Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631330 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #60 Dátum: 2004.04.19 12:13:46 »
Hali!

Köszönöm mindenkinek a segítőkézségét!!:)

Biztos, hogy nem alulról ázik a leeresztő nyílásnál, mert fent a pótkeréktartó takarófilce is vizes, és két alkalommal lecsekkolva minda kétszer ugyanott volt az...
menetirány szerinti baloldalt hátul.
Az oldalkárpiton semmi nyoma sincs a víznek, de a fenékkárpit az erősen nedves, de csak abban a sarokban.
Bízok benne, hogy az a bizonyos szellőzőrács lehet a ludas, mert mint írtam ezen az oldalon semmi nem utal arra (külsérelmi nyom) hogy valaha is törve volt.
Most már csak arra kell rájönnöm, hogy hogy is jön le ez az oldalkárpit.

Erzsébeti

ja:
azon az oldalon ahol a beázást gyanítom ott, az oldalkárpit és a fenéklemez találkozásánál kicsit "koszos" a fenéklemez... olyan mintha ott ülne ki az esővíz üledéke.
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #61 Dátum: 2004.04.19 15:51:38 »
Idézetet írta: "Erzsébeti"
Hali!

Köszönöm mindenkinek a segítőkézségét!!:)

Biztos, hogy nem alulról ázik a leeresztő nyílásnál, mert fent a pótkeréktartó takarófilce is vizes, és két alkalommal lecsekkolva minda kétszer ugyanott volt az...
menetirány szerinti baloldalt hátul.
Az oldalkárpiton semmi nyoma sincs a víznek, de a fenékkárpit az erősen nedves, de csak abban a sarokban.
Bízok benne, hogy az a bizonyos szellőzőrács lehet a ludas, mert mint írtam ezen az oldalon semmi nem utal arra (külsérelmi nyom) hogy valaha is törve volt.
Most már csak arra kell rájönnöm, hogy hogy is jön le ez az oldalkárpit.


Ez a szellőző a lökhárító vonalában van, az alatt, kb annak a közepénb. Mármint a hátsó sárvédőre ráforduló ív közepén. Amikor az OF IFA ON megzúzta és a szervízben leszedték, akkor láttam, hogy JÉÉÉÉÉ, ott van egy-egy szellőző. VAlószínűleg az a ludas a beázásban.

Erzsébeti

ja:
azon az oldalon ahol a beázást gyanítom ott, az oldalkárpit és a fenéklemez találkozásánál kicsit "koszos" a fenéklemez... olyan mintha ott ülne ki az esővíz üledéke.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #62 Dátum: 2004.04.20 07:03:23 »
Megnéztem én is a csomagtartó beázást, de szerencsére nem tapasztaltam ilyet -> mind a filc, mind a pótkerék csont száraz. Azt az ominózus szellőzőt viszont nem láttam  :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #63 Dátum: 2004.04.20 10:10:16 »
Idézetet írta: "squiddy"
Megnéztem én is a csomagtartó beázást, de szerencsére nem tapasztaltam ilyet -> mind a filc, mind a pótkerék csont száraz. Azt az ominózus szellőzőt viszont nem láttam  :roll:


Azt "alapesetben" nem is láthatod , mert oldalt van , a lökhárító alatt . Egy kis szögletes rács . Arra szolgál , hogy az a levegő , ami elöl a szellőző/fűtő rendszeren át bejut az utastérbe , hátul ki is tudjon jutni  :wink:  ... Ha ezek vmilyen okból eltömődnek , azt az ember hamar észleli , mert becsukott ablakokkal ész nélkül párásodni fog az autó , ugyanis nem fog tudni cserélődni a levegő az utastérben . De ilyesmi nem szokott előfordulni hálistennek  :)  ... Régebbi autókban ezt gyakran látható helyre tették - gondoljunk csak pl. a Daciák C-oszlopán látható rácsra . Na , az is ilyen szellőző volt  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #64 Dátum: 2004.04.20 13:07:50 »
eddig azt hittem, hogy az dobhártyavédelem ajtóbecsapás ellen ... :)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #65 Dátum: 2004.04.20 13:36:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Azt "alapesetben" nem is láthatod , mert oldalt van , a lökhárító alatt . Egy kis szögletes rács .

Oldalt a lökhárító alatt? A csomagtartó felől kell megközelíteni, vagy a hátsó ajtó felől? (most már csak azért is +akarom nézni magamnak)
Mit kö' bontani hozzá, ide vele szíjjeszedem!?   :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #66 Dátum: 2004.04.20 13:49:07 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"

Azt "alapesetben" nem is láthatod , mert oldalt van , a lökhárító alatt . Egy kis szögletes rács .

Oldalt a lökhárító alatt? A csomagtartó felől kell megközelíteni, vagy a hátsó ajtó felől? (most már csak azért is +akarom nézni magamnak)
Mit kö' bontani hozzá, ide vele szíjjeszedem!?   :lol:


Lökhárító alatt van, olvass vissza az előző hozzászólásomhoz.

Én belülről nem akartam megnézni, mert a filcet, megyebet meg kell bontani hozá. Kívülről láttam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #67 Dátum: 2004.04.20 15:45:34 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"

Azt "alapesetben" nem is láthatod , mert oldalt van , a lökhárító alatt . Egy kis szögletes rács .

Oldalt a lökhárító alatt? A csomagtartó felől kell megközelíteni, vagy a hátsó ajtó felől? (most már csak azért is +akarom nézni magamnak)
Mit kö' bontani hozzá, ide vele szíjjeszedem!?   :lol:


Mondom : oldalt , a lökhárító alatt . A lökhárítónak , ugye , van egy hátsó része , meg két oldalsó része . De fogalmazhatunk úgy is , hogy a lökhárító oldalsó része mögött van ;) ...

Ahhoz , hogy lásd , le kell szedned a lökhárítót . Kérdés : érdemes ?  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #68 Dátum: 2004.04.21 07:43:20 »
Most már világos. Ee, annyit nem ér. Épp erre voltam kíváncsi, hogy mennyi bontással jár, de akkor inkább leteszek róla.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #69 Dátum: 2004.04.21 09:14:31 »
Idézetet írta: "squiddy"
Most már világos. Ee, annyit nem ér. Épp erre voltam kíváncsi, hogy mennyi bontással jár, de akkor inkább leteszek róla.

Én a csomagtartó felöl, a kárpitok (müanyag rögzitök tartják) lebontása  után simán hozzá tudtam férni a rácsokhoz és körül kentem sziloplaszttal.  :)
Felesleges a lökháritót ezért leszedni  :!:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #70 Dátum: 2004.04.21 10:57:39 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "squiddy"
Most már világos. Ee, annyit nem ér. Épp erre voltam kíváncsi, hogy mennyi bontással jár, de akkor inkább leteszek róla.

Én a csomagtartó felöl, a kárpitok (müanyag rögzitök tartják) lebontása  után simán hozzá tudtam férni a rácsokhoz és körül kentem sziloplaszttal.  :)
Felesleges a lökháritót ezért leszedni  :!:


Ja , hát így lehet hozzáférni BELÜLRŐL ! Én megrekedtem a "hogyan lehet hozzáférni KÍVÜLRŐL?" gondolatnál ...  :wink:  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #71 Dátum: 2004.04.21 13:27:10 »
Akkor majd egy szép napsütéses szombat délutánon mégiscsak megnézem magamnak azt a fránya szellőzőt ;)

Anroa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #72 Dátum: 2004.04.21 16:09:29 »
Sziasztok!

Már az index-en kérdeztem miszerint hogyan lehet pollenszűrőt cserélni? A szűrő két részből áll. A nagyobbat, mely a gázpedál mellett kell betenni könnyen ki lehet/lehetett cserélni, de a kisebb hova kerül és hogyan kell oda betenni?
Üdv, Andr's 95' CarinaE Wagon Gli 2.0

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #73 Dátum: 2004.04.21 16:37:46 »
Hali!

A beázás project:

Ma voltam mosón, és kértem egy "külső-belső-viasz, meg miegymást".

Gondoltam most megnézem honnan jöhet a víz... Egyre jobban beigazolódni látszik az, hogy (valszeg) az a bizonyos szellőzőrács lehet a ludas, ugyanis felhajtottam a szőnyeget, és a mosás után megjelent a sarokban a víz. Ha lesz egy kis időm, és hajlandóságom akkor  (talán a hétvégén) megejtem ezt a kárpitleszedést, és megkukkolom.
Majd jelzem, hogy mit találtam...

Erzsébeti

Ps.: persze mondanom sem kell, mire végeztek a mosással elkezdett pötyögni az eső...:( mire hazaértem már villámlott és zuhogott. Ilyen az én formám:(
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #74 Dátum: 2004.04.21 16:39:21 »
Idézetet írta: "Anroa"
Sziasztok!

Már az index-en kérdeztem miszerint hogyan lehet pollenszűrőt cserélni? A szűrő két részből áll. A nagyobbat, mely a gázpedál mellett kell betenni könnyen ki lehet/lehetett cserélni, de a kisebb hova kerül és hogyan kell oda betenni?


Nem tudom , de engem is érdekelne  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )