Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2684258 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5520 Dátum: 2011.01.11 14:24:26 »
Köszi, megértettem, és hasznos is mert ezeket nem tudtam.
Az 1. re visszatérve, akkor én tévedésben voltam mert nem benzin hozzákerülése miatt nő meg az olaj mennyiség, hanem kondenzvíz miatt.
A többit meg lecsekkolom, mert szeretném ismerni a motor állapotát. Merthogy addig nem költögetek másra, ha a motor is kéri javítgatást.
Sajnos az előéletét nem tudom, 281 e km van benne.

Háát, helyesen inkább kondenzfolyadéknak kellene hívni, mert van ebben víz, benzin, korom meg minden földi jó, ami az égés során keletkezhet.

Bízzunk benne, hogy megkapta a motor amit kell és akkor amikor kell.  Az én Carinámban annó 232E km volt, amikor eladtam, éppen be lett járatva.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5521 Dátum: 2011.01.11 20:52:47 »
Most én kérdezek, méhozzá kettőt:

1. Indulásnál, álló helyből elindulva amikor már teljesen felengedtem a csúsztatásból a kuplungot, illetve a csúsztatás leges-legvégén fémes köszörülés hallatszik a váltó/motor felől.
A többi kapcsolásnál nem hallom. Aztán van mikor már párszor elindultam, akkor nem hallani.
Castrol TAF-x olajat tettem bele most, de előtte is hallható volt!

2. Hosszú út után a tank vákuumos lesz, levegőt sziv be mikor levettem a sapkát, igaz már nagyon a végén járt a benzin, de nem rángatott.
 Van ennek szellőztetője, ami esetleg eldugult?

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5522 Dátum: 2011.01.11 21:23:09 »
1. Indulásnál, álló helyből elindulva amikor már teljesen felengedtem a csúsztatásból a kuplungot, illetve a csúsztatás leges-legvégén fémes köszörülés hallatszik a váltó/motor felől.
A többi kapcsolásnál nem hallom. Aztán van mikor már párszor elindultam, akkor nem hallani.
Castrol TAF-x olajat tettem bele most, de előtte is hallható volt!
Nem histzem el!
Nekem is ez a problémám. Ma jött elő. Azzal kezdte, hogy időnként, váratlanul nehezen váltott. Hirtelen indult, finoman kellett csúsztatni. A kuplung nem jött föl teljesen, finoman rázta a talpamat mint egy lemerült vibrátor. Nehezen lehetett egyesbe tenni. Ma hang is jelentkezett. Álló helyzetből, a csúsztatás végén egy pillanatig, fémes hang jön. Amikor lassítok és visszaváltok, "hirtelenkuplungnál" is hallható. Mi lehet ez? Meddig járhatok vele? Üresben hiába nyomogatom a kuplungot, semmi. Segítsetek!!!   :cry:
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5523 Dátum: 2011.01.11 21:28:24 »
Ha enyhén a pedálon van a lábam érzem egy kicsit vibrál!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5524 Dátum: 2011.01.11 21:37:05 »
Ha enyhén a pedálon van a lábam érzem egy kicsit vibrál!
Pontosan! Néhányszor benyomod, elmúlik?
A következő is Toyota lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5525 Dátum: 2011.01.11 21:41:13 »
Ha enyhén a pedálon van a lábam érzem egy kicsit vibrál!
Pontosan! Néhányszor benyomod, elmúlik?

Azt nem vettem észre.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5526 Dátum: 2011.01.11 22:26:12 »

2. Hosszú út után a tank vákuumos lesz, levegőt sziv be mikor levettem a sapkát, igaz már nagyon a végén járt a benzin, de nem rángatott.
 Van ennek szellőztetője, ami esetleg eldugult?

Énnekem mióta kétágú vagyok még mindig szusszant a tanksapka ha levettem. mindig.
De honnan tudod hogy vákum, lehet hogy kifúj mert a nyomás nagyobb.
Tegyél oda egy gyufalángot ozt amerre elhajlik... [rohog] [rohog]
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5527 Dátum: 2011.01.12 15:03:16 »
Van szellőztetője természetesen, de fejből nem vágom, hogy hol van kivezetve, így aztán olyan kellene, akinek rendelkezésre álló robbantott rajza van erről a részről.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5528 Dátum: 2011.01.12 16:39:05 »
Kamikaze sorstársam!
Ma érdeklődtem a kuplunghang ügyében. Azt mondták a szervizben, szétesett, munkadíjj 35-40 ezer + NIPPARTS kuplungszet. Közlekedjek vele nyugodtan, egyszer majd szétesik. Jobban örültem volna egy munkahenger felújításnak.
A következő is Toyota lesz.

KMI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5529 Dátum: 2011.01.12 16:39:53 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! 1990 es Carina II Gli 2.0 (3S-FE) a tipus. 2010 október elején vezérműszíj csere történt! Ekkor vették észre hogy a két motortartó bak cserére szorul!
Ki is cserélték gyári motortartó bakokra(Toyota márkaszervíből rendelve-tehát garis)! Amikor kigurultam a kocsival, és pár perc után a motor elérve az üzemi hőmérsékletet, 700ford/perc alapjáraton olyan remegést produkált mint egy masszázs fotel a Westend -ben :yes:. Az egész kaszni rezonál, ablakok, biztonsági övtartó, hátsó ülések! Megnézetm a kipufogó nincs megszorulva, alá lett feküdve és meg lett mozgatva, akárhová lett nyomva a kipufogó maradt a remegés, ez kizárva! A hideg idővel (dec-jan) ez tovább romlott! Olyan szinten remeg, hogy ha ki van nyitva az ajtó 1 cm es amplitudóval remeg!
A régi bakokal ami tönkre volt menve nem produkált semmi hasonlót eddig! Megnézték feloldották a bakokat, járatták a motort,  újra lehúzták őket, de szerintem csak rosszabb lett!
A (Toyota szervízben azt mondták nem stabil az alapjárat nem a bakokkal van a hiba), szerintem 700 ford/percet tartja, nem ugrál! 800 nál is ugyanez a szitu! Amikor azt kérdeztem hogy a régi bakokkal miért nem remegett az egész kaszni, nem adtak választ!
Visszavittem a szervízbe, első reakciójuk az volt hogy ez már ilyen lesz, és mit várok el egy 20 éves autótól!
Lehet olyan hogy egy motortartó bak eleve túl kemény, vagy rosszul van beszerelve? Lehet már eleve elörgedett a bak ami be lett téve? A vezérműszíj csere miatt előfordulhat ilyen?
Tudna valaki segíteni , tanácsot adni mi lehet a baj?
Előre is köszi a segítséget

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5530 Dátum: 2011.01.12 18:03:29 »
Attól előfordulhat, hogy túl kemény a bak.
Ki kellene verni a balhét a Toyotánál, kicsit hangoskodni, fogyasztóvédelmet emlegetni, lehet akkor kicsit készségesebbek lennének.
A motor amugy kifogástalanul működik? Nehogy nekik legyen igazuk és az alapjáratod miatt remeg a kasztni.

KMI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5531 Dátum: 2011.01.12 22:57:18 »
Köszi

A motor kifogástalan szerintem!Ha le tudnád írni mire gondolsz? 700-750 között néha változik, de nem le föl 1 sec enként,  hanem pár másodprec után után egy kicsit fölemelkedik az alapjárat, és lassan vissza de nem ugrálva! Megnézték műszerrel , az rendben volt! A fogyasztása is jó városban 8.5-9 liter most, közút 7.5-8 télen
Már bánom hogy belementem, mert nem pár ezer volt, és az eddigi csendes sima járású kedvenc, átváltozott  :helpsmilie:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5532 Dátum: 2011.01.13 10:08:13 »
A 700 fordulat az jó? Nekem 800-850 körül lehet, amennyire pontosan le lehet olvasni az óráról.
A corollámban 650-re esett le amikor bemelegedett teljesen és tartotta egyenletesen, na akkor olyan dízelesen rázta az autót, ami nem volt erős, de egy benzineshez képest nekem szokatlan volt.
Volt renault twingója az asszonynak, az rázkódott úgy, hogy a visszapillantóban kettős látásom volt, fordulatemelésre a rázkódás simult, viszont búgott az egész kasztni.
Ott az volt a baj, hogy a motor ráült a kasztnira. Ezt csak azért írtam, hogy milyen a jelenség, ha a motor nem lötyög, de rázza a kasztnit.

Szóval könyv szerint mennyinek kell lennie az alapjáratnak?
Prius 2 - a mosolygós autó.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5533 Dátum: 2011.01.13 10:56:27 »
Sziasztok!

Tegnap észrevettem, hogy konkrétan megdöglött a jobb első ablakemelő...  :censored:

Öröm-boldogság, hétvégén szétkapom.  ;)

Másnak is ennyi baja van az ablakemelőkkel, vagy csak engem tisztel meg a technika folyamatosan?  :?:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5534 Dátum: 2011.01.13 13:30:27 »
Hali,

előjött az első motorikus hibám a Corollámmal (17éves) 1.6 4Afe
karácsonykor valahol tankoltam, és utána kicsit rángatózott közepes terhelésnél. Raktam bele máshol benzint, utána lecsökkent ez a hiba.
Tagnap raktam bele 1/2 E85 1/2 95ös kombót 8hogy a maradék dzsuva is kimenjen)(eddig nem volt vele soha gond ment mint ahogy kell)
De most...
-Pöcre indul
-az első 2 percben nincs gond, de utána olyan mintha meg akarna fulladni. Tehát nem pörög fel, nincs erő benne, aztán hitrtelen elindul. Tő gázra is meg meglódul (de városban elég gáz). az alapjáratom az eddigi ~870 környékéről leesett melegen 500 környékére és iszonyat rángat/ingadozik... 

mit nézzek meg legelőszőr? gyertyát cseréltem már, de az szép volt(procelánosra égett fogyasztásom is normál 8 környékén városba)

köszönöm a sürgős helpet..

most olvastam: légtömegmérő?
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ