Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2684194 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6360 Dátum: 2011.12.09 17:02:02 »
Szerintem nem véletlenül, hogy csak gyújtáson/járó motornál engedi. Elég nagy az áramfelvétele és hamar lekaphatja az akksit.

Amúgy Az ACC állás pozitivját kellene megkeresni és az ablakemelő azon szálára kötni relével, amin a gyújtás (+) van. SZvSZ.
Ez OK Kami, ezt tudom, mert villanyszerelő a szakmám, csak gondoltam, hogy van egy hely ahol csak át lehet csatlakoztatni egyszerűen. Kicsit fárasztó, hogy az nyitva felejtett ablak becsukásához rá kell adni a gyújtást. Azért kösz, megoldom és megírom.
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6361 Dátum: 2011.12.09 17:05:01 »
Oké sok sikert!  :clap:
Én gyújtáson sem szeretem húzkodni, még leállítás előtt beállítom a helyzetét az ablaknak, ha tehetem.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6362 Dátum: 2011.12.09 17:38:42 »
Oké sok sikert!  :clap:
Én gyújtáson sem szeretem húzkodni, még leállítás előtt beállítom a helyzetét az ablaknak, ha tehetem.
Ezek szerint nem vagy szórakozott mint én. Ha az autóban ülsz és valaki megszólít zárt ablakon keresztül, beindítod a motort? Még nem fordult elő?  :eek:
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6363 Dátum: 2011.12.09 19:49:32 »
Ezek szerint nem vagy szórakozott mint én. Ha az autóban ülsz és valaki megszólít zárt ablakon keresztül, beindítod a motort? Még nem fordult elő?  :eek:

Nos, de voltam ilyen helyzetben, persze leengedem gyújtáson is, azért irtam, hogy ha tehetem.
Egyébként igy szoktam a bekopogtatókra reagálni, ahogy a következő link 8:55 mp-énél.  [rohog] [rohog] [rohog] :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:



Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6364 Dátum: 2011.12.09 20:34:20 »
Nos, de voltam ilyen helyzetben, persze leengedem gyújtáson is, azért irtam, hogy ha tehetem.
Egyébként igy szoktam a bekopogtatókra reagálni, ahogy a következő link 8:55 mp-énél.  [rohog] [rohog] [rohog] :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Kemény vagy Báttya! Azért továbbra is bízom benne hogy valaki tud egy egyszerű átcsatlakozást, hogy az ablaknak ne kelljen gyújtást adni. Az ablaktörlőt is át kellene kötni.  :hmmmm:
A következő is Toyota lesz.

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6365 Dátum: 2011.12.10 19:18:16 »
Kemény vagy Báttya! Azért továbbra is bízom benne hogy valaki tud egy egyszerű átcsatlakozást, hogy az ablaknak ne kelljen gyújtást adni. Az ablaktörlőt is át kellene kötni.  :hmmmm:
Ha ki tudod keresni, akkor az ablakemelő paneljából a belső ajtózáró gomb pozitívját kösd rá.
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6366 Dátum: 2011.12.10 19:23:01 »
Ha ki tudod keresni, akkor az ablakemelő paneljából a belső ajtózáró gomb pozitívját kösd rá.
Köszönöm! Megpróbálom.
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6367 Dátum: 2011.12.10 21:35:00 »
Na akkor pontosan!
Lambdaszonda:NGK- NTK,négyvezetékes,gyári csatlakozós.Bárdi cikkszám:NLO0228.Listaár:31800ft,Kedvezménnyel:23850ft
Talp:BOSAL.Bárdi cikkszám:M000-080.Listaár:6875ft.Kedvezménnyel:5150ft.Nyiregyházi Bárdinál,előzetes egyeztetés után,a kedvezményemet használhatjátok,bármilyen alkatrészre!
Termosztátot tavasszal cseréltem,QH-t vettem eddig működik,szépen áll középen a mutató!Szoktam használni,és rendeltem másoknak,QH-t de eddig még nem volt rá panaszom!Mondjuk Gates jobban kellett volna,de éppen nem volt.
Nem találom, hol van ez a Bárdinál :(
De ez nem lehet jó?
NGK univerzális lambdaszonda
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.10 21:40:31 írta vd1234 »

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6368 Dátum: 2011.12.11 14:15:38 »
Nem találom, hol van ez a Bárdinál :(
De ez nem lehet jó?
NGK univerzális lambdaszonda
Nekem is ezt dobta a gép a Bárdinál 19 ...-pár száz forintért a 2.0 GLI -hez, szerintem a vaterás annyiért simán jó csak azt mondták kell valami speckós fogó amivel  azokat a kis fém csöveket rá nyomod a vezetékekre a kötéseknél, és a vezeték hosszra is figyelni kell akkora legyen az uj szondáé is mint a régié volt.Egyébként én még nem szereltem be, várom a tapasztalatokat :cool2:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6369 Dátum: 2011.12.11 14:31:08 »
Az a rászorítás már nem hiszem, hogy gond lehetne. A kérdés az, hogy ez a szonda jó-e bele?

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6370 Dátum: 2011.12.11 14:53:22 »
Az a rászorítás már nem hiszem, hogy gond lehetne. A kérdés az, hogy ez a szonda jó-e bele?
Én bizom a Bárdiban hogy már ha a motor szám alapján ezt dobja a gép nem lehet olyan rossza termék ráadásul még Japán is, igaz az eredeti dupla áron a biztos befutó szerintem, csak hát másra is kell a guba. :yes:

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6371 Dátum: 2011.12.11 21:17:51 »
SEGÍTSÉGRE lenne szükségem!

A helyzet a következő:

Carina E 2.0 Gli az autóm.
A problémám, hogy rángat, főleg 2000-es fordulaton ha megyek vele és tartom ezt a tartományt olyan mintha vontatnék egy kocsit annyira RÁNGAT, ha gyorsitok akkor elmulik de ha visszaengedem a gázt akkor ugrik egyet az autó szinte.
Elég zavaró ez a probléma.
A gyrtyák jok megnézettem, gyujtás jo rátették gépre.
Valaki a levegő mérőt mondta, hogy lehet , hogy rossz én nem értek hozzá.
Valakinek ötlete?
Ha van hozzá alkatrész akkor vennék is mert már nem birom tovább :clap:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6372 Dátum: 2011.12.11 23:02:35 »
Hű asszem két topic-ba nem olyan célszerű bejegyezni :) (Másikban már reagáltam)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Simó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6373 Dátum: 2011.12.12 16:24:16 »
Sziasztok,
szétborítottam a hétvégén a gyújtáselosztást.
a kondenzátor szét volt folyva a tengelyig. ezt kicseréltem, de továbbra sincs siker.
A trafót is megmértem a könyvben írtak szerint, de
a csavaros kivezetéseken nem tudtam semmit mérni
ami az elosztófedél van érintkezője ott sikerült gyári értéket.
trafó is kuka vagy rosszul mértem?
köszi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6374 Dátum: 2011.12.12 19:27:02 »
Sziasztok,
szétborítottam a hétvégén a gyújtáselosztást.
a kondenzátor szét volt folyva a tengelyig. ezt kicseréltem, de továbbra sincs siker.
A trafót is megmértem a könyvben írtak szerint, de
a csavaros kivezetéseken nem tudtam semmit mérni
ami az elosztófedél van érintkezője ott sikerült gyári értéket.
trafó is kuka vagy rosszul mértem?
köszi
Hát ha jól emlékszem, akkor a primer lehet az, ahol nem tudsz mérni semmit...Elég necces, ha biztos szakadt a primer, akkor sajnos kuka  :cry: Szerintem ez leviheti még a kondit is - extrém esetben, de ez csak feltevés.