Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631782 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10890 Dátum: 2019.07.24 14:48:43 »
Sziasztok!

Bementem ma a Bárdihoz a polcon levő bronzkefékért.
Kihozták, nézem, van benne kettő darab. Kérdezem, hogy ez biztos az? Tegnap a srác azt mondta telefonban, hogy 4 db van benne.
Ránéz az aktuális eladó a gépre: hát, tényleg 4 kellene benne legyen... rendelünk újat, délután egyre itt van.
Megkérdeztem, meddig hozhatom el, mert ezért külön nem vergődnék vissza a városon át. Egy hétig...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10891 Dátum: 2019.07.31 23:54:40 »
Sziasztok!

Sikerült a boltban helyrehozniuk a malőrt, tegnapelőtt elhoztam tőlük.
Szombaton is arra jártam, de rengetegen álltak a sorban. Hétfőn meg szinte senki  :hmmmm:

No, íme itt vannak:


Remélem nem mostanában lesz rájuk szükség  ::)

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10892 Dátum: 2019.08.06 10:59:57 »
Segítséget kérek, hátha valaki már csinált ilyet.

Ferdehátú Carina.

A hátsó ablaktörlő újabban elég lassan töröl. Gondolom, meg kéne kenni. Ehhez le kell bontani az 5. ajtó belső műanyag borítását. Hogyan jön le? Mármint anélkül, hogy a patenteket eltörném. Sajnos patenttörésben viszonylag jó vagyok. :-(

Tippeket előre is köszönöm!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10893 Dátum: 2019.08.06 17:45:52 »
Segítséget kérek, hátha valaki már csinált ilyet.

Ferdehátú Carina.

A hátsó ablaktörlő újabban elég lassan töröl. Gondolom, meg kéne kenni. Ehhez le kell bontani az 5. ajtó belső műanyag borítását. Hogyan jön le? Mármint anélkül, hogy a patenteket eltörném. Sajnos patenttörésben viszonylag jó vagyok. :-(

Tippeket előre is köszönöm!
Üdv!
Még nem kellett leszednem, de a Toyodiy esetleg segíthet:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_1997_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-BLMDKW_8502.html
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_1997_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-BLMDKW_6708.3.html

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10894 Dátum: 2019.08.08 15:47:30 »
Sziasztok!

Egy gyors kérdés: a jobb oldali féltengely ugyebár hosszabb, mivel nem középen van a váltó. Hogy ne rezonáljon tettek rá egy gumi rezgéscsillapítót. Sajnos azonban a víz úgy néz ki, hogy megtalálta az útját a tengely és a gumi között, úgyhogy azon a környéken elég cefetül néz ki, alaposan rágja a rozsdabogár.
A kérdés az, hogy ez típushiba-e, számítsak rá hogy el fog törni? Ha igen, van-e valami előjele, vagy egyszer csak reccs és vége. Javítható-e a féltengely, vagy csak a csere a megoldás? Van-e valami megoldás, hogy a későbbiekben ez ne legyen hiba? (Bár ha az is elmegy ennyit, valószínűleg lesz más gondom is addigra... :-) )

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10895 Dátum: 2019.08.11 17:38:15 »
A törésnek nem nagyon szokott előjele lenni... Reccs és tréler.

mezott

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10896 Dátum: 2019.11.06 12:19:06 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémámmal

A Carina (95 Japán 1.6 leanb kombi) ujabban sűrűn viselkedik, úgy mintha az aksi le lenne merülve változatos mértékig. Van, hogy se kép se hang még a központi zár se működik van, hogy a fogyasztók működnek, gyújtás is van, indítómotor tekercse behúz de nem forgat. A különös, hogy pár percen (kiszáll-beszáll, bezár-kinyit) vagy órán belül visszatér a helyes feszültség és minden OK újra.

Az akksi sarukat tisztítottam már de nem oldotta meg.
Félek egyszer az asszony ott marad vele valahol a gyerekkel (ami egyelőre nem cél :) )

Please help!!
Kösztönöm előre is!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10897 Dátum: 2019.11.06 16:31:04 »
Szia!

A testpontokat ellenőrizd először szerintem.Érintkezés, vagyis elég tiszták-e a felületek, illetve a csavarok nem lazultak le?
Utána lehet a bitosítékokat megmozgatni/kontaktpray-vel megfújni. Esetleg a reléket, pl. az EFI relét  :hmmmm:

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10898 Dátum: 2019.11.06 21:09:56 »
Ha a testpontok megfelelőek (a pozitívot is érdemes átnézni az akkutól generátorig):
Akkud milyen idős? Lehet hogy érdemes volna terhelővillával ráméretni egy akkumulátorosnál, vagy villamosságinál.
Estleg egy sikertelen indítózás közben ha van rá lehetőség, hallgatózz az akkunál. Ha van valami hangja (forráshoz hasonló) akkor cserés.
Először gyújtáskapcsoló betétre gondoltam, de inkább akkura, vagy kontaktra tippelek
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10899 Dátum: 2019.11.07 04:51:11 »
Szia!

A testpontokat ellenőrizd először szerintem.Érintkezés, vagyis elég tiszták-e a felületek, illetve a csavarok nem lazultak le?
Utána lehet a bitosítékokat megmozgatni/kontaktpray-vel megfújni. Esetleg a reléket, pl. az EFI relét  :hmmmm:

 :D :D :D

Ima közben rálehelni?  ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10900 Dátum: 2019.11.07 05:01:10 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémámmal

A Carina (95 Japán 1.6 leanb kombi) ujabban sűrűn viselkedik, úgy mintha az aksi le lenne merülve változatos mértékig. Van, hogy se kép se hang még a központi zár se működik van, hogy a fogyasztók működnek, gyújtás is van, indítómotor tekercse behúz de nem forgat. A különös, hogy pár percen (kiszáll-beszáll, bezár-kinyit) vagy órán belül visszatér a helyes feszültség és minden OK újra.

Az akksi sarukat tisztítottam már de nem oldotta meg.
Félek egyszer az asszony ott marad vele valahol a gyerekkel (ami egyelőre nem cél :) )

Please help!!
Kösztönöm előre is!

Generátor kontaktok és töltési képességének ellenőrzése, indító motor áramfelvétele, akkumulátor kapacitás mérése, regeneráló töltése, szivárgó áram keresése, és a fenn jelzett egyéb kontaktusok ellenőrzése, fémes kapcsolataik többszörözése (számában és felületében). 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10901 Dátum: 2019.11.07 09:20:32 »
Az akksi sarukat tisztítottam már de nem oldotta meg.
Félek egyszer az asszony ott marad vele valahol a gyerekkel (ami egyelőre nem cél :) )
Please help!!
Kösztönöm előre is!
Nekem is pont ilyen problémám volt. Az akku negatív pólusa és a motorblokk közti vezeték blokk felőli végén a sarun nem volt kontakt. Nehéz hozzáférni és valószínűleg be is lehet rohadva a csavar, mint nálam is anno, csak csavarkiszedővel jött ki.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10902 Dátum: 2019.12.26 20:04:07 »
Sziasztok!

Segítséget kérek  :helpsmilie:

Kifúj a kipufogórendszerem a flexicsőnél, pontosabban a tűzkarikával van gondom. Ideiglenesen pasztáztam, de az nem tart sokáig.
Be kellene szereznem egy tűzkarika szettet, valami ilyesmiről lenne szó:
https://www.ebay.com/itm/2-3-8-Donut-Gasket-Spring-Bolts-for-Forester-Matrix-Corolla-Exhaust-Hardware-/171697259577

Toyodiy-en nem találtam külön. Sodronyos flexicső lenne a másik lehetőség, de az tudtommal szintén szétég pár év alatt.
Arra gondoltam, hogy Avensis-re keresek, de egyelőre úgy sincs eredmény.

Tud valaki hazai forrást ilyenre? Bontóban szintén nem gondolkodok, ez a csavaros-rugós-tűzkarikás szett lenne jó: megrendelem, ha itt van, hétvégén  lekapom a rendszert, és beapplikálom. Napi használatban van a kocsi, nagyon nincs lehetőségem napokig nélkülözni

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10903 Dátum: 2019.12.27 15:11:22 »
Sziasztok!

Segítséget kérek  :helpsmilie:

Kifúj a kipufogórendszerem a flexicsőnél, pontosabban a tűzkarikával van gondom. Ideiglenesen pasztáztam, de az nem tart sokáig.
Be kellene szereznem egy tűzkarika szettet, valami ilyesmiről lenne szó:
https://www.ebay.com/itm/2-3-8-Donut-Gasket-Spring-Bolts-for-Forester-Matrix-Corolla-Exhaust-Hardware-/171697259577

Toyodiy-en nem találtam külön. Sodronyos flexicső lenne a másik lehetőség, de az tudtommal szintén szétég pár év alatt.
Arra gondoltam, hogy Avensis-re keresek, de egyelőre úgy sincs eredmény.

Tud valaki hazai forrást ilyenre? Bontóban szintén nem gondolkodok, ez a csavaros-rugós-tűzkarikás szett lenne jó: megrendelem, ha itt van, hétvégén  lekapom a rendszert, és beapplikálom. Napi használatban van a kocsi, nagyon nincs lehetőségem napokig nélkülözni
Szia Dani!
Sajnos nem tudok tippet, a fl-eseknél már más rezonátorcső van, nem szőtt flexicső, de meg kellene nézni a motor bólintását, ha a hátsó motortartó bak már odavan, akkor nagyobb igénybevétele van a tömítéseknek, flexicsőnek is., hamarabb elfáradnak.

Dave0615

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10904 Dátum: 2020.01.05 13:15:17 »
Üdv!
Olyan problémám van, hogy az autón nem világít egyetlen féklámpa sem...továbbá az utánfutón sem.
Mi lehet a gond? Valami érzékelő hiba, vagy biztosíték?
Válaszokat előre is köszönöm!