nincs mit  :otlet:
Igen, itt tényleg két relé van, 90987-02006 Relay Headlamp, és a 85926-30020 Relay Headlamp dimmer (tompított?).
A Haynes-ben eddig nem találtam, mi az 51-es relé helye a dobozban :( De ebben második, fényszóróhoz kapcsolódó relét sem látok  :hmmmm:
Viszont a kapcsoló az jó lehet, és ahogy cikkszám alapján látni lehet, minden angolba ezt tették már 1993-tól is, azokból azért elég sok van nem...?
Egyelőre szerintem is kapcsoló, de fura, hogy ennyire hirtelen dobja el magát.
A kormány nekem is érdekes, egyszer megpróbáltam leszedni, mert hidegben nyikorog, hogy megkenjem, de aztán hagytam, pedig valahogy biztos összerakták.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10947 Dátum: 2021.07.10 14:22:26 »
Szia Zoli!

Szívesen, de gyakorlatilag nincs mit  :otlet:
Igen, itt tényleg két relé van, 90987-02006 Relay Headlamp, és a 85926-30020 Relay Headlamp dimmer (tompított?).
A Haynes-ben eddig nem találtam, mi az 51-es relé helye a dobozban :( De ebben második, fényszóróhoz kapcsolódó relét sem látok  :hmmmm:
Viszont a kapcsoló az jó lehet, és ahogy cikkszám alapján látni lehet, minden angolba ezt tették már 1993-tól is, azokból azért elég sok van nem...?
Egyelőre szerintem is kapcsoló, de fura, hogy ennyire hirtelen dobja el magát.
A kormány nekem is érdekes, egyszer megpróbáltam leszedni, mert hidegben nyikorog, hogy megkenjem, de aztán hagytam, pedig valahogy biztos összerakták.
:hmmmm: Ma reggel azt tettem, amit már előbb kellett volna: kivettem ezt a relét, és a fénykürt nem villantott...szóval lehet, hogy ez a hunyó? Mert nem hiszem, hogy ez lenne az egyetlen funkciója: fényszórót kapcsol, de a neve alapján a tompított is innen vezérelt (váltókapcsolóként is működik ?). Tehát vagy ez, vagy a kapcsoló kar(ban lévő relé) a hibás. Hétfőn elválik.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10948 Dátum: 2021.07.10 15:25:27 »
:hmmmm: Ma reggel azt tettem, amit már előbb kellett volna: kivettem ezt a relét, és a fénykürt nem villantott...szóval lehet, hogy ez a hunyó? Mert nem hiszem, hogy ez lenne az egyetlen funkciója: fényszórót kapcsol, de a neve alapján a tompított is innen vezérelt (váltókapcsolóként is működik ?). Tehát vagy ez, vagy a kapcsoló kar(ban lévő relé) a hibás. Hétfőn elválik.
Még annyit, hogy hiába a relédoboz szoros zárása, régen rákövesedett por lepte a biztosítékokat és a relét is. Karburátortisztítóval kifújkáltam az érinkezőket, ne ez legyen a gondja. De könnyen lehet, hogy az évek alatt bejutott finom por gondot okozhatott.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10949 Dátum: 2021.07.10 19:28:06 »
:hmmmm: Ma reggel azt tettem, amit már előbb kellett volna: kivettem ezt a relét, és a fénykürt nem villantott...szóval lehet, hogy ez a hunyó? Mert nem hiszem, hogy ez lenne az egyetlen funkciója: fényszórót kapcsol, de a neve alapján a tompított is innen vezérelt (váltókapcsolóként is működik ?). Tehát vagy ez, vagy a kapcsoló kar(ban lévő relé) a hibás. Hétfőn elválik.
Sziasztok!
Egy kérés: megtenné valaki, hogy kipróbálja, melyik relétől függ a tompított, a fénykürt és a refi? Nagy segítség lenne.  :helpsmilie: