Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2632191 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10726 Dátum: 2018.01.17 06:12:25 »
Oké. Megvan a hiba. Nem kell vezérlőegység. Ez a Hall jeladó/gyújtás jeladó, külön is cserélhető, mert a Bosch más márkákhoz is szállította. A Toyota ugyan nem forgalmazza külön  :censored:, de a VW igen. Ugyanez pl.: TOLEDO I (1L) 1.6 i, 1996.11. - 1999.03., AFT, 101 LE / 74 kW, 4 cyl, 8V, Benzin, Ferdehátú, Elsőkerék-hajtás
Ez már barátibb, mint a komplett vezérlés a Toyotánál.. :whistling: .Ráadásul nemcsak olasz van...
Egyébként 12-es hibakód, csere után töröld akksi lekötéssel, vagy EFI biztosíték kivételével.
Köszi! Én is találtam típust amiben használták. Pl. Avensis 1997-2000. Már meg van a száma.
A másik probléma, hogy nem tudom kiütni a stiftet, ami tengelyt tartja. (kép) Első körben megforrasztanám, hátha csak el van szakadva a vezeték. De gyanakszom, hogy nincs szakadás, hanem letestelt és valahol hazavágott valamit. Lehet még valami elektromos kütyü, ami gyanús? Tudja valaki, hogy lehet letesztelni a jeladót? Van itt egy videó "orosz barátainktól" https://www.youtube.com/watch?v=sLaqztwsMEE, de ebből nem sokat látok. Meg ahogy kinéz az a motortér, hát...
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.17 06:15:33 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10727 Dátum: 2018.01.17 06:20:13 »
Van a kocsiban riasztó? Nekem pont ilyen hibám volt, és ahogy kikötötték már indult is.
Kösz Schumy, de már évek óta ki van kapcsolva a riasztó, az indításgátlót pedig annó "kitéptem" a helyéről, tanulva az előző autóm időszakából.
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10728 Dátum: 2018.01.17 12:39:12 »
Köszi! Én is találtam típust amiben használták. Pl. Avensis 1997-2000. Már meg van a száma.
A másik probléma, hogy nem tudom kiütni a stiftet, ami tengelyt tartja. (kép) Első körben megforrasztanám, hátha csak el van szakadva a vezeték. De gyanakszom, hogy nincs szakadás, hanem letestelt és valahol hazavágott valamit. Lehet még valami elektromos kütyü, ami gyanús? Tudja valaki, hogy lehet letesztelni a jeladót? Van itt egy videó "orosz barátainktól" https://www.youtube.com/watch?v=sLaqztwsMEE, de ebből nem sokat látok. Meg ahogy kinéz az a motortér, hát...
Kérdezd carina_97_1.6_XLI-ot, asszem ő már cserélt  jeladót  :hmmmm:. Ha nem megy, és nem jó a régi, bontottra is lehet váltani. A biztosítékokat érdemes átnézni, elvileg nem okozhat akkora problámát a rövidzár. De egy hibakód kiolvasás után többet tudsz.
Jeladó tesztelése: https://drive.google.com/drive/folders/0B453RppDunjqVklIWXg3MFZRNjg 5. doksi, 10. oldal

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10729 Dátum: 2018.01.17 16:26:47 »
Kérdezd carina_97_1.6_XLI-ot, asszem ő már cserélt  jeladót  :hmmmm:. Ha nem megy, és nem jó a régi, bontottra is lehet váltani. A biztosítékokat érdemes átnézni, elvileg nem okozhat akkora problámát a rövidzár. De egy hibakód kiolvasás után többet tudsz.
Jeladó tesztelése: https://drive.google.com/drive/folders/0B453RppDunjqVklIWXg3MFZRNjg 5. doksi, 10. oldal
Kösz! Megkérdezem.
Az történt, hogy azt hittem elég egy jeladót cserélni 10-15 ezerért és használom az autót még egy évig. Van egy csapszeg a fönt jelölt képen, ami az úristennek nem jön ki. Márpedig így nem lehet hozzájutni a jeladóhoz. Próbáltam kiütni hidegen, a végét leköszörülve és butánpalackkal melegítve. Meg sem mozdul! Már ott tartok, hogy egy bontós sráccal megbeszéltem, hogy küld egy komplett gyújtásvezérlőt (ha meg jön az általa említett korábbi vevőjétől a tengely) amiben ő cseréli ki a jeladót 25.000+postaköltségért. Most itt tartok. Éljen a BOSCH elektronika! Ha még egyszer, autóvásárlásnál meg látom a BOSCH felíratot, szó nélkül otthagyom és elállok a vásárlástól. Csak DENSO!!!
Én mindig mondtam, hogy hulladék ez a márka. 4 év alatt 5db BOSCH injektor pukkant el. Amióta 22 éves DENSO-k vannak az autómban, semmi probléma a befecskendezéssel. Gondolom, akik utánam váltottak DENSO injektorra, azoknak is ez a véleményük.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.17 16:37:58 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10730 Dátum: 2018.01.18 07:08:15 »
Üdv!

B.U.É.K. mindenkinek így utólag is!
Múltkor írtam a problémás csomagtartó zárat, hát igazából nem azzal volt a gond hanem a kilinccsel.
Érdekesen működik, mert valamikor csak másodszorra hajlandó nyitni, amúgy meg beesik a kilincs és zárva marad.
Valaki találkozott már ezzel a problémával? Lehet vele valamit kezdeni?
Most éppen féltengely árakat nézegetem, jövő héten cserés lesz a baloldali.

A műszerfal világításhoz hozzá lehet férni valahogyan?
A vízszintes fényerőszabályzót csak maximum állásba tekerve van világítás, és nem jelzi ha tompítottat kapcsolok (zöld lámpa), a reflektort igen.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10731 Dátum: 2018.01.18 07:53:27 »
Múltkor írtam a problémás csomagtartó zárat, hát igazából nem azzal volt a gond hanem a kilinccsel.
Érdekesen működik, mert valamikor csak másodszorra hajlandó nyitni, amúgy meg beesik a kilincs és zárva marad.
A műszerfal világításhoz hozzá lehet férni valahogyan?
A vízszintes fényerőszabályzót csak maximum állásba tekerve van világítás, és nem jelzi ha tompítottat kapcsolok (zöld lámpa), a reflektort igen.
BUÉK!
A Csomagtartóval így még nem volt gondom, de nekem a bovden gyanús. A műszerfal világításhoz úgy lehet hozzáférni, hogy
- 2 csavar a keretet a szemöldök részen (kicsit alá kell nézni)
- 4 csavar tartja a műszert
- hátul vannak az izzók. Balra kell forgatni!
A fényerő szabályozó: passz!
Milyen zöld lámpa jelzi tompítottat? Nekem nem rémlik. Nem úgy jelzi, hogy a fények felkapcsolódnak? A refi az kék. Az OK!
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10732 Dátum: 2018.01.18 13:43:57 »
Kovács autónál még olcsóbb A JP
Beszéltem velük. Vagy megrendelem a komplett gyújtáselosztót 78.000-ért, vagy saját felelősségre a JP Group-os jeladót, 5.736 Ft-ért. De az is 2 munkanap. Nem mondok semmit! Nincs egy összehasonlító táblázat? Eddig semmi segítséget nem kaptam.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.18 13:51:30 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10733 Dátum: 2018.01.18 15:15:00 »
Beszéltem velük. Vagy megrendelem a komplett gyújtáselosztót 78.000-ért, vagy saját felelősségre a JP Group-os jeladót, 5.736 Ft-ért. De az is 2 munkanap. Nem mondok semmit! Nincs egy összehasonlító táblázat? Eddig semmi segítséget nem kaptam.
Azért ajánlottam, mert úgy emlékszem,  carina_97_1.6_XLI egy VW csoportos kocsiba való jeladót tett be. Kérdezd meg privátban tőle, hogy működik. Nem találtál valami azonosító számot rajta?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10734 Dátum: 2018.01.18 15:37:34 »
Oké. Megtaláltam.
OEM szám: 19100-02020
Ez alapján
Referencia: Bosch 0 237 521 060
Ez alapján
A gyújtáselosztó tartozéka gyújtásérzékelő: 1 237 031 311
Ez alapján Felsorolva a kompatibilis típusok, köztük amit én is ajánlottam, olcsóbban  :)
És most valaki hozzon egy sört... ;)

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10735 Dátum: 2018.01.18 22:04:31 »

Tompítottat nem jelzi vissza, mi az a vízszintes fényerőszabályzó?
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10736 Dátum: 2018.01.19 09:33:19 »
Üdv Zsolt68! Első körben két ötlet jutott eszembe: egy megfelelő méretű, pl M4 anyával, vagy inkább egy csapágy golyóval próbáld megmozdítani, utána talán kijön. A csapon nincsen semmi bemarás, egy sima tengely. AMit Kalapos írt, az úgy van, azt rendeltem én is meg. Érdemes valami sprével befújkálni, vagy olajat csepegtetni bele, hátha segít. A vezetékek nálam is hasonlóan néztek ki, mint nálad, de attól még működött az autó. Nálam, amiben a csap van, az aszem lötyögött picit a tengelyen. Az a körmös fekete acél, a tengely végén.

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10737 Dátum: 2018.01.19 13:08:40 »
Zsolt68
Üdv!
"A Csomagtartóval így még nem volt gondom, de nekem a bovden gyanús."
Azzal lehet valamit kezdeni vagy csereés lesz?

"A műszerfal világításhoz úgy lehet hozzáférni, hogy
- 2 csavar a keretet a szemöldök részen (kicsit alá kell nézni)
- 4 csavar tartja a műszert
- hátul vannak az izzók. Balra kell forgatni!"
Köszi!
"Milyen zöld lámpa jelzi tompítottat? Nekem nem rémlik. Nem úgy jelzi, hogy a fények felkapcsolódnak? A refi az kék. Az OK!"
Azt hittem, hogy kellene lennie rajta valamilyen visszajelzőnek, az autók többségében általában van.

dgh
Neked is köszi!
"Tompítottat nem jelzi vissza, mi az a vízszintes fényerőszabályzó?"
A műszerfal fényerejének szabályzójára gondolok, a kormányoszloptól balra van, vízszintes állású korong.
Jobbra tekerve állítja fokozatosan a világítás fényerejét, és csak teljesen jobbra állítva van világítás,
amúgy teljesen sötét a műszerfal hiába van bekapcsolva a tompított.
Megjelöltem a képen.

https://www.kephost.com/image/E7am

https://drive.google.com/open?id=1-1gDiff_5Yd8wfvy6yPnk_X3hja4QUlf
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.19 13:11:46 írta csibe »

doncy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10738 Dátum: 2018.01.20 20:17:38 »
Először is új tag lévén üdvözlöm a Tisztelt Jelenlévőket!
Azután pedig kérem a segítséget a következőkhöz:
1 éve vettem egy CarinaE kombi 1.6-os XLi autót. A szélvédőmosó megadta magát. Lassanként elfelejtett hátulra spriccelni, majd most előre is. Kiszedtem a tartályt, levettem a szivattyút, de minden jól néz ki, a motor forog. Szerintem, elkopott a forgórész vagy valami miatt elgyengült a szivattyú. A kérdés a következő, hol tudok bele másikat venni? Bontottat inkább hanyagolnám, megjárta nyilván az is a hadak útját. Uángyártott új nem hiszem, hogy létezik. Vagy tévednék? Abban bízok, hogy más típusból még létező alkatrész jó lehet. Estleg ötlet valakinek? Köszönöm! Donát

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10739 Dátum: 2018.01.20 22:40:41 »
csibe:ne haragudj, azt gondoltam látatlanban, hogy függőleges a fényerő szabályzó! Most kimentem megnézni, valóban vízszintes. Én első körben kontaktsprével próbálkoznák.
A csomagtér ajtó nyitó nekem sem működik. Amikor megvettem a kocsit még működött, de mivel erősen kellett húzni a kart, valami elszakadt-eltört. Azóta is kulccsal nyitom. A zár nyitásakor az ajtó nem emelkedik meg eléggé ahhoz, hogy nyitni lehessen, kézzel kell rásegíteni. (5 ajtós) A teleszkópok nem emelik fel az ajtót, de megtartják. Lehet hogy ez a probléma?

doncy:nem lehet hogy a fúvókák dugultak be? A működésével még nem volt gondom, dugulás viszont már volt.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D