Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2653723 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8130 Dátum: 2013.01.01 15:09:45 »
BUÉK mindenkinek!
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8131 Dátum: 2013.01.02 02:42:34 »

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8132 Dátum: 2013.01.02 10:55:24 »
Hát BUÉK !

Szóval új év új teendő! De ez legyen a legnagyobb probléma! Megvan az új termosztát Vernet. A kérdésem, hogyan kell kicserélni? Korábban írtatok valami pöcökről aminek felfelé kell néznie és a tömítést is pasztázni kell. De mivel pasztázzam? Milyen pöcök? A termosztáthoz kaptam egy csomó tömítést, csak egy kell belőle? Csak csavarjam ki a csavarokat és szedjem ki? A vizet meg részlegesen engedjem le? Utána hol kell légteleníteni?

Előre is kösszönöm  ::)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8133 Dátum: 2013.01.02 15:51:31 »
üdv Bundi!

A hűtőre alulról csatlakozó vízcsonk lesz aminek az elején van a termosztát!
A vizet teljes egészében felesleges leengedni, csak amennyit szükséges! Ajánlom, először a hűtő felől kösd le a hűtőről, így a csőből / motorból (ha meleg a motor és nyitott a termosztát) kifolyik valamennyi víz. Ezt edényben a kocsi alatt fel tudod fogni!
Utána visszakötheted a csövet és a motor felőlit vedd le!
A motoron a generátor alatt a vizpumpánál a 16321-es vizcsonkot lekötöd, ezt 2 db csavar fogja, ezt kell levenned, ez alatt van a termosztát!
Leveszed a csonkot, ne ijedj meg, ha a termosztát a blokkban marad, egy csavarhúzót beleakasztva ki tudod fordítani! Forró víznél vigyázz, hogy ne forrázzd le magad!
A fém csonkot pucold fémtisztára, féktisztitóval vagy hasonlóval zsírtalanitsd, ugyanezt csináld meg a motoron is, esetleges régi gumi/ pasztamaradványokat lekaparod, lecsiszolod. Fontos, hogy itt is zsirtalanitsd a felületet, ezért egy ronggyal addig törölgesd a termosztát helyét, amig teljesen száraz nem lesz!
Utána ráteszed az új termosztátra a gumitömitést (csak az egyik fog kelleni) és enyhén körbekenheted síktömitővel a gumit (ez autósboltban kapható, akár 100ml-es kiszerelésű fagyálló, olajálló, benzinálló paszta ~1-2 E Ft, érdemes körbekérdezni nincs-e valakinek, ha másra nem kell..
Vékonyan a zsirtalanított fém vizcsonkot is megkenheted, sok nem kell, mert a csavar meghúzásakor úgyis kinyomja!

Az új termosztátot beteszed a vízcsőcsonk alá, a paszta miatt nem fog kiesni  ;), a pöcök felfelé álljon! Rátszed a vízcsonkot a csavarokat közepes erővel meghúzod, ezután visszateszed a gumicsövet a csonkra!
Amennyire tudod feltöltöd a hűtőt folyadékkal (ha sikerül felfogni a kifolyó mennyiséget, látod mennyi kell majd visszafelé), esetleg a vízcsőbe is tölthetsz folyadékot, ha onnan könnyebb!
Ha minden a helyén van elinditod és üzemmelegre járatod a motort, a kiegyenlitő utántöltöd!



[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 15:53:37 írta kamikaze »

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8134 Dátum: 2013.01.02 20:25:38 »
fakutya legyek (vagy béemwés) ha ezek után nem tudom megcsinálni  ;)

Kami naggyon köszönöm  :yes:

majd írok hogy sikerült. (ez egy magamfajta műkedvelőnek nagy szám  :D )
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8135 Dátum: 2013.01.02 20:46:34 »
Nem jársz valamikor felénk, a munka vagy egyebek miatt?  :)

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8136 Dátum: 2013.01.02 21:00:26 »
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ az asszony keresztbe lenyelne  :devil: "már megint mi van a hülye kocsiddal"
de köszi  :yes:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8137 Dátum: 2013.01.02 21:23:55 »
Bundi:

kamikaze szépen leírta a cserét, én csak tapasztalatot írnék.

Nekem annyi paszta ment rá, ami a termosztátfedél karimájára került vékonyan, máshová nem tettem. A termosztáton körben levő gumitömítés sajnos nem volt elég, a fedél alól üzemmelegen csöpögött paszta nélkül. Szedhettem szét, azt hittem felrobbanok.
A második cserénél (QH ugye hamar tönkrement) kapásból kentem a fedél karimájához vékonyan, nehogy a rendszerbe kerülve gondot okozzon. Összehúzáskor így is kinyomott picit, és nem csöpög hála Istennek  :)

cepoka1983

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8138 Dátum: 2013.01.03 10:34:31 »
sziasztok.boldog uj évet minden gondos toyota tulajdonosnak.van 1 hibája a carinámnak.gyengének találom a fűtést az avensishez képest.termostátot már cseréltem de nem tapasztaltam csak minimális javulást.szerintetek létezhet az,hogy vizköves a vizrendszerem,vagy mi lehet a promlem,mert elég csúnya a viz a kiegyenlitőmben.
mig élek csak toyota,nem is 1 legalább kettő.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8139 Dátum: 2013.01.03 15:04:14 »
üdv cepoka1983!

Ha nagyon zaccos a víz, próbáld meg átmosni a rendszert, akár többször is!
A fűtőradiátor vékony csöveiben könnyen lerakódik a dzsuva és volt - nincs fűtés....

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8140 Dátum: 2013.01.04 21:02:39 »
Fűtéshez szólnék hozzá.Nekem a Landcruiseren volt az,hogy a hátsó fűtés forró" volt,az első meg csak langyos.Ott a tűzfalnál lehúztam a csöveket és slaggal átmostam,oda-vissza.Érezhetően jobb lett a fűtés.addig kell átmosni,amíg tiszta víz nem fog folyamatosan kijönni a csöveken.Mind két irányban.
Ja előtte 8 ezerért hoztak bele termosztátot.83 c helyett már 64 C fokon nyitott.2 hónap mulva  az unix már közölte,a gyár elfogadta a reklamációt.Persze a pénzt még nem kaptam vissza.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8141 Dátum: 2013.01.04 23:21:41 »
Ahogy nézem, rendesen ki kell öblíteni trisózás után a rendszert. Akkor hajrá :otlet:
Csapot nem írtad, vagy nem láttam...? De ez elég banális lenne  :surrender:

Akkor a két középső nyílást egyszerűen eldugaszoltad? Azt hittem, hogy valami lapáton kell körbe szivacsszalagot ragasztani. El tudnád mondani, hogyan lehet egyszerűen lebontani a középkonzolt, hogy meg tudjam csinálni?
Ez a ledugaszolás a klíma nélküli autókon tökéletes, mert nincs is szükség , h ott jöjjön levegő. Klímásoknál kell a körbetömítés.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8142 Dátum: 2013.01.05 13:26:57 »
kicsereltem a temosztatot egyedul. :-) sosem csinaltam meg. Teljesen jo lett, az alapjarat stabil 700 lett. Sokkal hamarabb bemelegszik es nehezebben hul le. Koszonom mindenki segitseget.
Udv
Bandi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8143 Dátum: 2013.01.05 16:04:19 »
A leírás akár mehetne is a carina leírások topicba!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8144 Dátum: 2013.01.05 16:21:10 »
kicsereltem a temosztatot egyedul. :-) sosem csinaltam meg. Teljesen jo lett, az alapjarat stabil 700 lett. Sokkal hamarabb bemelegszik es nehezebben hul le. Koszonom mindenki segitseget.
Udv
Bandi

 :clap: :clap:
szívesen+!++!!