Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2733325 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6150 Dátum: 2011.10.28 18:21:43 »
Lehet hogy a ráncfelvarrás után van igy, és pont ezért. Azért nézd meg alaposan a hővédő lemez takarja.
Ok.
Holnap újra ellenőrzöm és jelentkezem.
Köszi.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6151 Dátum: 2011.10.29 10:59:21 »
Meg találtam az általad lefényképezett helyet. Nekem nincs eltörve a gyári fül. Viszont nincs benne csavar!  :D
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6152 Dátum: 2011.10.29 11:08:32 »
Meg találtam az általad lefényképezett helyet. Nekem nincs eltörve a gyári fül. Viszont nincs benne csavar!  :D
Behajtottam egy csavart, s az eredmény:

Lényegesen csillapodott a rezonancia, és eltolódott a 2.700-2.800 közötti intervallumból 2.600-ra.  :yes:

Szerintem többet húzni aligha tudok rajta. Mindenesetre ha nem is 100%-os lett, de sokat javult!
Mindenkinek köszönöm.  :clap:
Ha még valakinek van tippje azt a megmaradt minimálisat is eltűntni, szóljon.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6153 Dátum: 2011.10.29 11:12:28 »
Talán már sok lesz belőlem így tömbösítve, de...

Arra gondoltam, hogy nem lehetséges az a minimális rezgés azért, mert rugós alátétet tettem be?
Első körben arra gondoltam, az lenne jobb.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6154 Dátum: 2011.10.29 15:24:36 »
Úgy látom ez az oldal már az enyém lesz, de fejlemények vannak az ügyben...  ::)

A próbaút után még tudtam húzni a csavaron most viszont újra jobban érződik a rezonancia és a hanghatás is erősebb.

Mivel a csavar miatt régóta nem tartott az a kis konzol semmit a kipufogórendszeren és ha hozzászorítom jobban, romlik a helyzet, mi történik, ha levágom?  :hmmmm:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6155 Dátum: 2011.10.30 20:08:15 »
Üdv,

A hatástalan ajtóhatárolókra létezik valamiféle megoldás?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6156 Dátum: 2011.10.31 09:30:10 »
Úgy látom ez az oldal már az enyém lesz, de fejlemények vannak az ügyben...  ::)

A próbaút után még tudtam húzni a csavaron most viszont újra jobban érződik a rezonancia és a hanghatás is erősebb.

Mivel a csavar miatt régóta nem tartott az a kis konzol semmit a kipufogórendszeren és ha hozzászorítom jobban, romlik a helyzet, mi történik, ha levágom?  :hmmmm:

hy

Próbáld már meg, hogy megütögeted a kipufogódobokat, főleg a katalizátort, álló motornál kézzel, de ne simogasd, hanem erélyesen. Ha hallani benne valami zörgést, akkor ott lehet a hiba. Esetlegesen megpróbálhatnád aknából meghallgatni a rezonanciát, hogy azon a bizonyos fordulaton hol és mi is zörög!
- Felül a leömlőnél nincs eltörve a hővédő lemez?
- A kipu rendszert bárhol megrángatva nem ér bele sehol sem a karosszériába /menj végig rajta!/?
- Ha ezek sem vezetnek eredményre, egy ronggyal vagy valami hőálló kesztyűben próbáld meg lefogni a kipufogót, akkor is rezonál-e fordulaton!

Egyébként nekem is volt ilyen jelenség még az év elején, mikor megvettük, ki lett cserélve a flexicső és még utána is hallottam 2700-nál egy darabig, aztán eltűnt :). Kiváncsi leszek, ha megjönnek a nagyobb hidegek, előjön-e.
Irj a fejleményekről!

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6157 Dátum: 2011.10.31 11:03:42 »
Nekem is rezonált mikor megvettem, én is berakattam olyan drótfonatos flexit és megszűnt az  a rezonancia, viszont ilyenkor mikor hidegek vannak a katalizátorom nekem is rezonál, de mondjuk az nem fordulaton hanem induláskor.
Valószínűleg össze van törve benne a porcelán (vagy mi a fittyfene?), de sajna nincs most keret a cseréjére.

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6158 Dátum: 2011.10.31 11:05:00 »
A hatástalan ajtóhatárolókra létezik valamiféle megoldás?
[/quote]

Ez engem is érdekelne!

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6159 Dátum: 2011.10.31 18:43:35 »
ajtóhatároló: Könnyen szétszedhető a határoló.Belülről lehet kivenni az ajtóból.
Megfordítod benne mindkét műanyag részt.
Beteszel mellé 2-3 alátétet majd visszateszed a határoló fedelét.
Zsír,wd40 kenőanyag.Ennyi

sys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6160 Dátum: 2011.11.01 20:53:44 »
Sziasztok!

A kérdésem 4AFE motoros Avensis-re vonatkozik, de úgy tudom eléggé hasonló a gyújtása, mint a Carináké, ezért bízom benne, hogy tudtok segíteni.
Nincs szikra, plusz szárazak a gyertyák is. Bosch gyújtás van benne. Új gyertyák.
Amit kicseréltem: nem működött a gyújtáselosztó jeladója, ezért tettem bele egy újat.
Kimérettem, most ad jelet, szikra/benzin azonban még mindig nincs.
Lenne esetleg ötletetek, hogyan tovább itthoni méréssel, vagy innen már csak a szakember segíthet, akinek megfelelő műszerei vannak?
A trafón van feszültség (LED-del nézve viszont nem szaggat a test), a jeladón is van +7V és -5V a két ágon.

Köszi előre is!
Üdv:
Sys
1998 Toyota Avensis 1.6 4AFE

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6161 Dátum: 2011.11.01 21:08:46 »
Ha szikra/benzin nincs, akkor valami nem kerek a Hall adó körül. A vezetéke jó? A pozitivja és akku negatív között akkufeszt kell mérned.

Előzmény volt? Utólagos kütyü -> riasztó, immo ami blokkolhat?
Biztosítékok, vezetékek, üza.relé?

sys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6162 Dátum: 2011.11.01 21:59:37 »
Előzmény az volt, hogy a reggeli első indítás elég nagyon nehezen ment. Az első indulás után viszont nem volt gond, mindig az aznapi első okozott problémát. Aztán egyik reggel már nem is indult el... Akkor néztem, hogy nincsen szikra.
A jeladót cseréltettem, kimérettem, szóval nem kéne, hogy ez legyen a gond. A vezeték látszólag szintén rendben, nem tudom, ezen túl lehet-e ezt ellnőrizni.

Biztosítékokat végignéztem, nem találtam semmi gyanúsat.
Gyári immo van benne, riasztó elvileg kikötve a gyújtáskörből, és ki is van kapcsolva a főkapcsolója.
Persze ettől még ez is lehet. Az immo nem a feszültséget venné el a gyújtásról? Mert fesz. az van.

A gyújtáselosztónál ott van az akkufesz, ahpgy írtad is, ez 11,45V a gyújtótrafón pedig ilyenkor 10,97V van.
Az akksi ezek szerint le van merülve kicsit, de nem hiszem, hogy ez olyan nagy gond lenne. Vagy lehet?

Üzemanyagrelét nem tudom, hogyan lehet ellenőrizni, ezt nem is néztem eddig.
Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.01 22:04:50 írta sys »
1998 Toyota Avensis 1.6 4AFE

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6163 Dátum: 2011.11.02 10:45:39 »
Kérdezném tőletek hogy vette -e már ki valaki fűtő radiátort? Jön a tél, tavaj kockásra fagytunk. Feltételezem, az elmúlt 15 év alatt nem volt semmilyen szürő a rendszerben és tele ment szeméttel. Ha kiszerelem a fűtőegységet, ki tudom tisztítani a légkondi radiátorát is.
Kérdés a lábamnál lévő bilincs alatt lévő (csatlakozásnak látszó) szét jön -e?
Ha nem, a motortérnél leszerel gumicsövek után, ki jön -e?
Lényeg, hogy ki akarom szedni a fűtő egységet. Aztán víz, meg miegymás bele. Porszívó, stb.
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6164 Dátum: 2011.11.02 13:07:41 »
Toyodiy-en nézd meg, de gyanús, hogy műszerfal ki.  :winkiss: