Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2697915 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5400 Dátum: 2010.12.21 19:28:57 »
A patikusok imádni fognak minket: vazelin, glicerin, síkosító...  [rohog]
Ja, aztán majd el is hiszi, hogy toyotához kell mindez?!   :D :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5401 Dátum: 2010.12.21 19:56:10 »


Sajnos a gyújtókábel szett nem elég drága,hanem arany áron van. Amugy ha tényleg olajos a gyertyád én kicsi esélyt látok rá hogy kábel.

(amugy meg hogy is derült ki h olajos??? Ki tekerted  a gyertyát és láttad  h csöpög róla az olaj?? Mert ez elég durva olaj mennyiség lenne.)
(Csak hangosan gondolkoztam)

Üdv!

A legolcsóbb szett, amit találtam olyan 15000 Ft volt...
Mivel kb. 3 hete vettem, és kiderült, hogy 2 éve nem cseréltek gyertyát, vettem 4 újat, és balról a 3. henger gyertyája olajos volt. Gondoltam elég régi, de az új is olajos lett. Természetesen nem csöpög róla az olaj, hanem fényes és fekete színe van. Mellékeltem a hasonló képet a könyvből.
De megnézem a kompressziót, és ha nincs nagy eltérés benne a többihez képest, akkor valószínűleg csak szelepszár-szimmering, vagy szelepszárvezető gond lehet (remélem).

[a csatolmányt egy admin törölte]

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5402 Dátum: 2010.12.21 20:28:39 »
Voltál-e vele szakinál vagy ez saját ipotézis?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5403 Dátum: 2010.12.21 20:31:36 »
Volt-e szikra nézve a gyujtógyertyán kiszerelt állapotban?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5404 Dátum: 2010.12.21 20:39:49 »
jah már minden világos. Különben az olaj lehúzó gyűrű furatai szoktak el kokszosodni vagy maga a gyűrű ragad meg a dugattyúban.Az olajat nem eszi a motor???
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5405 Dátum: 2010.12.21 20:47:47 »
Üdv!

Szakinál nem voltam, én is szoktam szerelgetni, de majd valószínű szaki is lesz.
Szikrát még nem néztem külön, de az is meglesz hamarosan.
Egy 2004-es hsz szerint hengerfej is lehet (remélem csak tömítés). Alumínium itt az öntvény?

Nem tudom, de lehet az, hogy 4-ból egy kokszosodik és ragad be? Olyan 100 km alatt még nem tudom, mennyit eszik, mert kb. ennyit mentem vele eddig...
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.21 20:49:35 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5406 Dátum: 2010.12.30 18:52:38 »
Üdv!

Eléggé megszűnt errefelé a társalgás, azért mégis folytatom: :)

Tegnap mentünk a géppel pár km-t (oda-vissza összesen olyan 85 km-t), és megnéztem utána a harmadik hengert, amelyiknél olajos volt a gyertya.
Most teljesen normálisan fest hála Istennek! Azt hiszem, én nem fogom piszkálni ezért a motort, menjen csak  :yes:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5407 Dátum: 2010.12.30 21:07:47 »
Örömme olvasom. :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5408 Dátum: 2010.12.31 12:30:31 »
Karácsony táján elég hidegek voltak, és rendszeresen nem tudtam kinyitni a csomagtartót. A gyógyszertárban kicsit furán néztek, de végül is adtak/vettem 250 Ft-ért 100ml glicerint. Este sötétben körbekentem, és azóta nyílik :). Másik, ez már jobban aggaszt, hogy reggelente, a hideg autónál nem mindig nyitja a központi zár az összes ajtót. Igazából csak a jobb egyest figyelem, mert 2-en vagyunk. Ez azt a víziót festi elém, hogy nem jó az ajtó szigetelése, és belefagy valami pára, ami utána szépen kiolvad, és megy az ajtózár rendesen. De kézzel belülről nyitható az ajtó könnyen, tehát nem érzek semmilyen akadást. Szerintetek?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5409 Dátum: 2010.12.31 13:57:33 »
Karácsony táján elég hidegek voltak, és rendszeresen nem tudtam kinyitni a csomagtartót. A gyógyszertárban kicsit furán néztek, de végül is adtak/vettem 250 Ft-ért 100ml glicerint. Este sötétben körbekentem, és azóta nyílik :). Másik, ez már jobban aggaszt, hogy reggelente, a hideg autónál nem mindig nyitja a központi zár az összes ajtót. Igazából csak a jobb egyest figyelem, mert 2-en vagyunk. Ez azt a víziót festi elém, hogy nem jó az ajtó szigetelése, és belefagy valami pára, ami utána szépen kiolvad, és megy az ajtózár rendesen. De kézzel belülről nyitható az ajtó könnyen, tehát nem érzek semmilyen akadást. Szerintetek?

Melyikben vetted? Hátha jó hivatkozási alapom lenne, hogy nekem könnyebben adjanak  :)
Nekem a csomagtartó nem nyílt kulccsal. Előző tulaj szerint évek óta ilyen. Adtam neki wd40-et csővel, jó mélyre a zárba, beáztattam, semmi eredmény. Belülről kinyitottam, felnyitottam, ebben a helyzetben párszor beáztattam. Hála Istennek azóta patent módon működik!
A jobb első ajtóm is szórakozott, az is kapott. Itt a fórumon írták, hogy néha jó befújni a zárakat, mondjuk hátsó ajtókat nem tudom, honnan célszerű, mert nem akarom lebontani a kárpitot, ha nem muszáj ::)

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5410 Dátum: 2010.12.31 14:48:18 »
Nekem múltkor, a nagy hidegben, a négy ajtóból három bafagyott. A balhátsó ajtón száltam be a 196 centimmel. Nem a gumi fagyot össze, hanem a központi zár működtette szerkezet. Az utóbbi időben beriasztok és vissza kinyitom kulcsal a zárat. Így már reggel nem kell rettegnem, hogy elkések. Leveszem a kárpitot hétvégén és átnézem. Később referálok.
A következő is Toyota lesz.

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5411 Dátum: 2010.12.31 15:34:37 »
Ez azt a víziót festi elém, hogy nem jó az ajtó szigetelése, és belefagy valami pára, ami utána szépen kiolvad, és megy az ajtózár rendesen. De kézzel belülről nyitható az ajtó könnyen, tehát nem érzek semmilyen akadást. Szerintetek?
Az a gond, hogy a gyári zsír a zárban ennyi év alatt rengeteg kosz összeszed.
Ebből jó kis ragacsos massza lesz, esetleg még a párát is magába szívja, ami hidegben megdermed és beragad a zár.
A legjobb megoldás a zár szétszedése és újrakenése, de ez nem egyszerű móka.
A másik megoldás, hogy valamilyen olajazó sprayjel (pl. WD40) befújni. De ez is úgy ér többet, ha a kárpitot leszedve, az ajtó belsejében lévő részt is befújni.

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5412 Dátum: 2011.01.02 16:06:28 »
B.u.é.k mindenkinek!

Egy pár hsz-el ezelőt volt téma a fűtés és a középső szellőző záródása.
Mivel az enyémben sem zárt tökéletesen a középső rács, így szétszedtem és sajna rájöttem hogy szét van málva benne a záró szivacs.
Na uccu neki fogtam egy darab polifoam-ot (parketta alátét hab), és kivágtam olyan formát ami az eredeti szivacs volt, és ráfejtettem a lapátra.
Az első lapátot sajna kitörtem, de javítható, a másodiknál már rájöttem hogy rá lehet húzni kiszedés nélkül is.
Tökéletesen zár, levegő semmi nem jön át rajta.

És láss csodát egyből könnyebben melegszik fel az utastér!
Valószínűleg azért mert az ott befújt hideg levegő lassította a folyamatot.

A másik problémám ami régóta zavart az a cd lejátszó középső konzol nyekergése ( a cd lejátszó súlyától).
Ha már kint volt a konzol ezt is orvosolni próbáltam és úgy tűnik műxik a dolog.
A képeken látható módon kábelkötegelővel a szellőző befújó részéhez rögzítettem, mivel az egy viszonylag jól megtartott része a konzolnak.
A lego darab egy előző próbálkozás volt, de az nem jött be :-)
Azóta meg se nyekken a konzol.

 Üdv mindenkinek.


 

[a csatolmányt egy admin törölte]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5413 Dátum: 2011.01.02 17:20:43 »
Üdv!

Ez a középső részen hideg levegő dolog nálam is van!
Elmondanád, hogy lehet egyszerűen és egyben kivenni amit kell? A harmadik képen van ez a rész?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5414 Dátum: 2011.01.02 17:53:39 »
Kb. már 4x le lett írva, hogy hogyan lehet középre is meleget fújatni.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.