Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631303 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10845 Dátum: 2018.09.20 20:44:55 »
Szia! Mi az előbb, mint kellene? Ui. nálunk az normális, hogy mikor fixen világítani kezd, még olyan 10 liter van benne.
Szia, elvileg az utolsó vonalnal kellene világítani, de a második vonalnàl  felvillan és elalszik.amikor kb 20 liter van benne .

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10846 Dátum: 2018.09.20 22:10:10 »
Szia!
Legutóbbi tankolásnál néha felvillant már. Olyan 45 liter ment bele.

TptkXRN2...


Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10847 Dátum: 2018.09.20 23:08:49 »
Sziasztok
Esetleg van valakinek eladó bal első ablakemelő kapcsolója (tudjátok amivel az összes ablakot lehet vezérelni) ?
Today Tomorrow Toyota

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10848 Dátum: 2018.10.12 15:22:39 »
Sziasztok!  Nem találom a Carina könyvében a Vízpumpa cserére vonatkozó kilométer futást .
Hány kilóméterenként kell cserélni?

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10849 Dátum: 2018.10.14 20:25:37 »
Szerintem nem kell, amíg nincs vele baj. Nálam 411000 km-nél még az eredeti működik.

üdv: villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10850 Dátum: 2018.10.19 11:03:04 »
Ok köszi.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10851 Dátum: 2018.10.19 15:05:42 »
Előírás a hűtőfolyadék cseréjére van. Ha azt tisztességesen betartja az ember (és nem túlfeszített szíjakkal jár...), akkor jó ideig nem kell vízpumpát cserélni.
Egyébként le kell lazítani a szíjakat és megnézni a szíjtárcsájánál, hogy mennyi axiális és radiális holtjátéka van. Én 5 éve cseréltem, most egy nagyon pici holtjátéka van az Airtex-nek. Folyásnyomokat is lehet keresni, amit a hűtőfolyadék hagy maga után. Ha ereszt, egyértelmű  csere. Mondjuk ha alacsony mennyiség folyik el, akkor nem cserélném egyből. Nagyobb holtjátéknál is (mm illetve fölötte ) cserés. A régi vízpumpa nagyon nagy holtjátékkal és zajjal működött mérsékelt szivárgás mellett.
Teljesen levéve a szíjakat pár másodpercre be is lehet indítani: ha sokkal halkabb lesz, akkor jó kitalálni, hogy a generátor, a vízpumpa vagy a szervószivattyú csinálja. Ezt a szíjak visszarakása után egy hosszabb csavarhúzóval hallgatózva lehet lokalizálni.
Cserét vezérléscserekor célszerű megejteni, annak ellenére, hogy nem a vezérműszíj hajtja: ekkor ugyanis jól hozzá lehet férni. Én is a vezérlés cseréjekor néztem rá a holtjátékára.

yooe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10852 Dátum: 2019.01.12 22:28:58 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni teljesen levagyok hangolódva. Vettünk 3 éve egy Toyota Carinát 2.0 Gli-t nagyon rendben volt márkaszervízbe lett hordba folyamatosan a lényeg, hogy vigyáztunk rá nagyon. Sokszor megjárta Németországot oda-vissza semmi baj nem volt az autóval. Hazaköltöztem egy darabig itt se volt semmi baj ment mint a villám semmi olyan hibát nem mutatott, hogy majd valami baj fog térténni. Egyszercsak mentem vele és leált beakartam indytani de semmi kigyuladt a motor diagnosztikai lámpa. Eltelt egy kis idő beindult járt szépen és megint ment elvittem a márkaszervizbe elmondtam, hogy mi is tértént csináltak egy diagnosztikát de semmit sem írt ki minden rendben van azt mondták. Egy hónapig ment a kocsi semmi baj nem volt azután megintcsak leált nem indult vártam egy kicsit megint ment. Visszavittem a szervizbe 1 hónapig volt ott az autó de semmit nem tudtak csinálni nem találnak semmit kilett cserélve a gyújtáselosztó meg amiket mondtak hogy az lehet a baj de semmi a kocsi nem jó. A lényeg hogy össze-vissza jár gondol egyet leáll utánna megint megy utóbbi pár napban viszont bese indul gondol egyet beindul megint jár azután leáll. Lassan fél éve hordom szerelőkhöz senki nem tudja mi lehet a baj. Központi jeladót mondták még hogy rossz lehet de az se biztos ha tudnánk hogy az a baj akkor vennénk bele de nem olcsó dolog és lehet nem is ez a baj. Köszönöm a segítséget előre is már nem tudom kihez forduljak remélem tudtok segíteni!

Hasonló problémám volt nekem is. A gyújtás elosztó alatti elektronikával volt baj. Ha nem ez, akkor talán az indító motor lenne a ludas.

don80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10853 Dátum: 2019.02.16 14:56:27 »
Sziasztok! 93as 1.6 carinám van. Ami hidegen rángat.cseréltem már gyujtástrafot és gyertyákat de nem javult. Mit kéne még megpróbálnom?esetleg gyujtáskábel szettet? Leginkább akkor csinálja ha elveszem a gázrol a lábam vagy alacsony fordulaton felkapcsolok. Előre is köszönöm a segítséget.

yooe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10854 Dátum: 2019.02.16 18:01:03 »
Sziasztok! 93as 1.6 carinám van. Ami hidegen rángat.cseréltem már gyujtástrafot és gyertyákat de nem javult. Mit kéne még megpróbálnom?esetleg gyujtáskábel szettet? Leginkább akkor csinálja ha elveszem a gázrol a lábam vagy alacsony fordulaton felkapcsolok. Előre is köszönöm a segítséget.

Mielőtt keresnél egy szakit, előtte én egy dolgot kipróbálnék: üres tankkal 100-as mol benzint tankolni (a lényeg hogy ne keveredjen alacsonyabb oktánszámmal) nem kell tele, elég 200-300 km-re és pályán megjáratnám egy kicsit.
Amúgy  a ToyoTeam Garage esek biztos tudnak segíteni, és nem hüledeznek hogy hány éves az autód. Más problémával már én is jártam egy sor autószerelőnél aki nem találta a hibakiolvasó diagnosztikai csatlakozót (mert nincs is benne) egyből le is passzolta a munkát. Elmentem a TTG-be , nekik az új autó és a 25 éves autó épp ugyanúgy számít, és nagyon értenek hozzá.

don80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10855 Dátum: 2019.02.16 19:40:13 »
Az lehet hogy ök segitenének de messze vannak és nem szeretnék egy vagyont rákölteni. Ahány ember annyi félét mond hogy mi lehet a hiba. Félénk meg kb senki nem ért hozzá mert csak alkatrészcserélők vannak. Öreg japán autó ahol egy gyujtásállitás se megy nemhogy hibakodolvasás.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10856 Dátum: 2019.02.16 19:43:46 »
Az lehet hogy ök segitenének de messze vannak és nem szeretnék egy vagyont rákölteni. Ahány ember annyi félét mond hogy mi lehet a hiba. Félénk meg kb senki nem ért hozzá mert csak alkatrészcserélők vannak. Öreg japán autó ahol egy gyujtásállitás se megy nemhogy hibakodolvasás.


No! Ezé' eriggyé messzire!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

don80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10857 Dátum: 2019.02.16 19:56:02 »
Hogy mondod??? Mi nem tetszett abban amit írtam?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10858 Dátum: 2019.02.17 10:10:48 »
Az lehet hogy ök segitenének de messze vannak és nem szeretnék egy vagyont rákölteni. Ahány ember annyi félét mond hogy mi lehet a hiba. Félénk meg kb senki nem ért hozzá mert csak alkatrészcserélők vannak. Öreg japán autó ahol egy gyujtásállitás se megy nemhogy hibakodolvasás.

No! Ezé' eriggyé messzire!

Hogy mondod??? Mi nem tetszett abban amit írtam?



A TTG messze van!? Eriggyé' oda , majd ők megoldják a nyűgödet. Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.17 10:14:29 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Zolipapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10859 Dátum: 2019.02.24 14:54:17 »
Sziasztok!Javul a helyzet,letoltam 170 km-t egyszer leállt..de rögtön indult,most 14-es a hibakód...ne köpjetek le,még nem kaptam meg az új légszűrőt tehát üres a doboz........... :cry: remélem csak ez a baja szegénynek..vagy nem?? :hmmmm:
A 14 hibakód a trafó,vagy gyujtásmodul,a 12 fordulatszámjeladó,szintén a gyujtáselosztóban van.