Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2697803 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5385 Dátum: 2010.12.13 18:09:39 »
Sziasztok!

Középső légbefúvó nyílás témában: nálam akkor hajlandó meleget fújni, ha először eltekerem csontra balra, tehát "csak fejre", utána pedig egyet jobbra "fej és láb" állásba.   :otlet:

Remélem érhetően írtam, mert így visszaolvasva elég érdekes lett!  [rohog]

Üdv,
F

Nekem koppra ugyanígy csinálja.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5386 Dátum: 2010.12.13 20:11:13 »
Ma reggel, be volt fagyva a bal első ajtó. (pedig nem is volt hideg) Aztán nagy nehezen kinyílt. Találkozott valaki hasonlóval? Hova fújjak és mivel? Állítólag a zárjégoldó spray kenésre is kitűnő.
A következő is Toyota lesz.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5387 Dátum: 2010.12.13 23:38:53 »
Nem nagy hideg kell, hanem pára, nedvesség és máris befagyhat. Be lehet kenni gumiápolóval (télen havonta a1x megteszem) vagy bezárás előtt egy ronggyal fél perc alatt letörölni és úgy bezárni este. A zárba is lehet egy kevés wd40-et fújni és az kiszorítja a vizet, nem fagy be.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5388 Dátum: 2010.12.14 06:25:18 »
Nem nagy hideg kell, hanem pára, nedvesség és máris befagyhat. Be lehet kenni gumiápolóval (télen havonta a1x megteszem) vagy bezárás előtt egy ronggyal fél perc alatt letörölni és úgy bezárni este. A zárba is lehet egy kevés wd40-et fújni és az kiszorítja a vizet, nem fagy be.
Kösz a választ! Kipróbálom
Kérdeznék még valamit ha már nálam a szó. A japán és angol gyártású carinák között, mennyire kompatibilisek a lövetkező alkatrészek. Önindító, generátor. Ezek egyáltalán BOSCH-ok az angol szerelésűekben? Ha igen, át lehet -e szerelni bontottat. Sok jót olvastam a DENSO-ról viszont nagyon sokszor szívtam a VW-ban lávő BOSCH cuccokkal. Egyenesen rettegek, hogy elszáll az önindító. Vennék egy bontottat tartalékba. Elfér a csomitartóban.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.14 06:36:16 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5389 Dátum: 2010.12.14 09:05:23 »
Ma reggel, be volt fagyva a bal első ajtó. (pedig nem is volt hideg) Aztán nagy nehezen kinyílt. Találkozott valaki hasonlóval? Hova fújjak és mivel? Állítólag a zárjégoldó spray kenésre is kitűnő.

Szia!

Szilikon spray-vel fújkáltam, kezelgettem, de nekem is volt már hogy reggel nehezen akarta megadni magát.  :no:

Milyen gumiápolót ajánlotok a hasonló szituk elkerülése végett?  :?:

Köszi, üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5390 Dátum: 2010.12.14 09:49:41 »
Sziasztok!

Elég régóta fent áll egy probléma: motorfék utáni gázadásnál rángat a gép. Kuplung kinyom, pici gáz, kuplung ráenged, akkor nem rángat be.

Kicsit utána olvasgattam, MAP-szenzorra gyanakszom a hibajelenség alapján.  :hmmmm:

Volt már valakinek hasonló és ha igen, hogy sikerült megoldania?  :?:

Kuplung amúgy rendben, váltó nem dobálja ki a sebességeket, új váltóolaj van benne kb 1 hónapja.

Tippeket előre is köszi, üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5391 Dátum: 2010.12.14 14:52:40 »
Gumiápolás: legegyszerűbb megoldás, ha a patikában vesztek glicerint és egy vattapamaccsal lekezelitek a gumikédert. Garantáltan nem fagy be.
Ez a szer az autógumira is jó, csak kicsit nagyobb macera.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5392 Dátum: 2010.12.15 09:43:37 »
Gumiápolás: legegyszerűbb megoldás, ha a patikában vesztek glicerint és egy vattapamaccsal lekezelitek a gumikédert. Garantáltan nem fagy be.
Ez a szer az autógumira is jó, csak kicsit nagyobb macera.  :hug:

Köszi, Trotter66!

A patikusok imádni fognak minket: vazelin, glicerin, síkosító...  [rohog]

MAP-szenzotos rángatásra ötlet? Vagy nézzem meg a vákuum-csöveket?  :?:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5393 Dátum: 2010.12.16 17:23:46 »
Nem kell bonyolítani a dolgot, a legegyszerűbb házipraktikák a legjobbak.  Tudod, sárkányfű és társai....  :D :D :D
Mondjuk töredékárért, mintha a teknőcösből vennél hasonló szert. Jó, az igaz, hogy az utóbbiak illatosak. Az árkülönbözetből meg busásan kijön egy Wunderbaum.  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5394 Dátum: 2010.12.18 19:46:50 »
Páromnak ki adtam az utasítást. "Ha jársz gyógyszertárban vegyél vazelint!" Nagyon nem kérdezősködött. Mondtam, akusaruhoz kell. Elég hülyén hangzik, de elhitte.
De hogy ne offoljak, újra megkérdezem.
Tud valaki képet mutatni hogy néz ki az angol 1,6.os flexicsöve, mert olajcserénél alánéztem és nem láttam "pufók gumi" akármit. Lehet hogy vascsővel helyettesítették. A vízszintes szakaszon keresem, vagy előrrébb. Úgy tudtam ez eléggé szembeszökő, ha valaki keresi.
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5395 Dátum: 2010.12.19 17:28:53 »
Üdv!

Megint segítséget kérek...
Gyertyát cseréltem az autóban (4AFE, normálkeverékes motor, NGK BKR6EYA), és a 3. hengernél levő gyertya elég olajos volt. Gondoltam talán mert 2 éve nem cserélték...de kivettem olyan 15 km után és az új is olajos volt (a mellette levő nem). A könyv szerint vagy a henger/dugó/gyűrűk viseletesek, vagy a szelepszárvezető/szelepszárszimmering a ludas. Eléggé zavar.
Megmérem a kompressziót a hengerekben, tudja valaki, mekkora kompresszió kellene legyen minimálisan, illetve mekkora lehet a különbség a hengerek között?
Lehet jó eredménnyel gyűrűt/dugót cserélni ilyen motornál, hallottatok ilyenről? (szelepszárszimmeringet úgy tudom lehet, nem az a gond...)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.19 17:30:28 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5396 Dátum: 2010.12.19 21:09:21 »
na az első kérdésre megvan a válasz:
kompresszió 10-13,5 bar (min-általános), maximális különbség a hengerek között 1 bar...

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5397 Dátum: 2010.12.20 19:13:21 »
Gyujtókábel ?  :) Néha hajlamosak vagyunk aprobb hibalehetőségek kiszürése nélkül költségesebb dolgokon rágodni. :)pl. pár hónapja apad a fagyálló az autómba , betudtam h. lyukas a melegittö radiátorom ,ülés ki,szönyeg fel és semmi. A tegnap ablaktöltő folyadék töltése után körbevizslattam a motort és megláttam h. a melegittö radiátor és a gumicső tatálkozásánál szivárog a fagyállo,csavarhúzó elő, hármat teker probléma megoldva. :)Remélem te is megúszod valami aprosággal.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5398 Dátum: 2010.12.20 22:31:13 »
Üdv!
Gyujtókábel ?  :) Néha hajlamosak vagyunk aprobb hibalehetőségek kiszürése nélkül költségesebb dolgokon rágodni. :)
Köszi a tippet!
Szerinted egyszerű gyújtókábelhiba? Hát nem tudom, végülis lehet. Mondjuk akkor el tudom képzelni, ha pl. minden második gyújtás sikerül csak a hengerben...a többiben viszont mindegyik sikerül. Lehet venni gyújtókábelt külön egyet? Mert amit én találtam készletet, az is elég drága volt.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5399 Dátum: 2010.12.21 19:22:29 »
Üdv!
Gyujtókábel ?  :) Néha hajlamosak vagyunk aprobb hibalehetőségek kiszürése nélkül költségesebb dolgokon rágodni. :)
Köszi a tippet!
Szerinted egyszerű gyújtókábelhiba? Hát nem tudom, végülis lehet. Mondjuk akkor el tudom képzelni, ha pl. minden második gyújtás sikerül csak a hengerben...a többiben viszont mindegyik sikerül. Lehet venni gyújtókábelt külön egyet? Mert amit én találtam készletet, az is elég drága volt.


Sajnos a gyújtókábel szett nem elég drága,hanem arany áron van. Amugy ha tényleg olajos a gyertyád én kicsi esélyt látok rá hogy kábel.

(amugy meg hogy is derült ki h olajos??? Ki tekerted  a gyertyát és láttad  h csöpög róla az olaj?? Mert ez elég durva olaj mennyiség lenne.)
(Csak hangosan gondolkoztam)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.