Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2684360 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9525 Dátum: 2014.12.07 10:03:00 »
Helló.
 Az a kérdésem lenne felétek, hogy van egy Carina E 1,6 16v autóm a problémám, hogy 100 km/h felett elkezd rázni, folyamatos gyorsításra 100 felett a rázás fokozódik, nem szünik megy. A kerekek jók , a féltengelyről nem hiányzik az ellensúly. Mi lehet az oka? Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv!
V.sz. kerék kiegyensúlyozatlanságából eredő hiba. Ha a felnik tiszák kívül-belül (akár rászáradt sár is okozhatja a gondot), akkor vidd el gumishoz centríroztatni. Az is lehet, hogy valamelyik felni nem fekszik fel teljesen az agyra.

szibert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9526 Dátum: 2014.12.07 10:36:59 »
 Üdv.
 Már voltam többször is gumisnál, nincs ilyen probléma.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9527 Dátum: 2014.12.07 10:45:40 »
szigert!  Nekem anno a lengőkar szilent ment el, akkor csinálta ezt.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9528 Dátum: 2014.12.08 12:47:21 »
Hello!
Esetleg a motortarto bakok elfáradása okozhat ilyen bajt szerintem.

baliba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9529 Dátum: 2014.12.10 20:40:36 »
Derus Estet, kedves Carina-Tulajdonosok!

Egyebkent szuper Carinambol csopog a hutoviz. Az ugy volt, hogy tettem bele egy uj hutot, aminek van egy leereszto csapja. Abban van egy muanyag  elzaro, ami - bar el van zarva - megis csopog. Kb. hetente 2-3 alkalommal kell utanatoltenem fagyallot, mert mifelenk eleg hideg tud lenni, es ugye futes kell a kocsiba. Azt szeretnem megerdeklodni, hogy jart-e igy mar barki, akarki, valaki, es ha igen, akkor hogy orvosolta a hibat? Mar jobban meghuzni nem merem azt a muanyag izet, mert esetleg el fog torni.
Koszonom szepen elore is!

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9530 Dátum: 2014.12.10 21:38:33 »
Derus Estet, kedves Carina-Tulajdonosok!

Egyebkent szuper Carinambol csopog a hutoviz. Az ugy volt, hogy tettem bele egy uj hutot, aminek van egy leereszto csapja. Abban van egy muanyag  elzaro, ami - bar el van zarva - megis csopog. Kb. hetente 2-3 alkalommal kell utanatoltenem fagyallot, mert mifelenk eleg hideg tud lenni, es ugye futes kell a kocsiba. Azt szeretnem megerdeklodni, hogy jart-e igy mar barki, akarki, valaki, es ha igen, akkor hogy orvosolta a hibat? Mar jobban meghuzni nem merem azt a muanyag izet, mert esetleg el fog torni.
Koszonom szepen elore is!
[/quote
Helló!
Jártam már így!Az elzárón cseréld ki a gumigyűrűt,még ha nem is látszik rajta sérülés.Nekem megoldotta!

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9531 Dátum: 2014.12.12 15:25:50 »
Szia nmhu77!
Nem lesz jó az ajánlott  szonda, mert a 89465-05020 jelű az a normál szonda, nem szegénykeverékeshez való!
A szegénykeverékeshez csak a 89463-20060 vagy 89463-20070 régi cikkszámú szondák jók. A szegénykeverékes szonda új cikkszáma az EPC szerint 89463-29055. Ha az utóbbi 3 cikkszámmal találsz szondát, nyugodtan vedd meg. Nekem is szegénykeverékesem van, ezért tudom mik a helyes cikkszámok. Én is bontóban vettem anno, elég nehéz ráakadni, de van egy tartalék példányom is.
Üdv: FLInt

Hali! Nálam most jött ki a lambda szonda hiba. 96-os sportswagon, szegénykeverékes motor. Persze a (B@rditól) hozott 3 szonda sem volt jó bele, a gyári meg 210+Áfa áron horror.
A hivatalos szervíz azt mondta, hogy ki szokták iktatni a műszaki vizsga idejére a hibajelző égőt a műszerfalon. :-D Viszont csak ki kell majd cserélnem. Be lehet valahol szerezni, akár külföldről valami barátibb áron? A fenti kódokkal találtam elvileg: http://www.lambdasensor.com/main/lean.htm és http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-AVENSIS-CARINA-E-1-6-1-8-12-93-10-00-PRECAT-LAMBDA-O2-SENSOR-89463-29055-/180753881307.  Érdemes ezekkel foglalkozni és rendelni vagy vegyem nyakamba a bontókat? ;-)
-- THAI --

beni921

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9532 Dátum: 2014.12.12 16:54:24 »
Hali! Gázbowdent keresek, egyenlőre nem sok sikerrel. Remélem itt tud valaki. Az a problémám , hogy néha beragad a gázpedál. Az autó benzin/gáz üzemű, érdekesség, hogy gáz üzemmódban hajlamosabb beragadni, szinte mindig. Mi köze a gázrendszernek a gázpedál beragadásához? Szerelő szerint a bowden rossz. Nem lehet, hogy a bowden járattal van probléma? A pillangószelep rendesen működik, nem akad.

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9533 Dátum: 2014.12.12 18:40:45 »
Hali! Nálam most jött ki a lambda szonda hiba. 96-os sportswagon, szegénykeverékes motor. Persze a (B@rditól) hozott 3 szonda sem volt jó bele, a gyári meg 210+Áfa áron horror.
A hivatalos szervíz azt mondta, hogy ki szokták iktatni a műszaki vizsga idejére a hibajelző égőt a műszerfalon. :-D Viszont csak ki kell majd cserélnem. Be lehet valahol szerezni, akár külföldről valami barátibb áron? A fenti kódokkal találtam elvileg: http://www.lambdasensor.com/main/lean.htm és http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-AVENSIS-CARINA-E-1-6-1-8-12-93-10-00-PRECAT-LAMBDA-O2-SENSOR-89463-29055-/180753881307.  Érdemes ezekkel foglalkozni és rendelni vagy vegyem nyakamba a bontókat? ;-)

89463-29055 cikkszámon találtam Denso gyártmányú szondát a Szakálmetálnál, 50253 Ft-os bruttó listaáron. Az alkatrészes topicban kaphatsz kedvezményt.

Erről van szó:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Van is nekik jelenleg.

Mintha fityo nevű fórumtárs az Autonet-nél kapott volna belevalót, és olcsóbb is volt talán ennél is, szerintem keress rá a fórumban.

Ardo82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9534 Dátum: 2014.12.18 19:27:45 »
Sziasztok, egy hibával kevesebb   :clap: (ékszíj laza volt, az nyávogott, szerencsére nem a szervopumpa)

Viszont van még valami, kesztyűtartó környékén légzsák alatt mi adhat nyiszogő zörgő hangot, mert tökéletesen nyiszogásmentes amúgy a belső. Hidegen alapjáratnál is cincorog. Én a szellőzőrendszerre gyanakszom, de van más tipp?? ameddig be tudtam nyúlni, megrángattam, volt ahol szivaccsal kitömtem, de nem akar elmúlni.

A másik dolog, 2-3000 közötti rezonálásra valami tipp? Főleg akkor , motorfék, gázelvétel...


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9535 Dátum: 2014.12.18 20:42:56 »
üdv Ardo82!

Nos a zörgést a helyén kell feltárni, hallgatózni, tapogatózni, amikor produkálja!
Kesztyűtartóban nincsen valami ami zöröghet?
Ventilátor nem megy ilyenkor, falevelet zörgetve, ami beragadt a ventilátor motorba?

2-3000 rpm-es rezonálás:

Sok dolog lehet, szintén...
Nekem is volt egy ilyen alacsony fordulaton jelentkező zaj, ami megszűnt.
Én egyedül a kipufogó leömlő hővédő lemezének rögzítését csináltam meg, mert egyik csavarja elszabadult. Azóta nem hallok semmi zajt!

lehet még:
A kipufogó flexi cső, belül összedőlt kipufogó dobok, külső borítások, hővédő lemezek a kasztnin is okozhatnak kellemetlen rezonanciát.
Kipufogó leömlő alatti eltört merevítő!!
Én javaslom, hogy lehetőség szerint aknáról, nyitott motorháztetőnél, ha van segítővel fülelni, alapjáratról fokozatosan és lassan emelve a fordulatot (alapjárattól a magasabb fordulatig!), amíg nem hallani valami oda nem illő rezgést.

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9536 Dátum: 2014.12.23 10:19:33 »
Segitséget szeretnék kérni!
Carinán következő gondok merültek fel. Úgy néz ki hogy nem megy két henger "2középső"átnéztem szinte mindent!
Cserélve elosztó fedél gyujtáskábel, gyetyák is szépek!Injektorokat is átnéztük semmi baja.Lamda szondát is kimértük! De viszont érthetetlen hogy ha lehúzom a lamda szonda csatiját akkor sincs semmi változás,elvileg az ecu-nak át kéne állni vészprogramra de semmi változás nem állt be! még egy érdekesség Injektorról ha lehúzom a csatit eggyenként (kettő középső) nincs változás!De viszont ha mindkettőt akkor csak a kettő szélsők mennek ,De ha visszadugom a 2-es hengerét  akkor már három henger megy és a 3-as hengerét is akkor nem érezhető hogy lenne változás, de fordítval is így van!Ezért gondolom hogy nem tömítés lehet vagy szelep!
Lehetséges hogy az ecu-nak lehet baja?

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9537 Dátum: 2014.12.23 11:15:47 »
Egy kompressziómérés jó lenne a hengerekben.
Ha ez megvan, lehet gondolkodni.
De csak így:
Elsőre lehet akár hengerfejtömítés átégés a két henger között.
Másodszorra szelepek tömítetlensége.
ECU nem szokott sűrűn meghibásodni. Akkor legfeljebb kontakthiba.

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9538 Dátum: 2014.12.23 12:49:03 »
Köszönöm a válaszod! Majd januárban tudják csak válalni a mérést!
Màr egyszer volt tömítés àtégés, de akkor nem ijen jelei voltak!
Most simàn tudok vele közlekedni csak erőtlen egy kicsit!
Hát akkor ez nem lesz olcsó!

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9539 Dátum: 2014.12.27 00:22:52 »
Sziasztok!

Egy körülbelül 1 éve húzó problémára szeretnék segítséget vagy tippeket kérni tőletek. Van egy kideríthetetlen kopogó hangja a kocsimnak , melyet inkább jobb hátulról hallok és főleg egyenetlen utakon, ha belemegyek egy nagyobb lukba vagy átmegyek egy fekvőrendőrön akkor meg nem. A hang főleg reggelente vagyis hidegen jelentkezik, amint felmelegszik az autó üzemi hőmérsékletre nem múlik el a kopogás, viszont sokkal tompább lesz. Több szerelő is megnézte már a kocsi hátulját és mindenki ugyanazt mondta, a futómű nagyon egyben van, hibátlan.
Pár hete volt vizsgán, ott is gond nélkül átment az autó senki se kötött bele mondjuk a lengéscsillapítóba. Kicseréltük a kutyacsontokat vagy miket , jó pár szilentet hátul és semmi változás, egy-két szerelés után mintha elmúlna aztán újra hallom 2-3 hét múlva, már világgá megyek tőle.

Valakinek van bármilyen ötlete hogy mi lehet ez?  :hmmmm:  :hmmmm:  :helpsmilie: