Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631764 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10755 Dátum: 2018.02.01 09:12:01 »
Unixnál a Kovács alkatrész jóval olcsóbb.
85 Kw-hoz is ugyanezeket hozza.
Megérkezett a főtengelyjeladó a Kovács Autótól. Beraktam, pöccre indult az autó. Véget ért a 2 hetes rémálom.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, de főleg Kalaposnak. Az általa küldött PDF sokat segített, mert fogalmam sem volt eddig, hogy van ilyen jeladó és az ellenállás értékekről, még annyi sem volt.
Életem egyik nagy szívása volt. Katasztrófa kiszedni és beszerelni. Kistükör nélkül meg sem szabad próbálni. Nem véletlen, hogy először a HAL jeladóra (ami ezek szerint működött) vetettem rá magam. Bár, azt sem volt egyszerű kicserélni, durván meg lett gyötörve.
Mindenkinek ajánlom a Kovács Autót. Pontosak voltak és nem 43000 hanem 20000 volt az ára. A szállítás is csak 1100 valamennyi volt. A helyi 4 autósbolt töketlenkedéseire most nem térnék ki.
Ha valakinek ugyan ilyen problémája lesz, keressen nyugodtan.
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10756 Dátum: 2018.02.01 11:58:49 »
Megérkezett a főtengelyjeladó a Kovács Autótól. Beraktam, pöccre indult az autó. Véget ért a 2 hetes rémálom.
:clap: Gondtalan kilométereket!

istii01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10757 Dátum: 2018.02.03 11:01:35 »
Sziasztok!

Napokban vettem észre hogy a leömlő felett olajos folyadék van...illetve a blokk elején alul (leömlő alatt) is friss szivárgás nyomok vannak.(képet csatoltam - elsőre kipufogósor tömítésre gyanakodnék..) 600km ment bele, ezalatt a nívón nem láttam különbséget, viszont kicsit aggasztóan néz ki.. 2 hét múlva tudom csak vinni a bejáratott szerelőmhöz, viszont addig is kene az autó..tudtok esetleg Győrben vagy környékén jó szerelőt ajánlani, vagy valaki találkozott már hasonlóval?

Előre is köszi:
Isti

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10758 Dátum: 2018.02.03 13:21:36 »
Napokban vettem észre hogy a leömlő felett olajos folyadék van...illetve a blokk elején alul (leömlő alatt) is friss szivárgás nyomok vannak.
vagy valaki találkozott már hasonlóval?
Nekem nem sok hely van, ahol nem ilyen. Főleg amióta a szerelők beszakították a szelepfedelet. Szerintem, amíg nem csöpög alul, vagy nem fogy nagyon az olaj, belefér. De ha zavar, meg lehet keresni a rést. A szerelő is leszedte a szelepfedelet és körbepasztázta.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.03 13:31:23 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10759 Dátum: 2018.02.03 13:29:32 »
Tekintve, hogy az autó állt két hetet egy szenzor hibája miatt (amiről korábban még nem is hallottam) és nagyobb útra készülök külföldre, kérdésem lenne. Van -e tapasztalata valakinek, milyen hibák jöhetnek ki a Carinánál, ennyi idősen, nagyobb terhelésnél? Gondolok itt sokat emlegetett AC pumpára, gyújtótrafóra, stb. Mit érdemes beszerezni bontóból?
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10760 Dátum: 2018.02.04 08:45:17 »
Tekintve, hogy az autó állt két hetet egy szenzor hibája miatt (amiről korábban még nem is hallottam) és nagyobb útra készülök külföldre, kérdésem lenne. Van -e tapasztalata valakinek, milyen hibák jöhetnek ki a Carinánál, ennyi idősen, nagyobb terhelésnél? Gondolok itt sokat emlegetett AC pumpára, gyújtótrafóra, stb. Mit érdemes beszerezni bontóból?
Szia!

AC pumpa nem hirtelen hal meg, annak előtte hallható zaja van. A gyújtás gyenge pontjai közül kettőt most cseréltél, kábeleket vinnél esetleges nyestrágás miatt???
 Ha találsz jó áron bontottat, akkor trafót talán érdemes.
Tavaly 3 törött gyertyával jöttem haza külföldről (de hazaértem!), azóta bent van belőlük tartalék.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10761 Dátum: 2018.02.07 13:36:08 »
AC pumpa nem hirtelen hal meg, annak előtte hallható zaja van. A gyújtás gyenge pontjai közül kettőt most cseréltél, kábeleket vinnél esetleges nyestrágás miatt???
 Ha találsz jó áron bontottat, akkor trafót talán érdemes.
Tavaly 3 törött gyertyával jöttem haza külföldről (de hazaértem!), azóta bent van belőlük tartalék.
Kösz Kalapos! Tehát trafó! Megfogadom.
Gyertya és injektor mindig van nálam. A gyertya meglepett, mert még soha nem volt problémám vele. Az AC pumpát azért kérdeztem, mert a VW-mnél elszállt és nem hallottam semmit (természetesen azt is szakadó hóban cseréltem), bár nem is nagyon figyeltem, mert több sebből vérzett az autó.
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10762 Dátum: 2018.02.08 17:11:37 »
Nekem sem volt korábban problémám a gyertyákkal, vsz. az volt a baj, hogy nem volt hideg a hengerfej az utolsó ellenőrzéskor, és akaratlanul is túlhúztam őket. Legalábbis alig tudtam megindítani kivételükkor.
Mindentől függetlenül ajánlom a kábelvédőket mindenre. A lambdaszonda cseréjekor kis tűhegynyi lyukak voltak a vezetéken. Nem biztos, hogy emiatt halt be, de jobb megelőzni a bajt.

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10763 Dátum: 2018.02.13 11:47:15 »
Sziasztok!

Az normális működés, hogy "felkeményedik" a fék, kb. fél-egy perc után (beindítás-haladás után értem)?
Mindig is keményre emlékeztem, de tavaly cseréltettem fékbetéteket, és mintha azóta lenne ez a jelenség. A "felkeményedés" előtti egy percben meg tisztára olyan a fék mint egy "modern" :) mai autónak, puha, hirtelen és erős. :D

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10764 Dátum: 2018.03.28 20:39:55 »
Fórumtársak!!!
Találkozott -e már valaki azzal a jelenséggel, hogy kuplung lenyomáskor, enyhén "reszel", mintha valami rugó hozzáérne valamihez? Nagyon idegesítő. Nem mindig csinálja. Korábban befújogattam a pedál környékét, de nem változott. Ma leszereltem a munkahengert, ami a motortérben van. Megtisztítottam a nyomórudat, a kuplungfület és a munkahengert külsejét. Határozottan jobb lett, de teljesen nem nyugtatott meg, mert tulajdon képen nem sok mindent csináltam. Viszont úgy éreztem, hogy a kuplungfül oldalra mozog. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Főleg az érdekelne, hogy széthullhat -e a kuplung alattam. Mivel kedden megyünk németbe, kissé aggasztó.
A következő is Toyota lesz.

deazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10765 Dátum: 2018.03.28 21:26:35 »
Sziasztok!
Most vásárolt Carinám érdekes dolgokat művel, Tőletek kérnék némi segítséget.
1.A hűtővíz szintje hideg motornál nagyon alacsony, azonban ha bemelegedett, már majdnem hogy sok is. Autó alatt nem áll a víz sehol.
2.Fűtés közben csak a bal illetve jobb oldali szellőzőn jön meleg levegő, meg a szélvédőre, mindenhol máshol folyamatosan fújja be a hideg levegőt. Összefüggésben lehet a hűtővízzel? 200 km után is hideget fújtak a fent említett szellőzők, akármilyen állásban volt a kapcsoló. Válaszaitokat előre is köszönöm!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10766 Dátum: 2018.03.29 09:49:35 »
Sziasztok!
Most vásárolt Carinám érdekes dolgokat művel, Tőletek kérnék némi segítséget.
1.A hűtővíz szintje hideg motornál nagyon alacsony, azonban ha bemelegedett, már majdnem hogy sok is. Autó alatt nem áll a víz sehol.
2.Fűtés közben csak a bal illetve jobb oldali szellőzőn jön meleg levegő, meg a szélvédőre, mindenhol máshol folyamatosan fújja be a hideg levegőt. Összefüggésben lehet a hűtővízzel? 200 km után is hideget fújtak a fent említett szellőzők, akármilyen állásban volt a kapcsoló. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv! Semmi rendellenesség a fentiekben.1. A kiegyenlítő tartály így működik, ahogy írtad. 2. A középső szellőző direkt így üzemel, hogy a sofőr ne bágyadjon el hosszabb úton. Sok gondtalan kilométert vele!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10767 Dátum: 2018.03.29 10:03:01 »
Fórumtársak!!!
Találkozott -e már valaki azzal a jelenséggel, hogy kuplung lenyomáskor, enyhén "reszel", mintha valami rugó hozzáérne valamihez? Nagyon idegesítő. Nem mindig csinálja. Korábban befújogattam a pedál környékét, de nem változott. Ma leszereltem a munkahengert, ami a motortérben van. Megtisztítottam a nyomórudat, a kuplungfület és a munkahengert külsejét. Határozottan jobb lett, de teljesen nem nyugtatott meg, mert tulajdon képen nem sok mindent csináltam. Viszont úgy éreztem, hogy a kuplungfül oldalra mozog. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Főleg az érdekelne, hogy széthullhat -e a kuplung alattam. Mivel kedden megyünk németbe, kissé aggasztó.
Üdv! A leírás alapján nem a kuplunggal magával kapcsolatos a jelenség. Vsz. a kiemelő villa (kuplungfül  :) )  rugójának mozgását érzékeled. Ha ütemesen cicereg, és
a pedál enyhe benyomására elhallgat, akkor meg kell kicsit kenni. A váltóházon lévő gumi harmonika felhúzásával férsz hozzá. A villa mozgása természetes, ez semmit nem jelent.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10768 Dátum: 2018.04.01 17:08:53 »
Üdv! A leírás alapján nem a kuplunggal magával kapcsolatos a jelenség. Vsz. a kiemelő villa (kuplungfül  :) )  rugójának mozgását érzékeled. Ha ütemesen cicereg, és
a pedál enyhe benyomására elhallgat, akkor meg kell kicsit kenni. A váltóházon lévő gumi harmonika felhúzásával férsz hozzá. A villa mozgása természetes, ez semmit nem jelent.
Uh! Köszönöm! Pontosan erre gondoltam én is, csak sejtettem hogy ott mélyen van egy rugó. A gumiharang alá nem néztem, mert a gumiharangot sem egyszerű le-fel rakni. Akkor nincs nagy baj, csak kenni kell, ugye? Holnap megpróbálom, mert az őrületbe kerget amikor a talpam időnként cirógatja.
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10769 Dátum: 2018.04.01 17:29:01 »
2.Fűtés közben csak a bal illetve jobb oldali szellőzőn jön meleg levegő, meg a szélvédőre, mindenhol máshol folyamatosan fújja be a hideg levegőt. Összefüggésben lehet a hűtővízzel? 200 km után is hideget fújtak a fent említett szellőzők, akármilyen állásban volt a kapcsoló.
Majdnem biztos, hogy középső szellőző szivacs szigetelés elporladt az idők folyamán. Le kell venni (tépni) és fekete filcet, vagy valami hasonlót belülről ráragasztani a pillangószelepre, de úgy hogy még működjön. Én is ezt tettem. Most már nem jön a hideg levegő, csak ha én akarom.
A következő is Toyota lesz.